Szwecja i Finlandia dalej od NATO? Nie ma postępów w rozmowach z Turcją

Rozmowy między przedstawicielami władz Turcji a delegacjami ze Szwecji i Finlandii, które odbyły się w tym tygodniu w Turcji, nie przyniosły przełomu jeśli chodzi o obiekcje Ankary wobec starań obu krajów nordyckich o członkostwo w NATO. Nie jest jasne, kiedy odbędą się kolejne rozmowy - podaje Reuters powołując się na dwa źródła.

Tumidalski: Likwidacja Izby Dyscyplinarnej może nie wystarczyć Brukseli

Przyjęta ustawa rozwiązuje część problemów wskazanych przez Unię, ale też tworzy nowe. Komisja Europejska nie zatwierdzi żadnego planu odbudowy, jeśli nie będzie przekonana, że wszystkie kryteria zostały spełnione.

Jest porozumienie kontrolerów z PAŻP co do wynagrodzeń

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej i Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego zawarły wstępne porozumienie w sprawie zmian w regulaminach pracy i wynagrodzeń. Oznacza to, że finał sporu o polskie niebo jest coraz bliższy.

Średnia cena nowego auta przekroczyła barierę 150 tysięcy zł

Brak dostępności samochodów znacząco odbija się nie tylko na nastrojach klientów, ale też cenach. W efekcie średnia cena pojazdów przekroczyła barierę 150 tysięcy złotych. To tyle ile kiedyś kosztowały bardzo dobrze wyposażone limuzyny.

Kraje G7 wzywają OPEC do zwiększenia wydobycia ropy

Ministrowie energetyki G7 wezwali grupę krajów produkujących ropę zrzeszonych w OPEC do wydobywania większej ilości ropy, ponieważ wojna Rosji na Ukrainie pcha ceny ropy do najwyższego poziomu od dekad.

Nowy pomysł Władimira Putina. Euroazjatyckie Centrum Eksportowe to nowe RWPG?

Prezydent Rosji Władimir Putin ma nowy pomysł na ratowanie gospodarki obłożonej sankcjami. Miałoby powstać Euroazjatyckie Centrum Eksportowe, który wspierałoby wymianę handlową między Rosją, „przyjaznymi” krajami byłego ZSRR oraz Azją.