Penn przygotowywał się do kręcenia tego filmu od kilku miesięcy. W listopadzie 2021 roku odwiedził bazy wojskowe Ukrainy. Teraz znów zjawił się w tym kraju z kamerą. Spotkał się w wicepremier Iryną Wereszczuk, wicepremier i minister ds terytoriów czasowo okupowanych. Rozmawiał również w Kancelarii Prezydenta, która wydała oświadczenie:

„Reżyser przyjechał do Kijowa, aby zarejestrować wszystkie wydarzenia, które obecnie dzieją się na Ukrainie i powiedzieć światu prawdę o inwazji Rosji na nasz kraj. Sean Penn należy do tych, którzy dziś wspierają Ukrainę na Ukrainie. Nasz kraj jest mu wdzięczny za taki pokaz odwagi i uczciwości”.

W oświadczeniu dodano też: „Sean Penn demonstruje odwagę, której brakowało wielu innym, w szczególności niektórym zachodnim politykom. Im więcej takich ludzi – prawdziwych przyjaciół Ukrainy, którzy wspierają walkę o wolność – tym szybciej możemy powstrzymać haniebną inwazję Rosji”.

Penn od lat wspiera wszelkie akcje antywojenne, humanitarne i charytatywne. W 2020 roku powstał w Discovery Plus dokument. „Citizen Penn” („Obywatel Penn”), który opowiadał o wysiłkach aktora w założeniu organizacji non-profit Community Organed Relief Effort, znanej również jako CORE, która pomagała ludziom dotkniętym trzęsieniem ziemi na Haiti. W czasie pandemii Penn wspierał akcje testowania i szczepień w całym kraju.

Teraz chce pokazać światu z bliska inwazję Rosji na Ukrainę. Dokument, który realizuje, jest produkcją Vice Studios we współpracy z Vice World News i Endeavour Content.