„Jarosław Gowin świadkiem koronnym opozycji? Na razie zaczął swoją walkę z PiS”

„Powrót do życia publicznego byłego wicepremiera w rządzie Mateusza Morawieckiego od pierwszego dnia jest problemem dla PiS. A będzie jeszcze większym, jeśli Gowin będzie coraz bardziej dzielił się swoją wiedzą o kulisach władzy Jarosława Kaczyńskiego” – mówi Zuzanna Dąbrowska, redaktorka działu politycznego „Rzeczpospolitej”.

KE zaproponuje zamrożenie środków dla Węgier i Polski w ciągu dwóch miesięcy?

Komisja Europejska może zaproponować zamrożenie wypłaty środków z funduszy strukturalnych dla Węgier i Polski, w związku z obawami o stan praworządności w tych krajach, przed wyborami parlamentarnymi na Węgrzech, które odbędą się 3 kwietnia - poinformował unijny komisarz ds. budżetu, Johannes Hahn.

Znowu nauka zdalna? Nieoficjalnie: Decyzja zapadła

W związku ze wzrostem liczby przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 rząd Mateusza Morawieckiego rozważa wprowadzenie w pewnym zakresie nauki zdalnej. Możliwe, że jeszcze dziś decyzje ogłoszą minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz minister zdrowia Adam Niedzielski - informuje Onet.

Czeski rząd zdecyduje o porozumieniu kończącym spór wokół Turowa

Czeski rząd ma w środę rozpatrzyć projekt umowy z polskim rządem dotyczącej zakończenia sporu wokół kopalni węgla brunatnego Turów.

Wiceprezes NIK doniósł do prokuratury na prezesa Banasia

Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa NIK Mariana Banasia, złożone przez wiceprezesa NIK Tadeusza Dziubę.

Opozycja po spotkaniu w KPRM: Rozmowami nie ratuje się życia

Spotkanie premiera z przedstawicielami kół parlamentarnych i liderami partii nie przyniosło żadnych rozwiązań ani założeń strategii walki z pandemią. Opozycja zarzuca rządzącym, że nie przygotowali żadnych projektów ustaw, które miałyby poprawić sytuację w Polsce

AUTOPROMOCJA
Rozlicz PIT z "Rzeczpospolitą"

W łatwy i wygodny sposób wypełnij zeznanie podatkowe

Wykorzystaj wszystkie ulgi i odliczenia!

Pobierz za darmo

Sędzia Cichocki: była afera hejterska, szukałem haków na sędzię Frąckowiak

Jeden z głównych bohaterów afery hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości, sędzia Arkadiusz Cichocki, potwierdził, że kampania hejtu wobec sędziów przeciwnych tzw. dobrej zmianie w sądownictwie, miała miejsce. Zastrzegł, że on sam w hejcie nie uczestniczył. Przyznał jednak, że na zlecenie zbierał informacje o sędzi Monice Frąckowiak z "Iustitii". Przeprosił też byłą I prezes SN prof. Małgorzatę Gersdorf i sędziego, którego zastąpił na stanowisku prezesa sądu.