Partnerzy

Mieli siły, by pożartować

13. Festiwal: Przez trzy dni w Piwnicznej-Zdroju rządzili biegacze. Nawet ci, których bolały nogi, mieli dobre humor.

Deszcz dodał adrenaliny

Twórca Festiwalu Biegowego Zygmunt Berdychowski o powrocie do biegania po pandemii, pogodzie, która była sprzymierzeńcem, i planach na przyszłość.

Chodzenie to też sport

Czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski: biegaj, skacz, a na końcu i tak zostaniesz chodziarzem.

Pobiegaj mi mamo

Paulina Tracz | Bieganie po porodzie może pomóc kobiecie nie tylko w powrocie do formy fizycznej, znakomicie też oczyszcza głowę. A jeśli ktoś kocha biegać w górach, to niech śmiało przyjeżdża nawet z niemowlakiem, bo może zorganizować rodzinie wspaniały weekend. bo może przy okazji zorganizować rodzinie wspaniały weekend.

Gdy rywal staje się znajomym

Na mecie mogą być umorusani, ale każdy jest uśmiechnięty, przynajmniej od momentu, w którym ochłonie i złapie oddech. Wtedy zaczynają rozmawiać, a kończą wieczorem przy winie i muzyce.

Najlepiej biegać po trawie

Agnieszka Markowska, magister fizjoterapii, o tym, jak zacząć biegać i jakich błędów nie popełniać, by przerodziło się to w naszą pasję.

Równie dobre jak krioterapia

To może być doskonałe uzupełnienie biegania i pomoc w regeneracji organizmu. Trzeba jednak zachować ostrożność i od razu po treningu lepiej nie wchodzić do wody.

13. Festiwal Biegowy w Piwnicznej. Deszcz był im niestraszny

Przez trzy dni i dwie noce Piwniczna-Zdrój tętniła życiem i emocjami. Dostaliśmy największą górską imprezę biegową w tym roku. Przyjechały rodziny z dziećmi, przyjechali mistrzowie wielu dystansów.

13. Festiwal Biegowy w Piwnicznej. Pociąg do biegania

W piątek zaczyna się święto biegaczy. Trzy dni i dwie noce niemal ciągłych startów. Prawie 30 konkurencji od 300 m do 100 km. Miasteczko Biegowe czeka.

13. Festiwal Biegowy w Piwnicznej. Nudy nie będzie

Do startu zostało tylko kilka dni. Atrakcje są już przygotowane, Miasteczko Biegowe stoi, dobra pogoda zamówiona. Nic dziwnego, że zgłoszeń przybywa.

13. Festiwal Biegowy: Z widokiem na góry

Za trzy tygodnie druga edycja imprezy z centrum wydarzeń w strefie turystyczno-rekreacyjnej Nakło nad Popradem. Warto przyjechać i pobiec.

13. Festiwal Biegowy w Piwnicznej: Będzie jak zawsze, ale trochę inaczej

W tym roku impreza na Sądecczyźnie obiecuje jeszcze więcej biegania po górach, bezpieczniejsze trasy i darmowe noclegi dla najbardziej potrzebujących.

Chcemy, by w Piwnicznej ruszył czas

Twórca Festiwalu Biegowego Zygmunt Berdychowski o urokach Piwnicznej i potencjale, jakim dysponuje nowy gospodarz imprezy, oraz planach na przyszłość.

Trudno być głosem

Spiker Michał Chmielewski opowiada o pobudkach w środku nocy, niedoborze snu, zdartym głosie i innych wyzwaniach podczas pracy przy Festiwalu.

Nie dałem się ponieść emocjom

Zwycięzca biegu na 100 kilometrów Kamil Leśniak opowiada o bieganiu nocą, przygotowaniu do ultramaratonu i wszystkim, co można przemyśleć w ciągu dziesięciu godzin.

Wszyscy w kierpcach, żadnych adidasów

Jedną z atrakcji festiwalu były rozgrywane po raz pierwszy Bieg Lachów i Górali oraz Bieg na Górę Kicarz. Sztafetę Poprad Aqua Running trzeba było odwołać.

Piękny weekend nad Popradem

Pomimo zmiany gospodarza impreza znów była wielkim sukcesem, bo jak zwykle uczestnicy nie zawiedli.

Wszystko zostało w rodzinie

Lidia i Rafał Czarneccy wygrali Koral Maraton w Piwnicznej-Zdroju. To ich drugie podwójne zwycięstwo podczas Festiwalu Biegowego.