7 tys. złotych kary za prosty błąd. Czy zdyscyplinuje kierowców?

Blisko 7000 zł za jazdę autem bez wymaganego ubezpieczenia. Taki scenariusz na 2023 r. jest bardzo prawdopodobny. Rekordowe kary to skutek planowanych podwyżek płacy minimalnej.

Ceny polis na świecie rosną, ale coraz wolniej. Polskie OC wyłamuje się z trendu

W drugim kwartale 2022 r. ceny ubezpieczeń wzrosły w średnio o 9 proc., licząc rok do roku. To 19. z rzędu kwartał wzrostów, ale ich tempo hamuje.

Ubezpieczenie samochodu na prąd droższe od spalinowego

O ile ceny polis OC dla samochodów z napędem elektrycznym są podobne do tych z silnikami spalinowymi, o tyle już za AC ich właściciele płacą więcej.

Będzie łatwiej o samochód zastępczy. Nowe rekomendacje KNF

Poszkodowani w wypadkach coraz częściej korzystają z aut zastępczych z polisy. Nowe rekomendacje KNF sprawią, że zainteresowanie tą usługą wzrośnie.

Na horyzoncie podwyżki cen OC

Ubezpieczyciele krytycznie patrzą na rekomendacje KNF dotyczące likwidacji szkód komunikacyjnych. Twierdzą, że mogą one naruszyć równowagę na tym rynku.

Ceny polis OC mogą wkrótce zacząć mocno rosnąć

Inflacja, wyższe ceny dla drogowych piratów, a przede wszystkim rekomendacje KNF w sprawie likwidacji szkód komunikacyjnych będą pchały w górę stawki OC.

Ubezpieczyciele sięgają po bat na piratów drogowych. Droższe OC

Warta jako pierwszy ubezpieczyciel sięgnęła po dane o punktach i mandatach swoich klientów. Ci, którzy łamią przepisy, zapłacą więcej za polisy OC.

Koszty klęsk żywiołowych rosną. Ubezpieczenia od katastrof klimatycznych

Ocieplanie się klimatu wiąże się z coraz częstszymi gwałtownymi zjawiskami pogodowymi: powodziami, suszami, wichurami. Straty są coraz większe, także w Polsce.

Nieuczciwe firmy żerują na turystach w Chorwacji

Chorwacja pozostaje popularnym celem turystycznym dla Polaków wybierających się na wakacje samochodem. Trzeba jednak uważać na nieuczciwie firmy żerujące na nieświadomości kierowców.

Już ponad milion cudzoziemców w rejestrach ZUS

Do ponad 1,01 mln wzrosła na koniec czerwca liczba obcokrajowców zgłoszonych do systemu ubezpieczeń emerytalno-rentowych ZUS.

Polisy OC wciąż tanieją

Choć są sygnały o wzrostach cen polis komunikacyjnego OC – przynajmniej w niektórych segmentach rynku – to średnie ceny w I poł. 2022 r. nadal spadały.

PZU Na Życie Plus – ochrona i kompleksowe zabezpieczenie zdrowia pracowników

Ruszyła sprzedaż nowego ubezpieczenia grupowego PZU Na Życie Plus. To innowacyjne rozwiązanie jest całościowym podejściem do potrzeb pracodawców, pracowników i ich rodzin. Dzięki nowej ofercie, pracodawca może zapewnić swoim pracownikom i ich rodzinom ochronę ubezpieczeniową wraz z opieką medyczną, w ramach jednej wielowymiarowej umowy i jednego procesu sprzedażowego. PZU Na Życie Plus to nie tylko atrakcyjny benefit pracowniczy, ale także realna pomoc w trudnych chwilach.

Polacy to wybitni kierowcy - tak oceniają sami siebie. Dane pokazują co innego

Kierowcy o sobie: wysokie umiejętności, zgoda na łamanie przepisów, w tym przekraczanie dozwolonej prędkości i wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych.

Allianz przejął Avivę. Największa tego typu transakcja w Polsce

Fuzja prawna towarzystw ubezpieczeniowych oraz TFI Allianz Polska i Aviva Polska stała się faktem. Teraz działają one pod marką Allianz.

Ubezpieczenia mieszkań nie nadążają za ich cenami. Nie starcza na remont

Wartość polis mieszkaniowych nie nadąża za cenami mieszkań i materiałów budowlanych. W razie szkody wypłacone świadczenie nie wystarczy na remont.

Beata Kozłowska-Chyła: Wspieranie Igi Świątek asem serwisowym dla PZU

W 2021 r. współpraca z Igą przyniosła PZU ponad 42 mln zł ekwiwalentu reklamowego. W pierwszym półroczu 2022 jego wartość jest większa niż w całym ubiegłym roku, a prognozy są obiecujące – mówi Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

Centrala PZU w najbardziej zielonym biurowcu w Warszawie

Zielono? Bezpiecznie? Przyjaźnie? Tak, to wszystko jest możliwe. Wśród wieżowców nowego warszawskiego Manhattanu, przy rondzie Daszyńskiego, oddano właśnie do użytku budynek Generation Park Y, siedzibę PZU, największego polskiego ubezpieczyciela.

Rośnie liczba zadłużonych wobec ZUS. To efekt Polskiego Ładu?

Od początku tego roku prawie o 11 proc. wzrosła liczba płatników z zaległościami w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne. I wzrósł ich dług.