Materiał Promocyjny

System kaucyjny nie może być oderwany od polskiej specyfiki

Jednym z kluczowych elementów rządowego projektu nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi jest system kaucyjny. Związek Pracodawców Branży Elektroodpadów i Opakowań Elektro-Odzysk przygotował rekomendacje dotyczące optymalnego dla polskiego rynku modelu systemu. Zdaniem przedstawicieli branży wymaga on przede wszystkim silnego zakorzenienia w kontekście Polski i zwrócenia uwagi przy tworzeniu prawa odpadowego na jego dostępność. Takie wnioski płyną z przygotowanego przez Civitta raportu: „System kaucyjny w Polsce. Koncepcja modelu systemu kaucyjnego w Polsce na podstawie analizy sytuacji w kraju i benchmarku międzynarodowego”.

VIII Międzynarodowy Festiwal I.J. Paderewskiego

Już tradycyjnie w pierwszej połowie listopada stołeczne sale koncertowe wybrzmią dźwiękami dzieł Ignacego Jana Paderewskiego, genialnego pianisty, cenionego kompozytora i jednego z głównych autorów polskiej niepodległości. Wszystko za sprawą Międzynarodowego Festiwalu I. J. Paderewskiego – wydarzenia, które na przestrzeni lat zyskało ogromną popularność wśród warszawskich melomanów. Tegoroczna odsłona festiwalu to już ósma edycja tego wyjątkowego wydarzenia.

Kochane pieniążki

Co byś zrobił, gdybyś przez pomyłkę wszedł w posiadanie teczki z gigantyczną sumą pieniędzy? Szukałbyś właściciela czy szalejąc ze szczęścia zatrzymałbyś ją dla siebie?

Uśmiech, o którym zawsze marzyłeś

Rynek przezroczystych nakładek na zęby przeżywa w ostatnich latach apogeum. Przezroczyste nakładki na zęby stanowią bardzo atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych, metalowych aparatów ortodontycznych. Obecnie istnieją setki firm oferujących tę formę leczenia wad zgryzu. Dlatego warto bardzo dokładnie przyjrzeć się różnym ofertom firm produkujących aparaty nakładkowe.

Telewizor do rozrywki i do pracy

Telewizor Smart TV, czyli posiadający dostęp do Internetu, to w zasadzie już nowy standard na rynku. Największy domowy ekran już dawno przestał być jedynie urządzeniem, który służy do oglądania tego, co ma do zaoferowania telewizja naziemna. Obecnie stał się domowym centrum, który sprawdzi się zarówno podczas rozrywki, jak i codziennej pracy. Sprawdźmy, w jaki sposób telewizory dopasowują się do stylu życia użytkowników.

Nowi wspólnicy w kancelarii LDS Łazewski Depo i Wspólnicy

LDS Łazewski Depo i Wspólnicy z przyjemnością informuje, iż z dniem 12 października 2021 radca prawny Agnieszka Gałązka-Kuszczyk oraz dr Hanna Kinowska awansowały na stanowisko wspólnika.

Kolejne 100 ton złota w zasobach NBP – ambitne plany zwiększenia rezerw kruszcu banku centralnego już w 2022 r.

Od wieków złoto było i nadal pozostaje w centrum zainteresowania inwestorów, w tym banków centralnych. Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP sygnalizuje zamiar zakupu kolejnych 100 ton złota w 2022 roku. Powiększanie zasobów złota to działanie mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa finansowego Polski.

Dźwięk w telewizorach Neo QLED: przegląd technologii i funkcji audio

Telewizory Samsung Neo QLED z technologią Quantum Mini LED nie tylko wzbogacają doświadczenia widzów poprzez piękne, szczegółowe i nasycone kolorami obrazy, ale dostarczają także jakościowy dźwięk, który stanowi swoiste dopełnienie dla wrażeń wizualnych.

7 powodów, przez które po pandemii wciąż warto korzystać z programu HR online

Z uwagi na pandemię covid-19 firmy masowo przekierowały pracowników na pracę z domu.