Gazprom zakręci gaz Finlandii. Helsinki mają plan awaryjny

Po Polsce i Bułgarii trzeci kraj z Unii przestanie otrzymywać rosyjski gaz. W nocy z 21 na 22 maja Gazprom ma zaprzestać przesyłu do Finlandii. Fiński operator jako pierwszy pozwie Gazprom do sądu za jednostronną zmianę warunków umowy.

Wojna weryfikuje polskie stingery. Mesko poprawi Pioruny

Wojna w Ukrainie i rosnące zagrożenie dla całej wschodniej flanki NATO na ciężką próbę wystawiły polskie firmy amunicyjne. Skarżyskie Mesko, ale też rakietowy Lubicz, Dezamet, Kraśnik, a nawet prochowe Pionki pracują na najwyższych obrotach. Szykują też inwestycje.

Erdogan blokuje rozmowy o przystąpieniu Szwecji i Finlandii do NATO

Turcja zablokowała wstępną decyzję NATO o rozpatrzeniu wniosków Finlandii i Szwecji o przystąpienie do sojuszu, co stawia pod znakiem zapytania nadzieje na szybkie przystąpienie obu państw.

Przywódca separatystów: Dowódcy żołnierzy broniących Azowstalu nie złożyli broni

Wśród ukraińskich żołnierzy broniących zakładów Azowstal w Mariupolu, którzy złożyli broń, nie było najwyższych rangą dowódców - powiedział przywódca samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej.

Rosyjska spółka Google ogłasza bankructwo

LLC „Google” (rosyjska spółka Google) wystąpi do sądu o ogłoszenie upadłości. Wisi nad nią kara rosyjskich władz o równowartości 160 mln zł.