Premier o wizji III wojny światowej. „Morawiecki jest tylko posłańcem Kaczyńskiego. W dodatku pogubionym”

„Takich słów, jakich użył premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla Financial Times, w Europie się nie używa. To świadczy albo o pogubieniu, albo o słabości premiera. A może o jednym i drugim. Tym bardziej, że kompromis rządu PiS z Komisją Europejską, był już na horyzoncie” – mówią Jędrzej Bielecki i Michał Szułdrzyński z „Rzeczpospolitej”.

Zarys kompromisu z Warszawą. Orzeczenie TK teoretycznie pozostanie w mocy

Po rozmowach z przywódcami Unii Donald Tusk ujawnił w sobotę w Sopocie, że Polska dostanie środki z Funduszu Odbudowy. To potwierdza doniesienia „Rzeczpospolitej" z 16 października.

Koniec marzeń o sudańskiej demokracji

Najważniejszy sudański generał Abd al-Fattah Burhan ogłosił w poniedziałek w południe stan wyjątkowy. Rozwiązał radę, która miała doprowadzić do wolnych wyborów w Sudanie, podobnie postąpił z rządem.

Badani o aferach pedofilskich: Papież powinien zdymisjonować cały Episkopat

W wyniku ujawnionych afer pedofilskich w polskim Kościele papież Franciszek powinien zdymisjonować cały Episkopat - tak uważa 50 proc. ankietowanych przez Kantar w sondażu dla "Faktów" TVN i TVN24.

Mołdawski przykład ku przestrodze Europy. Rosja użyła broni gazowej

Mołdawii skończył się długoletni kontrakt z Gazpromem. Rosja zagroziła, że ​​pozostawi Mołdawię bez gazu, jeżeli Kiszyniów nie zgodzi się na rosyjskie warunki. Są to warunki polityczne.

Google z wielką inwestycją w Polsce. Znów chmura

Amerykański gigant umacnia pozycję Polski na europejskim rynku chmurowym. Po tym, jak uruchomił w Polsce region Google Cloud, teraz rusza z następną inwestycją chmurową w naszym kraju. Tym razem otwiera w Warszawie Centrum Rozwoju Technologii.

ŠKODA ENYAQ iV. Świetnie wyposażony SUV dla Twojej firmy

ŠKODA ENYAQ iV. Świetnie wyposażony SUV dla Twojej firmy

Advertisement