Artur Bartkiewicz

Artur Bartkiewicz

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, dziennikarz, redaktor

Karczewski chce przeprosin od prof. Simona za słowa o Zjednoczonej Prawicy

"Z przerażeniem, z oburzeniem i zażenowaniem przeczytałem wywiad z prof. Simonem" - pisze na Twitterze o wywiadzie, którego prof. Krzysztof Simon udzielił Jackowi Nizinkiewiczowi w programie "Rzecz o Polityce", były marszałek Senatu, senator PiS, Stanisław Karczewski. Fragment wywiadu opublikowaliśmy w piątkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".

USA oskarżają czterech białoruskich urzędników o piractwo. Grozi im dożywocie

Czterech białoruskich urzędników zostało oskarżonych przez USA o piractwo powietrzne. Zarzuty mają związek ze zmuszeniem do lądowania w Mińsku samolotu Ryanair lecącego do Wilna, na pokładzie którego znajdował się opozycyjny, białoruski dziennikarz Raman Pratasiewicz. Po wylądowaniu Pratasiewicz został wyprowadzony z samolotu i aresztowany. Aresztowano również towarzyszącą mu obywatelkę Rosji.

Szefowa MSZ Wielkiej Brytanii: Historia niczego nie nauczyła Rosji

Brytyjska minister spraw zagranicznych, Liz Truss, w przemówieniu, które wygłosi w piątek w Instytucie Lowy'ego w Sydney ma powiedzieć, ze Zachód musi reagować wspólnie na globalne zagrożenia, pogłębiać łączące go więzy z demokracjami w rejonie Indo-Pacyfiku i "stawić czoła globalnym agresorom".

Hongkong: Policja zajmie się tymi, którzy chcą ratować chomiki. W tle COVID

Departament Rolnictwa, Rybołówstwa i Ochrony (AFCD) zapowiedział, że jeśli ludzie będą próbowali ratować chomiki, które mają zostać uśpione w związku z zagrożeniem epidemicznym, wówczas sprawy takie zostaną przekazane policji.

Blinken: Uzbrajamy Ukrainę, żeby mogła się bronić. Putin do tego doprowadził

- Dyplomacja w temacie Rosji i Ukrainy nie może być intensywniejsza, niż ma to obecnie miejsce - mówiła szefowa MSZ Niemiec, Annalena Baerbock, na wspólnej konferencji prasowej z sekretarzem stanu USA, Antonym Blinkenem. Po środowej wizycie w Kijowie w czwartek Blinken w Berlinie spotyka się z szefami dyplomacji Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii, z którymi rozmawia o sytuacji na Ukrainie.

Węgry: Fidesz Orbana przed zjednoczoną opozycją w sondażu

Z sondażu przeprowadzonego przez think tank Instytut IDEA, opublikowanego w czwartek wynika, że Fidesz Viktora Orbana ma 2 punkty procentowe przewagi nad listą węgierskiej opozycji.

Orban chce spotkać się z Putinem, by rozmawiać o rozbudowie elektrowni atomowej

Premier Węgier, Viktor Orban, zamierza spotkać się z prezydentem Rosji, Władimirem Putinem, by "omówić dalszą realizację rozbudowy elektrowni atomowej Paks z udziałem Rosjan" - poinformował szef MSZ Węgier, Peter Szijjarto.

Resort obrony Rosji: Nasze okręty będą ćwiczyć na całym świecie

Rosyjskie okręty będą w styczniu i lutym ćwiczyć na Oceanie Atlantyckim, Pacyfiku, w Arktyce i na Morzu Śródziemnym - wynika z zapowiedzi Ministerstwa Obrony Rosji.

Łukaszenko: Przeszedłem COVID drugi raz. Teraz jest jak grypa

Białoruski dyktator, Aleksandr Łukaszenko ogłosił, że po raz drugi przeszedł zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 - i tym razem było to zakażenie wariantem Omikron.

Niemcy: Ponad 130 tys. zakażeń. Liczba niezaszczepionych martwi ministra

Niemiecki minister zdrowia, Karl Lauterbach, w rozmowie z ZDF stwierdził, że szczyt zakażeń w obecnej fali epidemii koronawirusa w kraju, napędzanej wariantem Omikron, będzie miał miejsce w połowie lutego.