Adani ciągnie w dół reputację indyjskiego rynku

Wyprzedaż papierów spółek Gautama Adaniego sprawiła, że rynek indyjski wypadł poza pierwszą piątkę największych rynków akcji na świecie. To skutek wielkiej afery, która mocno zaszkodziła temu miliarderowi.

TFI PZU: spółki na GPW mają atrakcyjne wyceny

Łączne zyski 60 największych polskich firm przekroczą w tym roku 69 mld zł, co będzie oznaczać spadek o 13 proc. w porównaniu z 2022 r. Mimo to GPW oferuje atrakcyjne wyceny.

Odżyły obawy na giełdach

Pogorszenie globalnych nastrojów skłoniło inwestorów handlujących na giełdzie w Warszawie do pozbywania się akcji.

Małe spółki na celowniku inwestorów na GPW

Jedną z mocniej preferowanych branż nadal są producenci i dystrybutorzy gier wideo.

Złe wiadomości dla inwestorów. „Disneyland się skończył”

Po półtorej dekady wyjątkowo niskich stóp procentowych inwestorzy muszą zderzyć się z powrotem do rzeczywistości – twierdzi Nassim Taleb, autor książki „Czarny Łabędź”.

Norwegowie nie wierzą w polską giełdę

Norweski fundusz państwowy, którego aktywa sięgają 1,26 bln dolarów, coraz mniej inwestuje nad Wisłą. Na koniec 2022 r. miał w portfelu polskie aktywa o wartości zaledwie 7,1 mld zł. To najmniej od 2011 r. I nie był to tylko efekt przeceny na polskim rynku akcji i obligacji.

Indeksy w Warszawie znów pod presją banków

Warszawska giełda rozpoczęła nowy tydzień od spadków, w czym kluczowy udział miały mocno przecenione akcje banków.

Spółki z małej giełdy ochoczo przeskakują na duży parkiet

Ponad 80 firm przeniosło już swoje notowania na GPW, a kilkanaście kolejnych ma takie plany. Liczą na wzrost zainteresowania ze strony inwestorów.

WIG20 spędził kolejny tydzień w konsolidacji

W ostatnim czasie zmienność na rynkach zdecydowanie opadła. Obie strony rynku trzymają się w szachu, czekają na decydujące starcie.

Drobni inwestorzy wciąż czekają na hossę

Hossa, jaką widzimy na GPW od jesieni, zaskoczyła wielu inwestorów indywidualnych. Tylko mała część z nich kupiła akcje i załapała się na zwyżki – twierdzą maklerzy.

Warszawska giełda błysnęła na tle Europy

Krajowe akcje skorzystały z pozytywnego nastawienia inwestorów do naszego rynku. Dzięki temu indeksy w Warszawie zostawiły w tyle zagraniczne parkiety notując w poniedziałek efektowne wzrosty.

Recesja „nieuwzględniona w cenach akcji”? Pesymistyczna prognoza

Seria słabych danych makro oraz oczekiwany spadek prognoz zysków przemawiają za przeceną akcji w nadchodzących miesiącach – ocenia Marko Kolanovic z banku JPMorgan.

Rekordowa strata funduszy spekulacyjnych

Fundusze podwyższonego ryzyka (spekulacyjne) straciły w 2022 r. na swej działalności aktywa za prawie 125 mld dolarów — wynika z danych Hedge Fund Research (HFR) z Chicago, dostawcy danych i analiz dla inwestorów, zarządzających funduszami i firm usługowych. To praktyczne potwierdzenie zamętu w tej branży, jaki panował w ubiegłym roku

Próba powrotu nad 1900 pkt przez WIG20 na koniec tygodnia

Ubiegły tydzień na GPW przyniósł potwierdzenie wyhamowania trendu wzrostowego, jednak bez poważnych konsekwencji.

Rynki wschodzące dają zarobić. To już hossa?

Pocovidowe otwarcie Chin oraz osłabienie dolara napędzają falę zwyżek cen aktywów na rynkach wschodzących. Zdaniem specjalistów mają one jeszcze potencjał, ale o przejściu ze strukturalnej bessy do strukturalnej hossy wciąż mówić nie można.

Rajd na europejskich giełdach? Jest jeszcze potencjał

Trwający od ponad trzech miesięcy rajd na europejskich rynkach akcji może się utrzymać, bo zdaniem banku Morgan Stanley wciąż są one bardziej atrakcyjne od amerykańskich.

Kupujący nie odpuszczają

Indeksy w Warszawie miały spory problem ze znalezieniem kierunku notowań pod nieobecność świętujących amerykańskich inwestorów.

Rusza tegoroczne badanie relacji inwestorskich

To już dziewiąta edycja wspólnej inicjatywy Izby Domów Maklerskich oraz Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet".