Rosyjskie myśliwce, wyposażone w pociski hipersoniczne, w pobliżu granic Polski

Trzy samoloty MiG-31 uzbrojone w pociski hipersoniczne Kindżał, zostały przeniesione na lotnisko Czkałowsk w obwodzie kaliningradzkim - informuje TASS, cytując resort obrony Rosji.

Inflacja w strefie euro znów przyspieszyła

Podczas gdy w strefie euro inflacja w lipcu ponownie przyspieszyła, w Polsce utrzymała się na czerwcowym poziomie. Po wyłączeniu cen żywności, energii, paliw oraz innych cen pod bezpośrednią kontrolą państwa, inflacja nad Wisłą zmalała po raz pierwszy od czerwca 2021 r.

Robert Karaś prowadzi w MŚ w dziesięciokrotnym Ironmanie. Polak z wielką szansą na zwycięstwo

Robert Karaś rozpoczął ostatni etap Swiss Ultra Triathlonu, czyli wyścigu na dystansie 10-krotnego Ironmana. Po przepłynięciu 38 km i pokonaniu 1800 km na rowerze Polak jako pierwszy rozpoczął bieg na dystansie 422 km.

Ukraińcy zbierali na bayraktara, kupili satelitę

Ukraiński artysta i wolontariusz Serhij Prytuła, inicjator akcji zbierania środków na Ukrainie na zakup "ludowego bayraktara", poinformował, że ponad 600 mln hrywien zebranych na ten cel, zostało przeznaczonych na zakup satelity dla ukraińskiej armii.

Shell sparaliżował Gazprom, Rosjanie chcą rewanżu

Zawieszenie działalności w Rosji i wycofanie ze wspólnych projektów z Gazpromem przez brytyjsko-niderlandzkiego giganta energetycznego pociągnęło za sobą dla Rosjan spadek wydobycia, problemy z urządzeniami i częściami. Teraz Gazprom chce się za to zemścić.

AUTOPROMOCJA

Miesięczny limit darmowych treści został wyczerpany

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc

Jeśli zmienisz zdanie, anuluj subskrypcję.

WYBIERAM