To, co dotąd było kulą u nogi rozwoju innowacji w Polsce, ma stać się świetnie działającym trybikiem – taki jest plan specjalnego zespołu, który zajmie się „transferem wyników badań naukowych”.
W rozmowie z ABC News Donald Trump wyraził opinię, że być może Władimir Putin stara się trochę przeciągnąć rozmowy o pokoju na Ukrainie, ale – jego zdaniem – przywódca Rosji chce zakończyć wojnę.
W ciągu najazdu na Ukrainę wzrosło zadowolenie Rosjan z życia i sięgnęło maksimum w ostatniej dekadzie.
Propozycja Grupy Erste zakupu 49 proc. polskiego Santandera to sprytny ruch, by przejąć kontrolę nad bankiem za połowę ceny. Jednocześnie akcjonariusze mniejszościowi nie mieliby tu nic do powiedzenia.
Ministrowie z PSL po raz kolejny wysłali negatywne opinie do projektów o związkach partnerskich, nad którymi trwają prace w rządzie. – Decyzje odnośnie do losów tych propozycji zostaną podjęte po wyborach prezydenckich – mówi jeden z ludowców w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.
Przedsiębiorcy i wynajmujący muszą sami wypełnić i wysłać roczne zeznanie PIT. Pracownicy i zleceniobiorcy dostali gotowca od skarbówki, warto go jednak sprawdzić i dodać ulgi. O zeznaniu muszą też pamiętać ci, którzy sprzedali w 2024 r. mieszkanie.
Globalny rynek cyberbezpieczeństwa zdominowany jest przez USA i Izrael. Zawirowania w relacjach USA-Europa sprawiają, że według ekspertów dobrym rozwiązaniem jest dywersyfikacja dostawców w tym obszarze. To pomoże minimalizować ryzyko związane z potencjalnym ograniczeniem dostępu do kluczowych narzędzi w sytuacji kryzysowej.
Podczas debaty prezydenckiej „Super Express” Rafał Trzaskowski pokazał formę, Magdalena Biejat autentyczność, a dwóch kandydatów swoim ekstremizmem zawstydziło scenę polityczną. Dzięki temu debata pokazała prawdziwy obraz zmierzającej powoli do końca kampanii.
Zamiast prześwitu „żywej demokracji” dostaliśmy chaos, kłamstwa i przejawy mowy nienawiści. Dziennikarze programowo nie reagowali. A powinni.
Mamy bardzo odważnych kandydatów na prezydenta, którzy niemal w pojedynkę pokonają Putina, poradzą sobie bez USA, zapewnią przywództwo w UE, tylko gdy przychodzi co do czego, spuszczają głowy i dają się rozgrywać 2-procentowemu kandydatowi, skazanemu przez sąd, z prokuratorskimi zarzutami na karku.
Grzegorz Braun bulwersował, zdyskredytował się Maciej Maciak, Karol Nawrocki radzi sobie coraz lepiej, Magdalena Biejat wiarygodnie stała na straży lewicowych poglądów, Szymon Hołownia nie przymilał się do koalicjantów, Adrian Zandberg wrócił do formy, ale to kandydat KO nieoczekiwanie pokonał rywali.
Unijne badania pokazują, że jeśli chodzi o kompetencje cyfrowe naszego społeczeństwa, jesteśmy na 25. miejscu w Unii Europejskiej. Jednocześnie biznes coraz chętniej korzysta z nowoczesnych technologii.
Instytut Badań Pollster zapytał Polaków , kto ich zdaniem wygrał poniedziałkową debatę prezydencką zorganizowaną przez „Super Express”. Wyniki porównywalne są z wynikami poparcia dla kandydatów startujących w pierwszej turze wyborów.
Globalne przyspieszenie cyfryzacji pobudza unijny rynek pracy w IT. W ubiegłym roku liczba zatrudnionych tam profesjonalistów przebiła barierę 10 milionów.
Administracja publiczna to system naczyń połączonych. Aby dostrzec jej wszystkie mechanizmy, trzeba spojrzeć na ten system z lotu ptaka, i to szybującego najwyżej. Dopiero z tej perspektywy można rozpocząć reformy.
Ceny mieszkaniowego luksusu w Polsce stale rosną. W apartamentowcach z najwyższej półki są sale kinowe, baseny, a nawet biblioteki z salonami literackimi.
Sędzia nie może być wyłączony od rozpoznania sprawy tylko dlatego, że został nominowany z rekomendacji organu nie dającego gwarancji niezawisłości - wynika z wtorkowej opinii rzecznika generalnego TSUE.
W najnowszym odcinku „Rzecz w tym” Bogusław Chrabota rozmawia z Jędrzejem Bieleckim, dziennikarzem działu Zagranicznego „Rzeczypospolitej”, o bezprecedensowym blackoutcie, który sparaliżował Hiszpanię. W ciągu pięciu sekund kraj utracił 60% mocy, a życie milionów ludzi zatrzymało się w miejscu. Czy odpowiadają za to hakerzy, błędy w zarządzaniu, czy może polityczne nominacje?
Największy w historii blackout paraliżuje Półwysep Iberyjski, ekonomiści popierają wprowadzenie podatku katastralnego w Polsce, a w USA ruszają prace nad historyczną obniżką podatków.
Lewicą jestem ja. Jeśli Magda Biejat i Adrian Zandberg uważają, że ich kandydatury osłabiają moją, to przecież w każdej chwili mogą się wycofać - mówi prof. Joanna Senyszyn, kandydatka na prezydenta, była posłanka i europosłanka, w rozmowie z Arturem Bartkiewiczem w podcaście „Rzecz w tym”.
Sędzia Waldemar Żurek z Sądu Okręgowego w Krakowie złożył pozew przeciwko Skarbowi Państwa, domagając się zadośćuczynienia za represje, które – jego zdaniem – miały miejsce podczas rządów PiS.
O „Porządnych ludziach”, powieściowym debiucie polskiej migrantki we Francji, która otrzymała prestiżową Nagrodę Françoise Sagan 2023, opowiada jej autorka Kinga Wyrzykowska. I zapowiada, że kolejna jej francuska powieść rozgrywać będzie się w Polsce.
- Od grudnia, kiedy te sondaże były wyjątkowo dobre dla Rafała Trzaskowskiego mówiliśmy, że im bliżej wyborów, tym te różnice będą malały, tym Karol Nawrocki bardziej będzie doganiał Trzaskowskiego - powiedziała w rozmowie z Joanną Ćwiek-Świdecką posłanka PO Dorota Łoboda, komentując przebieg kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi.
Mówienie, że papież Franciszek był największym sojusznikiem Putina, to zła wola i przesada - mówi Tomasz Terlikowski w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem. - Zabrakło zdecydowania, ale trzeba mieć świadomość, że patrzył na świat z innego punktu widzenia. Przyjechał do Watykanu jako człowiek dojrzały i uformowany – zarówno politycznie, jak i mentalnie - dodał.
Papież Franciszek zmarł, pozostawiając po sobie dziedzictwo, które jednych inspirowało, a innych głęboko dzieliło. W Polsce – kraju tak silnie zakorzenionym w katolickiej tradycji – jego nauczanie często budziło kontrowersje, niezrozumienie, a nawet otwarty sprzeciw części duchowieństwa. W rozmowie Bogusława Chraboty z Tomaszem Krzyżakiem padają pytania o miejsce Franciszka w historii Kościoła, jego reformy, konflikty z polskim episkopatem i wyzwania, jakie Franciszek pozostawia swojemu następcy.
Mimo braku opadów wody dla konsumentów nie będzie brakować
Od marszu z czekoladowym orłem Bronisława Komorowskiego dokładnie wiemy, gdzie w którą stronę nie warto iść, a mimo to Donald Tusk dokładnie tam poszedł – mówi Estera Flieger o zbliżających się obchodach 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego
Branża luksusowa postanowiła przeskoczyć na wyższy poziom. Torebki z krokodylej skóry czy ze skóry jaszczurek to już dla niej za mało. Teraz pracują nad stworzeniem luksusowej galanterii ze skóry dawno wymarłych przodków współczesnych gadów. A pomagają im w tym naukowcy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas