Artur Bartkiewicz

Artur Bartkiewicz

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarz, redaktor

Rosja: Liczba zakażeń nieznacznie spada, liczba zgonów zakażonych rekordowa

W ciągu doby wykryto w Rosji 36 582 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - nieco więcej niż dobę wcześniej, ale mniej niż 25 października, gdy zanotowano w Rosji rekordowe, 37 930 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Chiny: Talibowie chcą rozmawiać ze światem

Talibowie są chętni do podjęcia dialogu z międzynarodową społecznością - oświadczył szef chińskiego MSZ, Wang Yi, w czasie wirtualnej konferencji zorganizowanej w Iranie.

Hiroszima: Zmarł 96-letni ocaleniec z ataku atomowego. Obudził się już po wojnie

Sunao Tsuboi, który przetrwał zrzucenie na jego rodzinna Hiroszimę bomby atomowej w sierpniu 1945 roku i który całe życie walczył o świat wolny od broni atomowej, zmarł w szpitalu w Hiroszimie w wieku 96 lat. Przyczyną śmierci była arytmia wywołana anemią.

Minister zdrowia Bułgarii: Sytuacja krytyczna, możliwy pełny lockdown

Liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Bułgarii wzrosła o 6 813 - to największa dobowa liczba zakażeń w tym kraju od początku epidemii. Bułgaria jest najmniej wyszczepionym przeciw COVID-19 krajem w UE.

Polityk PSL: Rolnicy mówią, że tak źle, jak za PiS, jeszcze nie było

Po trzech ministrach rolnictwa PiS-u, jacy byli, wydaje się, że jest jakieś światełko w tunelu - mówił w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską, Marek Sawicki, były minister rolnictwa, poseł PSL, komentując wejście do rządu Henryka Kowalczyka jako nowego ministra rolnictwa.

Kidawa-Błońska pytana o objazd kraju przez Tuska: Był w pięciu miejscach

Jestem zwolenniczką Donalda Tuska i zwolenniczką Platformy bardzo silną - mówiła w Radiu Zet wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Nowy wicepremier: Szydło byłaby niezłą kandydatką na prezydenta

Beata Szydło dzwoniła z gratulacjami, wiele osób dzwoniło - mówił w RMF FM nowy wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk w rządzie Mateusza Morawieckiego.

18-latek z Polski z szansą na debiut w barwach Liverpoolu

18-letni Mateusz Musiałowski ma szansę zadebiutować w seniorskiej drużynie Liverpoolu w meczu Pucharu Ligi, w którym "The Reds" zmierzą się z ekipą Preston North End.

USA: Władze zamknęły restaurację, bo nie sprawdzała czy klienci się szczepili

W hrabstwie Contra Costa w Kalifornii zamknięto restaurację oferującą jedzenie na miejscu i na wynos, ponieważ nie weryfikowała ona czy osoby jedzące pod dachem są zaszczepione - informuje AP.

Sondaż: Polska 2050 z większą szansą na dogonienie PiS niż KO

Z sondażu IBRIS dla Onetu wynika, że większe niż Koalicja Obywatelska szanse na osiągnięcie wyborczego wyniku zbliżonego do PiS ma Polska 2050 Szymona Hołowni.