Bruksela oceniła sytuację państw UE. 5 wskazówek dla Polski

Bruksela zachęca państwa członkowskie do hojnej polityki budżetowej. Polsce rekomenduje nadzwyczajne działania w celu przyspieszenia zielonej rewolucji.

Tylko w "Rz"
Rynek pracy

Stabilny etat wygrywa z pracą tymczasową

Rosnąca konkurencja o kandydatów do pracy sprawia, że firmy starają się ich przyciągnąć nie tylko wyższymi stawkami i pakietem benefitów, ale również ofertą stałego zatrudnienia.

Tylko w "Rz"
Kościół

Ochrona przed wykorzystywaniem seksualnym. Impuls idzie z Polski

Watykan dał zielone światło dla stworzenia nowego projektu w zakresie ochrony nieletnich przed wykorzystywaniem seksualnym. Liderami są polscy eksperci.

W obwodzie chersońskim powstanie rosyjska baza wojskowa?

Powołana przez Rosję, kolaboracyjna administracja obwodu chersońskiego, zwróci się do Moskwy z prośbą o stworzenie rosyjskiej bazy wojskowej na terytorium częściowo okupowanego przez Rosję obwodu - informuje rosyjska agencja informacyjna RIA.

Nawacki: przywrócę Juszczyszyna niezwłocznie. Juszczyszyn: nie wierzę

- Postanowienie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego ws. sędziego Pawła Juszczyszyna zostanie wykonane niezwłocznie – powiedział prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie sędzia Maciej Nawacki. Dotychczas, mimo orzeczeń sądowych, odmawiał przywrócenia zawieszonego sędziego do pracy.