MATERIAŁ PRZYGOTOWANY PRZEZ GRUPĘ WPIP

Utworzona w tym roku Grupa WPIP składa się z pięciu spółek. To m.in. WPIP Construction, WPIP Green Energy, WPIP Development oraz WPIP Smart Solutions. Jednak funkcję nadrzędną w jej strukturach pełni WPIP S.A., będąca centrum usług wspólnych. Wyznacza ona także strategiczne cele wszystkim należącym do niej podmiotom oraz kontroluje ich realizację. Świadczy wyspecjalizowane usługi na rzecz wszystkich spółek Grupy WPIP, m.in. HR, marketing, finanse oraz compliance.

Dariusz Stasik

Dariusz Stasik

– Chcemy rozwijać biznesowo swoje unikalne kompetencje, które nabyliśmy przez ponad 30 lat prowadzenia działalności na rynku jako jedna firma rodzinna – teraz w strukturze zakładającej funkcjonowanie wyspecjalizowanych w danych dziedzinach spółek. Mamy do tego zasoby, w tym fantastyczny zespół ekspertów posiadających duże umiejętności – tłumaczy Dariusz Stasik, właściciel Grupy WPIP oraz prezes zarządu WPIP S.A.

Fachowcy od budowania i projektowania

Tą firmą jest WPIP Construction (dawniej WPIP), renomowany generalny wykonawca oraz projektant, spółka, która została założona w 1993 r. Jej zadaniem jest kompleksowa realizacja inwestycji. Zespół ekspertów firmy tworzy koncepcje projektów architektonicznych i budowlanych, dba o uzyskanie wymaganych decyzji urzędowych, koordynuje realizację prac budowlanych i wykończeniowych aż do otrzymania pozwoleń na użytkowanie.

– Zrealizowaliśmy dla naszych klientów, renomowanych firm, polskich i zagranicznych, rodzinnych i wielkich międzynarodowych korporacji, ok. 300 projektów. Wybudowaliśmy obiekty o powierzchni 2 mln mkw. WPIP Construction ma na rynku określoną renomę. Będzie dalej swoje działania kontynuować, powiększając portfolio o kolejne centra logistyczne, hale magazynowe, budynki przemysłowe i użyteczności publicznej – mówi Dariusz Stasik.

Od niedawna spółką kieruje nowy zarząd – prezesem jest Janusz Signetzki, wcześniej przez wiele lat pełniący funkcję wiceprezesa firmy, a jego członkiem – Marek Mielnik, także związany z WPIP Construction od dawna, będący m.in. dyrektorem pracowni projektowej.

W portfolio WPIP Construction znajdują się projekty zrealizowane m.in. dla Thule Group (zajmującej się produkcją bagażników dachowych, rowerowych boxów i innych akcesoriów), BASF (największy koncern chemiczny na świecie), Grupy CCC (jedna z największych europejskich spółek w segmencie obuwia) czy wiodących deweloperów powierzchni magazynowych: MLP Group oraz GLP.

– Na naszym koncie jest ponadto realizacja hali widowiskowo-sportowej w Nowej Soli. Obecnie WPIP Construction buduje w Międzyzdrojach The Sea Resort, luksusowy kompleks z wyjściem na plażę, zaprojektowany w standardzie pięciogwiazdkowym – mówi Janusz Signetzki. – Znajdą się tam 153 apartamenty, którymi zarządzała będzie spółka Europlan, SPA stworzone przez Katarzynę Sokołowską, strefy saun i basenów, zewnętrzne jacuzzi, fitness, restauracja połączona z lobby barem, sky bar oraz tarasy widokowe. Inwestorem jest firma Minde.

Moc zielonej energii

– Nie mam co do tego żadnych wątpliwości – motorem rozwoju polskiej gospodarki stają się odnawialne źródła energii. Jesteśmy częścią tej wielkiej zmiany. Dlatego kolejna spółka należąca do Grupy WPIP, czyli WPIP Green Energy, działa aż w czterech segmentach tego rynku – wyjaśnia Dariusz Stasik.

Jednym z nich są biogazownie. WPIP Green Energy projektuje i realizuje inwestycje związane z budową obiektów, które zapewniają tanie źródło energii cieplnej oraz elektrycznej, wykorzystując do tego substraty pochodzące od lokalnych dostawców. Pierwszą spółka ma już za sobą. W zeszłym roku w wielkopolskim Iłówcu Wielkim otwarta została nowa biogazownia rolnicza o mocy 499 kW. W przygotowaniu są kolejne tego typu projekty.

WPIP Green Energy specjalizuje się także w kompleksowej obsłudze projektów polegających na przetwarzaniu promieniowania słonecznego na energię elektryczną, np. farm fotowoltaicznych i instalacji PV na budynkach wielkopowierzchniowych oraz realizacji inwestycji związanych z magazynami energii. To nie wszystko. Firma zajmuje się projektami polegającymi na wdrożeniu instalacji grzewczych, wykorzystujących pompy ciepła. Pozwala to na pozyskanie taniej i ekologicznej energii cieplnej, np. w biurowcach i zakładach produkcyjnych.

Mieszkania powinny być eko

Nie tylko WPIP Green Energy działa w myśl zasad zakładających dbałość o środowisko naturalne oraz zrównoważony rozwój. Bardzo poważnie traktuje je każda ze spółek należących do Grupy WPIP, także WPIP Development.

– Potrzebne nam jest wizjonerskie, proekologiczne podejście do budownictwa mieszkaniowego, gdzie życiowa przestrzeń powstawać będzie w zgodzie z naturą i sprosta faktycznym potrzebom dzisiejszych mieszkańców miast – uważa Dariusz Stasik.

Spółka WPIP Development specjalizuje się w realizacji mieszkaniowych projektów deweloperskich. Jej celem jest realizacja wyjątkowych obiektów, wyróżniających się najnowszymi proekologicznymi rozwiązaniami, np. biofilicznymi dachami, systemami odzysku wody szarej i opadowej oraz rozwiązaniami z zakresu OZE. Start jednego z projektów, typu mix-use, przygotowywanego w Poznaniu, zostanie ogłoszony już niebawem.

– Przekonanie o tym, że biznes musi działać z poszanowaniem dla środowiska naturalnego, starając się minimalizować zły wpływ na naszą planetę, mam już od bardzo dawna – mówi Dariusz Stasik. – Chciałbym przypomnieć, że 2014 r. ukończyliśmy budowę obecnej siedziby Grupy WPIP, czyli Smart Building Center, unikalnego na mapie Polski i tej części Europy showroomu, będącego obiektem produkcyjno-biurowym. Uzyskała ona certyfikaty LEED (Platinum), WELL Building Standard (Silver), jest w trakcie certyfikacji Planet Friendly (poziom Loving).

Inteligentne rozwiązania w trzech sektorach

Kolejnym z obszarów, którymi zajmować będzie się Grupa WPIP, jest kreowanie i integracja rozwiązań z zakresu inteligentnego budownictwa. Odpowiada za to WPIP Smart Solutions.

– Celujemy w trzy sektory: mieszkaniowy, magazynowo-produkcyjny oraz biurowy – mówi Dariusz Stasik. – W tym pierwszym przypadku chodzi np. o automatykę budynkową (BMS) oraz system smart home, domowe skrzynki podawcze oraz za-awansowany system jakości powietrza obejmujący mechaniczną wentylację, klimatyzację, nawilżanie oraz nanotechnologię oczyszczania powietrza. W dzisiejszych czasach, kiedy polskie miasta znajdują się w czołówce najbardziej zanieczyszczonych przez smog w Europie, stosowanie takich rozwiązań ma ogromne znaczenie. Podobne są stosowane w segmentach: przemysłowym i biurowym. Wpływają one na polepszenie zdrowia i wydajności pracowników, jakości pracy, optymalnego zużycia zasobów i osiągnięcie neutralności energetycznej budynków.

Firma otacza się profesjonalistami. Współpracuje z wartościowymi partnerami, m.in. polskimi ośrodkami badawczymi oraz inwestuje w innowacyjne start-upy.

„Znamy swoją wartość”

– Jesteśmy organizacją rodzinną, ze stuprocentowo polskim kapitałem. Konkurentów szanujemy, ale znamy także swoją wartość. Zgodnie z naszą strategią rozwoju kreujemy nowe trendy. Realizujemy nowatorskie koncepcje, wprowadzamy na rynek innowacyjne rozwiązania. Działamy zgodnie z naszym kodeksem wartości. Stąd pochodzi nasza siła – podsumowuje Dariusz Stasik. – Jestem przekonany, że kierowana przeze mnie organizacja, oparta na solidnych fundamentach, mająca do dyspozycji wszystkie instrumenty potrzebne do tego, żeby odnieść sukces, z powodzeniem poradzi sobie w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu biznesowym. Nadszedł czas na Grupę WPIP! Wierzymy, że rynek nas dostrzeże.

Więcej na www.wpip.pl

______________________________________________

GRUPA WPIP

WPIP S.A.

Jednostka nadrzędna Grupy WPIP. Wyznacza strategiczne cele wszystkim należącym do niej podmiotom oraz kontroluje ich realizację. Świadczy wyspecjalizowane usługi na rzecz wszystkich spółek Grupy WPIP, np. marketing, HR, finanse, compliance.

WPIP CONSTRUCTION

Renomowany generalny wykonawca oraz projektant z ponad 30-letnim doświadczeniem na rynku. W portfolio spółki znajduje się wiele wymagających inwestycji, które zostały realizowane dla polskich i zagranicznych firm. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe: centrów logistycznych, hal magazynowych, obiektów przemysłowych i użyteczności publicznej.

WPIP GREEN ENERGY

Spółka specjalizująca się w realizacji projektów pozwalających na pozyskiwanie energii odnawialnej. Działa w czterech segmentach rynku OZE (biogazownie, fotowoltaika, magazyny energii, przemysłowe pompy ciepła). Oferuje kompleksową obsługę zielonych inwestycji, zapewnia fachowe doradztwo.

WPIP DEVELOPMENT

Spółka zajmująca się w realizacją projektów deweloperskich w obszarze wielorodzinnego budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego. U podstaw jej założenia była realizacja wyjątkowych obiektów, wyróżniających się najnowszymi proekologicznymi rozwiązaniami. Firma oferuje ponadto usługi doradcze, wykorzystując zdobytą wiedzę i doświadczenie w zakresie budownictwa i pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Jej oferta skierowana jest m.in. do inwestorów obiektów przemysłowych.

WPIP SMART SOLUTIONS

Spółka, której celem jest kreowanie i integracja rozwiązań z zakresu inteligentnego budownictwa dla sektorów: mieszkaniowego, magazynowo-produkcyjnego oraz biurowego. Współpracuje w tym zakresie z wyspecjalizowanymi partnerami, m.in. polskimi ośrodkami badawczymi, oraz inwestuje w innowacyjne start-upy.

Materiał Promocyjny