Haszczyński: Znowu została nam tylko Ameryka

Niezależnie od tego, czy Putin rozpocznie wielką wojnę, czy jej nie rozpocznie, doświadczenie z czasu wielkiej próby dowodzi, że bezpieczeństwo naszego regionu jest i będzie w rękach Stanów Zjednoczonych.

Przemysław Czarnek: zdalne nauczanie wraca od czwartku

Od najbliższego czwartku do końca ferii zimowych będzie obowiązywać nauczanie zdalne. W trybie stacjonarnym będą funkcjonować przedszkola i klasy I-IV szkół podstawowych.

„Jarosław Gowin zaczął swoją walkę z PiS”

„Powrót do życia publicznego byłego wicepremiera w rządzie Mateusza Morawieckiego od pierwszego dnia jest problemem dla PiS. A będzie jeszcze większym, jeśli Gowin będzie coraz bardziej dzielił się swoją wiedzą o kulisach władzy Jarosława Kaczyńskiego” – mówi Zuzanna Dąbrowska, redaktorka działu politycznego „Rzeczpospolitej”.

Citizen Lab: Kolejnych dwóch Polaków szpiegowanych Pegasusem

Najnowsze ustalenia Citizen Lab wskazują, że na liście osób inwigilowanych Pegasusem w Polsce znalazły się kolejne dwie osoby. To Michał Kołodziejczak, szef zdystansowanej wobec rządu PiS AgroUnii oraz Tomasz Szwejgiert, były współpracownik służb specjalnych i współautor książki o Mariuszu Kamińskim.

Minister finansów: Może się zdarzyć, że ktoś dostanie niższą pensję

- Może się zdarzyć, że ktoś pod koniec miesiąca otrzyma niższą pensję, niż jeszcze w grudniu. Jeśli takie sytuacje będą miały miejsce, to pracodawcy są zobowiązani do jak najszybszego wyrównania - podkreślił we wtorek minister finansów, Tadeusz Kościński.

Wybory sędziego ETPCz: kolejna lista z Polski odrzucona

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy po raz drugi odrzuciło listę kandydatów na urząd sędziego Europejskiego Trybunału Praw Człowieka przedstawioną przez polski rząd - poinformowała Helsińska Fundacja Praw Człowieka.