Krótka historia wzlotów i upadków Getin Noble Bank

Przymusowa restrukturyzacja Getin Noble Bank oznacza jego praktyczną likwidację i utworzenie nowego podmiotu pod publicznym nadzorem. – Realizuje się „plan Zdzisława”. Odmówiłem zapłacenia rządzącym łapówki, a oni ukarali mnie na wszystkie możliwe sposoby – komentuje w oświadczeniu Leszek Czarnecki, właściciel GNB. Niecałe dwa lata temu zniknął z rynku Idea Bank, też należący do Czarneckiego.

Sławomir Krupa zostanie nowym szefem Societe Generale?

Były szef amerykańskiego oddziału francuskiego banku ma być najpoważniejszym kandydatem do kierowania całym bankiem.

Czarnecki o odebraniu mu Getinu: Polska stała się podobna do Węgier, Rosji i Białorusi

„Dziś plan Zdzisława został zrealizowany i bank przejęto” – tak Leszek Czarnecki, komentuje restrukturyzację założonego przez niego Getin Noble Banku przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. "W dzisiejszej Polsce brak jest miejsca na duży biznes, który nie jest powiązany z partia rządzącą, lub nie posiada wsparcia silnego kraju. Staliśmy się w tym zakresie podobni do Węgier, Białorusi i Rosji” – napisał Czarnecki w specjalnym oświadczeniu. Jego treść poniżej.

Akcje Getin Noble Banku znikają z giełdy. Akcjonariusze zostaną z niczym?

Po tym, jak Getin Noble Bank został poddany przymusowej restrukturyzacji, jego akcje i obligacje zostały umorze.

Likwidacja Getin Noble Bank. Część frankowiczów może mieć problem

Dla większości klientów przymusowa restrukturyzacja Getin Noble Bank nic nie zmienia. Wyjątkiem mogą być tzw. frankowicze.

Getin Noble zmieni się w VeloBank. Oto kto nim pokieruje

Wojskowy i informatyk z doświadczeniem w bankowości stanie na czele instytucji, która zastąpi Getin Noble Bank.

Bank Czarneckiego przestaje istnieć. BFG podał klientom nazwę nowego banku

Getin Noble Banku przestał istnieć a jego działalność zostanie przeniesiona do Banku BFG, którego głównym akcjonariuszem będzie Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Docelowo będzie działał pod zupełnie nową nazwą.

Getin Noble Bank Czarneckiego przestaje istnieć. BFG: pieniądze klientów są bezpieczne

Bankowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął przymusową restrukturyzację Getin Noble Bank S.A, by zapewnić stabilność sektora. Koszt tego procesu to 10,3 mld zł przenoszenia działalności. Akcje i obligacje GNB zostały już umorzone.

KNF nałożyła 20 mln zł kary na Leszka Czarneckiego

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła 20 mln zł kary na przedsiębiorcę Leszka Czarneckiego za niedochowanie przez niego zobowiązania inwestorskiego, złożonego w związku z zawiadomieniem o zamiarze objęcia akcji Get Bank – podano w komunikacie.

Mapa drogowa przejścia z WIBOR na WIRON

Narodowa Grupa Robocza przygotowała szczegółowy harmonogram odejścia od wskaźnika WIBOR. Cały proces ma się zakończyć z końcem 2024 r.

mBank z ofertą dla frankowiczów

Bank rusza z programem ugód dla aktywnych klientów z kredytami frankowymi. Zdaniem analityków może to być atrakcyjniejsza propozycja niż z pilotażu.

Mateusz Walewski: Na świecie kończy się akceptacja dla luźnej polityki fiskalnej

Umocnić złotego mogłaby pomóc rządowa deklaracja powolnego zacieśniania polityki fiskalnej – mówi Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego.

mBank mocno traci, znowu przez kredyty frankowe

Notowania mBanku w środę są na dużym minusie, spadki sięgają niekiedy niemal 5 proc. To efekt podanej przez spółkę informacji o aktualizacji kosztów ryzyka kredytów frankowych i ogłoszeniu programu ugód.

Monety z królem Karolem III wkrótce wejdą do obiegu. Jak będą wyglądać?

Wizerunek króla Karola III zastąpi na monetach profil jego matki królowej Elżbiety II, która zmarła na początku września. Po raz pierwszy od 1952 r. znowu król będzie widniał na nowych brytyjskich monetach.

Węgry: Kolejna gigantyczna podwyżka stóp. Forint się umocnił

Węgierski Bank Narodowy podniósł główną stopę procentową aż o 125 pb., do poziomu 13 proc.

Pekao: nowy podatek może negatywnie wpłynąć na rozwój rynku kapitałowego

Nie milkną echa rządowej propozycji dotyczącej wprowadzenia podatku od nadmiarowych zysków. Sama GPW powstrzymuje się od komentarza.

NBP opublikował założenia polityki pieniężnej na 2023 r. Spadek PKB i inflacji

W „Założeniach polityki pieniężnej na rok 2023” Rada Polityki Pieniężnej utrzymała dotychczasową strategię polityki pieniężnej Narodowego Banku Polskiego.

Amerykański bank tolerował systemowe molestowanie? Była wiceprezes oskarża

Wnoszony przez blisko 1400 kobiet pozew przeciwko Goldman Sachs dokumentuje przypadki napaści seksualnych i dyskryminacji płacowej na wszystkich szczeblach struktury.