Zabójcza drożyzna 6.0

Na Nowogrodzkiej zaczynają chyba powoli rozumieć, że polityka rozdawnictwa pieniędzy i agresywnego fiskalizmu się nie sprawdza, więc będą musieli podjąć działania ratunkowe. Jakie?

Co piąty Polak pozytywnie ocenił zagłuszanie uczestników wiecu

"Jak ocenia Pani/Pan zagłuszanie wystąpień uczestników prounijnej demonstracji w Warszawie, w tym m.in. weteranek Powstania Warszawskiego, przez uczestników kontrdemonstracji"

Tylko w „Rz”
Świat

Unia szykuje kompromis z Polską

Premier de facto potwierdzi prymat prawa europejskiego - dowiaduje się „Rz”.

Kaczyński: Debata z Tuskiem? Tak. Jeśli przeprosi. Tusk: Przepraszam. Kiedy debata?

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zadeklarował, że jest gotowy wziąć udział w debacie o Polsce razem z liderem Platformy Obywatelskiej Donaldem Tuskiem.

Czarnek zmienił nazwę uczelni o. Rydzyka. Na inauguracji roku mówił o „walcu laicyzacji”

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek ogłosił, że dotychczasowa Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zmieniła nazwę na Akademia Kultury Społecznej i Medialnej.

Myśliwi będą mogli polować w strefie stanu wyjątkowego? Minister zwrócił się do premiera

Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska, zwrócił się premiera Mateusza Morawieckiego i szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego o wprowadzenie zmian w rozporządzeniu, które umożliwiłyby myśliwym z Polskiego Związku Łowieckiego odstrzał w strefie stanu wyjątkowego.

EMCODEX, czyli alternatywa dla scentralizowanych rynków towarowych

Jest tak cennym surowcem, że zagraniczne laboratoria wykonują na nim kosztowne badania, otrzymując zapłatę w ekwiwalencie. Wkrótce, za sprawą polskiej spółki, stanie się szerzej dostępny.