Idą dopłaty, aktywa PPK w górę, mało uczestników

Dopłaty roczne od państwa dostanie ponad 2 mln uczestników PPK. Eksperci policzyli, że aktywny udział w programie daleko odbiega od oficjalnych danych.

OFE dały zarobić lepiej niż lokaty bankowe i subkonta ZUS

W ciągu ostatniej dekady OFE pomnażały oszczędności emerytalne swoich klientów w tempie wyższym niż inflacja, oprocentowanie subkonta ZUS i bankowych depozytów, a także w lepszym niż wybrane formy funduszy i indeksy rynkowe – policzyły Analizy Online.

Po wyborze nowego zarządu kapitalizacja PZU w górę o blisko miliard złotych

Po tym, jak w środę rada nadzorcza PZU powołała nowy zarząd spółki i powierzyła pełnienie obowiązków prezesa zarządu Arturowi Olechowi, kurs akcji największego polskiego ubezpieczyciela wyraźnie poszedł w górę.

Rekord sprzedaży polis majątkowych i życiowych Warty

Ponad 10,7 mld zł przyniosła Warcie w 2023 r. sprzedaż polis majątkowych i życiowych. To wynik o 16,7 proc. wyższy niż w 2022 i najwyższy w jej historii.

Artur Olech prezesem PZU. Potrzebna jest zgoda KNF

Rada nadzorcza PZU powierzyła Arturowi Olechowi funkcję prezesa pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego - poinformowała PZU w komunikacie.

Klimat i inflacja stoją za wyższymi cenami polisy

Na ubezpieczenia wydaliśmy w 2023 r. 78,9 mld zł, o 9,2 proc. więcej niż rok wcześniej. I w roku 2024 ceny polis zapewne będą rosły, bo szybko rośnie wartość szkód.

Wyraźny wzrost wydatków na ubezpieczenia w 2023 r. Ale to był spokojny rok

Na polisy wydaliśmy w 2023 r. 78,9 mld zł, o 9,2 proc. więcej niż rok wcześniej. Ubezpieczyciele wypłacili nam 44,2 mld zł odszkodowań i świadczeń, o 0,3 proc. mniej niż rok wcześniej.

Grupa PZU przedstawiła wyniki za 2023. Bardzo dobry rok

Grupa PZU wypracowała w 2023 r. rekordowy w jej historii zysk netto, przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej, w wysokości blisko 5,8 mld zł. To o przeszło połowę więcej niż rok wcześniej.

Nie ma planu zmian OFE i suwaka bezpieczeństwa

Ministerstwa Finansów, a także Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapewniają, że nie pracują nad zmianami OFE i tzw. emerytalnego suwaka bezpieczeństwa.

Wojciech Nagel: Polski nie stać na jeszcze niższy wiek emerytalny

Dwa lata temu wprowadzono podatek zdrowotny zamiast składki. Trzeba przywrócić rozwiązania sprzed Polskiego Ładu – mówi Wojciech Nagel, przewodniczący Zespołu Ubezpieczeń Społecznych RDS, ekspert BCC.

Nadchodzi czas wyboru między OFE a ZUS. Co się komu opłaca

Emerytalne okienko transferowe będzie trwać od 1 kwietnia do 31 lipca – poinformowały nas resorty finansów oraz rodziny, pracy i polityki społecznej. To pierwsza od 8 lat możliwość przekierowania części składki na ubezpieczenia społeczne.

Przybywa wyłudzeń pieniędzy „na zgon”

Zakłady ubezpieczeń i organy ścigania wykrywają grubo ponad 1000 rocznie prób wyłudzenia odszkodowań za sfingowaną śmierć. W jednej z nich oszuści chcieli wyłudzić łącznie 26 mln zł.

Ukraina rozszerza ubezpieczenie statków o eksport przemysłowy

Brokerzy z Ukrainy i Wielkiej Brytanii wprowadzają program ubezpieczeń morskich na wypadek wojny, obejmujący wszystkie ładunki niewojskowe, takie jak ruda żelaza czy stal — poinformowała firma Marsh. Wcześniej dotyczyło to tylko zbóż.

Próby wyłudzenia odszkodowania „na zgon” to zmora ubezpieczycieli

Zakłady ubezpieczeń i organy ścigania wykryły w 2022 r. grubo ponad tysiąc prób wyłudzenia od ubezpieczycieli odszkodowań za sfingowaną śmierć. W jednej z nich oszuści chcieli wyłudzić łącznie 26 mln zł.

Rośnie popularność pakietów i usług assistance

Prawie czterech na pięciu badanych wie, czym są usługi assistance, a co piąty deklaruje, że korzystał z nich w ostatnim roku. Pakiety assistance coraz częściej decydują o zakupie polisy.

Likwidacja szkód, czyli działaj szybko

W sytuacji awaryjnej warto zacząć ratować dobytek, a więc minimalizować straty, jeszcze przed przyjazdem rzeczoznawcy z ubezpieczalni. Trzeba jednak pamiętać, by dobrze udokumentować zniszczenia.

Polisa na mieszkanie chroni też dobytek

Warto pamiętać, że ubezpieczenie domu czy mieszkania to nie tylko ochrona czterech ścian, ale też naszych rzeczy, na przykład elektroniki, mebli czy rowerów. To ważne, gdyż potencjalne szkody, choćby zalanie, oznaczają nie tylko zamoknięte ściany, ale też uszkodzone ruchomości.

Ceny polis rosną nieprzerwanie od ponad sześciu lat

Choć tempo wzrostu średnich cen polis ubezpieczeniowych hamuje, to trend wzrostowy nadal się utrzymuje. Co zaskakujące, w dół poszły ceny ubezpieczeń cybernetycznych.