Jakub Mikulski

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 82

24 lutego Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W ciągu tygodnia ukraińska armia odparła w Donbasie niemal 100 ataków Rosjan.

Zełenski: Ukraina potrzebuje żywych bohaterów

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w poniedziałkowym, wieczornym wystąpieniu ogłosił, że wojsko rozpoczęło operację ratowania obrońców Mariupola i podkreślił, że Ukraina potrzebuje żywych bohaterów.

Wypadek kolejowy w Katalonii. Jedna osoba zginęła, 85 jest rannych

Jedna osoba zginęła, a 85 zostało rannych po tym, jak pod Barceloną wykoleił się pociąg towarowy i zderzył się z pociągiem pasażerskim.

Élisabeth Borne wskazana przez Emmanuela Macrona na premiera Francji

Pałac Elizejski oficjalnie poinformował, że prezydenta Francji Emmanuel Macron wskazał Élisabeth Borne na nową szefową rządu. Ma zastąpić na tym stanowisku Jean Casteksa.

Grupa posłów PiS nie wyklucza zmiany barw. „Głosujemy i nie debatujemy, czy to jest słuszne, czy nie”

- Na ostatnim klubie było jasno powiedziane, że ten kto ciężko, lojalnie pracuje jako poseł, nie ma powodów do obaw, jeśli chodzi o swoją przyszłość na listach - powiedział w rozmowie z Interią wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Według portalu w szeregach PiS rośnie niepokój przed kolejnymi wyborami.

Wystrzelony w czasie wojny rosyjski satelita z literą „Z” spada na Ziemię

Rosyjski satelita wojskowy Kosmos-2555, którego przeznaczenie jest tajne, spłonie w atmosferze maksymalnie za 2-3 tygodnie, jeśli jego kurs nie zostanie skorygowany - zwracają uwagę naukowcy.

Nie żyje Jerzy Trela. Aktor miał 80 lat

W wieku 80 lat zmarł Jerzy Trela - aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, profesor PWST w Krakowie, współtwórca krakowskiego Teatru Stu.

Sondaż: Dwóch na pięciu zdecydowanych wyborców chce głosować na PiS

O niecały 1 pkt. proc. wzrosło poparcie dla Zjednoczonej Prawicy i Lewicy, o prawie półtora pkt. proc. spadło poparcie dla Konfederacji - wynika z sondażu pracowni Estymator.

Klątwa Polaków na PGE Narodowym trwa. Max Fricke wygrywa Grand Prix w Warszawie

Australijczyk Max Fricke wygrał Grand Prix w Warszawie, drugą rundę indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. Do finału nie awansował żaden z Polaków.

Współtwórca PO: Głównym celem działań antyinflacyjnych jest zubożenie konsumentów. Po co owijać w bawełnę

- Nikt, kto jest zadłużony i nie ma środków, żeby swój dług zlikwidować, nie wyjdzie z walki z inflacją bez sińców. Musi wyjść uboższy - ocenił Andrzej Olechowski, współzałożyciel Platformy Obywatelskiej wraz z Maciejem Płażyńskim i Donaldem Tuskiem.