Andrzej Sadowski: Polski Ład utrwala ekonomiczny apartheid

Likwidacja podatku dochodowego w całości, a nie tylko w części, przyniosłaby partii rządzącej wprost nie do wyobrażenia korzyści. Nie tylko wizerunkowe, ale wynikające z odzyskania części sterowności w systemie podatkowym - mówiwspółzałożyciel i prezydent Centrum im. Adama Smitha.

Rosja: Możemy zwiększyć dostawy gazu do UE. Jeden warunek

Kreml deklaruje, że w każdej chwili może zwiększyć dostawy gazu na unijny rynek. Warunkiem jest, by odbiorcy podpisali z Gazpromem umowy, które uzależnią ich od rosyjskiego surowca na długie lata.

Nizinkiewicz: „Polski Ład” ma być nowym 500 plus

Mimo trudnego początku roku PiS wierzy, że przekuje porażki w sukces.

Terlecki: Długo prowadziliśmy politykę ustępstw, staraliśmy się z Brukselą dogadać

- Jeżeli okaże się, że członkostwo w UE Polsce szkodzi, to tę sprawę trzeba będzie bardzo jasno i bardzo mocno stawiać na forum instytucji unijnych, łącznie z decyzjami w rodzaju weta w rozmaitych kwestiach, które dla UE są ważne - zapowiada Ryszard Terlecki, przewodniczący klubu PiS.

Omikron to nie koniec pandemii? Ekspert: Możliwe powstanie „Frankenwariantów”

Omikron prawdopodobnie nie będzie ostatnim wariantem koronawirusa, który niepokoi świat - pisze AP, cytując ekspertów. Jeden z rozmówców agencji przestrzega przed powstaniem "Frankenwariantów".

Tylko w "Rz"
Publicystyka

Patrice Schneider: „Rzeczpospolita” mogła trafić w ręce państwa

W Europie Środkowej coraz większe wzięcie ma model kontroli mediów, jaki powstał z inicjatywy Viktora Orbána na Węgrzech. Kontrola jest tu bardziej w cenie niż wiarygodność. (...) Nasz model zakłada utrzymanie niezależności redakcyjnej przy jednoczesnym wzmocnieniu pozycji mediów w erze cyfrowej i poprawie ich rentowności – mówi Patrice Schneider, sekretarz wehikułu finansowego Pluralis, który przejął 40 proc. udziałów w Gremi Media.

AUTOPROMOCJA
TYDZIEŃ Z POLSKIM ŁADEM

Od poniedziałku w „Rzeczpospolitej”:

  • • komu może się opłacać ryczałt ewidencjonowany
  • ulga dla klasy średniej – korzystać z niej czy nie
  • PIT-2 – kto powinien składać
  • umowy zlecenia i o dzieło – kto straci, a kto zyska