Węglowy gigant znowu stoi. Naprawa Jaworzna potrwa do końca sierpnia

Najnowocześniejszy blok węglowy w Polsce kolejny raz od momentu uruchomienia zostanie odstawiony na dłużej. Remont kluczowego elementu odpopielania bloku potrwa co najmniej do końca sierpnia. Decyzję podjął Urząd Dozoru Technicznego. Tauron przyznaje, że przełoży się to także na wyniki spółki. Katowicki koncern poinformował o decyzji w raporcie giełdowym, opublikowanym 13 sierpnia.

Grecja na kolanach po kuracji Brukseli

Komisja Europejska po 12 latach ogłosiła koniec kuracji zaciskania pasa. Pacjent właściwie jej nie przeżył.

Milion złotych za wskazanie osoby odpowiedzialnej za zanieczyszczenie Odry

Komendant Główny Policji gen.insp. Jarosław Szymczyk wyznaczył nagrodę w wysokości miliona złotych za wskazanie osoby odpowiedzialnej za zanieczyszczenie Odry lub posiadającej istotne informacje mogące doprowadzić do ustalenia sprawców.

Fundacja FOR o projekcie partii Ziobry: to atak na prawo do krytyki Kościoła

Głównym założeniem inicjatywy ustawodawczej wspieranej przez polityków Solidarnej Polski oraz Ministra Sprawiedliwości jest wprowadzenie surowszych przepisów w praktyce zakazujących krytykowania kościoła - uważa Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Śnięte ryby w kolejnej rzece. Zwołano sztab kryzysowy

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego w związku z odkryciem znacznej liczby śniętych ryb w rzece Ner.

AUTOPROMOCJA

Miesięczny limit darmowych treści został wyczerpany

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc

Jeśli zmienisz zdanie, anuluj subskrypcję.

WYBIERAM

Sędzia Schab dostał od prezydenta Dudy specjalnie zadanie w SN