Artur Bartkiewicz

Artur Bartkiewicz

Wydawca strony głównej rp.pl

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarz, redaktor

Sondaż: Polacy za protest rolników winią KE i rząd Mateusza Morawieckiego

"Kto ponosi największą odpowiedzialność za sytuację, w której rolnicy zdecydowali się na protesty w Polsce?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Sondaż: Czy Zachód powinien wysłać żołnierzy na Ukrainę?

"Czy Pani/Pana zdaniem państwa Zachodu (w tym NATO) powinny wysłać żołnierzy na Ukrainę?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 737

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W Arktyce rozpoczynają się ćwiczenia NATO i Szwecji.

Zinedine Zidane nie chce trenować Manchesteru United? "Przyjmie tylko trzy oferty"

Thomas Gravesen, były klubowy kolega Zinedine'a Zidane'a z Realu Madryt twierdzi, że były piłkarz reprezentacji Francji i były szkoleniowiec Realu Madryt, nie jest zainteresowany pracą w Manchesterze United.

Scholz chce konta rządu na TikToku. Obawa przed AfD większa niż przed Chinami?

Niemiecki kanclerz Olaf Scholz oświadczył, że chce, aby konto niemieckiego rządu pojawiło się na TikToku.

Kanadyjski minister obrony nie wyklucza wysłania żołnierzy na Ukrainę

Minister obrony Kanady Bill Blair w rozmowie z "Toronto Star" stwierdził, że Kanada mogłaby wysłać żołnierzy na Ukrainę pod określonymi warunkami.

Rosja żegna Aleksieja Nawalnego. Pogrzeb opozycjonisty w Moskwie

W Moskwie w piątek odbywają się uroczystości pogrzebowe Aleksieja Nawalnego. Władze Rosji poinformowały o śmierci opozycjonisty 16 lutego. W jego akcie zgonu wpisano, że zmarł z przyczyn naturalnych. Żona Nawalnego twierdzi jednak, że został zamordowany.

Sekretarz obrony USA mówi o wojnie NATO z Rosją. Jest reakcja Kremla

Lloyd Austin, sekretarz obrony USA, w czasie czwartkowego wysłuchania przed komisją obrony Izby Reprezentantów mówił, że jeśli Ukraina przegra wojnę, wówczas dojdzie do wojny NATO z Rosją. Kreml skomentował tę wypowiedź.

Władimir Putin grozi użyciem broni atomowej w przypadku "interwencji przeciw Rosji"

Władimir Putin po raz dziewiętnasty wygłasza orędzie do Zgromadzenia Federalnego. Władimir Putin zaprzeczył, jakoby Rosja planowała atak na Europę. Takie sugestie nazwał „nonsensem”. Przyznał przy tym, że Rosja planuje „poważnie wzmocnić siły zbrojne na zachodnim kierunku” w związku z wejściem Szwecji i Finlandii do NATO.

WHO alarmuje: Nowa "epidemia". Liczba jej ofiar wzrosła cztery razy od 1990 r.

Na łamach magazynu medycznego "Lancet" opublikowano raporty na temat nowej "epidemii".