Blinken odwołuje spotkanie z Ławrowem. "Rosja odrzuciła dyplomację"

Sekretarz stanu USA, Antony Blinken, poinformował, że odwołał spotkanie z szefem rosyjskiego MSZ, Siergiejem Ławrowem, które miało odbyć się w czwartek w Genewie.

Publikacja: 23.02.2022 05:19

Antony Blinken

Antony Blinken

Foto: AFP

arb

Do odwołania spotkania doszło po tym, jak Moskwa w poniedziałek podjęła decyzję o uznaniu niepodległości separatystycznych republik istniejących na terenie ukraińskiego Donbasu. Blinken podkreślił, że zgodził się spotkać z Ławrowem tylko w sytuacji, gdy Rosja nie dokona inwazji na Ukrainę.

- Teraz, gdy widzimy, że inwazja się zaczęła a Rosja jasno dała do zrozumienia, że całkowicie odrzuca dyplomację, nie ma sensu się spotykać - powiedział Blinken w rozmowie z dziennikarzami po spotkaniu z szefem MSZ Ukrainy, Dmytro Kułebą.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Dyplomacja
Były szef MSZ o wojnie Izraela z Iranem. Jaki będzie jej wpływ na Rosję?
Dyplomacja
Ambasador Izraela mówi, że wojna z Iranem ma zakończyć wojny
Dyplomacja
Putin znów rozmawiał z Trumpem. Rosja potępiła Izrael
Dyplomacja
Izrael zamyka misje dyplomatyczne na całym świecie
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Dyplomacja
Szef MSZ Iranu pisze do ONZ ws. ataku Izraela: To oznacza wojnę