Miły akcent (z niedosytem) na koniec tygodnia

WIG20 piątkową sesję zakończył 0,35 proc. nad kreską. Bilans całego tygodnia również wypada na plus. Indeks zyskał 1 proc.

Rynki akcji na całym świecie przytłoczone falą pesymizmu. Giełdy szukają dna

Obawy przed zbyt agresywnymi podwyżkami stóp i recesją w USA przyczyniły się do silnej wyprzedaży na rynkach.

Widmo globalnej bessy jest coraz wyraźniejsze

Na całym świecie rynki akcji były w ostatnich miesiącach kiepskim miejscem do inwestowania. Od listopada odpłynęło z nich 20 bln dol. Część analityków uważa, że przecena stała się zbyt duża.

Strach przed bessą na GPW

Inwestorzy handlujący na warszawskiej giełdzie całkowicie poddali się negatywnym nastrojom panującym na pozostałych rynkach akcji i z coraz większym zaniepokojeniem spoglądają za ocean.

Duże spółki z GPW nie poszły za ciosem. Wypadły z łask

Sesję inwestorzy z warszawskiej giełdy skończyli w mieszanych nastrojach. Duże spółki wypadły z łask podczas, gdy małe nadal kontynuowały odbicie.

BGK myśli o uruchomieniu biura maklerskiego

Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita”, na rynku może pojawić się nowe biuro maklerskie. Jego głównym obszarem zainteresowania mają być małe i średnie firmy oraz jednostki samorządu terytorialnego.

Nadeszła przerwa od spadków na GPW. Rynek bierze głęboki oddech

Od początku sesji na GPW dominowali kupujący. Wszystkie kluczowe indeksy zakończyły dzień znaczącymi wzrostami.

Giełda na czerwono: WIG20 na poziomach z jesieni 2020 r.

Indeks dużych spółek podczas czwartkowej sesji zniżkuje o około 2,8 proc., do około 1670 pkt. Poprzednio tak nisko znajdował się jesienią 2020 r.

Największej giełdzie kryptowalut grozi bankructwo?

Notowania w handlu po zamknięciu regularnej sesji na rynku Nasdaq zanurkowały o 16 proc., gdyż Coinbase Global negatywnie zaskoczyła wynikami kwartalnymi.

Giganty technologiczne straciły w trzy sesje bilion dolarów kapitalizacji

Spółki z indeksu Nasdaq Composite doświadczyły ostrej przeceny. Część analityków spodziewa się jej kontynuacji.

Insiderzy chętnie skupują przecenione akcje

Niemal dziewięć na dziesięć transakcji zrealizowanych w ostatnich tygodniach przez osoby mające dostęp do informacji poufnych dotyczyło zakupów akcji.

WIG20 kontynuuje marsz na południe. Znów stracił

Trend spadkowy na warszawskiej giełdzie pozostaje aktualny. WIG20 znów stracił na wartości i  jest coraz bliżej okrągłego poziomu 1700 pkt.

Strach wraca na rynki. Czarna seria WIG20 trwa

Czarna seria WIG20 trwa w najlepsze, a wszelkie starania kupujących są tłumione w zarodku. Indeks od stycznia stracił już ponad 20 proc.

Moskiewska giełda bez przepustki na świat. Straciła ważny status

Giełda w Moskwie straciła status uznanej giełdy międzynarodowej. Decyzja rządu w Londynie obowiązuje od dziś - 5 maja.

Zatrzymano Chińczyka o nazwisku „Ma”. Alibaba straciła 26 mld dolarów na giełdzie

Dla chińskiego potentata technologicznego Jacka Ma cena wolności wynosi 26 miliardów dolarów – pisze CNN. Alibaba, chiński gigant e-commerce, którego współzałożycielem jest firma Ma, odnotował spadek akcji notowanych w Hongkongu aż o 9,4 proc. we wtorek po tym, jak chińskie media państwowe poinformowały, że osoba o nazwisku „Ma” w mieście Hangzhou – gdzie Alibaba ma siedzibę – został zatrzymany ze względów bezpieczeństwa narodowego.

Kupujący na spadkach uratowali Wall Street. Na co wskazuje analiza techniczna?

Ten tydzień może być nerwowy na rynkach akcji. Inwestorzy spodziewają się, że amerykański bank centralny (Fed) odpali bazookę podnosząc oprocentowanie najbardziej od dwóch dekad.