„Na przykład lubię leżeć w łóżku i patrzeć bezmyślnie w sufit” – klasyka. A powiedział to nie kto inny jak Donald Tusk. Obecnie jednak premier niekoniecznie może pozwolić sobie na filozofię dolce far niente.
Prokuratura umorzyła śledztwo w głośniej sprawie brawurowej jazdy trasą S79 w Warszawie - informuje portal radia RMF FM.
Chiny przygotowują się do organizacji szczytu z prezydentem USA Donaldem Trumpem i z Władimirem Putinem. Chcą połączyć to wydarzenie z paradą w 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej
Przeniesienie mnie w stan spoczynku było niezgodne z prawem unijnym i krajowym – mówi „Rz” sędzia Piotr Raczkowski, który walczył o praworządność i wygrał przed TSUE.
Mark Zuckerberg chce stworzyć zespół najlepszych ekspertów od sztucznej inteligencji. Właśnie przekonał do odejścia dwóch wybitnych specjalistów z Apple. Podkupił już wielu innych, nie szczędząc przy tym pieniędzy na pensje.
Rosyjski dyktator polecił rządowi przygotowanie wprowadzenia ograniczeń w korzystaniu z oprogramowania i komunikatorów, pochodzących z „wrogich krajów”. Od 1 września Rosjanie mogą utracić kontakt ze światem zewnętrznym. Zagrożony jest m.in. „Telegram”.
Choć nasz kraj dobija w bogactwie do unijnego peletonu, a Bruksela ma coraz więcej zadań i coraz mniej pieniędzy, Polska pozostanie największym beneficjentem budżetu UE do 2034 roku.
Szymon Hołownia stał się wygodnym chłopcem do bicia. Ale za kryzys, w jakim znalazł się dziś obóz rządzący, winę ponosi zła kalkulacja Donalda Tuska i porażka w wyborach prezydenckich, a nie głupi pomysł marszałka, by spotykać się z Jarosławem Kaczyńskim.
Zastanawiam się, co poza interwencją sił nadprzyrodzonych – i pogody – może zmusić nas do zdjęcia nogi z gazu.
W potoku złych wiadomości, uciekają dobre. Władza nie potrafi komunikować swoich dokonań, czy może rzeczywiście nie ma czym się chwalić? Dwa tygodnie trwa już dyskusja o spotkaniu Jarosława Kaczyńskiego z Szymonem Hołownią. Komunikacyjnie koalicja rządowa sama się stopniowo obala.
- Moja rola w zakresie tego postępowania zakończyła się. Na decyzje polityczne nie mam wpływu - mówił Prokurator Generalny i Minister Sprawiedliwości Adam Bodnar odpowiadając na pytanie o stwierdzenie ważności wyborów prezydenckich przed zaplanowanym na 6 sierpnia, na godz. 10.00 posiedzeniem Zgromadzenia Narodowego. To wtedy Karol Nawrocki ma złożyć przysięgę prezydencką.
Donald Trump znów staje się bardziej wojowniczy wobec Rosji i po pół roku swojej drugiej kadencji przypomniał sobie, że Ukraińcy dzielnie się bronią. Jest się z czego cieszyć, czy to tylko jeden z kolejnych zwrotów, które wykonał i jeszcze wykona prezydent USA?
Urzędnik Rezerwy Federalnej wzywa do obniżki stóp procentowych jeszcze w tym miesiącu. Dotychczas Fed opierał się naciskom politycznym Białego Domu i nie obniżał stóp procentowych z obawy o wpływ ceł Donalda Trumpa na amerykańską gospodarkę.
Sezon wakacyjny w pełni, a wielu przedsiębiorców planuje wyjazdy zagraniczne samochodami użytkowanymi na podstawie umowy leasingu lub najmu długoterminowego. Choć podróż takim pojazdem może wydawać się oczywista, warto pamiętać o formalnościach, których zaniedbanie może mieć kosztowne konsekwencje.
Rynek najmu mieszkań w pierwszym półroczu dostosowywał się do słabnącego popytu. Czynsze były w miarę stabilne. W trzecim kwartale będzie goręcej za sprawą szukających kwater studentów.
Realny termin rozpoznania wniosku o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Małgorzaty Manowskiej zależy od tego czy do składu zostaną wyznaczeni starzy, czy nowi sędziowie SN. W przypadku tych drugich można się bowiem spodziewać wniosku o przeprowadzenie testu bezstronności, co zastopuje postępowania na wiele miesięcy.
Przemoc, brak pieniędzy na markowe ciuchy, znikające matki i kłamiący ojcowie – Jakub Nowak w powieści „Nie w szczepionkę” wraca do lat 90., bez nostalgii, za to z brutalną szczerością. W podcaście Rzecz o książkach opowiada o dorastaniu, wstydzie i pociągu z napisem „transformacja”, na który nie wszyscy zdążyli się załapać.
Berlin i Londyn zacieśniają współpracę obronną, Polska odda do końca roku 350 km dróg szybkiego ruchu. Rosyjskie banki szukają ratunku. Niemcy odrzucają budżet UE, a Chiny grożą blokadą transakcji sprzedaży portów.
Gośćmi siódmego odcinka podcastu „Rzecz o geopolityce” Mateusza Grzeszczuka byli prof. Maciej Duszczyk, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, dr Małgorzata Bonikowska, THINKTANK, Centrum Studiów Międzynarodowych oraz dr Łukasz Kossacki-Lytwyn, HangLung Law.
Rzeczywiście, w samorządach jest więcej środków na działania bieżące. Aczkolwiek podział tych środków cały czas budzi wątpliwości. Mówią o tym coraz częściej samorządowcy różnych opcji politycznych, także tych związanych z koalicją rządzącą - mówi Jakub Banaszek, prezydent Chełma.
Gościem najnowszego odcinka podcastu „Powiedz to kobiecie” jest dr Katarzyna Wasilewska, psycholożka, autorka książki „Matka wystarczająco dobra”, matka dwóch synów i córki. W rozmowie próbujemy ustalić, co jest dziś wpisane w rolę „dobrej matki”.
Skandal podczas festiwalu Eurofolk w Zamościu. Artyści z różnych krajów świata byli publicznie obrażani. W ich stronę padły wulgarne słowa. A Straż Miejska odbierała sygnały od agresywnych mieszkańców, którzy żądali interwencji, bo „po rynku chodzą imigranci”. – Wygląda to groźnie, powiem szczerze. Nie chcę siać paniki, ale powinniśmy wszyscy naprawdę się bardzo głęboko zastanowić, co się dzieje” – mówi Tomasz Lipiński, muzyk, założyciel miedzy innymi Brygady Kryzys i Tiltu.
W najnowszym odcinku „Politycznych Michałków” Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko rozmawiają o burzliwym tygodniu w polskiej polityce: spotkaniach Szymona Hołowni z Jarosławem Kaczyńskim, reakcjach Donalda Tuska, problemach lewicy i nadchodzącej rekonstrukcji rządu. W tle pojawia się także polityka kryzysowa związana z powodzią oraz kontrowersyjne wypowiedzi Grzegorza Brauna.
W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w tym” Bogusław Chrabota rozmawia z Jerzym Buzkiem – byłym premierem i przewodniczącym Parlamentu Europejskiego – o rosnącym napięciu wokół migracji, nowej ofensywie populistów i zagrożeniach dla idei zjednoczonej Europy. Czy propozycje PiS zakazujące wjazdu obywatelom niektórych krajów są zapowiedzią Polexitu?
Od 7 lipca Polska tymczasowo przywróciła kontrole na granicy z Niemcami i Litwą – decyzja ta, ogłoszona przez Donalda Tuska, ma ograniczyć niekontrolowany napływ migrantów. Ale czy chodzi tu wyłącznie o bezpieczeństwo? A może przede wszystkim o politykę? O tym, kto i dlaczego rozgrywa temat migracji, rozmawia Marzena Tabor-Olszewska z Michałem Płocińskim, zastępcą redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”.
– Deregulacja, deregulacja, deregulacja – to dziś słychać wszędzie – przekonywał dr Mariusz Filipek w rozmowie z Michałem Kolanką w programie „Rzecz o polityce”.
W Pompejach dobiegła końca rewitalizacja Ogrodu Herkulesa. Miejsce ponownie zachwyca po prawie 2 tysiącach lat od kataklizmu, który położył kres istnienia starożytnego miasta.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas