Zmiana ordynacji jak potwór z Loch Ness

Potencjalna zmiana ordynacji wyborczej, porozumienie w koalicji rządzącej w sprawie ustawy sądowej, sytuacja w opozycji i to, czy powstanie jedna lista sejmowej opozycji przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi – to tematy kolejnego odcinka „Politycznych Michałków”.

Tumidalski: PiS może nie dogadać się z Brukselą po likwidacji Izby Dyscyplinarnej

Wygląda na to, że PiS porozumiało się z Solidarną Polską co do kształtu ustaw sądowych. Ale kosztem tego porozumienia może być kolejne nieporozumienie z Brukselą.

Tylko w "Rz"
Konflikty zbrojne

Garri Kasparow: Rosję czeka klęska

Arcymistrz Garri Kasparow o reżimie Władimira Putina, wyzwaniu stojącym przed Polską, wojnie, która może odmienić Rosję, oraz o szachach.

Operacja dezinformacyjna wokół rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Operacja Secondary Infektion w marcu rozsiewała fałszywe informacje, o tym że prezydent Zełenski popełnił samobójstwo w bunkrze wojskowym w Kijowie - analitycy Mandiant ujawniają raport o rosyjskiej dezinformacji. Jest w nim wiele polskich wątków.

Komisja Europejska znów obcięła Polsce fundusze za Izbę Dyscyplinarną

Komisja Europejska potrąciła Polsce 42 mln euro za okres od 11 stycznia do 21 lutego włącznie - przekazały korespondentce radia RMF FM źródła w Brukseli.

Rynek pracy: Pracownicy dostają wszystko czego chcą

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw podskoczyło w kwietniu o 14,1 proc. rok do roku, najbardziej od kwietnia 2000 r. Szybko rośnie też zatrudnienie. Dzięki temu siła nabywcza dochodów gospodarstw domowych wzrosła pomimo najwyższej od ćwierćwiecza inflacji. Niestety, ekonomiści obawiają się, że tak rozgrzany rynek pracy nadmierną inflację utrwali.