Oskarżony o pedofilię ksiądz wygrywa z Gazetą Wyborczą. Przeprosiny za zniesławienie

Biskup Mendyk wygrał już w procesie o naruszenie dóbr osobistych z Newsweekiem i Onetem - choć nie usłyszał jeszcze przeprosin, a artykuł łamiący prawa księdza wciąż znaleźć można online. Teraz, duchowny wygrał proces przeciwko Gazecie Wyborczej.

Miszalski musi sprostować kłamstwa, które powiedział o Gibale. Jest orzeczenie sądu

Kandydat w wyborach samorządowych na prezydenta Krakowa Łukasz Gibała po raz kolejny wygrał w sądzie ze swoim politycznym przeciwnikiem Aleksandrem Miszalskim. Ten ostatni musi teraz opublikować przeprosiny.

Cel motywowany politycznie

Bezstronność członka komisji śledczej w toku jej prac to wymóg prawa.

Kamila Ferenc, Adwokatka Roku: w sprawie aborcji jest jeszcze wiele do zrobienia

Nie boję się trudnych pytań od sędziego podczas rozprawy. Warto jednak, żeby zawczasu coś fachowego przeczytał, na przykład o zdrowiu kobiet – mówi Kamila Ferenc, nagrodzona przez palestrę tytułem Adwokatki Roku za działalność w obronie praw kobiet do aborcji.

Jest decyzja SN. Bez kary za Matkę Boską z tęczową aureolą.

Trzy aktywistki, oskarżone o rozklejanie wokół płockiego kościoła nalepek z Matką Boską Częstochowską z tęczową aureolą i obrazę uczuć religijnych, są ostateczne niewinne.

Beata Gaś-Sadowska: Unia Europejska chce zwalczać pracę przymusową

Bruksela przyspieszyła prace legislacyjne nad dwoma aktami, które mają na celu ochronę praw człowieka w globalnych łańcuchach dostaw. Ma to przeciwdziałać współczesnemu niewolnictwu.

TSUE: odciski dwóch palców na dowodzie osobistym są dopuszczalne

Odpowiadając na pytanie prejudycjalne sądu niemieckiego, unijny Trybunał uznał, że zamieszczanie w dowodzie tożsamości odcisków palców narusza prawo do prywatności, ale jest akceptowalne, gdyż służy zwalczaniu przestępczości i terroryzmu.

Nadia Senkowska: W Polsce nie może być dwóch mam

W Naczelnym Sądzie Administracyjnym (NSA) trwa kolejny spór o uznanie rodziców tej samej płci.

Anna Nowacka-Isaksson: Chusta kością niezgody

Rzecznik ds. dyskryminacji przedstawił akt oskarżenia przeciwko regionowi Uppsala za dyskryminację muzułmanki w przychodni zdrowia.

Zwolnili ją przez Skype i przeprosili na Twitterze. Czy wpis firmy narusza prawa?

W Internecie trzeba uważać, gdyż dokładne wskazywanie osób czy firm negatywnie opisywanych grozi odpowiedzialnością. Z kolei zbyt ogólny opis może grozić tym, że może być on łączony z innymi osobami.

Ważny wyrok polskiego sądu. Chodzi o usuwanie treści i blokowanie na Facebooku

Zdaniem sądu Meta naruszyła dobra osobiste Społecznej Inicjatywy Narkopolityki, poprzez usunięcie jej kont, stron i grup na Facebooku i Instagramie. Sąd nakazał ich przywrócenie oraz publikację przeprosin na tych portalach.

Śmierć Lizy. Szef Ordo Iuris grozi pozwem, eksperci nie wróżą powodzenia

Prezes Ordo Iuris chce pozwać aktywistkę, która we wpisie po śmierci 25-letniej zgwałconej Lizy podkreśliła, że prawdopodobny sprawca czynu ma na krążącym w sieci zdjęciu krzyżyk na szyi. Eksperci uważają takie kroki prawne za bezskuteczne.

O dzieciach z in vitro mówił: „produkty”, „zwierzęta”. Ks. Natanek usłyszy wyrok

18 marca Sąd Okręgowy w Krakowie wyda wyrok w sprawie księdza Natanka, któremu kardynał Dziwisz zakazał odprawiania mszy i udzielania sakramentów, oskarżonego o obrażanie w kazaniu dzieci poczętych w wyniku in vitro.

Omenaa Mensah kontra autor "Dziewczyn z Dubaju". Sąd karny zdjął knebel

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił postanowienie Sądu Rejonowego zakazujące autorowi książek “Dziewczyny z Dubaju” wypowiadania się publicznie o prezenterce TVN Omenie Mensah.

Jakub Sewerynik: Mniej władzy to więcej tolerancji

Nauczyciel z Nazaretu tłumaczył, że bliźnim jest każdy człowiek, niezależnie od narodowości czy wiary.

Polska zapłaci za podsłuchiwanie żony byłego ministra Kaczmarka

Trybunał w Strasburgu nakazał Polsce zapłatę pięciu tysięcy euro odszkodowania Honoracie Kaczmarek, żonie byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji, za podsłuchiwanie jej rozmów.

Sądowa porażka Macieja Wąsika. Jest prawomocny wyrok

W piątek przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie zapadł prawomocny wyrok w sprawie Macieja Wąsika, który został pozwany przez Fundację Otwarty Dialog.

Jakie prawa ma influencer i jak może je chronić?

W obliczu wyzwań cyfrowego świata, coraz bardziej istotnym elementem prawnym staje się ochrona wizerunku influencera. Jego kreowanie może być kosztowne, a zyski łatwo utracone, jeśli zabraknie odpowiednich zabezpieczeń.