Stopy procentowe bez zmian. „Gdy rząd rozdaje pieniądze, RPP w niemocy rozkłada ręce”

„Za każdym razem, gdy rząd rozdaje pieniądze osłabia w ten sposób efekt działania stóp procentowych. Rada Polityki Pieniężnej mogła dojść do wniosku, że nie ma sensu podnosić stóp procentowych, bo rząd i tak zaraz ogłosi zaraz kolejny program pomocy lub dodatkową emeryturę albo kolejne wakacje kredytowe. A inflacja nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa” – mówi Grzegorz Siemionczyk w rozmowie z Cezarym Szymankiem.

Rosyjskie samoloty nie naruszyły przestrzeni powietrznej Polski i Szwecji

Polskie dowództwo operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Siły Powietrzne Szwecji zdementowały informację o naruszeniu przestrzeni powietrznej obydwu krajów przez rosyjskie myśliwce. Rosjanie poruszali się w przestrzeni międzynarodowej.

Słojewska: Sankcje nie zatrzymają wojny

Unia uchwaliła ósmy pakiet sankcji przeciw Rosji. Już bierze się za następny, ale trzeba mieć świadomość, że każdy kolejny będzie coraz słabszy. Bo większość amunicji dyplomatycznej, politycznej i gospodarczej przeciw Moskwie UE już wystrzelała.

Śmierć Darii Duginy. "NYT": Władze Ukrainy wydały zgodę

"The New York Times", powołując się na anonimowe źródła w amerykańskich służbach wywiadowczych, pisze, że według amerykańskiego wywiadu niedawny zamach na córkę prokremlowskiego ideologa Aleksandra Dugina, Darię, został usankcjonowany przez przedstawicieli rządu Ukrainy.

Zełenski do Rosjan: Już przegraliście. Ukraińcy wiedzą, o co walczą

- Nawet jeśli znajdziecie jeszcze gdzieś na świecie jakieś systemy uzbrojenia, jak irańskie (drony) Shahed, którymi próbujecie atakować nasze miasta, takie jak Biała Cerkiew, to wam nie pomoże - mówił w wieczornym wystąpieniu prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, zwracając się bezpośrednio do Rosjan.

Na Morzu Egejskim zatonęła łódź z imigrantami. Wiele ofiar

Co najmniej 15 osób zginęło, gdy łódź, którą płynęli, zatonęła u wybrzeży greckiej wyspy Lesbos, na Morzu Egejskim w czwartek nad ranem - informuje Reuters.