Jakub Mikulski

Najnowszy sondaż: PiS w górę, Koalicja Obywatelska w dół

Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości wzrosło w ciągu ostatnich dwóch tygodni i obecnie wynosi 37,1 proc. - wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. Spadek poparcia zaliczyła natomiast Koalicja Obywatelska.

Reportaż AFP z granicy. „Coś, czego nie życzysz najgorszemu wrogowi, koszmar”

- Próbowałem przedostać się (przez granicę) jakieś pięć, sześć razy i za każdym razem zostałem złapany i wywieziony z powrotem - mówi zmagający się z chorobą Leśniowskiego-Crohna 24-letni Libańczyk Ali Abd Alwareth, którego w swoim minireportażu z granicy Polski i Białorusi przedstawia agencja AFP.

Kolejny sygnalista uderza w Facebooka. „Zysk ponad walkę z dezinformacją”

Anonimowy informator, na którego powołuje się „Washington Post”, przekazał, że Facebook wielokrotnie na pierwszym miejscu stawiał zyski, przedkładając je nad walkę z hejtem i dezinformacją. To już kolejny taki sygnalista.

Micheil Saakaszwili przeszedł transfuzję krwi. „Powinien trafić do szpitala”

Przebywający w więzieniu Micheil Saakaszwili przeszedł w piątek późnym wieczorem transfuzję krwi, a jego stan zdrowia ustabilizował się - powiedział w sobotę dziennikarzom osobisty lekarz byłego prezydenta Nikołoz Kipszidze.

Kolejny rekord zakażeń w Rosji. Zmarło najwięcej chorych na Covid-19 od początku pandemii

W Rosji w ciągu ostatniej doby potwierdzono zakażenie koronawirusem u 37 678 kolejnych osób. Sobota jest piątym dniem z rzędu z rekordem przypadków.

6274 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. Zmarło 75 chorych z Covid-19

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w codziennym komunikacie o 6274 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 75 osób.

Hołownia: Morawiecki z Kaczyńskim pędzą wprost na ścianę, dociskając jeszcze pedał gazu

Jarosław Kaczyński „potrzebuje obrzydzać” Unię Europejską Polakom, ponieważ „chce na nią przerzucić winę za totalną nieudolność swojego rządu w walce z drożyzną i inflacją” - ocenił w rozmowie z Onetem Szymon Hołownia.

Gowin odebrał jej kompetencje. Została przewodniczącą Rady Polskiej Agencji Kosmicznej

Wiceminister Olga Semeniuk została wybrana na przewodniczącą Rady Polskiej Agencji Kosmicznej - poinformowało w piątek Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Papież jeszcze w tym roku może ponownie odwiedzić Węgry. Mówił o tym w wywiadzie

Papież Franciszek ma nadzieję, że jeszcze przed końcem roku uda się z pielgrzymkami do kilku różnych krajów, w tym do Grecji, Konga i Węgier.

Oddziały pediatryczne przepełnione dziećmi z wirusem RSV. „Dwoje w jednym łóżeczku”

Zachorowań po zakażeniu wirusem RSV jest w tym roku zdecydowanie więcej, oddziały pediatryczne przyjmują też coraz więcej młodych pacjentów z COVID-19, przez co szpitale są przepełnione - powiedziała w rozmowie z Onetem dr Lidia Stopyra, szefowa Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii Szpitala im. Żeromskiego w Krakowie, specjalistka ds. chorób zakaźnych.