Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin Giełda

Jacek Sasin: Przecieramy GPW drogę do przejmowania innych giełd

Przejmujemy biznes o ogromnym potencjale. Mam na myśli nie tylko potencjał finansowy, ale też dostęp do rynku w tamtej części świata – mówi Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych.

Banki

WIBOR z siódemką z przodu

GPW przejmuje giełdę w Armenii. Otwarte drzwi do Eurazji

GPW przejmuje. Na pierwszy ogień idzie giełda w Armenii, gdzie nabycie udziałów jest już tylko formalnością. To nie musi być koniec.

Powrót WIG20 powyżej 1700 pkt. Dobry start tygodnia

WIG20, podobnie jak inne indeksy w Europie, ma za sobą dobry start w nowy tydzień. Główną siłą napędową były firmy związane z surowcami.

Credit Suisse skazany w sprawie o pranie brudnych pieniędzy

Bank zamierza odwoływać się od wyroku nakładającego nań 2 mln franków grzywny.

Cennik BM mBanku pod lupą UOKiK

UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające w stosunku do BM mBanku. Chodzi o zmianę cennika, która ma wejść w życie 1 lipca, a która to dotyczy opłaty za depozyt zagranicznych papierów wartościowych.

Rozmowa na jedno kliknięcie. Click2Call przyspiesza kontakt z bankiem

Nowa funkcja w PeoPay. Teraz możesz zadzwonić do konsultanta, używając jednego przycisku dostępnego w aplikacji Banku Pekao.

Obsługa private także w sieci

Jesteśmy w stanie świadczyć codzienne usługi private bankingu w wirtualnym świecie równie skutecznie, jak „na żywo” – mówi Katarzyna Tomaszewska, dyrektor departamentu bankowości prywatnej i usług maklerskich w Banku Pekao S.A.

Ćwierć wieku obsługi klientów

Rynek private banking rozwija się w bardzo szybkim tempie. Ze względu na postępującą edukację ekonomiczną, dojrzałość rynku i sukcesje powiększa się liczba beneficjentów bankowości prywatnej.

Młody milioner wyzwaniem dla rynku

Rozwój technologii i nowych sposobów monetyzacji usług sprawia, że zamożni klienci banków to często bardzo młode osoby o zupełnie odmiennych oczekiwaniach.

Bankowość szyta na miarę

Bankowość prywatna to przede wszystkim odpowiednia relacja z klientem, indywidualne doradztwo oraz zaawansowane produkty i usługi finansowe.

Nasz majątek w rękach najlepszych ekspertów

Private banking, personal banking i wealth management w pewnych obszarach pokrywają się. Jednak pod wieloma względami stanowią odrębne usługi finansowe.

Coraz większa interwencja państwa zmniejsza atrakcyjność banków

Jeszcze kilka miesięcy temu perspektywy polskich banków malowały się w jasnych barwach. Wpływ na to miały rosnące stopy procentowe. Teraz sektor jest pod presją.

Bitcoin w wirze historycznej zmienności

Takiej zmienności kursu najważniejszej waluty cyfrowej jak ostatnio jeszcze nie było, ale traderzy handlujący opcjami sygnalizują, że na tym rynku pojawiły się pozytywne sygnały.

Izabela Olszewska pozostaje w zarządzie GPW

Pierwsze rozstrzygnięcia w konkursie na członków zarządu GPW. Izabela Olszewska pozostaje na stanowisku.

Niedźwiedzie znowu tupnęły łapą na GPW

Spadkowy dzień na europejskich parkietach. Indeks największych spółek naszego parkietu stracił w czwartek 1,56 proc. Sytuacja pozostaje nerwowa.

Pierwszy wyrok za pranie pieniędzy w Danske Banku

Sąd w Kopenhadze skazał na 4 lat i miesiąc więzienia 49-letnią Litwinkę za pranie pieniędzy przez estońską filię Danske Banku.

Banki w regionie pod presją

Instytucje finansowe w Polsce spodziewają się mocniejszego pogorszenia warunków akcji kredytowej i spadku popytu niż banki w innych krajach regionu.

Tanguy van de Werve: Polacy są finansowo konserwatywni, jak Grecy i Cypryjczycy

Banki centralne nie mają innego wyjścia, jak tylko podnieść stopy procentowe, a rządy mają niewielką przestrzeń do działań fiskalnych po pandemii - mówi Tanguy van de Werve, Dyrektor generalny European Fund and Asset Management Association, w rozmowie z Andrzejem Stecem i Andrzejem Pałaszem.

Polacy coraz rzadziej chodzą na L4. To nie jest dobra wiadomość

W 2021 r. chorowaliśmy znacznie rzadziej w porównaniu z dwoma wcześniejszymi latami mimo pandemii Covid-19. To dobre wieści dla pracodawców.