AI może nie tylko pozbawić nas pracy, ale i… zlikwidować – ostrzega Geoffrey Hinton, noblista i pionier sztucznej inteligencji. Jego zdaniem „zwykła praca umysłowa” po prostu zniknie.
Komisja Europejska poinformowała, że chińscy producenci sprzętu medycznego zostaną wykluczeni z unijnych zamówień publicznych przekraczających wartość 60 miliardów euro rocznie. Ma to być odpowiedź na bariery w dostępie do chińskiego rynku, z jakimi borykają się unijne przedsiębiorstwa.
„Jak ocenia Pani/Pan operację wojskową Izraela »Powstający Lew«" prowadzoną przeciw Iranowi?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Proszę uwierzyć, że nie udałoby się ruszyć do przodu, gdyby osoby nominowane przez ministra Zbigniewa Ziobrę zostały na swoich stanowiskach – mówi sędzia Olimpia Barańska-Małuszek, prezes SR w Gorzowie Wielkopolskim
Władimir Putin, na dzień przed rozpoczęciem forum ekonomicznego w Petersburgu, spotkał się z przedstawicielami zagranicznych mediów. Odpowiadał m.in. na pytania o pokój na Ukrainie i wyrażał się pozytywnie o prezydencie USA Donaldzie Trumpie, mówiąc, że gdyby to on wygrał wybory w 2020 roku, do wojny Rosji z Ukrainą nigdy by nie doszło.
„Tak dłużej być nie może” - tak German Gref, prezes największego banku Rosji, komentuje całkowity brak nowych inwestycji w kraju. Ostrzega, że grozi to poważnymi problemami gospodarczymi w niedalekiej przyszłości.
VELUX Polska, obchodząca w tym roku 35-lecie obecności na rynku jest jedną z tych firm, które współtworzyły polską branżę budowlaną. Od podstaw budowała kategorię użytkowych poddaszy, inwestując w przemysł, rozwijając lokalnych dostawców i kształtując standardy zrównoważonego rozwoju.
Albo Donald Tusk odgrywa rolę dobrego policjanta, a Romanowi Giertychowi pozwala być tym złym, albo sytuacja wymknęła mu się spod kontroli.
Jest takie przysłowie: co za dużo, to niezdrowo. Dedykuję je rządowym urzędnikom, którzy proces upraszczania prawa zmienili w wyścigi pustych taczek.
Polityczna maszyna Donalda Tuska i jego koalicjantów zgrzyta coraz bardziej. Czy zamiast kolejnych narad nie lepiej byłoby obejrzeć kilka odcinków duńskiego serialu „Borgen”?
Piszący te słowa i pewnie część opinii publicznej ma dość Szymona Hołowni w roli złotoustego krytyka koalicjantów. Czas, by wszedł do rządu i wziął na siebie część odpowiedzialności za administrowanie Polską. Inaczej, po rychłym końcu Trzeciej Drogi, doprowadzi swój projekt polityczny do niesławnego końca.
Fryderyk Chopin przyszedł na świat w leżącej około 50 km od Warszawy Żelazowej Woli. Dziś rzesze turystów odwiedzają znajdujący się tu Dom Urodzin Fryderyka Chopina i otaczający go piękny park. Partnerem głównym tego oddziału warszawskiego Muzeum Chopina jest Totalizator Sportowy.
W Zamku Ostrogskich w Warszawie znajduje się muzeum poświęcone Fryderykowi Chopinowi, którego Totalizator Sportowy jest partnerem głównym. Stołeczna kolekcja liczy ponad siedem i pół tysiąca eksponatów.
Pod koniec lata rozpocznie się 21. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Chopin i jego Europa”. Impreza potrwa od 20 sierpnia do 6 września. Partnerem głównym festiwalu jest Totalizator Sportowy.
Bywalcy instytucji kultury doskonale kojarzą logo Totalizatora Sportowego, które pojawia się przy okazji różnego rodzaju wydarzeń i cykli koncertowych. Spółka od dekad w ramach misji społecznej wspiera szeroko rozumianą kulturę.
Totalizator Sportowy, poza systemowym wsparciem wielu czołowych instytucji kultury, stara się reagować na bieżące potrzeby sektora.
Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina odbywa się co pięć lat od 1927 roku. Za dwa lata obchodzić będziemy setną rocznicę tego wydarzenia. Totalizator Sportowy od lat wspiera Konkurs. Jest Partnerem Głównym także tegorocznej edycji.
– Zobaczcie, gdzie dzisiaj jesteśmy: jesteśmy w miejscu, w którym możemy powiedzieć, że w koalicji, w rządzie mamy pakiet mniejszościowy, ale jeśli chodzi o osiągnięcia, można mówić o większościowym pakiecie – mówił na konferencji prasowej marszałek Sejmu, lider Polski 2050 Szymon Hołownia.
Hiszpański operator sieci energetycznej Red Electrica de Espana (REE) wini za kwietniowy blackout producentów energii, którzy nie udzielili pomocy w utrzymaniu napięcia. Odrzuca zarzuty rządu, że nie doszacował stabilnej rezerwy mocy.
Nikt nie lubi płacić podatków, więc jeśli jest możliwość ich legalnego obniżenia poprzez skorzystanie z ulg czy odliczeń to warto z niej skorzystać.
Już za pięć lat w Polsce może pojawić się wiele instalacji OZE, z których prądem nie będzie można za wiele zrobić. W efekcie może przestać się opłacać inwestowanie w ekologiczne źródła energii. A część firm upadnie.
Eksperci nie mają wątpliwości: deregulacja to niezwykle ważny proces, jednak ofensywa legislacyjna, którą rząd prowadzi w tym obszarze, przytłoczyła przedsiębiorców.
Trump daje sobie czas na negocjacje z Iranem. Europa produkuje wciąż zbyt mało broni. Milionerzy opuszczają Wielką Brytanię, a Rosja balansuje na krawędzi recesji.
Nasz system szkolny jest wygodny dla nas, dorosłych. Przypomnijmy, powstał 200 lat temu w Prusach na potrzeby świata, którego już nie ma – mówi dr Marzena Żylińska, germanistka, metodyczka, inicjatorka i współtwórczyni ruchu Budząca się Szkoła.
Politycy przed wyborami apelowali o frekwencję. Chciałabym, żeby każdy z Polaków, który wziął w nich udział, był pewny, że jego głos został prawidłowo policzony. To budowanie wiarygodności instytucji państwa na przyszłość - powiedziała w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem Małgorzata Kidawa-Błońska, marszałek Senatu i wiceprzewodnicząca PO.
O tym, czy sektor bankowy ma powody do obaw i czy możemy spodziewać się w sądach lawiny spraw dotyczących WIBOR-u Ewa Szadkowska rozmawia z mec. Anną Cudną-Wagner i prof. Michałem Romanowskim.
Zmiany w rządzie, przyszłość Rafała Trzaskowskiego i koalicji, geopolityka i PiS szykujący się do wyboru prezesa partii – to najważniejsze tematy najnowszego odcinka podcastu "Polityczne Michałki" – w sam raz na długi czerwcowy weekend.
Czy polska szkoła wspiera rozwój dzieci? A może jedynie przygotowuje je do spełniania oczekiwań dorosłych? W najnowszym odcinku podcastu „Szkoła na nowo” rozmowa o tym, dlaczego system edukacji wciąż działa według XIX-wiecznego schematu, mimo że świat zmienił się radykalnie.
W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w tym” Marzena Tabor-Olszewska rozmawia z Jędrzejem Bieleckim, dziennikarzem działu zagranicznego „Rzeczpospolitej” o eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie.
Konsekwencje konfliktu Izraela z Iranem będą światowe – mówi w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem Jacek Czaputowicz, były szef MSZ w rządzie Mateusza Morawieckiego.
Dlaczego w kampanii prezydenckiej 2025 symbole okazały się równie ważne jak programy? Jakich szans nie zauważyły sztaby Rafała Trzaskowskiego i Karola Nawrockiego? Michał Kolanko rozmawia z Karoliną Krzeską, ekspertką komunikacji i szefową agencji Rocket Science Communications.
Europoseł Adam Bielan w rozmowie z Michałem Kolanką mówił m.in. o roli Jarosława Kaczyńskiego i przygotowaniach do wyborów parlamentarnych.
Od 1 lipca w Grecji zacznie obowiązywać opłata za zejście na ląd z pokładu statków wycieczkowych. Jej wysokość ma zależeć od sezonu turystycznego i od wyspy, do której przybije - najdrożej będzie w szczycie sezonu na Mykonos i Santorynie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas