Czy będzie nas stać na polisy

Wysoka inflacja, prowadząca do spadku realnego dochodu rozporządzalnego, może zmniejszyć zainteresowanie Polaków produktami ubezpieczeniowymi – oceniają analitycy EMIS.

Profesor Marek Góra: Nie ma czegoś takiego, jak składki na ZUS. To archaizm

Zamiast myśleć o wyłączeniu przedsiębiorców z powszechnego systemu emerytalnego, trzeba spróbować włączyć do niego rolników i służby mundurowe – mówi prof. Marek Góra, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Cisza przed burzą na rynku komunikacyjnego OC?

Mimo zapowiedzi wzrostu cen polis komunikacyjnego OC pierwsze dane z rynku pokazują, że w listopadzie nie odbiegały one istotnie od poziomów z października.

Na tropach wsparcia dla OFE i giełdy

Rozkręcą się dyskusja o przyszłości OFE i ich ewentualnych zmianach. Czy wydłużenie czasu działania suwaka emerytalnego to dobry pomysł?

Bez kominiarza polisa może nie zadziałać po pożarze

Żeby otrzymać odszkodowanie po pożarze, trzeba przedstawić odpowiednie dokumenty. Ubezpieczenie nie pomoże, jeśli nie będzie przeglądu komina.

Kroplówka dla OFE. Ma też uratować rynek kapitałowy

Subtelna zmiana emerytalnego suwaka bezpieczeństwa może poprawić sytuację Otwartych Funduszy Emerytalnych. A do tego ochronić nasz rynek kapitałowy.

Grupa PZU: Dobra sprzedaż, banki psują wynik

Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej Grupy PZU w trzecim kwartale 2022 r. sięgnął 660 mln zł. To mniej niż przed rokiem, ale znacząco więcej od oczekiwań analityków. Kwota zebrana ze sprzedaży polis wzrosła o 8 proc.

Prezes Coface: Spodziewamy się poważnego spowolnienia gospodarczego

Działamy na rynku już od prawie 100 lat i przeszliśmy przez wiele kryzysów, począwszy od tego z 1929 roku. Przez ten czas zbudowaliśmy niesamowitą infrastrukturę opartą na danych - mówi Xavier Durand, prezes Grupy Coface.

Kant na nieboszczyka i szybkę z internetu. Tak wyłudzają odszkodowania

Sfingowane wypadki drogowe, fałszowanie dokumentacji medycznej, a nawet fikcyjne zgony – w ten sposób oszuści próbują wyłudzać odszkodowania.

Jak skutecznie budować satysfakcję klientów

Doświadczenie i zadowolenie klientów to baza, na której powinny się opierać działania firm. Tylko w ten sposób możliwe jest zbudowanie zaufania i trwałych relacji. Z takiego założenia wyszedł PZU, który jako lider rynku dzieli się wiedzą i zachęca firmy różnych branż do prowadzenia działań budujących satysfakcję klientów.

Polisy ciągle drożeją, ale jest dobra wiadomość

Ceny ubezpieczeń na świecie wzrosły w drugim kwartale 2022 r. o 6 proc., licząc rok do roku. To 20. z rzędu kwartał wzrostów, ale ich tempo hamuje.

Polisy ciągle drożeją, ale coraz wolniej

Ceny ubezpieczeń na świecie wzrosły w trzecim kwartale 2022 r. o 6 proc. licząc rok do roku. To 20 z rzędu kwartał wzrostów, ale ich tempo hamuje.

Silną markę można budować tylko zgodnie z ideą ESG

ESG to nie tylko modne hasło, ale realna wartość dla przedsiębiorstwa, pracowników, klientów, a także przyszłych pokoleń. Dlatego troska o zrównoważony rozwój powinna być priorytetem w bieżącej działalności firm, szczególnie tych o dużej skali działania – mówi Joanna Gorczyca, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju PZU.

Mniej chętnych do ubezpieczania węgla, ropy i gazu

Najwięksi światowi ubezpieczyciele stopniowo rezygnują z polis dla firm z sektora paliw kopalnych. To element polityki klimatycznej.

Można ubezpieczyć zapłatę czynszu

Coraz więcej osób wynajmuje mieszkania, bo nie ma szans na kredyt. Ale drożyzna sprawia, że rośnie też liczba najemców mających problem z zapłatą czynszu. Można się przed tym zabezpieczać.

Wydawało się, że ten rynek najgorsze ma za sobą. Banki sprzedają mniej polis

W pierwszej połowie tego roku banki sprzedały ubezpieczenia o łącznej wartości 2,71 mld zł. To oznacza wyraźny spadek w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku.

Trend spadkowy cen OC w odwrocie

Z rynku ubezpieczeniowego napływa coraz więcej informacji o wzroście cen komunikacyjnego OC. Trwający od trzech lat trend spadkowy właśnie się odwraca.

Kiedyś był lepszy od niemieckiego. Już nie jest. Ranking systemów emerytalnych

Podczas gdy jakość systemów emerytalnych w głównych krajach europejskich się poprawia, polski wypada wciąż gorzej niż na początku ubiegłej dekady.