Wyprzedaż akcji państwowych gigantów w reakcji na plany rządu

Inwestorzy handlujący na giełdzie w Warszawie dostali od rządu kolejny argument zachęcający do wyprzedaży akcji największych firm. Najmocniej ucierpiały akcje państwowych gigantów.

Gwałtowna wyprzedaż na giełdzie w Moskwie. Inwestorzy w panice

Moskiewski indeks giełdowy spadł poniżej 2000 punktów po raz pierwszy od 24 lutego. Giełda tonie na tle pseudo referendów na ukraińskich ziemiach okupowanych przez Rosję.

Słabe dane PMI z Europy wystraszyły inwestorów

Obawy przed recesją w strefie euro przyczyniły się do silnej wyprzedaży na giełdach i spadku cen ropy poniżej poziomu 80 dolarów za baryłkę.

Wielkie emocje na małym parkiecie

IGS, Ekipa, BlueGo czy Elektromont – to przykłady spółek, o których ostatnio jest głośno. Czy zarządy zrealizują ambitne zapowiedzi?

Akcje Apple już nie dla Rosjan. Kreml zakazuje zakupu

Bank Rosji z poparciem Kremla wprowadza od 1 października zakaz zakupu papierów wartościowych z tzw. krajów nieprzyjaznych. Ma to dotyczyć tzw. niedoświadczonych inwestorów. I zostać wprowadzone „dla ich dobra”. Sprzeciw wobec takiej decyzji wyrazili inwestorzy profesjonalni. Reżim jest zaskoczony.

Czas na rozmowy o opłatach giełdowych

Maklerzy upominają się o mniejsze stawki pobierane przez GPW. Ta odpowiada: realizujemy program rynkowy z atrakcyjnymi cennikami.

Moskiewska giełda na łopatkach po decyzji Kremla o mobilizacji

Ogłoszenie przez Kreml częściowej mobilizacji wywołało panikę na giełdzie w Moskwie. Inwestorzy ruszyli do wyprzedawania posiadanych akcji. Na otwarciu giełdy indeks stracił blisko 10 proc.

Niechęć do europejskich akcji może się pogłębić

Choć akcje europejskie są notowane z bliskim rekordu dyskontem wobec tych z USA, to według ekspertów, nim kryzys się skończy, może ono jeszcze się zwiększyć.

Polowanie na dywidendowe ostatki. Które firmy płacą najwięcej?

Jeszcze ponad dwadzieścia spółek notowanych na warszawskiej giełdzie wypłaci w tym roku akcjonariuszom dywidendy.

Firmy rodzinne mocne na parkiecie

Aż 41 proc. spółek notowanych na warszawskiej giełdzie to firmy rodzinne – wynika z raportu Grant Thornton przygotowanego pod patronatem Giełdy Papierów Wartościowych.

Wieści z frontu pomagają ukraińskim spółkom

WIG-Ukraine jest liderem wzrostów wśród indeksów na GPW podczas wtorkowej sesji. Mocne zwyżki notował też wczoraj.

GPW do tanich nie należy. Koszty wyższe niż na rynkach rozwiniętych

Koszty na naszym rynku kapitałowym są wyższe niż na rynkach rozwiniętych. Nie są jednak główną barierą jego rozwoju – wynika z przygotowanego przez Ministerstwo Finansów i Komisję Nadzoru Finansowego „Analiza poziomu kosztów rynkowych na polskim rynku kapitałowym”.

Biotechnologia może wrócić do łask

Globalne indeksy producentów leków w ostatnich tygodniach zaskakują siłą, mimo że otoczenie makro nie sprzyja spółkom nowej ekonomii.

Z europejskich akcji inwestorzy wycofali już 83 mld dolarów

Zarządzający pieniędzmi w ciągu tygodnia kończącego się 7 września z funduszy europejskich akcji wycofali 3,4 miliarda dolarów, a w okresie minionych sześciu miesięcy aż 83 mld USD, szacują eksperci Deutsche Banku na podstawie danych EPFR Global.

Kupujący na GPW złapali zadyszkę

Czwartkowe notowania na warszawskiej giełdzie początkowo przebiegały pod znakiem kontynuacji efektownego odbicia, ale w końcówce sesji krajowe indeksy roztrwoniły przewagę.

Porsche idzie na giełdę

Zarząd Grupy Volkswagena, po wcześniejszej aprobacie rady nadzorczej, ogłosił zamiar wprowadzenia na giełdę Porsche. Kapitalizacja rynkowa producenta sportowych aut może wynieść 60 do 85 mld euro (ponad 400 mld złotych).

Wyprzedaż na GPW w obawie o gazowy kryzys

Do pozbywania się akcji skłoniły inwestorów fatalne nastoje panujące na pozostałych giełdach, które mocno traciły wraz z euro w odpowiedzi na pogłębiające się problemy z dostawami gazu do Europy.

Giełda w Moskwie znów zawiesiła handel walutami

Giełda moskiewska zawiesiła handel na rynku walutowym i rynku metali szlachetnych. Oficjalnie z powodu „błędu w konfiguracji systemu transakcyjnego”.