Materiał Promocyjny

Naszpikowane technologiami Volkswageny na wyciągnięcie ręki w niezwykłym finansowaniu

Volkswagen jest najpopularniejszą marką w Europie. Potwierdzają to twarde dane sprzedażowe. W pierwszym kwartale bieżącego roku Niemcy dostarczyli klientom na Starym Kontynencie ponad 680 tysięcy egzemplarzy. Obok modeli reprezentujących klasyczne segmenty (Golf, Passat, Touran), rekordy popularności biją SUV-y z różnych kategorii wagowych. Świetny debiut zaliczył Taigo, a niekwestionowanym liderem pozostaje T-Roc. Bardzo dobre wyniki notuje też Tiguan. Co łączy te auta? Nowoczesne technologie i obecna promocja z preferencyjnym leasingiem.

Studia podyplomowe na UWr odpowiedzią na wyzwania teraźniejszości

Najlepsi wykładowcy, bogata oferta studiów podyplomowych, wysokie miejsca w ogólnopolskich i globalnych rankingach, badania naukowe na światowym poziomie oraz status Uczelni Badawczej – to tylko kilka z wielu atutów, które sprawiają, że Uniwersytet Wrocławski jest atrakcyjnym miejscem do podjęcia studiów podyplomowych.

Wielka wyspa dla ptaków

Międzynarodowe konsorcjum naukowo-badawcze pracuje nad zwiększeniem bioróżnorodności terenów przybrzeżnych w wielu regionach Europy. Polską częścią projektu „Large scale RESToration of COASTal ecosystems through rivers to sea connectivity”, akronim REST-COAST, kieruje prof. Grzegorz Różyński z Instytutu Budownictwa Wodnego PAN, z którym rozmawia Jakub Maksymowicz.

Francuska wiosna w polskich kinach

Tegoroczny 14. Przegląd Nowego Kina Francuskiego, organizowany przez Instytut Francuski w Polsce, to po raz kolejny wielkie nazwiska światowej kinematografii, piękne i mądre historie opowiedziane ze swadą, wspaniałe pod względem realizacyjnym filmy, które trzeba zobaczyć na dużym ekranie. Przegląd zawita do jedenastu miast w Polsce już w czerwcu! Będzie co oglądać i o czym dyskutować. Voilà!

Dell Technologies: nie ma branży czy przedsiębiorstwa, które może funkcjonować bez nowoczesnych technologii

W przypadku zespołów, które coś tworzą, nie da się przejść w 100 proc. na pracę wszystkich w domu. Żyjemy z interakcji, z pomysłów, z brainstormingu, czyli z tego, kto wymyśli coś innego, będąc razem na sali - mówi Dariusz Piotrowski, dyrektor generalny Dell Technologies w Polsce.

PKP CARGO S.A. kontynuuje program wymiany wstawek hamulcowych dzięki czemu znacznie wzrośnie liczba „cichych” wagonów w taborze spółki.

Około 60% wagonów użytkowanych przez PKP CARGO jest wyposażonych w żeliwne wstawki hamulcowe. Jest to stara technologia, uciążliwa dla ludzi i środowiska, gdyż podczas jazdy i hamowania pociągi emitują duży hałas. Podobny problem mają inni europejscy przewoźnicy i dlatego w ostatnich latach ruszył proces wymiany wstawek hamulcowych z „głośnych” żeliwnych na „ciche” kompozytowe. PKP CARGO też prowadzi ten proces, korzystając z unijnego dofinansowania. W tym roku wstawki mają być wymienione w 2200 wagonach.

Inwestorzy z rynku nieruchomości doceniają Gdańsk

Gdańsk jest jednym z najatrakcyjniejszych miast do życia w Polsce, co znajduje potwierdzenie w licznych rankingach i zestawieniach. To także silny ośrodek turystyczny, każdego roku odwiedzany przez miliony gości z kraju i z zagranicy. Nic więc dziwnego, że atrakcyjne nieruchomości cieszą się tutaj dużym zainteresowaniem inwestorów, nie tylko lokalnych. Jedną z najszerszych ofert w tym segmencie rynku posiada Euro Styl z Grupy Dom Development, realizujący inwestycje w topowych lokalizacjach, także w centrum Gdańska.

30 tys. EURO dla startupów zrównoważonego rozwoju

Podczas konferencji Infoshare 24-25 maja w Gdańsku 20 startupów pozytywnego wpływu powalczy o 30 tysięcy EURO w gotówce. Startupy dostarczają rozwiązania w jednym z 17 obszarów wskazywanych przez Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ.