Szułdrzyński: Prezydent Andrzej Duda ratuje rząd

Gdyby nie Andrzej Duda, PiS musiałby stawić czoło problemom gospodarczym bez miliardów euro wsparcia z Unii Europejskiej. A na to Polski po prostu nie stać.

PiS obroniło Zbigniewa Ziobrę

Sejm przegłosował prezydencki projekt zakładający likwidację Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Izba Poselska zdecydowała również o odrzuceniu wniosku opozycji o odwołanie ministra sprawiedliwości.

Tylko w "Rz"
Polityka

Sondaż: Wyborcy PiS chcą, by opozycja startowała z osobnych list

Opinie na temat układu wyborczego, w którym powinna wystartować opozycja, są podzielone. Połowa wyborców opozycji chce jednej listy, ponad połowa zwolenników PiS – by każdy startował osobno.

Tylko w "Rz"
Handel

Stacje paliw gonią sklepy. Pomaga niedzielny zakaz handlu

Choć stacji paliw jest mniej niż 7 tys., to sklepy przy nich generują już ponad 12 mld zł obrotów. Walka o klientów będzie się zaostrzać, zwłaszcza z kurczącym się sektorem handlu tradycyjnego.

USA w przyszłym tygodniu ogłoszą przekazanie Ukrainie zestawów rakietowych?

Administracja Joe Bidena przygotowuje się do zwiększenia liczby rodzajów wysyłanego Ukrainie uzbrojenia poprzez przekazanie Kijowowi zaawansowanych zestawów rakietowych dalekiego zasięgu, które w ostatnim czasie znajdują się na szczycie listy sprzętu, jakiego od Zachodu domaga się odpierająca rosyjską inwazję Ukraina - podaje CNN powołując się na źródło w administracji.