Ujawniono informacje objęte tajemnicą i ujawniający powinien odpowiedzieć za jej naruszenie. By tak się jednak stało, trzeba jeszcze ustalić szereg okoliczności.
Dziennikarze ekonomiczni mogą w niektórych przypadkach udostępniać informacje poufne - orzekł Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Wyrok dotyczył głośnej sprawy Geoffa Fostera, którego regulator giełdy we Francji ukarał grzywną 40 tys. euro za rzekome przekazywanie swoim kontaktom poufnych informacji na temat plotek rynkowych.
Pomysły Ministerstwa Sprawiedliwości na walkę z hejtem w serwisach społecznościowych grożą cenzurą – piszą do MS Izba Wydawców Prasy, Repropol i Polska Izba Książki.
Jeśli ktoś publicznie kwalifikuje jakieś zdarzenie jako zabójstwo, to musi liczyć się z reakcja prawną – mówi Dariusz Pluta, adwokat zajmujący się dobrami osobistymi.
- Nie jest zrozumiałe, skąd wynika półtoraroczna zwłoka w wydaniu decyzji KRRiT – napisał rzecznik praw obywatelskich Marcin Wiącek do przewodniczącego Rady Witolda Kołodziejskiego.
W Polsce nie mamy rzetelnych mediów publicznych - mówił Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich, który 15 lipca żegna się z urzędem. Pytany o to, co rzecznik powinien zrobić w sprawie projektu nowelizacji ustawy medialnej, nazywanej „lex TVN” wyjaśnił: „rola rzecznika jest taka, jak to mówi prof. Ewa Łętowska, że ma być jak ten kot, czyli ma chodzić i miauczeć. Jestem na tym etapie, że miauczę poprzez wydanie opinii, poprzez udzielenie kilku wywiadów i jednoznaczne stanowisko. Moja rola jest taka, żeby nazywać rzeczy po imieniu i żeby porównywać to do sytuacji, która ma już miejsce na Węgrzech, gdzie wolnych mediów prawie już nie ma. W drugiej części programu Anny Wojdy Michał Wykurz, doradca podatkowy z SENDERO Tax&Legal mówił o tym, że państwo stara się przerzucić na obywateli jeden ze swoich obowiązków, czyli zapewnienie bezpieczeństwa online. Przedsiębiorcy, którzy chcą wrzucić w koszty stratę poniesioną na skutek cyberataku nie żądają przecież pełnej refundacji, proszą o niewielką pomoc i zrozumienie.
Zamieszczony w wydrukowanej gazecie artykuł zawierający nieprawidłową poradę zdrowotną dotyczącą stosowania rośliny, zastosowanie się do której to porady przez czytelnika doprowadziło do powstania uszczerbku na jego zdrowiu, nie stanowi produktu wadliwego w rozumieniu prawa Unii - uznał Trybunał Sprawiedliwości UE.
Nazwanie członków Prawa i Sprawiedliwości „zorganizowaną grupą przestępczą” nie narusza zasad zapisanych w Karcie Etycznej Mediów - uznała Rada Etyki Mediów.