Czy ratowanie Getin Noble Banku się zwróci? Potężne koszty

Operacja restrukturyzacji Getin Noble Banku okazała się sukcesem. Ale wyłożone tu 10,3 mld zł przez banki, a więc ich klientów, jest nie do odzyskania.

EBC zażądał od dwóch wielkich banków, by wycofały się z Rosji. Ostatnie ostrzeżenie

Europejski Bank Centralny skierował do dwóch banków - Raiffeisen Bank International i UniCredit - prawnie obowiązujący nakaz ograniczenia działalności w Rosji. Oba zarabiają na wojnie, wpierając Kreml podatkami i obsługą. Jeżeli zignorują ostrzeżenie, same zostaną objęte sankcjami.

Największy bank USA pozwał drugi bank Rosji. Groźba konfiskaty blisko 10 mld dolarów

JPMorgan Chase pozwał rosyjski VTB przed sąd w Nowym Jorku. Zarzuca Rosjanom „rażące naruszenie umowy”. Chodzi o pozew VTB złożony w sądzie w Rosji, w którym grozi zajęciem tutejszych aktywów JPMorgan.

Wakacje kredytowe mają zostać przedłużone. "Większość zagłosuje za tym pomysłem"

Ustawa o wakacjach kredytowych trafiła do Senatu. - Myślę, że większość w Senacie będzie głosowała za przedłużeniem wakacji kredytowych na 2024 r. - powiedział w rozmowie z PAP wicemarszałek Senatu Maciej Żywno.

Kadrowa miotła dotarła do Banku Pekao. Kto zostanie prezesem?

Pekao ma już nową radę nadzorczą, można spodziewać się, że wkrótce odwoła ona zarząd i rozpisze konkurs na nowe władze. Wśród spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa na kadrową rewolucję czeka jeszcze m.in. Alior Bank.

Miotła kadrowa dotarła do Banku Pekao. Powołano nową radę nadzorczą

Akcjonariusze Banku Pekao na środowym walnym zgromadzeniu, powołali ośmiu nowych członków Rady Nadzorczej. Stara rada, gdzie zasiadali m.in. politycy i nominaci PiS, skończyła swoją kadencję.

Szwajcaria nie chce powtórki z bankructwa Credit Suisse

Szwajcaria proponuje zaostrzenie przepisów dot. najważniejszych banków w kraju, aby nie dopuścić do powtórki sytuacji z Credit Suisse, który omal nie zbankrutował. Propozycje dotyczą UBS i trzech innych banków najważniejszych dla systemu finansowego.

EBOR wyszedł zdecydowanie spod kreski w 2023 roku

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju wypracował w 2023 r. zysk 2,1 mld euro po stracie 1,1 mld rok wcześniej na skutek inwazji Rosji na Ukrainę. Zainwestował w ubiegłym roku rekordową sumę 13,1 mld euro, co dało mu zwrot miliarda euro.

Kredyty nadal po staremu. Rząd chce dalej analizować alternatywę dla WIBOR-u

Ministerstwo Finansów zwróciło się do Komitetu Sterującego Narodowej Grupy Roboczej (NGR) z prośbą o ponowne przeprowadzenie przeglądu i analizy wskaźników alternatywnych dla WIBOR-u, biorąc pod uwagę zarówno WIRON, jak i inne możliwe wskaźniki, podał resort.

Zadżumiony biznes z Rosją dzięki USA. Światowe banki odmawiają obsługi

Pod sankcjami USA jest już 40 największych banków Rosji stanowiących 90 proc. kapitału bankowego kraju. Banki świata, nawet te z przyjaznych Rosji krajów, z obawy przed wtórnymi sankcjami, odmawiają obsługi rosyjskich osób i firm, i zamykają ich konta. Rosjanom pozostaje ryzykowna szara strefa.

Duża awaria Blika. Problemy zgłaszają klienci mBanku, Millennium czy Pekao

Klienci wielu banków w Polsce nie mogą dziś korzystać z płatności systemem Blik. Awaria dotknęła między innymi mBank, Millennium, Alior Bank i Pekao.

Rekordowo wysokie dywidendy w sektorze bankowym

Ponad 21 mld zł popłynie w br. do akcjonariuszy banków. Co najmniej 37 proc. tej kwoty trafi do zagranicznych właścicieli, a tylko 15 proc. – do Skarbu Państwa.

Prezes BFG dumny ze sprzedaży VeloBanku. „Europa się od nas uczy”

Po podpisaniu przedwstępnej umowy sprzedaży VeloBanku dostaliśmy z KE list gratulacyjny, w którym znalazło się określenie, że Polska wyznacza standardy resolution dla UE. To powód do dumy – zaznaczył prezes BFG Piotr Tomaszewski w rozmowie z Business Insider Polska.

Chęć posiadania napędza zadłużenie konsumentów. Kto ma największe długi?

Najczęstsze powody zadłużania się Polaków to konsumpcyjny tryb życia i rosnące koszty utrzymania. Dotyczy to przede wszystkim osób w średnim wieku.

Kredyt na start: dobry, ale raczej nie dla singli

Nowy rządowy program mieszkaniowy może okazać się atrakcyjniejszy niż „Bezpieczny kredyt 2 proc.”. Ale głównie dla rodzin z dziećmi. W jaki sposób wpłynie to na ceny mieszkań?

Daleko do równych zarobków kobiet i mężczyzn na Wyspach

Kobiety w brytyjskim sektorze finansów zarabiają średnio jedną trzecią mniej od mężczyzn, choć pracodawcy zapewniają, że starają się mieć więcej pań na wyższych, lepiej płatnych stanowiskach — wynika z ankiety Reutera wśród 21 firm.

Prezes NBP Adam Glapiński: Trybunał Stanu? Boję się tylko Boga i żony

Inflacja wróciła do celu NBP, ale tylko przejściowo. Dlatego Rada Polityki Pieniężnej nie myśli obecnie o obniżaniu stóp procentowych – powiedział na piątkowej konferencji prasowej prezes banku centralnego Adam Glapiński.

Rekordowe wynagrodzenie prezesa NBP. Tyle zarabia Adam Glapiński

Adam Glapiński po raz kolejny pobił rekord zarobków na stanowisku prezesa NBP. Co ciekawe, większość jego wynagrodzenia stanowią nagrody.