Artur Bartkiewicz

Artur Bartkiewicz

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarz, redaktor

Sondaż: Czy Pani/Pana zdaniem Rosja stanowi zagrożenie dla NATO?

"Czy Pani/Pana zdaniem Rosja stanowi zagrożenie dla NATO?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Sondaż: Główny temat kampanii wyborczej? Niemal połowa Polaków: Inflacja

"Co Pani/Pana zdaniem będzie najważniejszym tematem kampanii wyborczej przed wyborami w 2023 roku?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 128

24 lutego Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Australia ogłosiła, że obejmuje sankcjami domniemaną kochankę Władimira Putina i jego kuzynów. W piątek w nocy Rosjanie dokonali ataku rakietowego na Odessę, w którym zginęło co najmniej 10 osób.

Dym w rejonie mostu na Krym. Władze: To ćwiczenia

Dym, który pojawił się w rejonie mostu łączącego okupowany Krym z Rosją, który jest widoczny na nagraniach i zdjęciach publikowanych przez media, ma związek z ćwiczeniami - poinformował stojący na czele władz okupacyjnych Krymu, Siergiej Aksionow.

Separatyści zaczną wykonywać karę śmierci w 2025 roku. Przez rozstrzelanie

Separatyści z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej, samozwańczej, separatystycznej republiki istniejącej na terytorium ukraińskiego Donbasu, zaczną wykonywać karę śmierci w 2025 roku - wynika ze znowelizowanego Kodeksu karnego republiki, której podmiotowość uznają tylko Rosja, Syria, Osetia Południowa i Abchazja (dwa ostatnie podmioty nie cieszą się międzynarodowym uznaniem).

Bułgaria odrzuca rosyjskie ultimatum

Ustępujący premier Bułgarii, Kirył Petkow, odrzucił rosyjskie ultimatum ws. zmiany decyzji o wydaleniu z kraju 70 rosyjskich dyplomatów, którego termin mijał w południe w piątek.

Putin: Rosja i Białoruś zmuszane do przyspieszenia unifikacji

Bezprecedensowa presja na Rosję i Białoruś popycha je do przyspieszenia procesu unifikacji - oświadczył prezydent Rosji, Władimir Putin.

Erdogan gotów poprzeć powrót kary śmierci w Turcji

Prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan oświadczył, że poparłby przywrócenie kary śmierci w Turcji, gdyby parlament skierował do jego podpisu ustawę w tej sprawie - informuje turecki nadawca, NTV.

Von der Leyen i flaga UE w parlamencie Ukrainy. Owacja na stojąco

- Ukraina ma przed sobą bardzo jasną, europejską perspektywę, ale droga do członkostwa w UE wymaga czasu i ciężkiej pracy - mówiła szefowa Komisji Europejskiej, która wystąpiła na forum Rady Najwyższej (parlamentu Ukrainy), z którym połączyła się za pomocą wideołącza.

Klich: NATO to sojusz obronny. Wspiera Ukrainę przez szkolenia, przekazywanie wiedzy

- Tempo przekazywania broni Ukrainie jest zbyt małe - mówił w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską senator Bogdan Klich, były minister obrony, polityk Platformy Obywatelskiej.