„Szatańskie wersety” a sprawa polska

Po wydaniu fatwy przez ajatollaha Chomeiniego Salman Rushdie zakładał, że pożyje kilka dni. Przeszło trzy dekady później próbował go zabić człowiek, którego wówczas nie było na świecie.

tylko w „Rz”
Społeczeństwo

Sondaż: Niemal połowa Polaków dla środków z KPO chce ustępstw wobec KE

"Czy Polska powinna pójść na ustępstwa wobec Komisji Europejskiej w sprawie praworządności, by otrzymać środki z unijnego Funduszu Odbudowy?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research.

Prawdziwa cena dezinformacji

W USA zapadł przełomowy wyrok w sprawie Aleksa Jonesa.

Nie żyje Anton Łystopad. As ukraińskiego lotnictwa zginął w walce

Anton Łystopad, jeden z najlepszych ukraińskich pilotów, zginął w obronie ojczyzny - poinformowała szkoła, w której uczył się lotnik.

Dziennikarz pytał o rtęć, tłumacz zapytał o coś innego. Niemiecki minister prostuje doniesienia

Axel Vogel, minister rolnictwa, klimatu i środowiska Kraju Związkowego Brandenburgia, który w czasie niedzielnej konferencji prasowej w Szczecinie został zapytany o rtęć, odpowiadał na inne pytanie. Jak przekazał sam Vogel, doszło do błędu w tłumaczeniu.

Anna Moskwa: nie wykluczamy żadnej przyczyny skażenia Odry

Prowadzimy prace nad najszybszą identyfikacją źródła skażenia Odry, wszystkie laboratoria pracują 24 godziny na dobę - powiedziała Anna Moskwa podczas konferencji prasowej po spotkaniu ministrów ds. środowiska i gospodarki wodnej Polski i Niemiec.

AUTOPROMOCJA

Miesięczny limit darmowych treści został wyczerpany

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc

Jeśli zmienisz zdanie, anuluj subskrypcję.

WYBIERAM