Spółki giełdowe potrzebują nowoczesnego HR

O wyzwaniach związanych z nowymi technologiami a także regulacjami Unii będą dyskutować uczestnicy 12. już edycji Kongresu HR Spółek Giełdowych SEG.

WIG20 w trybie korekty. Trzeci tydzień z rzędu traci S&P 500

Kolor czerwony rozlał się na światowe rynki. Na razie to jednak wciąż tylko korekta.

Inwestorzy wierzą, że konflikt Iranu z Izraelem się już nie zaostrzy

Gdy inwestorzy otrząsnęli się już po wydarzeniach z weekendu, ropa lekko taniała, europejskie indeksy giełdowe umiarkowanie rosły, a szekel zyskiwał. Świat liczy, że nie dojdzie do eskalacji.

Notowani na GPW liderzy branży liczą na dalsze odbicie

Niezależnie od losów „Kredytu na start” nastroje deweloperów mierzone celami na cały 2024 r. są raczej optymistyczne. W I kw. wyniki jednak się wahały.

Poprawa nastrojów na giełdach. Umiarkowana zwyżka WIG20

Po wyprzedaży, która miała miejsce w ostatni piątek, inwestorzy łaskawiej spojrzeli na akcje, ale chętnych do zakupów nie było wielu.

Inwestycyjne okazje akcji z GPW

Ceny docelowe zawarte w najnowszych rekomendacjach biur maklerskich są nadal w wielu wypadkach wyraźnie wyższe niż na rynku.

Króciutka radość z rekordów hossy

Ubiegły tydzień WIG20 zaczął od wyjścia na nowe szczyty trendu wzrostowego, ale kończył już poniżej poprzedniej, lutowej górki. Weekend może być gorący.

Wiemy, które spółki najlepiej komunikują się z rynkiem

To dziesiąta edycja badania realizowanego przez „Parkiet”. Większość firm wypadła podobnie jak rok temu, ale są też niespodzianki.

2500 pkt staje się celem za wysokim dla WIG20

Indeks dużych polskich spółek nie jest w stanie utrwalić notowań powyżej okrągłego poziomu. Przestały wspierać go banki.

Byki próbują zmazać wczorajszą plamę rynkową

WIG20 walczy o to, by wrócić powyżej 2500 pkt. Na cenzurowanym znalazła się dzisiaj branża energetyczna.

Szalejący KGHM utrzymuje WIG20 nad kreską

WIG20 zyskuje dzisiaj na wartości i nadal jest powyżej 2500 pkt.

Poprawa na Wall Street mała, ale stabilna

Sezon publikacji wyników kwartalnych na Wall Street może pokazać stosunkowo niewielki, ale dość stabilny wzrost zysków spółek ze S&P 500. W kolejnych kwartałach może być większy, a pod koniec roku dwucyfrowy.

Hossa powróciła. Indeksy z nowymi rekordami

Otwiera się nowy rozdział dla polskiej giełdy. WIG wyznaczył nowy rekord, a WIG20 przebił 2500 pkt i jest najwyżej od niemal sześciu lat.

Globalny rynek debiutów się budzi. Czas na Polskę

W I kwartale 2024 r. światowa wartość ofert publicznych była wyższa niż rok temu. Na warszawskiej giełdzie dużego ruchu wśród debiutantów jeszcze nie widać, ale biura maklerskie sygnalizują, że coś wreszcie drgnęło.

Hossa kwitnie. WIG20 na szczycie hossy, WIG z rekordem wszech czasów

Z początkiem nowego tygodnia wzrosty krajowych indeksów przyspieszyły, co zaowocowało nowymi rekordami. Indeks WIG20 w końcu pokonał barierę 2500 pkt, wyznaczając nowy szczyt trwającej od ponad 17 miesięcy hossy.

WIG20 z nowym rekordem hossy. WIG z rekordem wszech czasów

Indeks WIG20 w końcu przebił barierę 2500 pkt wyznaczając nowy szczyt trwającej od ponad 17 miesięcy hossy. Z kolei WIG może się pochwalić nowym rekordem wynoszącym nieco ponad 84 tys. pkt.

Szybko rosnące biznesy na celowniku inwestorów

Spółki mające ponadprzeciętnie wysokie tempo wzrostu przychodów ze sprzedaży przyciągają uwagę, co znajduje odzwierciedlenie w ich kursach.

Powrót dobrych wiatrów na koniec tygodnia

Krajowy rynek okazał się odporny na pogorszenie globalnych nastrojów, ale też pozostaje nieco w tyle za głównymi indeksami.