TYLKO W "RZ"
Społeczeństwo

Sondaż: Jak reagować na kryzys energetyczny? Polacy: OZE, nie węgiel z Rosji

Blisko 80 proc. ankietowanych uważa, że w obliczu kryzysu energetycznego Polska powinna rozwijać odnawialne źródła energii (farmy wiatrowe i słoneczne, elektrownie wodne) – wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej” w ostatnich dniach lipca.

Wypadek autokaru w Chorwacji. Ustalanie przyczyn potrwa miesiące, a nawet lata

Kłopoty z identyfikacją trzech ciał, zniszczony tachograf – to niektóre problemy po wypadku polskiego autokaru w Chorwacji.

Prezes PKO BP ma złożyć rezygnację po pół roku urzędowania

Iwona Duda ma złożyć rezygnację z funkcji prezesa PKO BP w czasie wtorkowego posiedzenia Rady Nadzorczej – wynika z informacji Radia ZET.

Kaczyński rozczarowany Morawieckim. Następnego premiera wybierze klub PiS

W ostatni piątek z inicjatywy Jarosława Kaczyńskiego w siedzibie MON odbyło się spotkanie członków PiS. Wzięło w nim udział około 100 osób, ale ani premiera, ani polityków z jego otoczenia na spotkaniu nie było - ustalił Onet.

Autostrada A1 będzie wkrótce gotowa na całym odcinku. Jest data

W drugim kwartale 2023 r. ma zostać oddana do użytkowania autostrada A1 na całym odcinku. Taką deklarację złożył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Rosja zawiesza amerykańskie inspekcje obiektów jądrowych w ramach START

Rosja poinformowała Stany Zjednoczone, że wstrzymuje amerykańskie inspekcje swoich obiektów broni jądrowej w ramach traktatu New START w proteście przeciwko temu, że nałożone na nią sankcje uniemożliwiają jej inspektorom przeprowadzanie podobnych kontroli w USA.