ZUS ostrzega seniorów w sprawie 14. emerytury. Można stracić pieniądze

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników ZUS i oferują pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę. Tzw. czternastkę ZUS wypłaci z urzędu. Nie trzeba w tej sprawie składać żadnych wniosków – pisze Business Insider Polska.

Bilet na koncert z polisą od rezygnacji

Przybywa polis, które po rezygnacji z udziału w koncercie czy innych wydarzeniach kulturalnych i sportowych pozwalają odzyskać pieniądze wydane na bilety.

Pandemia mocno odbija się na wynikach ubezpieczycieli

W pierwszym półroczu Polacy wpłacili na ubezpieczenia (składka przypisana brutto) 34,4 mld zł, o 9 proc. więcej niż rok wcześniej. Ubezpieczyciele wypłacili im 19,9 mld zł w formie odszkodowań i świadczeń. Ich zysk spadł o 29 proc.

Emerytury bez podatku? Rząd nie mówi nam wszystkiego

- Zdecydowana większość emerytów nie zapłaci podatku dzięki rozwiązaniom zawartym w Polskim Ładzie - chwali się premier. I owszem, ponad 90 proc. seniorów uniknie PIT.

Czas na wybór szkolnej polisy NNW

Oferta szkolnych ubezpieczeń jest bogata. Rodzic może zdać się na szkołę lub wybierać na własną rękę.

Najlepsze półrocze od lat. PZU bije kolejne rekordy

Blisko 1,7 mld zł zysku netto wypracowała Grupa PZU w pierwszej połowie 2021 r. To jej najlepszy wynik na półmetku roku od 6 lat. Największy polski ubezpieczyciel osiągnął też rekordowy przypis składki, wysoką rentowność ubezpieczeń majątkowych i umocnił się na pozycji lidera sprzedaży polis przez kanał bankowy.

PZU chwali się najwyższym zyskiem od 6 lat

Blisko 1,7 mld zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w pierwszej połowie 2021 r. to najwyższy wynik od 6 lat. Grupa PZU pochwaliła się też rekordowy przypisem składki, wysoką rentowność ubezpieczeń majątkowych, dobrymi rezultatami portfela inwestycyjnego i zwiększoną sprzedażą ubezpieczeń w kanale bankowym.

Koniec wojny cenowej? Składki polis OC w górę

Po dwóch latach spadków cen komunikacyjnego OC w drugim kwartale 2021 r. polisy zdrożały. – To odpowiedź na rosnące koszty napraw uszkodzonych aut – mówią eksperci.

Rząd nie przekonał pracowników Kancelarii Sejmu do PPK

Nieco ponad 1/3 pracowników Kancelarii Sejmu przystąpiła do Pracowniczych Planów Kapitałowych. To wynik gorszy niż w dużych firmach oraz w instytucjach odpowiedzialnych za przygotowanie i wdrożenie tego programu.

Grzegorz Goluch, prezes PZU Pomoc: W interesie klientów walczymy o niższe koszty naprawy aut

Brak reakcji na zjawiska zachodzące na rynku napraw mógłby ostatecznie uderzyć w interesy konsumentów płacących za obowiązkowe ubezpieczenie OC. Musieliby więcej wydać na polisy – mówi Grzegorz Goluch, prezes PZU Pomoc.

„Tak” dla powiązania OC z mandatami

Od lat postulujemy powiązanie mandatów ze składkami OC. Przyczyniłoby się to do poprawy bezpieczeństwa na drogach – tłumaczą ubezpieczyciele.

Wonga wchodzi w ubezpieczenia

Należąca do Kruka firma zaczęła współpracować z polskim startupem hiPRO, jesienią zacznie finansować zakup polis wystawianych przez dużą, europejską firmę.

USA: Niezaszczepionych czekają droższe ubezpieczenia zdrowotne

W USA pracodawcy myślą nad krokiem, który będzie faktycznie oznaczał obniżkę wynagrodzeń dla niezaszczepionych.

Putin do powodzian: trzeba się było ubezpieczać

Słynne zdanie byłego polskiego premiera Włodzimierza Cimoszewicza, wypowiedziane po powodzi stulecia w Polsce, pasuje do sytuacji w Rosji. Kreml nałoży obowiązkowy podatek na mieszkańców terenów zalewowych.

Dopalacz dla PPE, który warto znów odpalić

Rośnie liczba uczestników pracowniczych programów emerytalnych i zgromadzona przez nich składka – wynika z informacji o rynku PPE w 2020 r. przygotowanej przez UKNF. Rynkowi PPE pomogło wprowadzenie PPK.

Ryzyko związane z cyberatakami podbija ceny polis

Cyberataki to dziś ogromne i rosnące zagrożenie dla firm, ale też poważny kłopot dla ubezpieczycieli na całym świecie. Pandemia dodatkowo mocno pogłębiła te problemy.

Wielki światowy popyt na cyberpolisy

Ceny ubezpieczeń rosną już od 15 kwartałów. Szczególnie mocno drożeją polisy, które mają chronić przed skutkami cyberataków.

AXA lepiej niż przed pandemią

Francuski ubezpieczyciel poprawił w I półroczu o 71 proc. zysk netto wobec 2019 i spodziewa się, że cały rok będzie lepszy niż przed pandemią — podkreślił „Le Figaro”