Jakub Mikulski

Redaktor działu wydarzenia i sport. Studiował dziennikarstwo na UW.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 468

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainie. Rosjanie twierdzą, że zniszczyli czołgi leopard odpierając ukraińską ofensywę w obwodzie zaporoskim.

Gen. Skrzypczak: Rosjanie wysadzając zaporę spowolnili Ukraińców o 8-10 dni

- Ta groźba cały czas wisiała w powietrzu i Ukraińcy mieli tego świadomość - powiedział gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych, komentując wysadzenie przez Rosjan elektrowni wodnej w Kachowce.

Ukraińcy: Rosjanie wysadzili tamę na Dnieprze w Nowej Kachowce

Ukraińcy podali, że Rosjanie wysadzili zaporę na Dnieprze w rejonie Nowej Kachowki. "Rosyjscy terroryści. Zniszczenie tamy elektrowni wodnej w Kachowce tylko potwierdza całemu światu, że należy ich wypędzić z każdego zakątka ukraińskiej ziemi" - napisał na Twitterze Wołodymyr Zełenski. Kreml odpowiedzialnością za zniszczenie tamy obarcza Ukrainę.

Rosjanie wysadzili tamę na Dnieprze. Jak powódź wpłynie na ukraińską kontrofensywę

Wysadzenie przez Rosjan tamy w Nowej Kachowce powoduje, że ukraińska kontrofensywa będzie znacznie trudniejsza - uważa emerytowany Rupert Jones, emerytowany generał brytyjskiej armii.

Ukraińcy wskazują dowody na to, że to Rosjanie wysadzili zaporę w Nowej Kachowce

Natalia Humeniuk, rzeczniczka Dowództwa Operacyjnego „Południe” ukraińskiej armii, wskazała dowody na to, że to Rosjanie wysadzili tamę w Nowej Kachowce.

UOKiK nałożył milionowe kary na PZM i Ekstraligę Żużlową. Za fikcję

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Polski Związek Motorowy i Ekstraligę Żużlową kary odpowiednio 2,9 mln zł i 2,3 mln zł po uznaniu maksymalnych stawek wynagrodzeń żużlowców w ligach za ograniczenie konkurencji.

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 466

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.

PGE Ekstraliga. Szok w Grudziądzu, mistrz przegrał z „czerwoną latarnią”

GKM Grudziądz pokonał Motor Lublin a Unia Leszno uległa Stali Gorzów w pierwszych meczach ósmej kolejki żużlowej PGE Ekstraligi.

Marsz 4 czerwca w Warszawie. Relacja na żywo

- Idziemy do wyborów, by zwyciężyć, by rozliczyć, by naprawić ludzkie krzywdy i by pojednać polskie rodziny. Możecie to nazwać ślubowaniem Tuska - oświadczył przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk podczas marszu 4 czerwca w Warszawie, organizowanego przez PO. W wydarzeniu wg Tuska wzięło udział pół miliona osób.

Sondaż: Koalicja Obywatelska przed marszem 4 czerwca zbliżyła się do PiS. Ale Trzecia Droga i Lewica słabną

Przewaga Zjednoczonej Prawicy nad Koalicją Obywatelską stopniała do niecałych 6 pkt. proc. - wynika z sondażu, przeprowadzonego przez United Surveys dla „DGP” i RMF FM.