Według cytowanego przez agencję urzędnika wywiadu, rosyjskie wojska zbliżają się do stolicy Ukrainy z obu stron wzdłuż rzeki Dniepr i „wyglądają na gotowe do zdobycia stolicy”. „Rosyjskie wojsko kontroluje również kilka lotnisk, które może wykorzystać do skierowania większej liczby sił do kraju” - dodaje Bloomberg.

Zachodni wywiad, na który powołuje się agencja, uważa, że Władimir Putin chce kontrolować całą Ukrainę, chociaż działania wojskowe do tej pory koncentrowały się na wschodzie, południu i centrum kraju. „Ostateczną grą Putina jest usunięcie rządu w Kijowie w celu wprowadzenia marionetkowego reżimu” - dodaje źródło.

Czytaj więcej

Rosyjskie wojsko przejęło elektrownię jądrową w Czarnobylu

Według przedstawiciela Departamentu Obrony w pierwszej fali rosyjskiego ataku na Ukrainę wzięło udział 75 ciężkich i średnich bombowców oraz ponad 100 pocisków różnego typu.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony przekonuje, że w wyniku dzisiejszych ataków unieruchomiono 83 obiekty infrastruktury wojskowej Ukrainy. - Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej pomyślnie wykonały zadania wyznaczone na ten dzień operacji specjalnej – zaznaczył gen. dyw. Igor Konaszenkow, przedstawiciel resortu,