„Wesele 2” Smarzowskiego: Na wojnie ze współczesną Polską

Piotr Zaremba: Rozumiem ludzi, którzy uznają „Wesele” za oczyszczającą terapię, ale korzystanie z dawnych wstydliwych dla Polaków wydarzeń we współczesnych ideologicznych wojenkach budzi we mnie opór. Pouczanie i pogarda to nie recepta na ambitny film.

Szułdrzyński: Ojciec Zięba, czyli nabieranie dystansu do mistrzów

Sprowadzanie o. Zięby wyłącznie do tego, który roztaczał parasol nad gwałcicielem i krył jego zachowanie, wydaje mi się równie niesprawiedliwe, jak przekonywanie, że trzeba patrzeć wyłącznie na dobro.

Kataryna: „Za życiem” rząd się nie spieszy

Mija właśnie rok od wyroku Trybunału i jakże licznych złożonych przy tej okazji obietnic wsparcia rodzin wychowujących niepełnosprawne i niesamodzielne dzieci.

Tylko w „Rz”
Plus Minus

Rzepliński: PiS jest zafascynowane putinowską koncepcją „suwerennej demokracji”

- PiS jest zafascynowane putinowską koncepcją „suwerennej demokracji” - mówi były prezes TK

Poczytna autorka kryminałów okazała się być trzema mężczyznami

Carmen Mola odniosła komercyjny sukces w Hiszpanii, wydając w ostatnich latach książki określane mianem „ultrabrutalnych thrillerów kryminalnych”. Gdy otrzymała nagrodę w wysokości miliona euro okazało się, że za tym pseudonimem kryje się trzech mężczyzn.

Premier Sánchez chce zakazać prostytucji. „Ta praktyka zniewala kobiety”

Hiszpański premier Pedro Sánchez zadeklarował, że jego rząd wprowadzi zakaz prostytucji.

EMCODEX, czyli alternatywa dla scentralizowanych rynków towarowych

Jest tak cennym surowcem, że zagraniczne laboratoria wykonują na nim kosztowne badania, otrzymując zapłatę w ekwiwalencie. Wkrótce, za sprawą polskiej spółki, stanie się szerzej dostępny.