Szwecja i Finlandia dalej od NATO? Nie ma postępów w rozmowach z Turcją

Rozmowy między przedstawicielami władz Turcji a delegacjami ze Szwecji i Finlandii, które odbyły się w tym tygodniu w Turcji, nie przyniosły przełomu jeśli chodzi o obiekcje Ankary wobec starań obu krajów nordyckich o członkostwo w NATO. Nie jest jasne, kiedy odbędą się kolejne rozmowy - podaje Reuters powołując się na dwa źródła.

Jest porozumienie kontrolerów z PAŻP co do wynagrodzeń

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej i Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego zawarły wstępne porozumienie w sprawie zmian w regulaminach pracy i wynagrodzeń. Oznacza to, że finał sporu o polskie niebo jest coraz bliższy.

Zełenski do społeczności Uniwersytetu Stanforda: Zadbajcie o świat

Nasze miasta są zniszczone. Nasze morze jest nadal zablokowane. Ale pozostajemy wolni - mówił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski do społeczności Uniwersytetu Stanforda.

Kraje G7 wzywają OPEC do zwiększenia wydobycia ropy

Ministrowie energetyki G7 wezwali grupę krajów produkujących ropę zrzeszonych w OPEC do wydobywania większej ilości ropy, ponieważ wojna Rosji na Ukrainie pcha ceny ropy do najwyższego poziomu od dekad.

Minister finansów Rosji: Wojna wymaga ogromnych pieniędzy

Prowadzenie „specjalnej operacji wojskowej”, jak Kreml każe nazywać wywołaną przez Putina wojnę na Ukrainie, pochłania ogromne fundusze. Na wsparcie gospodarki w czasie wojny Moskwa przeznaczy 8 bilionów rubli (170 mld zł).