06:05
26.02.2022

O najnowszych wydarzeniach na Ukrainie można przeczytać tutaj:

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą
02:42
26.02.2022

Kończymy relację

O dalszym rozwoju sytuacji na Ukrainie będziemy informować od rana.

02:33
26.02.2022

Rosyjscy dywersanci zastrzelili ukraińskich żołnierzy pod Kijowem

Powołując się na źródła w ukraińskim wojsku "Ukraińska Prawda" podaje, że w Wasylkowie pod Kijowem przebrani za ukraińskich policjantów Rosjanie zastrzelili ukraińskich żołnierzy w punkcie kontrolnym. W tym rejonie toczą się ciężkie walki.

02:24
26.02.2022

Prezydent poleca ambasador Gwatemali powrót z Rosji do ojczyzny

Prezydent Gwatemali Alejandro Giammattei oświadczył, że nakazał ambasador swego kraju w Moskwie powrót z Rosji. Zaznaczył, że jego rząd nie zgadza się na działania podejmowane przez Rosję na Ukrainie. Wcześniej prezydent Gwatemali wyraził poparcie dla suwerenności Ukrainy i zadeklarował, że solidaryzuje się z narodem ukraińskim.

02:07
26.02.2022

Szkoły przy granicy z Ukrainą mogą przejść na naukę zdalną

02:04
26.02.2022

Zełenski: Rozmawiałem z Dudą, przyjacielem Ukrainy

Prezydent Ukrainy poinformował, że odbył rozmowę z prezydentem Polski. Wołodymyr Zełenski nazwał Andrzeja Dudę "prawdziwym przyjacielem Ukrainy". Wyraził wdzięczność wobec polskiego prezydenta i narodu za "efektywną i konkretną pomoc w tym trudnym czasie".

01:41
26.02.2022

Trwają walki w pobliżu Kijowa

Nieco po godz. 1:00 czasu polskiego na przedmieściach stolicy Ukrainy słychać było serię eksplozji - donosi CNN, nie podając bliższych szczegółów. Z kolei ukraińskie Siły Zbrojne informują o ciężkich walkach w miejscowości Wasylków w obwodzie kijowskim, oddalonej o ok. 30 km od centrum Kijowa. Według tego źródła, wojska rosyjskie usiłują przeprowadzić w Wasylkowie desant z powietrza. Siły rosyjskie zbliżają się do Kijowa z północy i ze wschodu.

01:28
26.02.2022

Polska zamknęła przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie rządu wprowadzające zakaz wlotu w polską przestrzeń powietrzną statków powietrznych użytkowanych przez przewoźników lotniczych z Federacji Rosyjskiej. Obowiązujący od soboty 26 lutego zakaz nie dotyczy statków powietrznych biorących udział w akcji humanitarnej.

01:24
26.02.2022

USA nakładają sankcje na Putina, Ławrowa, Szojgu i Gierasimowa

Stany Zjednoczone - podobnie jak wcześniej Unia Europejska i Wielka Brytania - nałożą sankcje na prezydenta Rosji Władimira Putina i ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa - potwierdziła rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

Sankcje mają także zostać nałożone na członków rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa. Amerykański Departament Skarbu oświadczył, że wśród osób, na które nakładane są sankcje, znajdują się minister obrony Rosji Siergiej Szojgu oraz gen. Walerij Gierasimow, szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. W komunikacie Departamentu Skarbu czytamy, że dopóki trwa wojna prowadzona przez Rosję z jej wyboru, rządząca krajem elita będzie obciążana kosztami.

01:10
26.02.2022

Zełenski: Naszym głównym celem jest zakończenie tej rzezi

W wieczornym wystąpieniu prezydent Ukrainy powiedział, że straty wojsk rosyjskich atakujących jego państwo są "bardzo poważne". - Dziś zginęły setki żołnierzy, którzy przekroczyli naszą granicę i weszli na naszą ziemię - oświadczył. - Niestety, my też ponosimy straty - dodał. - Naszym głównym celem jest zakończenie tej rzezi - stwierdził, odnosząc się do wywołanych agresją Rosji działań wojennych, które od nocy ze środy na czwartek trwają na Ukrainie.

01:05
26.02.2022

Biden prosi Kongres o fundusze m.in. dla Ukrainy

Biały Dom zwrócił się do Kongresu o zapewnienie 6,4 mld dol. w związku z sytuacją na Ukrainie. 2,9 mld dol. miałoby zostać przeznaczonych na pomoc w zakresie bezpieczeństwa, pomoc humanitarną dla Ukrainy i krajów z nią sąsiadujących oraz stabilizację gospodarczą, zaś 3,5 mld dol. miałyby stanowić środki dla Pentagonu.

00:57
26.02.2022

NATO wzmacnia obecność w Rumunii 

W związku z atakiem Rosji na Ukrainę, Francja rozmieści 500 żołnierzy w Rumunii - poinformował szef sztabu francuskiej armii gen. Thierry Burkhard.

00:48
26.02.2022

Ukraina: Nasze wojska zestrzeliły rosyjski samolot z wojskami desantowymi

Ukraińskie Siły Powietrzne zestrzeliły rosyjski samolot transportowy Ił-76 - przekazał Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy, gen. Walery Załużny, zaznaczając, że to "zemsta za Ługańsk 2014". Głównodowodzący oświadczył, że rosyjska maszyna została zestrzelona w pobliżu miejscowości Wasylków w obwodzie kijowskim, oddalonej o ok. 30 km od centrum Kijowa. Według ukraińskiego Sztabu Generalnego, na pokładzie samolotu znajdowali się żołnierze rosyjskich wojsk powietrznodesantowych.

00:22
26.02.2022

Szczerski zapowiada kolejną rezolucję

Ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski przekazał w mediach społecznościowych, że w przyszłym tygodniu sprawa rezolucji dotyczącej rosyjskiej agresji na Ukrainę będzie "najpewniej" rozpatrywana w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, gdzie Rosja nie ma prawa weta.

00:10
26.02.2022

Rosja zawetowała rezolucję w sprawie zatrzymania agresji na Ukrainę

Na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ głosowano nad rezolucją wzywającą Moskwę do natychmiastowego zaprzestania ataku na Ukrainę i wycofania wszystkich wojsk z terenu tego kraju. Za przyjęciem rezolucji zagłosowało 11 państw, 3 - Chiny, Indie i Zjednoczone Emiraty Arabskie - wstrzymały się od głosu, Rosja była przeciw. Ponieważ Rosja ma w RB ONZ prawo weta, rezolucja nie została przyjęta.

23:58
25.02.2022

Zełenski: W nocy wojska rosyjskie przeprowadzą ofensywę

Prezydent Ukrainy powiedział, że w nocy Rosja użyje wszystkich sił, by przełamać opór ukraińskiej armii. Zaznaczył, że specjalną uwagę należy zwrócić na Kijów. - Nie wolno nam stracić stolicy - podkreślił.

Czytaj więcej

Wojna na Ukrainie. Zełenski ostrzega: W nocy Rosjanie przeprowadzą szturm
23:29
25.02.2022

Polacy chcą przyjąć ukraińskich uchodźców

Ponad połowa badanych w sondażu uważa, że w obliczu rosyjskiej agresji, polski rząd powinien przyjąć uchodźców z Ukrainy.

Czytaj więcej

Sondaż: Polacy popierają przyjęcie ukraińskich uchodźców
23:26
25.02.2022

Bułgaria zamyka niebo dla rosyjskich samolotów

Bułgaria wprowadza zakaz lotów do kraju obsługiwanych przez rosyjskie linie lotnicze oraz od soboty 26 lutego zamknie swą przestrzeń powietrzną dla wszystkich rosyjskich samolotów.

22:44
25.02.2022

Rzecznik Zełenskiego: Ustalamy miejsce i czas przeprowadzenia negocjacji

Sekretarz prasowy prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, Serhij Nikiforow, zaprzeczył twierdzeniom, że Ukraina odmówiła negocjacji z Rosją.

Czytaj więcej

Rozmowy o zawieszeniu broni? Ukraina i Rosja ustalają czas i miejsce
22:19
25.02.2022

Chińskie banki nakładają sankcje na Rosję

Rozmywają się nadzieje Kremla na pomoc Chin w przezwyciężeniu izolacji od zachodniego systemu finansowego. Dwa największe chińskie banki państwowe przestały obsługiwać transakcje zakupu towarów z Rosji.

Czytaj więcej

Chińskie banki przystępują do sankcji wobec Rosji
22:18
25.02.2022

Sondaż: Co po inwazji na Ukrainę zrobi Rosja?

Brytyjscy uczestnicy sondażu YouGov najczęściej odpowiadali, że celem Rosji jest okupacja całego terytorium Ukrainy z zamiarem późniejszego zaatakowania kolejnych państw europejskich.

Czytaj więcej

Sondaż: Po inwazji na Ukrainę Brytyjczycy obawiają się agresji Rosji na kolejne państwa
21:47
25.02.2022

Rosja: wybitni filmowcy rosyjscy przeciw wojnie

Znakomici rosyjscy twórcy filmowi są wśród sygnatariuszy protestu przeciw inwazji na Ukrainę.

Czytaj więcej

Protest wybitnych filmowców rosyjskich przeciw wojnie
21:40
25.02.2022

Co z meczem z Rosją? Lewandowski porozmawia z drużyną

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski zamieścił w mediach społecznościowych oświadczenie dotyczące barażowego meczu z Rosją.

Czytaj więcej

Robert Lewandowski: To czas solidarności z ofiarami militarnej agresji na Ukrainę
21:21
25.02.2022

NATO rozmieszcza dodatkowe siły w Europie Wschodniej

- Nie pozostawiamy żadnych wątpliwości. Zrobimy wszystko, aby chronić i bronić każdego Sojusznika. I każdy cal terytorium NATO - mówił sekretarz generalny Jens Stoltenberg po zakończeniu rozmów szefów państw Sojuszu.

Czytaj więcej

NATO: Szpica przybędzie na Wschód
21:11
25.02.2022

Putin i Ławrow objęci sankcjami UE

Informując o nałożeniu sankcji na Putina i Ławrowa szef unijnej dyplomacji Josep Borrell zaznaczył, że prezydent Rosji jest trzecim przywódcą, na którego UE nakłada sankcje. Dwaj pozostali to Aleksander Łukaszenko z Białorusi i Baszar al-Asad z Syrii.

Czytaj więcej

Unia i Wielka Brytania nakładają sankcje na Putina i Ławrowa
20:48
25.02.2022

Trolle sieją dezinformację o wojnie

Grupy, które siały dezinformację na temat pandemii, zaczęły otwarcie wspierać działania rosyjskie na terytorium Ukrainy.

Czytaj więcej

Trolle dezinformują na temat Ukrainy
20:40
25.02.2022

Najpiękniejsza stacja metra w Kijowie to teraz schron

Stacja Zołoti Worota w Kijowie regularnie trafiała do zestawień najbardziej niezwykłych obiektów tego typu, obok stacji w Lizbonie, Sztokholmie czy Warszawie. Jej wnętrza przypominają średniowieczną świątynię.

Czytaj więcej

Kijów: jedna z najpiękniejszych stacji metra w Europie stała się schronem
20:22
25.02.2022

Zełenski: Jestem w Kijowie

W odpowiedzi na pogłoski, jakoby wyjechał z Kijowa, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski opublikował w mediach społecznościowych nagranie z centrum stolicy Ukrainy. W krótkim materiale potwierdził, że jest w mieście.

20:21
25.02.2022

Kułeba: Włochy poprą odcięcie Rosji od SWIFT

Szef ukraińskiego MSZ Dmytro Kułeba rozmawiał z ministrem spraw zagranicznych Włoch, Luigim Di Maio. Przekazał, że usłyszał zapewnienia o pełnej solidarności z Ukrainą oraz deklarację, że Włochy poprą odcięcie Rosji od systemu SWIFT.

20:14
25.02.2022

Prezydent Duda: Postawa NATO będzie działała

- Wszyscy jednoznacznie wspieramy Ukrainę. Nie mam wątpliwości, że postawa NATO i nasza (...) będzie wcielona w życie i będzie działała - także w ten sposób, że kolejne organizacje i podmioty będą ustanawiały własne sankcje wobec Rosji. Nie można się pogodzić z agresją w Europie, która przeżyła I i II wojnę światową, w której na odgłos strzału często jeszcze drżą - powiedział prezydent Andrzej Duda po nadzwyczajnym szczycie Dziewiątki Bukaresztańskiej.

20:06
25.02.2022

Duże zgrupowanie śmigłowców na Białorusi

Na południu Białorusi, ok. 30 km od granicy z Ukrainą, pojawiło się zgrupowanie blisko 150 śmigłowców bojowych i transportowych, a także sprzęt pomocniczy - wynika z nowych zdjęć satelitarnych amerykańskiej firmy Maxar.

19:53
25.02.2022

Johnson zapowiada sankcje wobec Putina i Ławrowa

Prezydent Rosji Władimir Putin i szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow zostaną objęci sankcjami w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę - zapowiedziało biuro brytyjskiego premiera. Boris Johnson złożył odpowiednią deklarację na nadzwyczajnym szczycie NATO, zorganizowanym w formie wirtualnej. Premier Wielkiej Brytanii opowiedział się też za natychmiastowym odcięciem Rosji od systemu SWIFT.

19:38
25.02.2022

Biden rozmawiał z Zełenskim

40 minut trwała rozmowa prezydentów USA i Ukrainy - przekazał Biały Dom. Wołodymyr Zełenski oświadczył, że z Joe Bidenem omówił wzmocnienie sankcji na Rosję, "konkretne pomoc obronną" oraz "koalicję antywojenną". Prezydent Ukrainy wyraził wdzięczność Stanom Zjednoczonym za "silne wsparcie" dla swego kraju.

19:37
25.02.2022

Rosja: Ton antywojennym protestom nadają znani muzycy

Rosyjscy raperzy i muzycy starszego pokolenia, znani pisarze i aktorzy oraz uczeni ostro protestują przeciwko atakowi Rosji na Ukrainę.

Czytaj więcej

Rosja: Ton antywojennym protestom nadają znani muzycy
19:35
25.02.2022

Doniesienia o eksplozjach w Kijowie

Sky News informuje, że w ciągu ostatnich kilku minut w stolicy Ukrainy słychać było pięć głośnych wybuchów. Według tego źródła, przez większość popołudnia w Kijowie było spokojnie.

19:32
25.02.2022

Rosja ogranicza dostęp do Facebooka

Państwowy rosyjski regulator, Roskomnadzor, poinformował, że "częściowo" ogranicza dostęp do Facebooka, oskarżając jednocześnie tę platformę o "cenzurowanie" rosyjskich mediów.

Czytaj więcej

Rosja ogranicza dostęp do Facebooka swoim obywatelom
19:24
25.02.2022

Drugi dzień protestów w Tbilisi

W stolicy Gruzji przed budynkami rządowymi odbywa się kolejna demonstracja wsparcia dla Ukrainy. Manifestanci wyrażają sprzeciw wobec powściągliwej reakcji rządu na inwazję Rosji na Ukrainę - informują lokalne media. Wczoraj w Tbilisi protestowano przeciwko wkroczeniu wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy.

19:20
25.02.2022

Były premier Francji odchodzi z zarządów rosyjskich koncernów

Francois Fillon, były szef francuskiego rządu, oświadczył, że zrezygnował z zasiadania w zarządach dwóch rosyjskich koncernów. Decyzja ma być wyrazem protestu przeciw inwazji Rosji na Ukrainę.

19:10
25.02.2022

Premier Morawiecki wzywa do nałożenia "miażdżących sankcji" na Rosję

Szef polskiego rządu poinformował, że wysłał list do szefowej KE Ursuli von der Leyen i przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela. W piśmie premier wzywa do nałożenia na Rosję sankcji, które zahamują "barbarzyński atak na Ukrainę". Morawiecki postuluje m.in. odcięcie Rosji od systemu SWIFT i zamknięcie europejskiej przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów.

19:04
25.02.2022

Niemcy przestaną importować węgiel z Rosji

Znaczący w Europie importer węgla zaprzestanie zakupów w Rosji. Zamiast w kopalniach oligarchów, Niemcy kupią węgiel w USA, RPA, Kolumbii i Australii.

Czytaj więcej

Niemcy rezygnują z rosyjskiego węgla
19:01
25.02.2022

Ukraińcy wstępują do wojsk obrony terytorialnej

Nagranie z mediów społecznościowych ukazuje Ukraińców, którzy stoją w kolejce, by zaciągnąć się do wojsk obrony terytorialnej i otrzymać broń.

18:45
25.02.2022

Sportowy świat wspiera Ukrainę

Od kilku dni oczy całego świata skierowane są na Ukrainę najechaną przez Rosję. Do Ukrainy płyną słowa wsparcia, również ze świata sportu.

Czytaj więcej

Sportowy świat wspiera Ukrainę
18:39
25.02.2022

Minister: Niemcy otwarte na odcięcie Rosji od systemu SWIFT

- Niemcy są otwarte na odcięcie Rosji od globalnego systemu płatności międzybankowych SWIFT, ale najpierw muszą dokonać kalkulacji tego kroku dla swojej gospodarki - oświadczył niemiecki minister finansów Christian Lindner. - Jesteśmy otwarci, ale trzeba wiedzieć, co się robi - zaznaczył. W czwartek do zakazania Rosji korzystania z systemu SWIFT wezwał Zachód szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba. 

Stowarzyszenie na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) zostało założone w 1973 roku i jest obecnie wykorzystywane przez ponad 11 000 instytucji finansowych do przesyłania bezpiecznych wiadomości i zleceń płatniczych.

18:14
25.02.2022

Zmiana decyzji. Rosja nie wystąpi na Eurowizji

Przedstawiciel Rosji nie będzie mógł wziąć udziału w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji. O zmianie decyzji w tej sprawie poinformowali organizatorzy wydarzenia, które w maju ma odbyć się we Włoszech.

Czytaj więcej

Zmiana decyzji. Rosja nie wystąpi na Eurowizji
18:08
25.02.2022

UNHCR: Ponad 50 tys. uchodźców z Ukrainy

Wysoki komisarz Narodów Zjednoczonych ds. uchodźców Filippo Grandi poinformował, że w ciągu niespełna 48 godzin ponad 50 tys. uchodźców opuściło Ukrainę. Z informacji UNHCR wynika, że większość Ukraińców przekracza granice z Polską i Mołdawią. Grandi przekazał, że kolejni uchodźcy zmierzają w kierunku granic.

17:56
25.02.2022

LOT odwołuje loty do Moskwy i nad Syberią

Polski przewoźnik odwołał piątkowe rejsy do Moskwy, ale też nad Syberią, co oznacza bardzo kosztowne utrudnienia w podróżach do azjatyckich stolic.

Czytaj więcej

LOT nie poleci do Moskwy ani nad Syberią
17:54
25.02.2022

Odbicie na GPW i europejskich rynkach

W piątek w Warszawie prawie wszystkie indeksy świeciły mocną zielenią. Odbicia były widoczne także na europejskich rynkach.

Czytaj więcej

GPW oraz europejskie rynki złapały oddech
17:49
25.02.2022

Müller o zawieszeniu Rosji w Radzie Europy: Dobry sygnał

Rzecznik rządu ocenił, że zawieszenie członkostwa Rosji w Radzie Europy to "dobry sygnał społeczności międzynarodowej, że nie ma akceptacji na agresję, że nie ma zgody na podbijanie innego kraju".

Czytaj więcej

Rosja zawieszona w Radzie Europy. Müller: Dobry sygnał
17:35
25.02.2022

Eksperci: Amerykańskie sankcje to atomowy cios dla rosyjskich banków

USA wykluczyły rosyjskie banki z transakcji dolarowych. Frances Coppola, popularna brytyjska komentatorka ekonomiczna, skomentowała, że „to najbardziej drakońska sankcja, jaką kiedykolwiek zastosowały Stany Zjednoczone”.

Czytaj więcej

Rosyjskie banki otrzymały atomowy cios
17:11
25.02.2022

Rosja zawieszona w Radzie Europy

Informację przekazał na konferencji prasowej w KPRM rzecznik rządu Piotr Müller. Początkowo powiedział, że Rosja została wykluczona, lecz następnie zastrzegł, że chodzi o zawieszenie.

17:07
25.02.2022

Kijów: Stacje metra pełnią rolę schronów

16:56
25.02.2022

Chrabota: Będzie eksterminacja na Ukrainie

Uzasadniając operację wojenną na Ukrainie Putin zastrzegał, że nie chodzi okupację tego kraju, lecz jego „demilitaryzację” i „denazyfikację”. Traktujemy te słowa jako obelgi, przykład mowy nienawiści. A to wielki błąd, bo to również groźna zapowiedź - komentuje redaktor naczelny "Rzeczpospolitej".

Czytaj więcej

Bogusław Chrabota: Będzie eksterminacja na Ukrainie
16:55
25.02.2022

Wielka Brytania: Ukraina kontroluje kluczowe miasta

Według informacji brytyjskiego resortu obrony, w kluczowych miejscach na Ukrainie trwają walki, a do tej pory w piątek rosyjskie wojska "poczyniły ograniczone postępy". "Ukraina utrzymuje kontrolę nad kluczowymi miastami" - czytamy w raporcie, w którym zaznaczono, że według strony ukraińskiej rosyjskie wojska są już na przedmieściach Kijowa.

16:49
25.02.2022

Gruzja nie dołączy do sankcji Zachodu przeciwko Rosji

Premier Gruzji Irakli Garibaszwili oświadczył, że Tbilisi nie będzie brało udziału w sankcjach, nakładanych przez Zachód na Moskwę.

Czytaj więcej

Gruzja nie dołączy do sankcji Zachodu przeciwko Rosji
16:40
25.02.2022

Ukraiński MON informuje o stratach Rosji

Ok. 80 czołgów i 516 wozów opancerzonych różnego typu - takie straty poniosły wojska rosyjskie, które najechały na Ukrainę - przekazała wiceszefowa ukraińskiego resortu obrony.

Czytaj więcej

Ukraina: Podczas inwazji Rosja straciła ponad 2800 żołnierzy
16:19
25.02.2022

Premier: Uruchomiono procedurę zawieszenia członkostwa Rosji w RE

"Komitet Ministrów Rady Europy, z inicjatywy Ukrainy i Polski, uruchomił procedurę zawieszenia członkostwa Rosji w Radzie Europy" - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu dodał, że finalna decyzja zapadnie "niedługo".

16:14
25.02.2022

Irlandia znosi obowiązek wizowy dla Ukraińców

"Jestem zbulwersowana rosyjską inwazją na Ukrainę. Jesteśmy po stronie narodu ukraińskiego i pomożemy mu w potrzebie" - zadeklarowała minister sprawiedliwości Helen McEntee. Oświadczyła, że obowiązek wizowy dla wszystkich Ukraińców zostaje bezzwłocznie zniesiony.

16:10
25.02.2022

Pierwsza noc pod ziemią. Reportaż Jerzego Haszczyńskiego z Kijowa

Piątek koło południa. Znowu zawyły syreny, tłum zgęstniał. - To najlepszy schron. Głęboki. Jest woda - mówi urzędniczka po pięćdziesiątce. W schronie na stacji Tarasa Szewczenki przeważają kobiety. Chłopak, pryszczaty, około 20 lat. W wojskowych butach: - Zadzwonili rano. Muszę jechać, jeszcze nie wiem, gdzie będę walczył. Reportaż Jerzego Haszczyńskiego z Kijowa.

Czytaj więcej

Jerzy Haszczyński z Kijowa: Pierwsza noc pod ziemią
16:05
25.02.2022

Francja zapowiada pomoc dla Ukrainy

W pisemnym oświadczeniu prezydent Emmanuel Macron zadeklarował, że Francja udzieli Ukrainie "dodatkowego wsparcia budżetowego w wysokości 300 milionów euro" oraz dostarczy "materiał obronny", którego potrzebuje Ukraina. Francuski prezydent nie sprecyzował, o jaki sprzęt chodzi.

15:55
25.02.2022

Czernihów: doniesienia o pożarze budynku Służby Bezpieczeństwa

Płonie budynek Służby Bezpieczeństwa w Czernihowie - poinformowała białoruska dziennikarka Hanna Liubakowa. Czernihów to miasto w północnej części Ukrainy, nad Desną.

15:52
25.02.2022

Litwa przekaże Ukrainie pistolety maszynowe i amunicję

Minister obrony Litwy Arvydas Anušauskas odbył konsultacje z ambasadorem Ukrainy Petro Besztą w sprawie pomocy wojskowej od Litwy dla Ukrainy. "Wspieramy Ukrainę, przekazując dodatkowe kamizelki kuloodporne, hełmy, pistolety maszynowe i amunicję" - przekazało litewskie MON.

15:47
25.02.2022

Ukraina musi wytrwać. My sile musimy przeciwstawić siłę - pisze Artur Bartkiewicz

Spójrzmy na mapę. Nietrudno zgadnąć jaki będzie ciąg dalszy tej historii jeśli będziemy jedynie „milczeć na trwogę”.

Czytaj więcej

Artur Bartkiewicz: Wojna Rosji z Ukrainą: Nie wystarczy milczeć na trwogę
15:32
25.02.2022

Broń i amunicja dla rezerwistów w obwodzie kijowskim

Od czwartku, gdy rozpoczęła się rosyjska inwazja, w regionie Kijowa rezerwistom wydano 18 tys. sztuk broni wraz z amunicją - poinformował minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow.

15:23
25.02.2022

Prezydent Niemiec apeluje do Putina o przerwanie inwazji

Frank-Walter Steinmeier zaapelował do prezydenta Rosji o natychmiastowe przerwanie inwazji na Ukrainę. Podkreślił, że Europejczycy nie zaakceptują brutalnej przemocy, jaką jest atak na Ukrainę. Prezydent zaapelował do obywateli swego kraju o solidarność z Ukraińcami.

15:16
25.02.2022

Obywatele USA mają natychmiast opuścić Ukrainę

Amerykańska ambasada w Kijowie ponownie wezwała obywateli Stanów Zjednoczonych na Ukrainie do "natychmiastowego" opuszczenia tego kraju, "o ile jest bezpieczne". Ci, którzy pozostaną, powinni "zachować zwiększoną ostrożność" w związku z możliwością działań zbrojnych, przypadków przestępczości oraz niepokojów społecznych. Na Ukrainie nie ma już obecności dyplomatów USA. Pozostała na miejscu niewielka grupa przeniosła się ze Lwowa do Polski.

15:04
25.02.2022

Czechy przestaną wydawać wizy obywatelom Rosji

Na nadzwyczajnym posiedzeniu rządu Czech zapadła decyzja o zaprzestaniu wydawania wiz obywatelom rosyjskim, z wyjątkiem przypadków humanitarnych

14:59
25.02.2022

Ukraińskie wojsko celem białoruskich hakerów

Ukraińskie wojsko stało się celem ataku białoruskich hakerów, poinformowali urzędnicy ds. bezpieczeństwa cybernetycznego. Hakerzy używali wiadomości e-mail kradnących hasła, aby włamać się na konta ukraińskich żołnierzy.

14:57
25.02.2022

Bez paniki, jest zapas gotówki

 NBP zapewnia, że posiada wystarczające zapasy w pełni umożliwiające pokrycie zapotrzebowania klientów banków na pieniądz gotówkowy.

Czytaj więcej

NBP: Spokojnie, gotówki nie zabraknie
14:55
25.02.2022

Czechy też zamkną przestrzeń powietrzną dla samolotów z Rosji

14:52
25.02.2022

Orlen walczy ze spekulantami

 UOKiK podziękował Orlenowi i Lotosowi za to, że są gotowe do rezygnowania ze współpracy ze stacjami, które „w sposób nieuzasadniony” podnoszą ceny paliw.

Czytaj więcej

Orlen zrywa umowy ze stacjami. „Absurdalne podnoszenie cen”
14:48
25.02.2022

Władimir Putin może zostać objęty sankcjami UE

Ministrowie spraw zagranicznych UE spotkają się w piątek w Brukseli, aby ustalić szczegóły pakietu sankcji - drugiego w tym tygodniu.

Czytaj więcej

Sankcje na Putina i Ławrowa. Ambasadorowie UE wyrazili zgodę
14:38
25.02.2022

Zakaz lotów dla rosyjskich linii w polskiej przestrzeni powietrznej będzie obowiązywać od północy

14:35
25.02.2022

Pieskow mówi, że elementem neutralności Ukrainy ma być jej denazyfikacja i demilitaryzacja

Czytaj więcej

Kreml: Rosja gotowa do negocjacji z Ukrainą w Mińsku
14:18
25.02.2022

Ukraina: Drugiego dnia inwazji zginęło ponad 1000 Rosjan

Siły Zbrojne Ukrainy twierdzą, że jest to największa liczba ofiar konfliktu, jaką kiedykolwiek poniosła Rosja w ciągu jednego dnia.

14:15
25.02.2022

Rosyjski MON podaje, że Kijów jest zablokowany od strony zachodniej

Czytaj więcej

Rosyjski MON: Kijów jest zablokowany od strony zachodniej
14:14
25.02.2022

Pieskow: Rosja jest gotowa wysłać delegację do Mińska na negocjacje z Ukrainą

Słowa rzecznika Kremla są cytowane przez agencję UNIAN.

14:07
25.02.2022

Szef MSZ Ukrainy: Rosyjskie ataki na przedszkola i sierocińce to zbrodnie wojenne

Czytaj więcej

Ukraina idzie do Trybunału w Hadze. "Ataki na przedszkola i sierocińce"
14:05
25.02.2022

Narodowy Bank Ukrainy zbiera pieniądze dla ukraińskiej armii

Czytaj więcej

Narodowy Bank Ukrainy zbiera pieniądze dla wojska
14:03
25.02.2022

Ukraina wzywa na pomoc hakerów

Czytaj więcej

Ukraina wzywa na pomoc hakerów. Anonymous idzie na wojnę z Rosją
13:46
25.02.2022

Polska zamknie przestrzeń powietrzną dla rosyjskich linii lotniczych

13:44
25.02.2022

Resort obrony Rosji: Przejęliśmy lotnisko pod Kijowem

Rosja przejęła kontrolę nad lotniskiem pod Kijowem i dokonała desantu spadochroniarzy - podało rosyjskie Ministerstwo Obrony

13:43
25.02.2022

Kijów wchodzi w fazę obronną

Mer Kijowa ogłosił, że miasto wchodzi w fazę obronną w związku z przesuwaniem się rosyjskich jednostek

13:41
25.02.2022

Co z meczem Rosja-Polska?

Odebranie prawa organizacji tego meczu Rosji i przeniesienie go na teren neutralny świadczy, że bossowie futbolu nie chcą zająć się istotą problemu. Ta decyzja byłaby uzasadniona, gdyby wyjazd do Rosji narażał polskich piłkarzy na niebezpieczeństwo, a przecież zupełnie nie o to chodzi. Rozumie to każdy rozsądny człowiek, ale nie szefowie UEFA - pisze Mirosław Żukowski. 

Czytaj więcej

Mirosław Żukowski: Co z meczem Rosja-Polska? Dla UEFA agresor jest bezkarny
13:39
25.02.2022

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać jak pocisk Kalibr spada na miasteczko Bucza

13:31
25.02.2022

Papież Franciszek osobiście udał się do ambasady Rosji. Pierwszy taki przypadek

Czytaj więcej

Papież Franciszek osobiście udał się do ambasady Rosji. Pierwszy taki przypadek
13:26
25.02.2022

Apel ludzi kultury na Ukrainie. "Pomóżcie nam, nie milczcie"

Czytaj więcej

Apel ludzi kultury na Ukrainie: "Pomóżcie nam, nie milczcie!"
13:25
25.02.2022

Nowy Jork i Mediolan rezygnują z Walerego Giergiewa

Czytaj więcej

Nowy Jork i Mediolan rezygnują z Walerego Giergiewa
13:22
25.02.2022

Atak na Ukrainę: Wsparcie i zbiórki w polskich miastach

Czytaj więcej

Atak na Ukrainę: Wsparcie i zbiórki w polskich miastach
13:13
25.02.2022

Prezydent Chin Xi Jinping rozmawiał z Władimirem Putinem

Czytaj więcej

Xi Jinping rozmawiał z Władimirem Putinem
13:11
25.02.2022

Zaplanowany na wrzesień wyścig Formuły 1 w Soczi został odwołany

 Powodem jest inwazja Rosji na Ukrainę - informuje Telegraph.

13:09
25.02.2022

Zełenski pyta: Jak będziecie bronić siebie, skoro tak wolno pomagacie Ukrainie?

Czytaj więcej

Zełenski apeluje do Putina: Usiądźmy i negocjujmy
12:54
25.02.2022

Reuters: Ukraińska telewizja pokazuje jak przygotować tzw. koktajle Mołotowa

12:52
25.02.2022

Ukraiński dziennikarz zamieszcza zdjęcia koktajli Mołotowa. "Czekamy na czołgi"

12:50
25.02.2022

Erdogan: Reakcja NATO i Zachodu na atak Rosji nie jest zdecydowana

Czytaj więcej

Erdogan: Reakcja NATO i Zachodu na rosyjski atak nie jest zdecydowana
12:49
25.02.2022

Wiceminister obrony Wielkiej Brytanii: NATO nie może być aktywne na Ukrainie

Czytaj więcej

Brytyjski minister: NATO nie może być aktywne na Ukrainie
12:45
25.02.2022

Xi Jinping rozmawiał z Władimirem Putinem. Wezwał go do "negocjacji" ws. Ukrainy

12:29
25.02.2022

BBC publikuje nagranie z uderzenia pocisku w dzielnicę mieszkalną na północny zachód od Kijowa

12:28
25.02.2022

Jerzy Haszczyński z Kijowa: Zełenski zwrócił się po rosyjsku do Putina. "Usiądźmy do rozmów"

12:26
25.02.2022

Burmistrz Londynu chce przepisów, które pozwolą na przejęcie domów ludzi Putina

Czytaj więcej

Burmistrz Londynu chce przepisów, które pozwolą na przejęcie domów ludzi Putina
12:19
25.02.2022

Asad w rozmowie z Putinem poparł agresję na Ukrainie

"Syryjski prezydent wyraził silne poparcie dla specjalnej operacji wojskowej prowadzonej przez Rosję w celu ochrony ludności cywilnej republik Donbasu, potępiając jednocześnie destabilizującą politykę Stanów Zjednoczonych i NATO, która kiedyś doprowadziła do poważnej degradacji sytuacji na Bliskim Wschodzie" - cytuje agencja Interfax

12:17
25.02.2022

Europejscy politycy odchodzą z rosyjskich firm. Gerhard Schröder ma się świetnie

Czytaj więcej

Europejscy politycy odchodzą z rosyjskich firm. Gerhard Schröder ma się świetnie
12:14
25.02.2022

Ministerstwo obrony Ukrainy zamieszcza nagranie z zestrzeleniem rosyjskiego myśliwca

12:08
25.02.2022

Reprezentacja Polski w rugby na wózkach odmówiła gry z Rosją. Przegrała walkowerem

Czytaj więcej

Polscy rugbiści na wózkach odmówili gry z Rosją. Przegrali walkowerem
12:04
25.02.2022

Turcja: Nie możemy zatrzymać rosyjskich okrętów wojennych na Morzu Czarnym

Czytaj więcej

Turcja: Nie możemy zatrzymać rosyjskich okrętów wojennych na Morzu Czarnym
12:00
25.02.2022

Ukraiński resort obrony apeluje, by Ukraińcy blokowali drogi, którymi poruszają się Rosjanie

Czytaj więcej

Ministerstwo Obrony Ukrainy: Blokujcie drogę rosyjskim wojskom
11:47
25.02.2022

Ławrow: Rosja gotowa do rozmów, jeśli ukraińska armia złoży broń

11:45
25.02.2022

Rzecznik Kremla: Ukraina powinna być oczyszczona z nazistów

Czytaj więcej

Pieskow: Ukraina powinna zostać oczyszczona z nazistów
11:43
25.02.2022

W Melitpolu rosyjski pocisk miał trafić w dom mieszkalny. Ranna została 12-latka i jej ojciec

11:39
25.02.2022

Dworczyk: Każdy, kto ucieka przed wojną, zostanie przyjęty w Polsce. Nawet osoby bez paszportu

11:37
25.02.2022

W BBN narada z udziałem prezydenta Dudy, premiera Morawieckiego i wicepremiera Kaczyńskiego

11:32
25.02.2022

Ławrow: Rosja nie uznaje demokratycznych rządów na Ukrainie

Szef MSZ Rosji powiedział, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski kłamie, gdy mówi, że chce rozmawiać o neutralnym statusie kraju, i że "nikt nie planuje okupacji Ukrainy".

11:31
25.02.2022

Ukraińcy zaatakowali rosyjską bazę wojskową

Czytaj więcej

Ukraina zaatakowała rosyjską bazę wojskową
11:29
25.02.2022

Minister obrony apeluje do Ukraińców, by rozpowszechniali w sieci informacje o zbrodniach Rosji

Czytaj więcej

Minister Obrony Ukrainy apeluje: Pokażcie Rosjanom, że zabijają kobiety, dzieci
11:14
25.02.2022

Brytyjscy politycy domagają się zamrożenia majątku Romana Abramowicza na Wyspach

Czytaj więcej

Czarne chmury nad Romanem Abramowiczem. „Ma polisę wartą 2 miliardy dolarów”
11:13
25.02.2022

Nexta pokazuje nagranie ze zniszczonymi rosyjskimi pojazdami w pobliżu Chersonia

11:10
25.02.2022

MZ wprowadza możliwość szczepienia przeciw COVID-19 Ukraińców przekraczających polską granicę

11:07
25.02.2022

Ławrow o agresji Rosji: Wyzwalanie Ukraińców

Szef MSZ Rosji, Siergiej Ławrow mówił, ze "prowadzona na Ukrainie operacja ma na zapewnić Ukraińcom możliwość decydowania o swojej przyszłości i wyzwolenie ich spod ucisku".

Czytaj więcej

Siergiej Ławrow: Operacja pozwoli Ukraińcom określić ich własną przyszłość
11:06
25.02.2022

Rosyjska ropa z największą zniżką w historii, ale chętnych brak

Czytaj więcej

Rosyjska ropa z największą zniżką w historii, ale chętnych brak
11:03
25.02.2022

Rosja zamyka niebo dla brytyjskich linii lotniczych

Czytaj więcej

Rosja zamyka niebo dla brytyjskich linii lotniczych
11:01
25.02.2022

Orlen i LOTOS zapewniają: W Polsce paliwa nie zabraknie

Czytaj więcej

Komunikat Orlenu i Lotosu: W Polsce paliwa nie zabraknie
10:58
25.02.2022

Gruzja nie przyłączy się do sankcji Zachodu wobec Rosji

Czytaj więcej

Gruzja nie przyłączy się do zachodnich sankcji wobec Rosji
10:56
25.02.2022

Rzecznik MSZ Chin: Sankcje nigdy nie były skutecznym sposobem rozwiązywania problemów

Wang Wenbin odniósł się też do słów prezydenta Joe Bidena, który stwierdził, że każde państwo, które wspiera Rosję w jej inwazji na Ukrainę, będzie "splamione współudziałem" w agresji. Rzecznik MSZ Chin stwierdził, że państwa, które mieszają się w wewnętrzne sprawy innych państw mają "splamioną reputację".

Czytaj więcej

Chiny "rozumieją obawy Rosji w związku z kwestiami bezpieczeństwa"
10:41
25.02.2022

Ukrainiec, który przekroczył granicę z Polską zamieszcza zdjęcia, pisze o "tysiącach uchodźców"

10:38
25.02.2022

Prezes PZPN: Zaproponuję, by Ukraińcy nie byli wliczani do limitu cudzoziemców spoza UE

10:36
25.02.2022

Francuski minister finansów: Odcięcie Rosji od SWIFT to ostateczność

Czytaj więcej

Francuski minister finansów: Odcięcie Rosji od SWIFT to ostateczność
10:35
25.02.2022

PILNE: Finał Ligi Mistrzów przeniesiony z Petersburga do Paryża

Czytaj więcej

Finał Ligi Mistrzów na Stade de France. Rosja nie będzie gospodarzem meczu
10:33
25.02.2022

Interfax: Rosja przygotowała pakiet sankcji odwetowych

10:30
25.02.2022

Rosjanie mieli ostrzelać autobusy jadące do obwodu ługańskiego po ewakuujących się mieszkańców

10:27
25.02.2022

Czescy dyplomaci opuścili Ukrainę

Czescy dyplomaci opuścili Ukrainę po zamknięciu czeskiego konsulatu w Lwowie.

10:23
25.02.2022

W internecie pojawiło się nagranie, na którym widać rosyjski czołg rozjeżdżający jadący samochód

10:20
25.02.2022

NEXTA podaje, że rosyjscy żołnierze byli widziani w miejscowości Bucza, w obwodzie kijowskim

10:17
25.02.2022

Ukraińska agencja atomowa: Wzrost poziomu promieniowania w Czarnobylu

Ukraińska agencja atomowa poinformowała, że zanotowała wzrost poziomu promieniowania w Czarnobylu, w rejonie nieczynnej już elektrowni atomowej, którą kontrolują obecnie rosyjskie wojska. Wzrost promieniowania jest jednak "nieznaczny". Rosja zajęła teren elektrowni 24 lutego.

Czytaj więcej

Ukraina: wyższe, ale „niekrytyczne” promieniowanie w Czarnobylu
10:14
25.02.2022

Narodowy Bank Ukrainy uruchomił specjalne konto do zbierania funduszy na wsparcie armii

"Decyzja ta została podjęta w związku z wprowadzeniem na Ukrainie stanu wojennego, zbrojną agresją Federacji Rosyjskiej oraz zagrożeniem dla niepodległości państwowej Ukrainy, jej integralności terytorialnej. O otwarciu konta specjalnego poinformował prezes Narodowego Banku Ukrainy Kyryło Szewczenko" - czytamy na stronie banku. Numer konta to: UA843000010000000047330992708.

10:11
25.02.2022

Media: W pobliżu dzielnicy rządowej w Kijowie słychać strzały

10:08
25.02.2022

Ukraina zniosła ograniczenia wiekowe dotyczące wstępowania do armii,

Poinformował o tym dowódca sił obrony terytorialnej Jurij Gałuszkin. - Wszystkie procedury wstąpienia do TPO są uproszczone. Należy mieć przy sobie tylko paszport i kod identyfikacyjny. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych - informuje MON Ukrainy.

10:06
25.02.2022

Rosyjska inwazja na Ukrainę: Rynki odżyły po czwartkowych zjazdach

Rosyjski indeks Moex zyskiwał na początku piątkowej sesji ponad 20 proc., a denominowany w dolarach moskiewski indeks RTS rósł o 45 proc.

Czytaj więcej

Rosyjska inwazja na Ukrainę: rynki odżyły po czwartkowych zjazdach
10:04
25.02.2022

Mieszkańcy Kijowa mają przygotowywać koktajle Mołotowa - apeluje o to resort obrony

Czytaj więcej

Kijów: Ukraińcy odpierają ataki z północy. Mieszkańcy mają przygotować koktajle Mołotowa
10:01
25.02.2022

Rosjanie przekonują, że będą chronić elektrownię w Czarnobylu przed "nuklearnymi prowokacjami"

Czytaj więcej

Rosyjski resort obrony: Kontrolujemy elektrownię w Czarnobylu
09:42
25.02.2022

Ponad 800 polskich ciężarówek nie może opuścić Ukrainy

Ukraina nie puszcza polskich ciężarówek, które na możliwość ewakuacji oczekują ponad dobę przed granicznymi terminalami.

Czytaj więcej

Ponad 800 polskich ciężarówek nie może opuścić Ukrainy, pierwszeństwo mają uchodźcy
09:41
25.02.2022

Sean Penn na Ukrainie. Dokumentuje inwazję

Czytaj więcej

Sean Penn na Ukrainie. Dokumentuje inwazję
09:38
25.02.2022

Czas oczekiwania na granicy Ukrainy z Węgrami i Polską może sięgać już 15 godzin

Korespondenci Guardiana donoszą, że czas oczekiwania na granicy z Węgrami i Polską może sięgać już 15 godzin.

09:35
25.02.2022

Ukraińska armia: Zestrzeliliśmy rosyjski samolot w obwodzie czerkaskim

Ukraińska armia miała zestrzelić rosyjski samolot w pobliżu wsi w pobliżu Złotonoszy, w obwodzie czerkaskim. Pilot miał się katapultować. Jego poszukiwania trwają.

09:29
25.02.2022

Rosjanie mieli otoczyć wszystkie duże miasta w obwodzie sumskim. Nacierają ze wschodu na Kijów

Czytaj więcej

Wszystkie duże miasta w obwodzie sumskim oblężone. Rosjanie idą na Kijów
09:17
25.02.2022

Rosyjski MON: Spadochroniarze pomogą chronić elektrownię w Czarnobylu

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że poziom promieniowania w rejonie elektrowni w Czarnobylu jest w normie

09:15
25.02.2022

W rejonie lotniska Hostomel, w pobliżu Kijowa, znów trwają walki

Wczoraj pojawiły się informacje, że lotnisko zajęli żołnierze rosyjskich wojsk desantowych, ale rano było jeszcze w rękach Ukraińców.

09:13
25.02.2022

PILNE. Rosjanie dotarli do dzielnicy Obołoń na północy Kijowa

Wojska rosyjskie wkroczyły do dzielnicy Obołoń w Kijowie, gdzie walczy z nimi ukraińskie wojsko. Ministerstwo Obrony Ukrainy prosi mieszkańców, by nie wychodzili z domów i przygotowali koktajle Mołotowa. Dzielnica znajduje się ok. 10 km od centrum Kijowa.

09:12
25.02.2022

Mikronezja zrywa stosunki dyplomatyczne z Rosją

Czytaj więcej

Sfederowane Stany Mikronezji zrywają stosunki z Rosją
09:10
25.02.2022

Ukraina zakazuje operacji z rublami oraz firmami i obywatelami Rosji i Białorusi

Czytaj więcej

Ukraina zakazuje operacji z rublami oraz firmami i obywatelami Rosji i Białorusi
09:07
25.02.2022

MSW Ukrainy: Dwoje dzieci zginęło, 33 cywilne obiekty zaatakowane przez Rosjan

W ciągu minionej doby Rosjanie mieli zaatakować 33 cywilne obiekty na Ukrainie. W wyniku ataków Rosjan zginęło dwoje dzieci - poinformował doradca szefa MSW, Wadym Denisenko, który odpowiedzialnością za to obarczył Federację Rosyjską.

09:04
25.02.2022

W internecie pojawiło się zdjęcie mera Kijowa w mundurze z karabinem

09:02
25.02.2022

Zełenski rozmawiał z brytyjskim premierem Borisem Johnsonem

Ukraiński prezydent wezwał brytyjskiego premiera do nałożenia ostrzejszych sankcji na Rosję.

08:58
25.02.2022

Ukraińcy mieli "zlikwidować" Rosjan, którzy zmierzali do Kijowa w ukraińskich mundurach

08:57
25.02.2022

Trybunał w Hadze może zająć się zbrodniami wojennymi na Ukrainie

Prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze, Karim Khan, wyraził w piątek swoje zaniepokojenie rosyjską inwazją na Ukrainę. Dodał, że MTK może zbadać.

Czytaj więcej

Trybunał w Hadze może zająć się zbrodniami wojennymi na Ukrainie
08:55
25.02.2022

Brytyjski minister obrony: Putin podjął decyzję o ataku ponad rok temu

Czytaj więcej

Brytyjski minister: Rosja nie osiągnęła celów, silny opór Ukraińców
08:55
25.02.2022

Odbicie na rynkach w Azji

Większość azjatyckich indeksów giełdowych zyskiwała podczas piątkowej sesji i odrabiała straty po spadkach z dnia poprzedniego. Wciąż drożała za to ropa naftowa.

Czytaj więcej

Odbicie na rynkach Azji, po zwyżkach w USA
08:53
25.02.2022

Obama: Rosja pogwałciła prawo międzynarodowe

Były prezydent USA Barack Obama uważa, że konsekwencje będą sięgać daleko poza granice Ukrainy.

08:52
25.02.2022

Na przedmieściach Odessy zatrzymano sabotażystę

W Czernomorsku na przedmieściach Odessy zatrzymano sabotażystę, który na ulicy rysował specjalne oznaczenia dla wrogów - informuje SBU.

08:45
25.02.2022

Siemionczyk: Odcięcie od SWIFT byłoby dla Rosji bardziej dotkliwe niż dotychczasowe sankcje

08:38
25.02.2022

Pocisk uderzył w blok mieszkalny w Kijowie

- Mówią, że nie celują w obiekty cywilne. To nieprawda - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski

Czytaj więcej

Rakieta trafiła w blok mieszkalny w Kijowie
08:34
25.02.2022

Kraje Ameryki Łacińskiej, Kolumbia, Argentyna i Chile, wezwały do wycofania się Rosjan z Ukrainy

08:30
25.02.2022

Dziennikarka z Białorusi pokazuje rosyjskie czołgi na ulicach Homla

"Te same czołgi pojadą na Ukrainę, przez terytorium mojego kraju, by zabijać moich ukraińskich przyjaciół" - pisze Hanna Liubakowa, niezależna białoruska dziennikarka.

08:28
25.02.2022

Ukraińska deputowana z Kijowa udzielała wywiadu. Rozmowę przerwały przelatujące myśliwce

Czytaj więcej

Ukraińska parlamentarzystka: Nasi mężczyźni i kobiety zginęli za tę wolność
08:27
25.02.2022

Były minister obrony: Putin skończy jak Milosević

08:25
25.02.2022

Rosjanie w ukraińskich mundurach jadą do centrum Kijowa

Rosyjscy wojskowi zajęli dwa pojazdy Sił Zbrojnych Ukrainy, przebrali się w ukraińskie mundury i jadą do centrum Kijowa. Za nimi podąża kolumna rosyjskich ciężarówek wojskowych - przekazał wiceminister obrony.

08:23
25.02.2022

Obrońcy Wyspy Węży pośmiertnie otrzymali tytuły "Bohaterów Ukrainy"

08:21
25.02.2022

Z polskich kablówek znikają rosyjskie kanały telewizyjne

Czytaj więcej

Z polskich kablówek znikają rosyjskie kanały telewizyjne. Blokowanie propagandy
08:18
25.02.2022

Ambasador Ukrainy w Japonii chce, by Chiny powstrzymały Putina

Czytaj więcej

Ukraiński ambasador wzywa Chiny, by pomogły zatrzymać "masakrę"
07:58
25.02.2022

Jak odcięcie od SWIFT wpłynęłoby na Rosję?

Czytaj więcej

System SWIFT. Jak odcięcie wpłynęłoby na gospodarkę Rosji?
07:57
25.02.2022

Jerzy Haszczyński z Kijowa: W nocy ataki rakietowe na stolicę

07:53
25.02.2022

Na nagraniu widać rosyjskie pojazdy wojskowe na ulicach Melitopola

Melitopol znajduje się w obwodzie zaporoskim, w pobliżu Morza Azowskiego.

07:51
25.02.2022

NEXTA zamieszcza mapę, na której zaznaczono cele prowadzonych obecnie przez Rosjan ataków

Cele znajdują się na całej Ukrainie - wiele z nich w pobliżu Kijowa.

07:49
25.02.2022

Międzynarodowy Trybunał Karny monitoruje sytuację na Ukrainie

MTK zapowiada, że będzie prowadził postępowania w przypadku, gdyby na Ukrainie doszło do zbrodni przeciw ludzkości.

07:47
25.02.2022

Doradca szefa MSW Ukrainy: Niszczymy rosyjskie czołgi "prezentami od przyjaciół:

Czytaj więcej

Doradca szefa MSW Ukrainy: Dziś rosyjskie czołgi chcą się przebić do Kijowa
07:43
25.02.2022

Ukraiński myśliwiec zestrzelony nad Kijowem to Su-27

Ukraińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że myśliwiec Su-27 został zestrzelony nad Kijowem w piątek rano. Zdjęcia opublikowane na Twitterze przez ukraińskie służby ratownicze przedstawiają pożar dwupiętrowego domu po tym, jak spadły na niego fragmenty samolotu. Nie wiadomo, czy są to szczątki Su-27.

07:40
25.02.2022

Źródła wywiadowcze: Tak wygląda plan przejęcia Kijowa

Celem ataku Rosjan ma być zatrzymanie kierownictwa państwa (nie sprecyzowano kogo) i zmuszenie go do podpisania porozumienia pokojowego na warunkach rosyjskich

Czytaj więcej

Źródła wywiadowcze przekazały rosyjski plan zajęcia Kijowa
07:39
25.02.2022

Budynki zniszczone w mieście Starobielsk. Jedna ofiara

07:25
25.02.2022

Ukraińcy wysadzają mosty w pobliżu Kijowa

Ministerstwo Obrony Ukrainy poinformowało, że rosyjskie natarcie prowadzone od północy zostało zatrzymane na wysokości miasta Iwanków.

Czytaj więcej

Ukraińcy wysadzili most w pobliżu Kijowa. Chcą zatrzymać rosyjskie czołgi
07:25
25.02.2022

Szefowa MSZ Wielkiej Brytanii: Atak Putina jest barbarzyński

Elizabeth Truss wyraziła solidarność z Ukrainą.

07:19
25.02.2022

Doradca szefa MSW Ukrainy: Dziś będzie najtrudniejszy dzień

Anton Heraszczenko pisze, że rosyjskie wojsko będą starały przebić się do Kijowa

07:03
25.02.2022

W Estonii niedostępne są rosyjskie i białoruskie kanały telewizyjne

Estoński regulator poinformował, że kanały są niedostępne ze względu na "nadawanie zakazanych informacji". 

07:02
25.02.2022

Witalij Kliczko: Mieszkańcy Kijowa chcą bronić miasta jako żołnierze

- Wierzę w Ukrainę, wierzę w mój kraj, wierzę w moich rodaków - powiedział Witalij Kliczko.

Czytaj więcej

Witalij Kliczko: Mieszkańcy Kijowa chcą bronić stolicy jako żołnierze
06:47
25.02.2022

Grupa taktyczna ukraińskiej armii utrzymuje lotnisko wojskowe Hostomel

Czytaj więcej

Ukraińska armia walczy z Rosjanami w pobliżu Kijowa
06:35
25.02.2022

Zełenski: Rosja wznowiła ataki rakietowe o 4 rano

Wołodymyr Zełenski potwierdził w opublikowanym oświadczeniu, że Rosja wznowiła ataki rakietowe w piątek nad ranem. Celami ataków mają być zarówno obiekty wojskowe, jak i cywilne. W ciągu minionej godziny w Kijowie, w wyniku uderzenia rakietowego, zapalił się budynek. Zełenski twierdzi jednak, że rosyjskie jednostki zostały zatrzymane niemal na wszystkich kierunkach.

06:31
25.02.2022

Władze Kijowa informują o zagrożeniu atakiem powietrznym na stolicę

Mieszkańcy stolicy mają szukać schronienia na stacjach metra.

06:28
25.02.2022

Duda: Rozmawiałem z Zełenskim, drony zrzucają bomby na domy w Kijowie

06:24
25.02.2022

Polska nie jest w pełni gotowa na cyberataki - pisze Wiktor Ferfecki

Czytaj więcej

Polska nie w pełni gotowa na cyberataki
06:20
25.02.2022

Ukraińska armia informuje o walkach w pobliżu Kijowa

Walki toczą się w miejscowościach Iwanków i Dymer - ta druga znajduje się 45 km od Kijowa.

06:18
25.02.2022

Wojna na Ukrainie to kolejny krok ku stagflacji w Polsce

Atak Rosji na Ukrainę spowodował gwałtowne osłabienie złotego. To podsyci inflację, którą będą też napędzały związane z konfliktem zaburzenia w handlu i zwyżki cen surowców - piszemy w "Rzeczpospolitej".

Czytaj więcej

Wojna na Ukrainie to kolejny krok ku stagflacji w Polsce
06:17
25.02.2022

Nawet 700 tys. miejsc pracy dla Ukraińców w Polsce

Polski rynek może dać zatrudnienie 200 tys. cudzoziemcom w krótkim terminie, a w dłuższym – nawet 700 tys. Trzeba jednak uprościć procedury, w tym te dotyczące uznawania kwalifikacji - piszemy w "Rzeczpospolitej".

Czytaj więcej

Z ofertami pracy dla Ukraińców w Polsce nie powinno być problemu?
06:16
25.02.2022

Polskie firmy na Ukrainie w strachu przed kulami

Atak Rosji oznacza dla blisko 2,5 tys. polskich firm na Ukrainie brak gazu do ogrzewania zakładów, panikę i możliwe braki pracowników mobilizowanych do wojska - piszemy w "Rzeczpospolitej".

Czytaj więcej

2486 polskich firm działających na Ukrainie w strachu przed kulami
06:14
25.02.2022

Polska broń dla Ukrainy. Pierwsze transporty dotarły, kolejne w drodze

„Rzeczpospolita" zapytała MON o dokładną listę uzbrojenia, które polskie władze będą wysyłać w ramach oferty premiera Mateusza Morawieckiego złożonej podczas wizyty w Kijowie na początku lutego. MON w przysłanej do redakcji odpowiedzi zastrzegł jednak, że szczegóły dostaw polskiego uzbrojenia kierowanego nad Dniepr chroni tajemnica - piszemy w "Rzeczpospolitej". 

Czytaj więcej

Polska broń dla Ukrainy. Pierwsze transporty dotarły, kolejne w drodze
06:08
25.02.2022

Mer Kijowa Witalij Kliczko: Trzy osoby ranne, jedna w stanie krytycznym w wyniku ostrzału

Kijów był w nocy obiektem rosyjskich ataków rakietowych.

06:05
25.02.2022

Ci którzy zostali w Kijowie, nie okazują paniki - pisze z Kijowa Jerzy Haszczyński

Najlepszym schronem są stacje metra, bardzo głębokiego w Kijowie. Jest ich 52 - pisze w korespondencji z Kijowa Jerzy Haszczyński.

Czytaj więcej

Ukraińskie pytania do Zachodu
06:04
25.02.2022

Bogusław Chrabota: Solidarni z Ukrainą

Narracja, która płynie z Kremla, to ohydne kłamstwa i insynuacje. Nikt w Polsce nie powinien się w nią wsłuchiwać. Odwrotnie, jako Polacy musimy wspierać wolność i niepodległość Ukrainy, to nasz moralny obowiązek. Nie możemy pozostać nieczuli na dramat naszych przyjaciół - pisze redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" Bogusław Chrabota.

Czytaj więcej

Bogusław Chrabota: Solidarni z Ukrainą
06:01
25.02.2022

Takiej tragedii Europa nie widziała od drugiej wojny światowej - pisze Jędrzej Bielecki.

Ukraina walczy sama. Władimir Putin zagroził zemstą jakiej historia nie widziała każdemu, kto ośmieli się przyjść z pomocą napadniętemu państwu. Odczytano to jako groźbę użycia sił nuklearnych - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Czytaj więcej

Krwawy podbój Putina
05:56
25.02.2022

NEXTA: W Lwowie i Czernichowie rozlegają się syreny alarmowe

05:53
25.02.2022

W Kijowie zapalił się budynek mieszkalny, na który spadł zestrzelony samolot

Ukraińskie służby nie podają na razie informacji o liczbie ofiar.

05:42
25.02.2022

CNN: Kolejne trzy eksplozje w Kijowie

05:40
25.02.2022

Ukraiński resort obrony: Straty Rosjan to ok. 800 żołnierzy, 30 czołgów, 7 samolotów

Ukraińskie ministerstwo obrony podaje, że Rosjanie stracili w czasie dotychczasowych działań na Ukrainie ok. 800 żołnierzy. Nie jest jasne czy chodzi o zabitych, czy zabitych, rannych i wziętych do niewoli. Ponadto resort obrony poinformował o zniszczeniu 30 rosyjskich czołgów, siedmiu samolotów i sześciu śmigłowców.

05:38
25.02.2022

Zełenski mówi, że w Kijowie mają już być "grupy sabotażystów"

05:38
25.02.2022

UE porozumiała się w sprawie sankcji wobec Rosji

Sankcje mają uderzyć m.in. w sektor bankowy, zbrojeniowy i naftowy.

Czytaj więcej

UE porozumiała się w sprawie sankcji. "Uderzą w elity, podniosą inflację"
05:36
25.02.2022

NEXTA: Mieszkańcy Kijowa i Charkowa spędzili noc na stacjach metra

05:20
25.02.2022

Rosyjskie czołgi zmierzają na Kijów

W rejonie Iwankowa, w obwodzie kijowskim, ma toczyć się bitwa. Ukraińskie siły wysadziły most w tym rejonie, by spowolnić ofensywę Rosjan.

05:18
25.02.2022

Mer Kijowa, Witalij Kliczko zapowiada, że chwyci za broń

W rozmowie z telewizją ITV były mistrz świata wagi ciężkiej w boksie, Witalij Kliczko zapowiedział, że będzie walczył za swój kraj. - Nie mam innego wyboru, niż chwycić za broń - stwierdził. Kliczko dodał, że Władimir Putin "całkowicie stracił poczucie rzeczywistości" rozpoczynając "krwawą wojnę".

05:14
25.02.2022

Szef MSZ Ukrainy: Ostatni raz doświadczaliśmy czegoś takiego w 1941 roku

Dmytro Kułeba pisze, że Kijów doświadczył ataku rakietowego.

Czytaj więcej

Szef MSZ Ukrainy: Ostatni raz nasza stolica doświadczała czegoś takiego w 1941
05:09
25.02.2022

Zełenski: 137 ofiar walk po stronie ukraińskiej

Prezydent Ukrainy poinformował, że kilkaset osób zostało rannych.

05:08
25.02.2022

Zełenski: Musimy bronić się sami

- Mówiłem partnerom naszego kraju, że to ważny moment, losy naszego kraju się ważą, pytałem ich: czy są z nami? Odpowiadali: tak, jesteśmy z wami, ale nie jesteśmy gotowi przyjąć was do Sojuszu. Pytałem 27 przywódców europejskich, czy są z nami. Pytałem czy Ukraina będzie w NATO - wszyscy się boją, nie odpowiadają. A my się nie boimy, nie boimy się niczego - oświadczył ukraiński prezydent.

Czytaj więcej

Zełenski: Musimy bronić się sami. Wszyscy się boją. My niczego się nie boimy
04:54
25.02.2022

Premier Indii rozmawiał z Putinem

Premier Indii, Narendra Modi, rozmawiał telefonicznie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem i zaapelował do niego o "natychmiastowe zaprzestanie przemocy" na Ukrainie. Modi wezwał wszystkie strony konfliktu do podjęcia działań zmierzających do powrotu na ścieżkę dyplomatyczną. Tymczasem Putin miał poinformować premiera Indii o sytuacji na Ukrainie.

04:52
25.02.2022

Rosyjskie rakiety uderzyły posterunek graniczny w obwodzie zaporoskim

W wyniku ataku rakietowego na placówkę straży granicznej Ukrainy zginąć miało sześciu funkcjonariuszy straży granicznej - informuje strona ukraińska. Obwód zaporoski znajduje się nad Morzem Azowskim, przez które przebiega granica między Rosją a Ukrainą.

04:39
25.02.2022

USA: Rosyjskie wojska zmechanizowane 30 km od Kijowa

Rosyjskie wojska zmechanizowane, które wkroczyły na Ukrainę z terytorium Białorusi, mają znajdować się ok. 32 km od Kijowa - poinformował amerykańskich kongresmenów przedstawiciel administracji Joe Bidena. Informacje takie przekazuje CNN, powołując się na dwa źródła Kolejna partia sił, które wkroczyły na Ukrainę z Rosji ma znajdować się nieco dalej, ale obie grupy wojsk zmierzają do Kijowa w celu okrążenia miasta i - być może - obalenia ukraińskiego rządu. 

Czytaj więcej

USA: Rosyjskie wojska ok. 30 km od Kijowa. Celem - okrążenie stolicy
04:38
25.02.2022

Zdjęcia satelitarne: Pojazdy pokonują most pontonowy na Prypeci

Czytaj więcej

Zdjęcia satelitarne: Pojazdy pokonują most pontonowy na Prypeci
04:24
25.02.2022

Powszechna mobilizacja ogłoszona na Ukrainie

Czytaj więcej

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił powszechną mobilizację
04:18
25.02.2022

Doniesienia o eksplozjach w Kijowie pojawiają się od godziny

NEXTA informuje o sześciu eksplozjach

04:15
25.02.2022

NEXTA: Rosyjski samolot zestrzelony nad Kijowem

NEXTA zamieszcza nagranie, które ma przedstawiać zestrzelony przez ukraińską obronę przeciwlotniczą rosyjski samolot spadający na dzielnicę mieszkalną w Kijowie.

04:12
25.02.2022

Tajwan nałoży sankcje na Rosję

Rząd w Tajpej nałoży sankcje ekonomiczne na Rosję w związku z jej inwazją na Ukrainę - poinformował MSZ w Tajpej. Tajwan "zdecydowanie potępił" rosyjską decyzję o rozpoczęciu wojny przeciw Ukrainie dodając, że Moskwa stwarza "poważne zagrożenie" dla porządku międzynarodowego.

"Aby skłonić Rosję do wstrzymania militarnej agresji przeciw Ukrainie i przywrócić pokojowy dialog między wszystkimi stronami tak szybko, jak to możliwe, rząd Republiki Chińskiej ogłasza dołączenie do sankcji międzynarodowych przeciw Rosji" - głosi komunikat tajwańskiego MSZ.

04:09
25.02.2022

Należący do tureckiej firmy statek trafiony bombą u wybrzeżu Odessy

Należący do tureckiej firmy statek "Yasa Jupiter", pływający pod banderą Wysp Marshalla, spadła u wybrzeżu ukraińskiej Odessy bomba. Na statku nie było ofiar i obecnie zmierza on bezpiecznie na wody rumuńskie - podaje turecki Morski Dyrektoriat Generalny.

04:07
25.02.2022

Dwie eksplozje w Kijowie

W stolicy Ukrainie były słyszane dwie eksplozje - podaje Interfax Ukraina. Podobne eksplozje były słyszane dzień wcześniej, gdy rosyjskie rakiety manewrujące trafiły w bazę wojskową w Browarach, mieście w pobliżu Kijowa. W wyniku uderzenia rakietowego zginęło wówczas sześć osób.