zdenerwowany kierowca Ubezpieczenia

Zła wiadomość dla kierowców. Ceny OC po trzech latach zastoju ruszyły w górę

W sierpniu tego roku za polisy obowiązkowego OC posiadaczy pojazdów mechanicznych trzeba było płacić najwięcej od jesieni 2020 r. A to zapewne dopiero początek mocnych podwyżek.

Banki

Rosjanie rzucili się do bankomatów po ogłoszeniu mobilizacji

Duża zmiana na rynku kapitałowym – detaliczne obligacje skarbowe w PEKAO

Umowa z MF, na mocy której rozpoczynamy dystrybucję obligacji skarbowych, oznacza poszerzenie oferty naszej grupy o tzw. produkt wielomiliardowy. Ma on duży potencjał, a ofertę tę kierujemy nie tylko do naszych klientów, ale też do całego rynku – mówi Jarosław Fuchs, wiceprezes Banku Pekao.

Ceny OC ruszyły w górę. To dopiero początek mocnych podwyżek

W sierpniu za polisy komunikacyjnego OC trzeba było płacić najwięcej od jesieni 2020 r. A to zapewne dopiero początek mocnych podwyżek.

Akcje Apple już nie dla Rosjan. Kreml zakazuje zakupu

Bank Rosji z poparciem Kremla wprowadza od 1 października zakaz zakupu papierów wartościowych z tzw. krajów nieprzyjaznych. Ma to dotyczyć tzw. niedoświadczonych inwestorów. I zostać wprowadzone „dla ich dobra”. Sprzeciw wobec takiej decyzji wyrazili inwestorzy profesjonalni. Reżim jest zaskoczony.

Kolejne kraje odwracają się od rosyjskich kart płatniczych Mir

Kolejne kraje odmawiają obsługi kart rosyjskiego systemu płatniczego Mir. Od dziś - 23 września Mir przestaje obsługiwać Uzbekistan „z przyczyn technicznych”. To nagła decyzja podjęta bez uprzedzenia. Także banki w Wietnamie i Kazachstanie nie obsługują już rosyjskich kart.

Czas na rozmowy o opłatach giełdowych

Maklerzy upominają się o mniejsze stawki pobierane przez GPW. Ta odpowiada: realizujemy program rynkowy z atrakcyjnymi cennikami.

Banki centralne naciskają hamulce. Stopy w górę, kredyty bardziej bolesne

W Szwajcarii skończyła się era ujemnych stóp, a Bank Anglii zacieśnia politykę, choć przyznaje, że kraj jest w recesji.

Klimat i cyberataki na szczycie zagrożeń

Lista zagrożeń dla współczesnego świata stale się wydłuża. A jednym z największych problemów, przed którymi stoją dziś ubezpieczyciele, jest wycena związanego z nimi ryzyka.

Światowe waluty blisko rekordów, złoty słabnie. Lepiej szybko nie będzie

Zaognienie globalnych napięć oraz jastrzębia polityka banków USA i Szwajcarii ciążą złotemu. W najbliższej przyszłości szanse na poprawę sytuacji są niewielkie.

Kreml naciska na Turcję w sprawie karty Mir

Rosyjska kopia kart Visa i Mastercard nie jest uznawana nawet w Chinach. Turcja do niedawna akceptowała karty rosyjskiego systemu płatniczego, ale w tym tygodniu dwa największe tureckie banki też przestały obsługiwać Mir.

Gwałtowne wahania franka. Niepokoje na rynkach walutowych mogą się utrzymać

Obawy przed eskalacją rosyjskich działań wobec Ukrainy oraz jastrzębia postawa Fedu osłabiły złotego, windując kurs franka powyżej 5 zł. Choć w czwartek jego notowania się cofnęły, to zdaniem analityków szwajcarska waluta ma jeszcze potencjał umocnienia.

Bitcoin odrabia straty. Co sygnalizuje RSI?

Waluty cyfrowe zmniejszyły straty spowodowane przez decyzję amerykańskiego banku centralnego o podwyżce oprocentowania funduszy federalnych.

Mobilizacja i groźby Putina osłabiły złotego oraz euro

Decyzja o zmobilizowaniu 300 tys. rezerwistów w Rosji na wojnę przeciw Ukrainie pogłębiła spadki na giełdzie moskiewskiej, ale nie wywołała paniki na innych rynkach europejskich. Stała się natomiast impulsem do osłabienia polskiej waluty.

Burza o rekomendacje KNF w sprawie likwidacji szkód z OC

Wytyczne organu nadzoru finansowego mają m.in. zakończyć wojnę cenową na rynku OC. Ale ubezpieczyciele boją się utraty kontroli nad kosztami likwidacji szkód.

Bitcoin tanieje, Ether może go przegonić. Kryptowaluty w marazmie

Pogarszająca się atmosfera w gospodarce zniechęca inwestorów do ryzykownych aktywów, na czym tracą kryptowaluty.

USA. Fed znów podniósł stopy. Główna jest najwyższa od 2008 roku

Amerykański bank centralny podniósł główną stopę procentową o 75 pb., do przedziału 3 - 3,25 proc. Stała się ona najwyższa od 2008 r. To już trzecia z rzędu podwyżka o takiej skali.

Putin wywindował kurs franka. Przebił 5 zł, może jeszcze podrożeć

Skok napięć międzynarodowych po orędziu Władimira Putina wywindował kurs franka najwyżej w historii. Zdaniem Piotra Popławskiego z ING Banku Śląskiego frank może jeszcze nieco podrożeć.

Morgan Stanley musi zapłacić 35 mln kary. „Zdumiewające zaniedbania”

Jeden z największych banków inwestycyjnych świata beztrosko zlicytował stare twarde dyski zawierające dane milionów klientów.

KNF nałożyła kary na Konrada Kąkolewskiego za GetBack

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła kary finansowe o łącznej kwocie 3,35 mln zł na byłego prezesa firmy GetBack (obecnie Capitea) Konrada Kąkolewskiego.