Polska przejadła miliardy na energetykę z uprawnień do emisji

Zwolnienia podatkowe, system wsparcia OZE, koleje – to cele, na które trafiły środki ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2. Środków realnie wpływających na transformację energetyczną jest jak na lekarstwo. W ramach tej puli pieniędzy, które trafiły do budżetu rozliczono także działalność polskiego atomu oraz spółki odpowiedzialnej za realizację polskiego samochodu elektrycznego. Eksperci mówią jednak, że jest to kreatywna księgowość.

Człowiek Sasina nowym prezesem PKO BP

Paweł Gruza, nowy szef banku to były wiceminister Skarbu Państwa uważany za człowieka Jacka Sasina.

ABW mocno się rozpycha w Agencji Wywiadu

Płk Bartosz Jarmuszkiewicz, nowy szef Agencji Wywiadu, jest drugim po szefie CBA Andrzeju Stróżnym oficerem ściągniętym z ABW. Eksperci: to oznacza, że będą „porządki”.

Anna Moskwa: Więcej węgla i dodatków, a na horyzoncie nowy podatek

Węgla z importu i krajowych kopalń będzie więcej, podobnie jak nowych dodatków osłonowych. Mają one pojawić się we wrześniu. Już teraz to koszt około 35 mld zł – mówi Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska.

Wybuchy w rosyjskiej bazie na Krymie. Doradca Zełenskiego: Może partyzanci?

Eksplozje w rosyjskiej bazie wojskowej w pobliżu Nowofedoriwki, na okupowanym Krymie, mogły być wynikiem rosyjskiej niekompetencji lub działań partyzantów - mówi współpracownik Wołodymyra Zełenskiego, Mychajło Podolak.