Bogusław Chrabota: Jeszcze kilka słów o wieszaniu w Sejmie

Będziesz pan wisiał. Takimi słowami skierowanymi do ministra Niedzielskiego zapisał się na kartach awanturniczej historii polskiego parlamentaryzmu poseł Grzegorz Braun. Umysł niepokorny, wyrafinowany, niegdyś reżyser, scenarzysta i wykładowca akademicki.

Sondaż: 16,2 proc. ankietowanych zagłosowałoby przeciw Polsce w UE

W sondażu SW Research dla rp.pl zapytaliśmy jak zagłosowaliby respondenci, gdyby o obecności Polski w Unii Europejskiej decydowali dziś.

Michał Szułdrzyński: Tusk jako naczelny symetrysta

Dawno już nikt nie przedstawił tak gruntownej krytyki Platformy Obywatelskiej, jak zrobił to w sobotę w Płońsku Donald Tusk. Przewodniczący PO jak widać poświęcił ostatnio sporo uwagi analizie największych słabości swojej partii.

Crew Dragon: Kosmiczni turyści wrócili na ziemię

Czteroosobowy zespół Inspiration 4, pierwszej cywilnej misji na orbitę okołoziemską, powrócił na Ziemię, Kapsuła Crew Dragon wylądowała na Atlantyku blisko wybrzeża Florydy. Kosmiczni turyści spędzili w kosmosie trzy dni.

PiS chce ułatwić handel w niedziele. Jest projekt

Grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości złożyła w Sejmie projekt ustawy, który ma za zadanie upowszechnić handel w niedziele. Nowe przepisy dotyczą jednak nielicznych.

Nie żyje Jerzy Targalski

Zmarł Jerzy Targalski, politolog, historyk, publicysta związany m.in. z Telewizją Republika i „Gazetą Polską”. Miał 69 lat.

ŠKODA ENYAQ iV. Jazda buspasem i darmowe parkowanie na parkingach miejskich

ŠKODA ENYAQ iV. Jazda buspasem i darmowe parkowanie na parkingach miejskich

Advertisement