Artur Bartkiewicz

Artur Bartkiewicz

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarz, redaktor

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 401

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski mówił, dlaczego Ukraina musi wygrać wojnę.

MSZ Litwy obawia się białoruskiego reaktora jądrowego

MSZ Litwy zaprotestowało przeciwko białoruskim planom dotyczącym uruchomienia drugiego reaktora jądrowego w Białoruskiej Elektrowni Jądrowej.

Zełenski: Bucza sprawiła, że świat się obudził

W rocznicę wyzwolenia podkijowskiej Buczy przez ukraińskie wojska prezydent Wołodymyr Zełenski, uczestniczący w uroczystych obchodach tego wydarzenia, stwierdził, że "Bucza stała się miejscem, widząc które, świat się zmienił i przebudził".

Siły pokojowe UE na Ukrainie? Orban ostrzega, Kreml mówi o "groźnej sytuacji".

Viktor Orban na łamach węgierskiego radia państwowego stwierdził, że Unia Europejska jest "bliska dyskutowania o wysłaniu sił pokojowych na Ukrainę". Temat ten podchwycił też Kreml.

Sondaż: Co trzeci Ukrainiec uważa, że zwycięstwem będzie rozpad Rosji

93 proc. Ukraińców uważa, że Ukraina wygra wojnę z Rosją - 79,5 proc. jest tego pewnych, a 13,5 proc. uważa, że jest to prawdopodobne - wynika z badania przeprowadzonego przez Centrum Razumkowa.

Londyn: Policja szuka mężczyzny, którego wypuszczono przez pomyłkę z więzienia

Londyńska policja szuka 20-letniego Rayona Newby'ego, który odsiadywał wyrok za napaść i włamanie do 17 marca, gdy - w wyniku błędu - został wypuszczony z więzienia - informuje Sky News.

23-letni angielski piłkarz oskarżony o gwałt

Jack Diamond, 23-letni skrzydłowy grającego w Championship Sunderlandu, został oskarżony o gwałt i napaść seksualną - informuje policja.

Węgry: Orban zapowiada odejście od cen maksymalnych

Węgierski rząd zamierza odchodzić od cen maksymalnych podstawowych produktów żywnościowych, a także limitów oprocentowania kredytów, wraz ze spowalnianiem inflacji na Węgrzech - zapowiedział premier Viktor Orban.

Poseł Nowej Lewicy: Zakaz samochodów spalinowych? W 2035 r. mogę protestować

Jeżeli nauczyciele nie dostają wystarczających podwyżek od dawna, to jest pytanie czy waloryzować 500plus - mówił w rozmowie z RMF FM prof. Maciej Gdula, poseł Nowej Lewicy.

USA: Trump oskarżony. Proces będzie toczyć się w czasie kampanii wyborczej?

Po postawieniu Donalda Trumpa w stan oskarżenia przez wielką ławę przysięgłych Nowego Jorku proces nie rozpocznie się wcześniej niż za ponad rok - uważają eksperci, których cytuje Reuters.