Insiderzy ruszyli na zakupy

Na warszawskiej giełdzie w ostatnim czasie widać wzmożoną aktywność osób mających dostęp do informacji poufnych. Dominują zakupy, ale odsetek sprzedaży jest relatywnie wysoki - wynika z naszych szacunków.

Warto zapolować na letnie dywidendy

W ponad 40 spółkach jeszcze w tym miesiącu przypada dzień ustalenia prawa do wypłaty dywidendy. Sprawdzamy, które firmy są najbardziej hojne.

Będzie suta dywidenda od PZU

Walne zgromadzenie PZU zdecydowało o wypłacie dywidendy zgodnie z rekomendacją zarządu spółki – po 2,40 zł na akcję.

Akcje polskie na czele

Maj był miesiącem funduszy akcji amerykańskich. Fundusze obligacji z solidną nawiązką zdołały odrobić początkowe zniżki i wciąż konkurują z akcjami.

Polskie akcje będą rosły. Firmy z łatwością przenoszą koszty na konsumentów

Rodzimym firmom z łatwością przychodzi przenoszenie rosnących kosztów na konsumentów, stąd ostatecznie inflacja sprzyja ich wycenom.

Zwycięstwo sprzedających

Wejście do gry Amerykanów znacząco pogłębiło straty europejskich indeksów. Przy słabości banków WIG20 zjechał poniżej 1900 pkt.

Ile zarobią w tym roku akcjonariusze banków na dywidendach

Pośród dziesięciu banków notowanych na giełdzie być może zyskiem podzieli się pięć podmiotów. Przy czym wszystko zależy od wyroku TSUE w sprawie frankowej i losów wakacji kredytowych.

Podatkowe kłody pod nogi właścicieli obligacji

Klientom wielu biur i domów maklerskich dojdzie nowy obowiązek. Będą musieli sami obliczyć i odprowadzić podatek od odsetek i dyskonta od notowanych obligacji skarbowych i korporacyjnych.

W Warszawie handel na pół gwizdka

Pod nieobecność amerykańskich i brytyjskich inwestorów krajowe wskaźniki miały wyraźny problem z obraniem kierunku notowań.

Udany finisz zmiennego tygodnia

Piątek przyniósł silne zwyżki na GPW, natomiast indeks dużych spółek na zamknięciu znalazł się nieco niżej niż tydzień wcześniej.

GPW chce być bardziej niezależna od koniunktury

Giełda chce bardziej uniezależnić swoją sytuację finansową od kondycji rynku finansowego. W dużej mierze mają w tym pomóc projekty, które już działają lub te, nad którymi toczą się prace.

Ludwik Sobolewski, były prezes GPW: Skończyła się romantyczna era GPW

O tym, dlaczego polska giełda straciła impet z pierwszego okresu istnienia, opowiada nam Ludwik Sobolewski, prezes GPW w latach 2006–2013.

Zimny prysznic na GPW

Ochłodzenie z zagranicznych giełd wystarczyło, by krajowe spółki poddały się przecenie. Inwestorzy krótko cieszyli się z 2000 pkt na WIG20.

Optymizm nie opuścił warszawskiej giełdy

Mimo braku wsparcia rynków akcji parkietów indeksy w Warszawie kontynuowały rajd notując trzecią z rzędu wzrostową sesję.

Japońskie akcje szaleją. Korzystają na kłopotach Chin i USA

Ameryka i Chiny borykają się z poważnymi przeciwnościami, na czym zyskują akcje spółek notowanych w Tokio. Kapitalizacja poszła w górę o 518 miliardów dolarów.

DAX idzie w ślady francuskiego CAC 40

W tym roku świat miał tonąć w recesji i bessie, tymczasem niektóre giełdowe indeksy śrubują historyczne rekordy bądź są ich blisko.

Kolejna odsłona zmagań o wyłamanie nad dotychczasowe szczyty

WIG20 przez prawie cały dzień starał się przełamać lokalny opór. Nie otrzymał jednak wsparcia z rynków europejskiej i amerykańskiego.

Giełda w Warszawie bez wsparcia z zagranicy

Inwestorzy handlujący na warszawskiej giełdzie mieli chrapkę na nowe tegoroczne szczyty, ale nie otrzymali odpowiedniego wsparcia z pozostałych parkietów.