Ustawa Hoca, lex Kaczyński. O co chodzi w kolejnych projektach antycovidowych?

W zeszłym tygodniu padł rekord zakażeń. PiS uznało, że sam sobie z tym nie poradzi, że musi działać, bo cała wina spadnie na partię rządzącą – komentują Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko w podcaście „Polityczne Michałki”.

PiS chce podnieść kary za brak maseczki i dystansu

Mandat do 2 tys. zł grozić ma osobie, która zostanie przyłapana za łamanie obostrzeń pandemicznych. Jeszcze większą grzywnę będzie mógł nałożyć sąd, jeśli ukarany nie przyjmie mandatu. Tak przewiduje projekt ustawy zwanej "lex Kaczyński" lub "lex Hoc 2", którą wczoraj upubliczniono na stronie Sejmu.

Bielecki: Władimir Putin natknął się na mur

Klamka zapadła. Ameryka nie odda Rosji po dobroci jej dawnej strefy wpływów. Kreml musi teraz zdecydować, czy siłą odtwarzać ostatnie imperium kolonialne Europy.

Rosja grozi zerwaniem stosunków dyplomatycznych z USA

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow stwierdził, że wprowadzenie przez Waszyngton pakietu nowych sankcji wobec Moskwy byłoby równoznaczne z zerwaniem stosunków między Rosją a Stanami Zjednoczonymi.

Adam Niedzielski o krok od dymisji? Czuje się oszukany przez "lex Kaczyński"

Adam Niedzielski krytycznie ocenia nowy projekt ustawy covidowej, zaprezentowany przez PiS w Sejmie, który opozycja okrzyknęła mianem "lex Kaczyński". Minister zdrowia ma być o krok od podania się do dymisji - podaje Onet.

Stoltenberg: NATO jest gotowe na konflikt zbrojny Rosji z Ukrainą

NATO zwiększy liczbę żołnierzy w pobliżu granic z Federacją Rosyjską w przypadku agresywnych działań Moskwy przeciw Kijowowi - powiedział sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg, w rozmowie z radiem Echo Moskwy.