Jakub Mikulski

na żywo
Świat

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 219

24 lutego rozpoczęła się pełnowymiarowa inwazja Rosji na Ukrainę. Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, dziękuje za współpracę Polsce.

Ukraina składa wniosek o przystąpienie do NATO w przyspieszonej procedurze

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że Ukraina stara się o przystąpienie do NATO według przyśpieszonej procedury. „De facto dotarliśmy już do NATO. (...) Dziś Ukraina stara się o to de iure” - podkreślił.

Stanisław Chomski: Nie można mieć dość

Zdałem sobie sprawę, że Bartosz Zmarzlik to kandydat na wielkiego żużlowca, jak tylko zaczął jeździć - mówi Stanisław Chomski, klubowy trener polskiego mistrza w Stali Gorzów.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 216

24 lutego Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, dziękuje ukraińskim żołnierzom za heroiczną obronę w Donbasie.

Polityk Nowej Lewicy Jakub B. poszukiwany. Partia zawiesza go w prawach członka

Pięć dni temu Jakub B. wyszedł z firmowego szkolenia w Krakowie i zaginął. Według portalu tvp.info sprawa może mieć „kryminalny charakter”. 30-letni polityk został tymczasem zawieszony przez władze Nowej Lewicy.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 215

24 lutego Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, apeluje do Rosjan, by walczyli o to, aby ich dzieci nie były wysyłane na śmierć.

Wiceszef MSZ po wyborach we Włoszech: Konieczna jest duża praca polityczna nad naszymi partnerami

- Możemy być optymistami co do tego, że ta mocno proatlantycka, proukraińska i krytyczna wobec Rosji postawa będzie zachowana - powiedział Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych, komentując wyniki wyborów parlamentarnych we Włoszech.

Władimir Putin przyznał rosyjskie obywatelstwo Edwardowi Snowdenowi. Nie trafi na front

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret przyznający rosyjskie obywatelstwo Edwardowi Snowdenowi, amerykańskiemu sygnaliście, od lat ukrywającemu się w Rosji przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości.

Europoseł PiS: Polakom kazano stanąć, zatrzymać się, bo po „pana Niemca” jedzie samochód

Po tym, jak prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił o rzekomych przypadkach wyrzucenia polskich polityków z wagonów pierwszej klasy w Niemczech, europosłowie PiS krytykują „arogancję” Niemców i spóźnienia niemieckich kolei.

Rosjanie już wiedzą, kto strzelał w szkole w Iżewsku. „Miał schizofrenię”

15 osób, w tym 11 dzieci, zginęło w wyniku strzelaniny w mieście Iżewsk, stolicy Udmurcji, autonomicznej republiki leżącej w europejskiej części Federacji Rosyjskiej. Według rosyjskich władz sprawca cierpiał na schizofrenię.