Od dziś w całej UE roaming wedle nowych zasad

Od piątku 1 lipca obowiązuje nowe unijne rozporządzenie w sprawie roamingu. Przedłuża do 2032 r. możliwość korzystania z telefonu za granicą na takich samych zasadach jak w kraju tj. bez dodatkowych opłat. Ale to nie wszystko - operatorom zakazano obniżania jakości usług za granicą, czyli np. spowalniania transferu danych.

Kolejna sprawa frankowa w Sądzie Najwyższym

Zbigniew Ziobro ujął się za konsumentami, którzy wzięli w banku kredyt hipoteczny indeksowany kursem szwajcarskiej waluty. Jako prokurator generalny chce od SN uchylenia orzeczenia.agata Łukaszewicz

Powszechne wakacje kredytowe a prawa nabyte kredytodawców

Trudno znaleźć uzasadnienie dla ingerencji ustawodawczej w przypadku, gdy pomimo wzrostu wysokości rat dany kredytobiorca jest nadal w stanie bez większych problemów obsługiwać kredyt hipoteczny o zmiennej stopie oprocentowania.

Od 1 lipca nowa ustawa deweloperska. Mniejsze ryzyko zakupu mieszkania

Wzrost cen lokali, możliwe bankructwa słabych finansowo deweloperów, ale też większa i zgodna z intencją UOKiK ochrona nabywców nieruchomości. Nowa ustawa deweloperska weszła w życie 1 lipca. Najważniejsze są narzędzia ochrony klienta.

Działacz frankowy potraktowany jak przedsiębiorca

Sąd Najwyższy oddalił skargę nadzwyczajną RPO w obronie frankowicza, gdyż zaciągał kredyt jako przedsiębiorca na cele działalności gospodarczej.

Kruszwil, Dubiel i inni zapłacą kary za brak współpracy z Urzędem

Prezes UOKiK wydał sześć decyzji nakładających kary dla influencerów za brak współpracy z Urzędem, który bada oznaczanie treści komercyjnych w mediach społecznościowych. Najwyższą karę ma zapłacić Marek Kruszel "Kruszwil" – 50 tys. zł. Wkrótce UOKiK wyda rekomendacje dotyczące oznaczania postów sponsorowanych.

Niepraworządność i wakacje kredytowe

Polski wymiar sprawiedliwości nie budzi zaufania za granicą i to się przekłada na konkretne sprawy zwykłych ludzi – mówi w programie Rzecz o Prawie Maria Ejchart-Dubois z Inicjatywy Wolne Sądy, która opublikowała raport pt. „2365 dni bezprawia” dokumentujący naruszenia przez władze konstytucji i innych przepisów wobec wymiaru sprawiedliwości.

Zmiany opłat w Biurze Maklerskim mBanku pod lupą UOKiK

Klienci Biura Maklerskiego mBanku skarżą się na podwyżkę opłat za depozyt zagranicznych papierów wartościowych. UOKiK prowadzi w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Sprawdza, czy bank miał prawo jednostronnie wprowadzić zmianę w umowach i czy umożliwia konsumentom wycofanie się z nich bez ponoszenia kosztów.

Straty przy spłacie kredytu

Rzecznik finansowy opublikował stanowisko w sprawie rozliczania przez instytucje finansowe wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego.

Dane osobowe jako waluta – teraz i w przyszłości

Coraz powszechniejsze staje się świadczenie polegające na przekazywaniu danych osobowych w zamian za produkty czy rabaty. A w niedalekiej przyszłości dane osobowe mają szansę stać się oficjalną walutą w wybranych transakcjach internetowych.adwokat, partner SSW Pragmatic Solutions

Transakcje w sieci mają być bezpieczne i pod większym nadzorem

Sprzedawcy na odległość będą musieli wcześniej informować o obniżkach, zakazana będzie też sprzedaż produktów finansowych podczas festynów czy wycieczek.

Sąd o rezygnacji z wycieczki: ważna jest sytuacja w miejscu wypoczynku

Można bezkosztowo zrezygnować z wycieczki, gdy w miejscu docelowym wystąpią nieuniknione i nadzwyczajne okoliczności, które mają znaczący wpływ na imprezę.

Ostrożnie z transakcjami w internecie. Oszuści polują na Vinted

Sprzedając i kupując za pośrednictwem popularnych aplikacji, należy być wyjątkowo czujnym. Rośnie liczba oszustw online.

Skuteczna skarga Prokuratora Generalnego ws. lichwiarskiej pożyczki

Sąd Najwyższy uwzględnił skargę nadzwyczajną Prokuratora Generalnego od nakazu zapłaty wydanego na podstawie "lichwiarskiej" umowy pożyczki.

Banaszczyk, Szmelcer: Nowe oznaczenia programów w serwisach VoD

W serwisach VoD pojawiły się nowe oznaczenia informujące o rodzajach programów mogących negatywie wpływać na małoletnich.

Sąd: Refinansowanie zadłużenia nie może szkodzić

Rolowanie kredytu jest nieuczciwą praktyką rynkową – to konkluzja najnowszego wyroku Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie.

Nie za każde opóźnienie przysługuje odszkodowanie

Jeśli samolot miał kolizję z ptakiem, nie będzie przysługiwało odszkodowanie za opóźnienie. Nawet gdy pasażerowie długo poczekają na przegląd samolotu.

Pożyczka na 500 zł, do spłaty prawie 280 tys.

Prokurator generalny zaskarżył prawomocny nakaz zapłaty wydany 17 lat temu bez uwzględnienia praw konsumenta.