TK przed decyzją o pierwszeństwie prawa w relacjach z Unią

W środę 22 września Trybunał Konstytucyjny ma wrócić do badania w pełnym składzie wniosku premiera o wskazanie, jak rozwiązywać kolizje prawa europejskiego z Konstytucją RP.

Turów: wyjście z UE czy dobrosąsiedzka ugoda?

Władze regionów Polski i Czech, których dotyczy konflikt wokół kopalni Turów, zgodnie zaapelowały do szefów rządów obu państw o porozumienie w tej sprawie. W imię przyjaznych stosunków.

Andrzej Duda w ONZ o kryzysie na granicy z Białorusią: Polska nie ustąpi

Staję przed państwem jako przywódca 38-milionowego narodu, który, podobnie jak wszystkie nasze państwa, przez ostatnie blisko dwa lata stawiał czoła niespotykanej do tej pory pandemii ze wszystkimi tego konsekwencjami – straciliśmy w ciągu 20 miesięcy 75 tys. osób, zachorowało prawie 3 miliony z 38 milionów mieszkańców naszego kraju - mówił prezydent Andrzej Duda, przemawiając na forum 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Tylko w "Rz"
Gospodarka

Członkostwo w UE nie opłaca się Polsce? Policzyliśmy

Wbrew sugestiom sceptycznych wobec Unii polityków, kapitał zagraniczny nie drenuje polskiego rynku. Firmy tego typu tworzą w Polsce ponad 2 mln miejsc pracy i dokładają dużo do PKB.

Polskie firmy coraz bardziej cierpią na gazowym kryzysie

Eksperci nie wierzą, aby w najbliższych miesiącach ceny błękitnego paliwa spadły poniżej obecnych rekordowych poziomów. To uderza w kondycję wielu firm. W skrajnym przypadku może część z nich doprowadzić do utraty płynności.

Potrafisz ochronić swoje dane w sieci?

Jak w prosty i skuteczny sposób zapewnić sobie bezpieczne surfowanie po internecie? Odpowiedź to połączenie chronione dzięki VPN.