Pokojowa Nagroda Nobla. Wśród laureatów Aleś Bialacki i Memoriał

W Oslo przyznano Pokojową Nagrodę Nobla. Laureatami zostali białoruski obrońca praw człowieka Aleś Bialacki oraz dwie organizacje broniące praw człowieka - rosyjski Memoriał i ukraińskie Centrum Wolności Obywatelskich.

Aleksandra Matwiejczuk: Tak zwani pragmatycy

Ukraina nie może negocjować swego istnienia w obliczu ludobójczej kampanii – pisze obrończyni praw człowieka.

Rosja. Byle tylko zatkać poborowymi dziury we froncie

Ukraińscy żołnierze posuwają się naprzód, choć wolniej niż na początku swych ataków. Rosyjski prezydent zaś szuka możliwości zawarcia zawieszenia broni.

Szef NBP znów wśród tych gorszych. „Adam Glapiński musi zrobić więcej”

Magazyn "Global Finance" opublikował kolejną edycję rankingu szefów banków centralnych. Prezes NBP Adam Glapiński znów nie wypadł najlepiej.

Więzienie za łamanie zakazu handlu w niedzielę? Duda z "Solidarności": Tak

- Nie ma potrzeby, żeby w niedziele obywatele w naszym kraju kupowali betoniarki - powiedział przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda, opowiadając się w Radiu Zet za karaniem tych, którzy łamią zakaz handlu w niedziele oraz postulując objęcie recydywistów zakazem prowadzenia handlu w Polsce.

Dudek: PiS już wie, że węgiel nie wszędzie dojedzie przed mrozami

Na Nowogrodzkiej zdają sobie już sprawę, że nie wszędzie dojedzie węgiel przed pojawieniem się mrozów - stwierdził prof. Antoni Dudek, politolog i historyk, UKSW, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem, komentując oskarżenia formułowane przez PiS pod adresem samorządów.