WIBOR z siódemką z przodu

Stawki referencyjne, na których oparte są kredyty w złotych, rosną i biją kolejne bariery. Jakość portfeli kredytowych w bankach może się popsuć.

Credit Suisse skazany w sprawie o pranie brudnych pieniędzy

Bank zamierza odwoływać się od wyroku nakładającego nań 2 mln franków grzywny.

Cennik BM mBanku pod lupą UOKiK

UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające w stosunku do BM mBanku. Chodzi o zmianę cennika, która ma wejść w życie 1 lipca, a która to dotyczy opłaty za depozyt zagranicznych papierów wartościowych.

Rozmowa na jedno kliknięcie. Click2Call przyspiesza kontakt z bankiem

Nowa funkcja w PeoPay. Teraz możesz zadzwonić do konsultanta, używając jednego przycisku dostępnego w aplikacji Banku Pekao.

Obsługa private także w sieci

Jesteśmy w stanie świadczyć codzienne usługi private bankingu w wirtualnym świecie równie skutecznie, jak „na żywo” – mówi Katarzyna Tomaszewska, dyrektor departamentu bankowości prywatnej i usług maklerskich w Banku Pekao S.A.

Ćwierć wieku obsługi klientów

Rynek private banking rozwija się w bardzo szybkim tempie. Ze względu na postępującą edukację ekonomiczną, dojrzałość rynku i sukcesje powiększa się liczba beneficjentów bankowości prywatnej.

Młody milioner wyzwaniem dla rynku

Rozwój technologii i nowych sposobów monetyzacji usług sprawia, że zamożni klienci banków to często bardzo młode osoby o zupełnie odmiennych oczekiwaniach.

Bankowość szyta na miarę

Bankowość prywatna to przede wszystkim odpowiednia relacja z klientem, indywidualne doradztwo oraz zaawansowane produkty i usługi finansowe.

Nasz majątek w rękach najlepszych ekspertów

Private banking, personal banking i wealth management w pewnych obszarach pokrywają się. Jednak pod wieloma względami stanowią odrębne usługi finansowe.

Coraz większa interwencja państwa zmniejsza atrakcyjność banków

Jeszcze kilka miesięcy temu perspektywy polskich banków malowały się w jasnych barwach. Wpływ na to miały rosnące stopy procentowe. Teraz sektor jest pod presją.

Pierwszy wyrok za pranie pieniędzy w Danske Banku

Sąd w Kopenhadze skazał na 4 lat i miesiąc więzienia 49-letnią Litwinkę za pranie pieniędzy przez estońską filię Danske Banku.

Banki w regionie pod presją

Instytucje finansowe w Polsce spodziewają się mocniejszego pogorszenia warunków akcji kredytowej i spadku popytu niż banki w innych krajach regionu.

Glapiński zaprzysiężony na prezesa NBP. W Sejmie protesty opozycji

Adam Glapiński złożył w środę przed Sejmem przysięgę i jednocześnie rozpoczął drugą kadencję jako prezes NBP. Glapiński będzie kierował bankiem centralnym przez kolejne sześć lat. Opozycja nie kryła swojego niezadowolenia.

„Zielone” kredyty tańszą alternatywą

Stopy procentowe od października rosną z miesiąca na miesiąc. To wpływa na wzrost stawki WIBOR i w efekcie raty kredytów w złotym pną się w górę. Ale można liczyć na preferencyjne warunki.

Recesja zbliża się do Europy

Dla prezesa największego banku w Niemczech inflacja jest głównym zmartwieniem, a odcięcie Europy od rosyjskiego gazu tylko przyspieszyłoby nadejście recesji.

Bezprecedensowa interwencja Banku Japonii

Na japońskim rynku obligacji nowy tydzień zaczął się w spokojniejszej atmosferze. Sprawiła to bezprecedensowa interwencja Banku Japonii (BoJ). który w minionym tygodniu skupił z rynku papiery dłużne za rekordową kwotę 81 miliardów dolarów. Dzięki tej operacji rentowność obligacji skarbowych spadła poniżej kluczowego poziomu 0,25 proc.

Prezes mBanku: Polacy trzymają oszczędności "po materacach"

Jesteśmy przed tektonicznymi ruchami w gospodarce światowej – powiedział w wywiadzie dla Business Insider Polska Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.

Szwajcarzy podnoszą stopy procentowe pierwszy raz od 15 lat. Frank drożeje

Szwajcarski Bank Narodowy niespodziewanie podniósł główną stopę procentową o 50 pb. To pierwsza podwyżka w tym kraju od 15 lat.