04:07
24.02.2022

Dalsza część naszej relacji pod tym adresem: 

Czytaj więcej

Inwazja Rosji na Ukrainę
03:53
24.02.2022

PILNE: Putin ogłosił rozpoczęcie "akcji militarnej w Donbasie"

Prezydent Rosji wzywa ukraińskich żołnierzy do "złożenia broni i powrotu do domu".

Władimir Putin poinformował, że celem jest demilitaryzacja Ukrainy.

- Z naszych analiz wynika, że nasza konfrontacja z tymi siłami (ukraińskimi) jest nieunikniona - mówił.

- Kilka słów dla tych, którzy mieliby pokusę interweniować. Rosja odpowie natychmiast i poniesiecie konsekwencje, jakich nigdy wcześniej nie mieliście w swojej historii - dodał.

Czytaj więcej

Rosja zaatakowała Ukrainę. Władimir Putin ogłosił rozpoczęcie operacji militarnej
03:51
24.02.2022

Sekretarz generalny ONZ apeluje do Putina

Sekretarz generalny ONZ António Guterres zaczął od słów: „Prezydencie Putin: powstrzymaj swoje wojska przed atakiem na Ukrainę. Daj szansę pokojowi. Zbyt wielu ludzi już zginęło”.

Rosemary DiCarlo, podsekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych, mówi, że ONZ „wspiera wysiłki (dyplomatyczne) – nawet o tak późnej porze”. Mówił, że personel ONZ jest na miejscu i wszystkie strony powinny zagwarantować mu bezpieczeństwo. - Nie możemy dokładnie przewidzieć, co wydarzy się w najbliższych godzinach i dniach na Ukrainie. Naród Ukrainy chce pokoju i jestem pewien, że naród Rosji chce pokoju. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby pokój zwyciężył - stwierdził. 

Przedstawiciel Albanii powiedział: „To nie jest konfrontacja między Rosją a Zachodem, ale między Rosją a prawem międzynarodowym. Nie chodzi o obawy Rosji. Chodzi o apetyt Rosji. Rosja była wielokrotnie ostrzegana, że ​​będzie sama w tej głupocie”.

03:38
24.02.2022

Rozpoczyna się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ

Przedstawiciel jednego z państwa Zachodnich w ONZ powiedział Sky News, że posiedzenie Rady Bezpieczeństwa – zwołane na prośbę Ukrainy – jest „apelem ostatniej szansy do Rosji o wycofanie się z konfliktu”.

03:23
24.02.2022

Marco Rubio: Trwa inwazja Rosji na Ukrainę. Senator nie przedstawił dowodów

Republikanin Marco Rubio napisał na Twitterze, że w nadchodzących godzinach Rosja zaatakuje systemy obrony powietrznej Ukrainy, podejmie próbę odcięcia Kijowa od wschodniej Ukrainy i będzie dążyć do odcięcia sił Ukrainy na linii kontaktu na wschodzie, aby uniemożliwić im wycofanie się w celu obrony Kijowa.

03:15
24.02.2022

ABC News: Rosyjscy dowódcy wojskowi udali się do centrum dowodzenia

Rosyjscy dowódcy wojskowi udali się do swojego centrum dowodzenia, a cyberataki są w toku - przekazał stacji ABC News z urzędników amerykańskich.

Gen. Mark Milley, przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów USA, uważa, że inwazja musi nastąpić w nocy - dodał urzędnik.

03:09
24.02.2022

Ukraińska przestrzeń powietrzna została zamknięta dla lotnictwa cywilnego

03:02
24.02.2022

LOT: Zawraca samolot z Warszawy do Kijowa

Samolot LOT-u z Warszawy do Kijowa miał wylądować w stolicy Ukrainy ok. godziny 4:41. Maszyna zawróciła przed Lublinem i kieruje się w stronę Warszawy. 

02:57
24.02.2022

Samolot z Tel Awiwu do Toronto zmienia trasę

Boeing 787-8 Dreamliner lecący z Tel Awiwu do Torono przed chwilę znajdował się nad Ukrainą. Maszyna zmieniła kurs i kontynuuje lot nad Rumunią

02:21
24.02.2022

Korespondent CNN: Widzimy wiele konwojów, które najwyraźniej się formują

Frederik Pleitgen z CNN przekazał, że widział wojskowe ciężarówki, które miały odwrócone tablice rejestracyjne. - Odwrócili tablice rejestracyjne, co może być próbą zamaskowania jakiegoś ruchu - mówił. - Rosyjskie wojsko jest w takiej pozycji, że wygląda na to, iż może uderzyć w każdej chwili - dodał.

Dalej na południe, w pobliżu Doniecka, Pleitgen zauważył inne przykłady mobilizacji rosyjskiego wojska.

- Widzimy tam wiele rosyjskich konwojów, które najwyraźniej się formują - powiedział. - Nie jest jasne, czy przekroczyły one już granicę, czy też nie, więc może się zdarzyć, że będą dwa obszary, w których Rosjanie będą próbowali przekroczyć granicę - relacjonował.

- Naprawdę czuć, że sytuacja staje się coraz bardziej napięta z minuty na minutę - powiedział.

- Z pewnością widać też, że rosyjskie wojsko jest na miejscu i wydaje się, że jest w stanie uderzyć w dowolnym momencie, jeśli Władimir Putin zdecyduje się to zrobić - dodał.

02:15
24.02.2022

W Ługańsku nie słychać artylerii

Noc w Ługańsku mija spokojnie - relacjonuje korespondent RIA Novosti. Według niego nie słychać żadnej artylerii, choć linia rozgraniczenia przebiega zaledwie 15 km od Ługańska. W samym mieście obowiązuje godzina policyjna, więc na ulicach nie ma samochodów ani pieszych.

02:11
24.02.2022

Przygotowywany jest projekt rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ

Członkowie Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych przygotowują projekt rezolucji w sprawie Ukrainy, w której skrytykują Rosję za jej działania - podaje agencja Reutera.

Jest mało prawdopodobne, że rezolucja zostanie przyjęta, ponieważ Rosja - podobnie jak USA, Wielka Brytania, Francja i Chiny - ma prawo weta.

Dyplomata, który rozmawiał z agencją Reutera, powiedział, że jeśli rezolucja nie zostanie przyjęta przez Radę Bezpieczeństwa, zostanie "od razu" przekazana do Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

02:06
24.02.2022

Żyrinowski nie został objęty unijnymi sankcjami

Władimir Żyrinowski, lider Liberalno-Demokratycznej Partia Rosji (LDPR), który zakaził się koronawirusem i nie głosował w Dumie za uznaniem niepodległości Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej, nie znalazł się na liście unijnych sankcji - wynika z dokumentu opublikowanego w dzienniku urzędowym Unii Europejskiej. Żyrinowski trafił do szpitala z powodu COVID-19 2 lutego br.

02:00
24.02.2022

Rzecznik Departamentu Stanu ostrzega przed kampanią dezinformacji Kremla

"Należy uważać na następujące kampanie dezinformacyjne Kremla mające na celu usprawiedliwienie działań wojskowych - żadne z tych fałszywych twierdzeń nie znajduje potwierdzenia w faktach: 

- Ukraina nie dopuszcza się ludobójstwa

- Ukraina nie atakuje Doniecka i Ługańska

- Ukraina nie dokonuje ataków terrorystycznych

01:58
24.02.2022

Ria Novosti cytuje Zełenskiego. Zwraca uwagę na słowa o rzekomym nazizmie na Ukrainie

- Wiem, że rosyjska telewizja nie pokaże mojego przemówienia. Ale obywatele Rosji muszą to zobaczyć - mówił prezydent Ukrainy zwracając się do Rosjan w wieczornym przemówieniu. Rosyjskie agencje nie pominęły jednak słów Wołodymyra Zełenskiego. Obszerne fragmenty przytacza Ria Novosti, zwracając uwagę, że prezydent „odpowiedział także na oskarżenia o nazistowskie nastroje na Ukrainie”. - Mówią wam, że jesteśmy nazistami. Ale jak ludzie, którzy oddali ponad osiem milionów żyć za zwycięstwo nad nazizmem, mogą wspierać nazizm? Jak ja mogę być nazistą? Powiedzcie o tym mojemu dziadkowi, który przeżył całą wojnę w piechocie armii sowieckiej - mówił Zełenski.

Ria Novosti cytuje też osobiste wspomnienia Zełenskiego z Doniecka. - Powiedziano wam, że każę zaatakować Donbas, strzelać, bombardować bez pytania. A są pytania i to bardzo proste: strzelać do kogo? Co bombardować? Donieck, w którym byłem już dziesiątki razy? Chodziłem z przyjaciółmi na Donbass-Arenę, gdzie kibicowałem naszym ukraińskim chłopakom na Euro? Park Szczerbakowa, gdzie piliśmy razem, gdy nasi przegrali. Ługańsk? Dom, w którym mieszka mama mojej najlepszej przyjaciółki? Miejsce, w którym jest pochowany ojciec mojego najlepszego przyjaciela? - mówił prezydent Ukrainy.

01:35
24.02.2022

Bezzałogowy Global Hawk armii USA jako jedyny lata nad wschodnią Ukrainą

Bezzałogowy RQ-4 Global Hawk, należący do Sił Powietrznych USA, jest w tej chwili jedynym statkiem powietrznym, latającym (oficjalnie) nad wschodnią Ukrainą. Od dłuższego czasu krąży nad obszarem między Charkowem, Dnieprem i opanowanym przez separatystów Donieckiem. Na misję przyleciał znad Morza Śródziemnego.

Flightradar

01:33
24.02.2022

Blinken uważa, że Rosja zaatakuje Ukrainę przed końcem nocy

01:30
24.02.2022

Blinken: Rosja dopracowuje ostatnie szczegóły dotyczące obecności swoich sił na granicach Ukrainy

Sekretarz stanu USA Antony Blinken w rozmowie z NBC News powiedział, że Rosjanie wprowadzają ostatnie poprawki, aby dokonać pełnej inwazji na Ukrainę.

- Wszystko, co widzieliśmy w ciągu ostatnich 24 do 48 godzin wskazuje na to, że Rosja dopracowuje ostatnie szczegóły dotyczące obecności swoich sił na wszystkich granicach Ukrainy, na północy, na wschodzie i na południu, aby być gotowym do pełnej inwazji - powiedział.

01:20
24.02.2022

Samolot leci z Krakowa do Zaporoża

Samolot linii Motor-Sicz Airlines jest w tej chwili najbardziej śledzonym lotem na portalu flightradar24.com. Maszyna wystartowała z Krakowa, kieruje się do Zaporoża, gdzie przed chwilą zamknięto (na noc) port lotniczy. Samolotem najprawdopodobniej podróżują piłkarze ręczni klubu Motor Zaporoże, wracający z meczu Ligi Mistrzów z Vive Kielce.

Flightradar

01:19
24.02.2022

W czwartek wirtualne spotkanie grupy G7

Biały Dom poinformował, że w czwartek odbędzie się wirtualne spotkanie przywódców państw grupy G7, na którym omówiona zostanie sytuacja na Ukrainie.

01:12
24.02.2022

Witryny Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy i Służby Bezpieczeństwa (SBU) również zostały najprawdopodobniej zhakowane.

00:59
24.02.2022

Kolejny cyberatak na Ukrainie. Zaatakowano stronę Gabinetu Ministrów.

00:57
24.02.2022

Szczerski: Pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ możliwe jeszcze dziś

00:57
24.02.2022

Przemówienie prezydenta Ukrainy. Wołodymyr Zełenski zwrócił się do obywateli Rosji

Czytaj więcej

Zełenski do Rosjan: Ukraina chce pokoju. Ale atakując, zobaczycie nasze twarze, nie nasze plecy
00:36
24.02.2022

Macron: Zwracam się do narodu ukraińskiego i prezydenta Zełenskiego

"Zwracam się dziś wieczorem do narodu ukraińskiego, do prezydenta Zelenskiego, ponownie wyrażam nasze poparcie, nasze przywiązanie do suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Francja będzie nadal udzielać wsparcia w kwestiach gospodarczych i finansowych oraz w zakresie sprzętu obronnego" - napisał na Twitterze prezydent Francji Emmanuel Macron.

00:33
24.02.2022

Nowe zdjęcia satelitarne. Wiele rosyjskich jednostek kilkanaście kilometrów od granicy

Agencja Reutera informuje, powołując się na materiały prywatnej amerykańskiej firmy Maxar, że 16 kilometrów od granicy z Ukrainą i mniej niż 80 kilometrów od Charkowa Rosja zgromadziła wojsko, artylerię i transportery opancerzone.

00:23
24.02.2022

Po Kijowie krążą nieoficjalne doniesienia, jakoby inwazja Rosji miała rozpocząć się o 4.00

Chodzi o godz. 4.00 czasu lokalnego ,czyli 3.00 w Polsce.

00:16
24.02.2022

Rosja zamknęła przestrzeń powietrzną dla cywilnych lotów nad granicą z Ukrainą

23:52
23.02.2022

Zełenski do Rosjan: W przypadku przekroczenia granic Ukrainy będziemy bronić naszego kraju

Prezydent Ukrainy wygłosił przemówienie w języku rosyjskim. Poinformował, że próbował zadzwonić dziś do Władimira Putina, ale ten nie odebrał. Zwrócił się do zwykłych Rosjan, aby nie wspierali ataku na Ukrainę. Podkreślał, że Ukraina nigdy nie stanowiła zagrożenia dla Rosji, ale zapowiedział też, że Ukraina będzie się bronić przed prawdopodobną inwazją.

23:47
23.02.2022

Premier Finlandii: Jeśli stawką jest nasze bezpieczeństwo, jesteśmy gotowi ubiegać się o członkostwo w NATO

Premier Finlandii Sanna Marin zapowiedziała w środę podczas debaty parlamentarnej na temat stanu bezpieczeństwa, że ​​jeśli bezpieczeństwo Finlandii będzie zagrożone, kraj będzie gotowy do ubiegania się o członkostwo w NATO. Polityk zauważyła, że groźba wielkiej wojny jest teraz bardziej realna niż przez wiele lat i że działania Rosji będą miały długoterminowy wpływ na stosunki dwustronne między Rosją a Finlandią.

Później w programie telewizyjnym „A-studio” zaznaczyła, że w tej chwili kwestia członkostwa Finlandii w NATO nie jest obecnie dyskutowana.

23:39
23.02.2022

Witalij Kliczko ogłasza stan wyjątkowy w Kijowie

Czytaj więcej

Mer Kijowa Witalij Kliczko ogłasza stan wyjątkowy w stolicy kraju
23:27
23.02.2022

Na noc zamknięto lotnisko w Dniepropietrowsku

Wcześniej podobną decyzję podjęto w sprawie lotniska w Charkowie.

23:25
23.02.2022

Minister Bortniczuk po rozmowach o odebraniu Rosji praw do organizacji międzynarodowych wydarzeń sportowych.

23:17
23.02.2022

Ukraina chce pilnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ

Szef MSZ Ukrainy poinformował o wystąpieniu z wnioskiem "o pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w związku z apelem rosyjskiej administracji okupacyjnej w Doniecku i Ługańsku do Rosji z prośbą o udzielenie jej pomocy wojskowej, co stanowi dalszą eskalację"

23:11
23.02.2022

Prezydent dziękuje polskim dyplomatom na Ukrainie

23:06
23.02.2022

Zandberg: Unia Europejska powinna wysłać jasny sygnał Rosji

Czytaj więcej

Adrian Zandberg: Armia, która naruszyła integralność Ukrainy, jest finansowana z naszych pieniędzy
23:02
23.02.2022

Cyberataki na Ukrainie. Celem kasowanie danych z sieci komputerowych władz kraju.

Czytaj więcej

Cyberatak na Ukrainie. Celem hakerów było czyszczenie danych
22:39
23.02.2022

W Charkowie tymczasowo zamknięto lotnisko

Do czwartku, do godziny 8:35 lotnisko w Charkowie nie będzie obsługiwało samolotów. Nie podano powodów tej decyzji. Lotnisko znajduje się 20 kilometrów w linii prostej od granicy z Rosją.

22:37
23.02.2022

W co warto inwestować pieniądze na wypadek wojny

Napięta sytuacja na granicy ukraińsko-rosyjskiej powoduje, że wiele aktywów jest pod presją. Inwestorzy zastanawiają się więc gdzie kierować kapitał.

Czytaj więcej

W co warto inwestować pieniądze na wypadek wojny Rosji z Ukrainą
22:25
23.02.2022

Europosłowie piszą w sprawie Rosji do prezydenta UEFA

Europosłowie zwrócili się w piśmie do prezydenta UEFA Aleksandra Ceferina o przeniesienie wszystkich zaplanowanych w Rosji wydarzeń sportowych. 28 maja finał Ligi Mistrzów ma odbyć się w Sankt Peresburgu.

Pod pismem podpisali się m.in. Tomasz Frankowski, Łukasz Kohut, Kosma Złotowski, Anna Fotyga, Andrzej Halicki, Witold Waszczykowski, Danuta Hubner i Zbigniew Kuźmiuk.

22:03
23.02.2022

Putin otrzymał list od separatystów. Proszą o pomoc w odparciu "agresji Kijowa"

Czytaj więcej

Liderzy separatystów proszą Putina o pomoc w "odparciu agresji Kijowa"
21:53
23.02.2022

Lider separatystów: Najlepiej będzie, jak Ukraińcy się wycofają

Czytaj więcej

Lider separatystów: Najlepiej będzie, jak Ukraina się wycofa
21:42
23.02.2022

Gerhard Schroeder nie będzie objęty sankcjami USA

Czytaj więcej

Nord Stream 2: Sankcje USA nie dotkną Gerharda Schroedera
21:29
23.02.2022

Parlament Ukrainy zatwierdził wprowadzenie stanu wyjątkowego.

Stan wyjątkowy będzie przez co najmniej 30 dni obowiązywał na terenie całego kraju, oprócz obwodów donieckiego i ługańskiego.

21:20
23.02.2022

ATP przenosi turniej z Petersburga

Organizacja ATP poinformowała o przeniesieniu w 2022 roku tenisowego turnieju z cyklu Tour 250 z Petersburga do Nur-Sułtanu w Kazachstanie. W opublikowanym komunikacie nie wspomniano, by decyzja miała związek z inwazją Rosji na Ukrainę, jednak podkreślono, że turniej organizowano w Petersburgu nieprzerwanie od 25 lat.

Nadal w kalendarzu ATP Tour figuruje natomiast turniej VTB Kremlin Cup z Moskwie, zaplanowany na październik

21:17
23.02.2022

Szef MSZ Ukrainy: Ewakuowano pracowników zakładów chemicznych na Krymie

Dmytro Kułeba poinformował w środę wieczorem o "niepokojących doniesieniach z Krymu".

"Ewakuowano całą nocną zmianę w zakładach chemicznych Tytan w Armiańsku. Może to być przygotowanie do kolejnej zainscenizowanej prowokacji ze strony Rosji. Moskwa zdaje się nie mieć granic w próbach fałszowania pretekstów do dalszej agresji" - napisał.

21:03
23.02.2022

Sondaż: Jedna trzecia Brytyjczyków uważa, że sankcje są za słabe

Z sondażu przeprowadzonego przez Ipsos wynika, że 34 proc. Brytyjczyków uważa, że sankcje nałożone przez rząd na Rosję są niewystarczające. W ocenie 35 proc. są odpowiednie, a 11 proc. twierdzi, że są zbyt ostre.

W tym samym badaniu 61 proc. respondentów opowiedziało się za nałożeniem przez rząd sankcji na Rosję, ale odsetek ten spadł do 49 proc., jeśli środki te doprowadzą do wzrostu cen energii w Wielkiej Brytanii.

20:36
23.02.2022

Nancy Pelosi porównała decyzje Putina do działań Hitlera 

Czytaj więcej

Nancy Pelosi porównała Władimira Putina do Adolfa Hitlera
20:34
23.02.2022

Czeski personel może wzmocnić wschodnią flankę NATO

Ministrowie obrony Czech i Słowacji mają rozmawiać w marcu o możliwości rozmieszczenia czeskiego personelu wojskowego na Słowacji - poinformowała agencja informacyjna ČTK. Miałby to być kolejny krok wzmacniający wschodnią flankę NATO w odpowiedzi na sytuację w Donbasie.

20:13
23.02.2022

Biden ogłosił nowe sankcje na Nord Stream 2

Prezydent Stanów Zjednoczonych ogłosił nałożenie nowych sankcji na spółkę Nord Stream 2 AG, zarejestrowaną w Szwajcarii, której spółką matką jest rosyjski gigant gazowy Gazprom, oraz na członków jej władz.

- Te kroki są kolejnym elementem naszej wstępnej serii sankcji w odpowiedzi na działania Rosji na Ukrainie. Jak już wyraźnie zaznaczyłem, nie zawahamy się przed podjęciem dalszych kroków, jeśli Rosja będzie kontynuować eskalację - przekazał Biden.

Czytaj więcej

Biden uderza w operatora Nord Stream 2 i jego zarząd. Nowe sankcje
20:10
23.02.2022

Donald Tusk: Niemcy chyba zrozumieli, jak zły jest ten projekt

Czytaj więcej

Donald Tusk: To nie kryzys ukraiński. To jest agresja Rosji Putina
19:23
23.02.2022

Pentagon: Rosjanie przygotowują się do pozostania na Ukrainie

Czytaj więcej

USA: 80 proc. rosyjskich sił gotowych do ataku. Długoterminowe cele Kremla
19:08
23.02.2022

Ukraina wzmacnia ochronę Mariupola

Ukraińskie władze podjęły decyzję o wzmocnieniu bezpieczeństwa miasta Mariupol w obwodzie donieckim. Poinformowała o tym w środę kancelaria Wołodymyra Zełenskiego na oficjalnej stronie internetowej prezydenta, po telekonferencji z przedstawicielami regionów i miast oraz organami ścigania. 

19:01
23.02.2022

Szczerski: zostaliśmy wypchnięci na sam skraj wielkiego kryzysu bezpieczeństwa

- Nie ma powrotu do świata sprzed ONZ, świata imperializmu i kolonializmu, wyższości jednych państw nad drugimi. A mimo to dziś jesteśmy świadkami takich działań przeciwko Ukrainie - powiedział ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski podczas debaty Zgromadzenia Ogólnego

18:58
23.02.2022

Informowali o pozycji rosyjskich wojsk. Twitter omyłkowo zablokował ich konta

Czytaj więcej

Twitter zawiesił konta osób informujących o pozycji rosyjskich wojsk
18:43
23.02.2022

USA: Działania Rosji mogę wywołać nowy kryzys uchodźczy

Czytaj więcej

Amerykanie ostrzegają przed kryzysem uchodźczym na Ukrainie
18:10
23.02.2022

Wywiad USA ostrzega przed inwazją na Charków

Według wysokiego rangą ukraińskiego urzędnika i zachodniego urzędnika zaznajomionego z informacjami wywiadowczymi, szczególny niepokój USA budzi Charków. Miasto ma być celem rosyjskiej inwazji - podaje CNN. Ukraiński minister spraw zagranicznych informował we wtorek, że nie ma planów ewakuacji miasta. 

18:10
23.02.2022

MSZ Hiszpanii wzywa ambasadora Rosji

Ambasador Rosji w Madrycie Jurij Korczagin został w środę wezwany do hiszpańskiego MSZ w związku z sytuacją na Ukrainie. Poinformował o tym José Manuel Albares, szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Unii Europejskiej i Współpracy. Hiszpański resort dyplomacji zaleca obywatelom królestwa przebywającym na Ukrainie jak najszybsze opuszczenie tego kraju.

17:56
23.02.2022

Ukraina wprowadza stan wyjątkowy

Czytaj więcej

Stan wyjątkowy na Ukrainie. Rząd wzywa obywateli do powrotu z Rosji
17:27
23.02.2022

Rada UE przyjęła pakiet sankcji przeciw Rosji

Czytaj więcej

UE przyjmuje sankcje w odpowiedzi na decyzję Władimira Putina
16:59
23.02.2022

Amerykanie mają ogłosić nowe sankcje

Administracja prezydenta Joe Bidena ma dziś ogłosić, że zezwoli na nałożenie sankcji na spółkę Nord Stream 2 AG, odpowiedzialną za budowę rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2, oraz na jej dyrektora generalnego - informuje dziennikarka CNN Natasha Bertrand.

16:56
23.02.2022

Rosjanie przerzucają żołnierzy i czołgi na wschód Ukrainy

Czytaj więcej

Premier Łotwy: Rosja przerzuca część sił i czołgi na wschód Ukrainy
16:46
23.02.2022

Lider donieckich separatystów: Możemy potrzebować pomocy "wielkiej Rosji"

Czytaj więcej

Lider separatystów: Chcemy rozmawiać z Ukrainą, ale możemy potrzebować pomocy "wielkiej Rosji"
16:44
23.02.2022

Agresja Rosji na Ukrainę. „Oby nikt w Polsce nie traktował tego, jak polityczne złoto”

Czytaj więcej

Agresja Rosji na Ukrainę. „Oby nikt w Polsce nie traktował tego, jak polityczne złoto”
16:29
23.02.2022

UE zwołuje nadzwyczajny szczyt

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel na czwartek zwołał nadzwyczajny szczyt poświęcony "agresywnym działaniom" Rosji wobec Ukrainy.

16:24
23.02.2022

Szef ukraińskiej dyplomacji przemawia w ONZ

Dmytro Kułeba w ONZ powiedział, że świat stoi w obliczu największego kryzysu bezpieczeństwa od II wojny światowej. - Władimir Putin w swoim wystąpieniu odmówił Ukrainie prawa do istnienia - mówił.

16:11
23.02.2022

USA ostrzegają: Inwazja na pełną skalę w ciągu 48 godzin

Przedstawiciele amerykańskiego wywiady przekazali Newsweekowi, że administracja prezydenta Joe Bidena poinformowała prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o informacjach wywiadowczych, według których Rosja przygotowuje się do przeprowadzenia inwazji na pełną skalę w ciągu najbliższych 48 godzin.

Czytaj więcej

Amerykański wywiad: Atak na Ukrainę w ciągu 48 godzin
16:07
23.02.2022

Australia: Nazywanie przez Putina rosyjskich żołnierzy na Ukrainie "siłami pokojowymi" jest "obsceniczną perwersją"

Minister spraw zagranicznych Australii Marise Payne skrytykowała stwierdzenie Władimira Putina, że rosyjscy żołnierze na Ukrainie będą działać jako "siły pokojowe".

Payne zapowiedziała, że Australia nie zawaha się przed nałożeniem dalszych sankcji, jeśli Moskwa będzie dalej eskalować sytuację.

15:54
23.02.2022

Erdogan rozmawiał z Putinem. Turcja nie uznaje działań Rosji 

Czytaj więcej

Erdogan powiedział Putinowi, że Turcja nie uznaje działań wymierzonych w integralność Ukrainy
15:42
23.02.2022

Kolejny cyberatak na Ukrainie. Nie działają strony rządowe

W środę po południu nie działały strony na Ukrainie nie działały strony MSZ, Gabinetu Ministrów i parlamentu. To prawdopodobnie kolejny cyberatak.

Czytaj więcej

Cyberatak na Ukrainie. Nie działają strony ministerstw i SBU
15:41
23.02.2022

Minister gospodarki Niemiec: Poradzimy sobie bez gazu z Rosji

Czytaj więcej

Niemcy: Poradzimy sobie bez rosyjskiego gazu
15:33
23.02.2022

Prezydent Ukrainy: Przyszłość bezpieczeństwa europejskiego rozstrzyga się teraz, tutaj na Ukrainie

Czytaj więcej

Zełenski: Przyszłość bezpieczeństwa Europy rozstrzyga się teraz na Ukrainie
15:22
23.02.2022

MSZ Rosji zapowiada "precyzyjną i bolesną" odpowiedź na sankcje

Czytaj więcej

MSZ Rosji ostrzega przed "precyzyjną i bolesną" odpowiedzią na sankcje USA
15:16
23.02.2022

Minister obrony Wielkiej Brytanii: Putin nie ma sojuszników

W czasie swobodnej rozmowy z żołnierzami Ben Wallace mówił, że nadchodzący czas będzie "pracowity dla armii" ponieważ "mamy zajmującego przeciwnika, którym jest Putin". Jak dodał minister prezydent Rosji "całkowicie odleciał" w sprawie Ukrainy.

Czytaj więcej

Minister z Wielkiej Brytanii: Mój pułk skopał tyłek cara Mikołaja I na Krymie
15:14
23.02.2022

Czarnek: Zapewnimy możliwość edukacji ewentualnym uchodźcom z Ukrainy

Minister poinformował, że możliwość kontynuowania nauki będą mieli uchodźcy, ale także Polacy, którzy obecnie studiują w Ukrainie, a będą musieli opuścić ten kraj z powodów bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

Czarnek: Zapewnimy możliwość edukacji ewentualnym uchodźcom z Ukrainy
14:40
23.02.2022

AFP podaje, że ambasadę Rosji w Kijowie opuszczają "rodziny z bagażami"

Ewakuację rosyjskich dyplomatów z Ukrainy zapowiedział wcześniej rosyjski MSZ.

Czytaj więcej

Rosyjscy dyplomaci opuszczają Ukrainę. Ewakuacja rozpoczęta
14:34
23.02.2022

Prezydenci Polski i Litwy w Kijowie. Wspólny apel "o pokój i spokój"

- Dzisiejsze spotkanie pokazało, że mamy przyjaciół - mówił Zełenski, komentując fakt przyjazdu prezydentów Polski i Litwy do Kijowa, w tak trudnym dla Ukrainy momencie.

Czytaj więcej

Prezydenci Polski i Litwy w Kijowie. Wspólny apel "o pokój i spokój"
14:26
23.02.2022

Rosja rozpoczęła ewakuację personelu dyplomatycznego z Ukrainy - podało AFP

Dzień wcześniej MSZ Rosji zapowiedziało podjęcie takiego kroku.

14:14
23.02.2022

Polityk Jednej Rosji: Rosyjska armia wejdzie do republik, jeśli o to poproszą

Andriej Turczak, członek rosyjskiej partii rządzącej oświadczył, że rosyjska armia wejdzie do separatystycznych republik istniejących w Donbasie tylko wtedy, gdy poproszą o to przywódcy tych republik.

13:59
23.02.2022

Ambasada Rosji w Kijowie zdjęła wiszącą przed placówką rosyjską flagę

O zdjęciu flagi wiszącej przed budynkiem ambasady informują Reuters i Interfax-Ukraina, powołując się na osoby z Kijowa.

Wcześniej MSZ Rosji zapowiedział w komunikacie, że wkrótce ma nastąpić ewakuacja personelu dyplomatycznego ze wszystkich rosyjskich placówek dyplomatycznych na Ukrainie.

13:56
23.02.2022

Szefowa MSZ Niemiec: Moskwa izoluje się swoimi działaniami

- Międzynarodowa społeczność nie zaakceptuje łamania prawa międzynarodowego przez Moskwę - zapewniła Annalena Baerbock.

13:49
23.02.2022

Sondaż dla CNN: Połowa Rosjan popiera użycie siły przeciwko Ukrainie w NATO

Wśród Ukraińców w pokojowy finał konfliktu wierzy tylko 43 proc. ankietowanych. Jeśli chodzi o możliwość rozpoczęcia wojny przez Rosję, Ukraińcy są bardzo podzieleni: 42 proc. uważa, że jest ona możliwa, a 45 proc. jest zdania, że jest to mało prawdopodobne. Pozostałe 13 proc. ankietowanych nie ma zdania.

Czytaj więcej

Sondaż dla CNN: Połowa Rosjan popiera użycie siły przeciwko Ukrainie w NATO
13:44
23.02.2022

Boris Johnson zapowiedział kolejny pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy

Johnson zapowiedział, że pakiet obejmował będzie broń defensywną i broń nieśmiercionośną.

13:30
23.02.2022

Przywódca separatystów z Doniecka mówi o "zwycięstwie z pomocą wielkiej Rosji"

Denis Puszylin przekonuje jednocześnie, że na terenie jego republiki nie ma jak dotąd rosyjskich żołnierzy.

Czytaj więcej

Przywódca separatystów mówi o powrocie republik do "administracyjnych granic"
13:06
23.02.2022

Ławrow krytykuje sekretarza generalnego ONZ

Szef rosyjskiej dyplomacji uważa, że Antonio Guterres "ulega Zachodowi".

Czytaj więcej

Ławrow krytykuje sekretarza generalnego ONZ. "Ulega Zachodowi"
12:44
23.02.2022

Wielka Brytania gwarantuje pożyczki dla Ukrainy w wysokości do 500 mln funtów

12:43
23.02.2022

Separatyści z Ługańska oskarżają Ukrainę o ściąganie artylerii na front

Czytaj więcej

Separatyści z Ługańska: Ukraina ściąga artylerię na front
12:23
23.02.2022

Roskomnadzor chce ukarać "Echo Moskwy" za audycję w języku ukraińskim

Czytaj więcej

Roskomnadzor chce ukarać "Echo Moskwy" za audycję w jęz. ukraińskim
12:17
23.02.2022

Ukraiński minister zdrowia: Nie prowadzimy ewakuacji placówek medycznych z Kijowa

Wiktor Liaszko zaprzeczył pogłoskom, jakoby Ministerstwo Zdrowia wydało zarządzenie o ewakuacji instytucji medycznych z Kijowa i z niektórych innych miast. Jak dodał rzekomy dokument z jego podpisem, rozpowszechniany w internecie, jest fałszywy.

12:11
23.02.2022

FSB informuje o udaremnieniu zamachu terrorystycznego na Krymie

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa podaje, że zamach terrorystyczny mieli przygotowywać zwolennicy nacjonalistycznego, ukraińskiego "Prawego Sektora".

Czytaj więcej

FSB twierdzi, że udaremniło zamach ukraińskich nacjonalistów na Krymie
11:36
23.02.2022

Zandberg: Potrzeba funduszu pomocy dla krajów UE, które odczują sankcje wobec Rosji

Poseł Nowej Lewicy podkreśla też, że majątki rosyjskich oligarchów, znajdujące się na terenie UE, powinny zostać zajęte.

Czytaj więcej

Zandberg: Majątki oligarchów z Rosji powinny zostać zajęte
11:36
23.02.2022

Chiny: Czy dzięki sankcjom USA wobec Rosji świat będzie lepszy?

- Sankcje nigdy nie były skutecznym sposobem rozwiązywania problemów. Chiny zawsze sprzeciwiały się jednostronnym sankcjom – powiedziała rzeczniczka chińskiego MSZ.

Czytaj więcej

Chiny: Czy dzięki sankcjom USA wobec Rosji świat stanie się lepszy?
11:13
23.02.2022

Rada Bezpieczeństwa Ukrainy podjęła decyzję o wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego

Stan nadzwyczajny ma zostać wprowadzony na wszystkich terenach kontrolowanych przez ukraińską władzę. Decyzję Rady zatwierdzić ma parlament.

Czytaj więcej

Ukraina wprowadzi stan wyjątkowy na 30 dni. Może potrwać dłużej
11:04
23.02.2022

Prezydent Duda przebywa z wizytą w Kijowie

Polski prezydent będzie rozmawiał z prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zełenskim.

10:52
23.02.2022

Putin informuje, że Rosja jest otwarta na szczery dialog. Ale stawia warunki

Rosja jest "zawsze otwarta na bezpośredni i szczery dialog, na poszukiwanie dyplomatycznych rozwiązań najbardziej złożonych problemów".

Czytaj więcej

Putin informuje, że Rosja jest otwarta na szczery dialog. Ale stawia warunki
10:49
23.02.2022

Parlament Ukrainy za prawem cywilów do noszenia broni

Ukraiński parlament zagłosował za zmianami w przepisach, które dadzą prawo ukraińskim cywilom do noszenia broni w celu samoobrony.

10:47
23.02.2022

Norweska Rada ds. Uchodźców: Wielka polityka zapomina o ludziach

Mieszkańcy Wschodniej Ukrainy są przerażeni perspektywą powrotem wojny na pełną skalę. Bardziej niż broni potrzebują pomocy humanitarnej i pokojowych rozwiązań.

Czytaj więcej

Norwegia: Mieszkańcy wschodniej Ukrainy czują się zapomniani
10:42
23.02.2022

Papież Franciszek: Groźba wojny na Ukrainie wywołuje ból w moim sercu

Papież Franciszek wezwał polityków, by "dokonali rachunku sumienia przed Bogiem", zanim podejmą działania.

10:40
23.02.2022

Parlament Ukrainy za sankcjami wobec parlamentarzystów rosyjskiej Dumy

Czytaj więcej

Ukraiński parlament chce sankcji wobec członków rosyjskiej Dumy
10:22
23.02.2022

Sejm podjął uchwałę w sprawie agresji Rosji na Ukrainę

10:05
23.02.2022

Ukraiński piłkarz Manchesteru City na Instagramie: Mój kraj należy do Ukraińców

"Chwała Ukrainie" - napisał na Instagramie Ołeksandr Zinczenko.

10:01
23.02.2022

Ukraińska armia rozpoczęła powoływanie rezerwistów w wieku 18-60 lat

Dekret w sprawie mobilizacji rezerwistów wydał we wtorek prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.

09:56
23.02.2022

MSZ Ukrainy wzywa obywateli tego kraju, by wyjeżdżali z Rosji

Resort dyplomacji Ukrainy ostrzega, że wobec coraz bardziej agresywnych działań Rosji świadczenie pomocy konsularnej Ukraińcom w Rosji może być utrudnione.

Czytaj więcej

MSZ Ukrainy wzywa obywateli, by wyjeżdżali z Rosji
09:42
23.02.2022

Morawiecki: Nord Stream 2 to główne narzędzie, które służy Władimirowi Putinowi do ataku na Ukrainę

Premier zarzucił Donaldowi Tuskowi, że ten stoi na czele Europejskiej Partii Ludowej, którą określił mianem "partii Nord Stream 2".

Czytaj więcej

Morawiecki: Co zrobił w 2014 Tusk, by sankcje na Rosję były dolegliwe?
09:23
23.02.2022

Szef MSZ Ukrainy: Zwiększyć presję na Putina. Uderzyć mocno. Uderzyć teraz

Szef MSZ Ukrainy, Dmytro Kułeba zaapelował o nałożenie kolejnych sankcji na Rosję.

Czytaj więcej

MSZ Ukrainy: Brak zdecydowanych działań ośmiela Kreml
09:21
23.02.2022

Sekretarz generalny ONZ: Jeśli wojska jednego kraju wkroczą na terytorium innego kraju bez jego zgody, nie są siłami pokojowymi

Czytaj więcej

Sekretarz generalny ONZ: Putin wypacza koncepcję sił pokojowych
09:01
23.02.2022

Ukraina: 96 przypadków ostrzału przez "rosyjskich najemników"

Połączone Dowództwo Operacyjne Ukrainy podało, że 22 lutego terytorium Ukrainy zostało ostrzelane 96 razy przez "rosyjskich najemników" w tym 81 razy z użyciem broni ciężkiej - czołgów, moździerzy kalibru 82 i 120 mm, wyrzutni granatów, karabinów maszynowych i artylerii kalibru 122 mm. Już 23 lutego terytorium Ukrainy miało zostać ostrzelane 15 razy. 

08:57
23.02.2022

Doniecka Republika Ludowa: Trzy cywilne ofiary ostrzałów

Przedstawiciel milicji ludowej samozwańczej, separatystycznej Donieckiej Republiki Ludowej w Donbasie, Eduard Basurin poinformował, że w ciągu minionej doby teren republiki został ostrzelany 65 razy z użyciem m.in. wyrzutni rakiet, artylerii kalibru 122 mm, moździerzy kalibru 120 i 82 mm oraz czołgów. W wyniku ostrzału zginąć miało trzech cywilów, a czterech członków milicji zostało rannych.

08:54
23.02.2022

Szefowa MSZ Wielkiej Brytanii: Jeśli Rosja będzie eskalować, sankcje też będą eskalować

- Nie obserwujemy jeszcze pełnowymiarowej inwazji, ale daliśmy jasno do zrozumienia, że jeśli Putin doprowadzi do eskalacji, społeczność międzynarodowa zdecyduje się na eskalację, jeśli chodzi o nasze sankcje - mówiła w rozmowie ze Sky News Elizabeth Truss.

Czytaj więcej

Szefowa MSZ Wielkiej Brytanii: Musimy zostawić jakieś sankcje na czas inwazji
08:35
23.02.2022

Były ambasador Polski na Ukrainie: Wystąpienie Putina jak wystąpienie gangstera

- Mam pewną praktykę psychiatryczną, bo pracowałem w klinice psychiatrycznej, natomiast słuchałem tego wystąpienia Putina i miałem też wrażenie, że to jest wystąpienie człowieka, który nie jest zrównoważony. To, co zostało tam przekazane to była furia, wylanie "emocjonalnych nieczystości". Nie było to wystąpienie człowieka, który jest wielkim prezydentem wielkiego kraju, było to wystąpienie małego gangstera, który chce straszyć świat - ocenił Jan Piekło.

Czytaj więcej

Były ambasador Polski na Ukrainie: Putin nieprzewidywalny w swoim szaleństwie
08:23
23.02.2022

Tusk: Zwykli Rosjanie nie chcą wojny

Przewodniczący PO przyznał, że choć zwykli Rosjanie nie chcą konfliktu, to jednak możemy być na początku galopującej wojny.

Czytaj więcej

Tusk: Obawiam się, że jesteśmy na początku galopującej wojny
08:15
23.02.2022

Armenia nie uzna niepodległości republik w Donbasie

Armenia nie zamierza uznać Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej - oświadczył sekretarz prasowy MSZ Armenii, Wahan Uanjan. - Nie mamy takiej kwestii na agendzie - stwierdził w rozmowie z państwową agencją informacyjną.

08:09
23.02.2022

Prezydent Duda wydał zgodę na stacjonowanie w Polsce zachodnich wojsk

W "Monitorze polskim" opublikowano podpisane przez prezydenta Andrzeja Dudę postanowienie o  zgodzie na pobyt w Polsce żołnierzy i personelu cywilnego Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Kanady. 

08:02
23.02.2022

Putin: Moskwa gotowa szukać "rozwiązań dyplomatycznych".

07:55
23.02.2022

Ługańsk: Eksplozje w zajezdni tramwajowej

W Ługańsku doszło do eksplozji na terenie zajezdni tramwajowej. Ma to być incydent terrorystyczny. Zajezdnia znajduje się 70 m od magazynu z wyrobami pirotechnicznymi, które są używane podczas masowych uroczystości w Ługańsku.

07:22
23.02.2022

Szef MSZ Ukrainy: Plan A to dyplomacja, plan B - walka o każdy cal ziemi

- Skupiliśmy się z sekretarzem Blinkenem na krokach, które mają chronić Ukrainę. Jedną z propozycji było stworzenie programu, podobnego do Lend-Lease, który został wdrożony w czasie II wojny światowej - mówił po rozmowach z sekretarzem stanu USA, Antonym Blinkenem, szef ukraińskiej dyplomacji, Dmytro Kułeba. 

Czytaj więcej

Szef MSZ Ukrainy: Mamy plan B - walczyć o każde miasto i każdą wioskę
07:04
23.02.2022

MSZ Nowej Zelandii wzywa ambasadora Rosji

Szefowa MSZ Nanaia Mahuta poinformowała, że ambasador Rosji został wezwany na środę do MSZ, by "usłyszał zdecydowany sprzeciw wobec działań podjętych przez Rosję w ostatnich dniach oraz potępienie wobec tego, co wygląda na początek rosyjskiej inwazji na terytorium Ukrainy".

06:55
23.02.2022

Na nowych zdjęciach z satelity widać m.in. szpital polowy, który postawiono w garnizonie w zachodniej Rosji

Ponadto na jednym zdjęciu widać nowe zgrupowanie wozów bojowych i żołnierzy w pobliżu granicy Białorusi z Ukrainą.

Czytaj więcej

Nowe zdjęcia z satelity: Wozy bojowe przy granicy Ukrainy z Białorusią
06:40
23.02.2022

Rzeczniczka Białego Domu wyklucza możliwość spotkania Joe Bidena z Władimirem Putinem

06:38
23.02.2022

Parlament Ukrainy zamierza objąć sankcjami rosyjskich parlamentarzystów

W środę członkowie ukraińskiego parlamentu mają głosować nad nałożeniem sankcji na tych rosyjskich parlamentarzystów, którzy poparli uznanie niepodległości samozwańczych republik w Donbasie - poinformował lider parlamentarnej frakcji partii "Sługa Narodu".

06:35
23.02.2022

Początek inwazji Rosji na Ukrainę nie wstrząsnął giełdami

Rosyjskie wojska w Donbasie i pierwsze sankcje nie wywołały paniki na rynkach. Inwestorzy wciąż liczą, że da się zapobiec najgorszemu - piszemy w "Rzeczpospolitej".

Czytaj więcej

Początek inwazji Rosji na Ukrainę nie wstrząsnął giełdami
06:25
23.02.2022

Blisko jedna trzecia polskich firm obawia się skutków rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Obecnie Ukraina jest czwartym, a Rosja trzecim odbiorcą polskiego eksportu spośród państw spoza UE - piszemy w "Rzeczpospolitej".

Czytaj więcej

Za sankcje przeciwko Rosji zapłaci cała Europa, w tym Polska
06:22
23.02.2022

Mieszkaniec Donbasu: Mam krewnych tuż przy linii frontu. Mówią, że to z naszej strony padają strzały

Gdyby ukraińska armia odpowiedziała, nie byłoby pewnie już mojego domu – relacjonuje „Rzeczpospolitej" mieszkaniec najniebezpieczniejszego miasta Ukrainy – Doniecka.

Czytaj więcej

Donbas. Kobiety ukrywają mężczyzn. Każdy chce żyć
06:18
23.02.2022

Rosję najmocniej zaboli wstrzymanie Nord Stream 2 - pisze z Brukseli Anna Słojewska

Ministrowie spraw zagranicznych państw UE przyjęli we wtorek po południu na spotkaniu w Paryżu okien sankcji przeciw Rosji.

Czytaj więcej

Unia Europejska odcina Rosję od finansów
06:12
23.02.2022

Eskalacja napięcia wokół Ukrainy nie oznacza końca sporów w Polsce - pisze Michał Kolanko

Sankcje, sankcje, sankcje – powtarzają politycy od PiS po Lewicę i ruch Szymona Hołowni Polska 2050 - piszemy w "Rzeczpospolitej".

Czytaj więcej

Kryzys na Ukrainie resetuje politykę
06:10
23.02.2022

Kijów obawia się dalszej agresji ze Wschodu - pisze w korespondencji z Kijowa Jerzy Haszczyński

– Gdy Rosjanie zaczęli wojnę w 2014 roku, zamierzali okupować w całości te obwody, zresztą nie tylko te, miały powstać i inne „republiki ludowe", ale im się nie udało. Teraz znowu tego chcą wobec obwodów donieckiego i ługańskiego, zapowiadają, że zamierzają dwukrotnie powiększyć separatystyczne republiki – mówi „Rzeczpospolitej" Andrij Zahorodniuk, były minister obrony Ukrainy (2019–2020).

Czytaj więcej

Korespondencja z Kijowa: Bez emocji, czekając na bomby
06:08
23.02.2022

Historia przyspieszyła - pisze o działaniach Putina Jędrzej Bielecki

"Rosja uznaje niezależność samozwańczych państewek na wschodzie Ukrainy. To bardzo zawęża pole dyplomacji, a szeroko otwiera drzwi do inwazji. Tym bardziej że sankcje Zachodu są miękkie" - piszemy w środowej "Rzeczpospolitej".

Czytaj więcej

Putin szykuje wojnę
06:02
23.02.2022

Ambasada USA na Ukrainie przypomina, że gdy Kijów już istniał w miejscu dzisiejszej Moskwy rósł las

06:00
23.02.2022

Australia nakłada sankcje na Rosję

Premier Australii Scott Morrison przekonuje, że pełnowymiarowa inwazja Rosji na Ukrainę jest możliwa w ciągu 24 godzin.

Czytaj więcej

Premier Australii: Pełnowymiarowa inwazja Rosji na Ukrainę możliwa w ciągu doby
05:46
23.02.2022

Ambasador Rosji w USA: Sankcje nie zmienią naszej polityki

Czytaj więcej

Ambasador Rosji: Chyba nikt w USA nie liczy, że sankcje zmienią naszą politykę
05:31
23.02.2022

Ambasador Rosji w USA: Nie pamiętam czasów, gdy Rosja nie była objęta sankcjami

Anatolij Antonow, ambasador Rosji w USA stwierdził, że Rosja "nauczyła się żyć z sankcjami" i "nie tylko przetrwała, ale także rozwinęła się jako kraj".

05:23
23.02.2022

Blinken odwołał spotkanie z Ławrowem

- Teraz, gdy widzimy, że inwazja się zaczęła a Rosja jasno dała do zrozumienia, że całkowicie odrzuca dyplomację, nie ma sensu się spotykać - powiedział sekretarz stanu USA Antony Blinken.

Czytaj więcej

Blinken odwołuje spotkanie z Ławrowem. "Rosja odrzuciła dyplomację"
05:06
23.02.2022

Rosja zgadza się na opóźnienie spłaty długu przez Kubę

Chodzi o pożyczki w wysokości 2,3 mld dolarów udzielone Kubie przez Rosję pomiędzy 2006 a 2019 rokiem. Oświadczenie w tej sprawie wydała rosyjska Duma.

04:42
23.02.2022

Premier Japonii ogłosił nałożenie sankcji na Rosję

Premier Fumio Kishida poinformował, że sankcje obejmują zamrożenie aktywów objętych sankcjami osób oraz zakazanie im podróżowania do Japonii. Ponadto Japonia zakazuje zakupu rosyjskich obligacji.

04:39
23.02.2022

Kanada nakłada sankcje na Rosję

Justin Trudeau poinformował też o wysłaniu dodatkowych żołnierzy na flankę wschodnią NATO.

Czytaj więcej

Kanada ogłasza wysłanie dodatowych żołnierzy na flankę wschodnią NATO
04:21
23.02.2022

UE jednym głosem o sankcjach wobec Rosji

Szef europejskiej dyplomacji Josep Borrell podkreślił jedność i zdecydowanie krajów członkowskich w kwestii sankcji wobec Rosji, szczególnie że wszelkie wysiłki dyplomatyczne, które zostały podjęte, spełzły na niczym.

Czytaj więcej

Unia Europejska odcina Rosję od finansów
04:20
23.02.2022

Podcast "Rzecz w tym": O kryzysie wokół Ukrainy opowiadają Bielecki, Haszczyński i Słojewska,

04:18
23.02.2022

Biden: Rząd Rosji zostaje odcięty od źródeł finansowych na Zachodzie

Prezydent USA zapowiedział, że Rosja zapłaci jeszcze wyższą cenę, jeśli będzie kontynuować agresję, bo Zachód uważa nadal, że Kreml chce zaatakować Ukrainę i Kijów.