Nord Stream 2 zardzewieje na dnie Bałtyku

Niemiecki władze nie widzą żadnej możliwości dopuszczenia do eksploatacji gotowego i napełnionego samowolnie przez Gazprom gazem (pomimo braku wymaganej certyfikacji) gazociągu Nord Stream 2.

Wojda: Sędzia Tuleya nie wróci do pracy: Sądy i sędziowie w Polsce potrzebują cudu

Przywracanie do orzekania sędziego Tuleyi i cofanie tej decyzji to już nie zabawa w kotka i myszkę czy kolejne odsłony niezwykle emocjonującego brazylijskiego serialu. To pokazywanie, że polski wymiar sprawiedliwości stracił twarz. I to na dobre.

Siemens ma dość. Niemiecki koncern opuszcza Rosję

Do jesieni największy niemiecki inwestor w Rosji zniknie z tego rynku. To potężny cios w rosyjską gospodarkę. Decyzja Niemców stawia pod znakiem zapytania dalszą eksploatację w Rosji szybkich pociągów oraz produkcję szeregu specjalistycznych urządzeń. Niemcy deklarują, że turbiny do gazociągu północnego mogą dalej serwisować, przy rzeczywistej współpracy strony rosyjskiej.

Ukraiński Energoatom: Rosjanie gotowi wysadzić w powietrzę elektrownię atomową

Rosjanie są gotowi wysadzić w powietrze zaminowaną Zaporoską Elektrownię Jądrową - twierdzi służba prasowa Energoatomu, ukraińskiego operatora elektrowni atomowych, która umieściła informację na ten temat na swoim kanale w serwisie Telegram.

Ukraińskie wojsko: Rosja użyła na Ukrainie pocisków hipersonicznych

Do uderzenia w obiekty wojskowe w obwodzie winnickim Rosja wykorzystała pociski naddźwiękowe Ch-47M2 Kindżał - podało ukraińskie dowództwo.

Tuleya odwieszony i zawieszony. Sędziowie: To jest ohydne i haniebne

Prezes Sądu Apelacyjnego w Warszawie uchylił decyzję prezes SO o przywróceniu do pracy Igora Tulei. Oznacza to, że sędzia nadal pozostaje zawieszony w obowiązkach. - To, co zrobiono sędziemu Tuleyi jest ohydne i niegodne człowieka - komentuje prezes Iustitii sędzia Krystian Markiewicz.