Putin jednoczy Zachód. Nikt nie chce być neutralny

Już nawet Szwajcaria i Austria rozważają akcesję do NATO, a Bruksela angażuje się w zakup broni. Neutralność służyła Szwajcarom jak mało komu. Kraj otoczony przez walczące strony w pierwszej i drugiej wojnie światowej od przeszło 200 lat żyje w pokoju. Ale na widok rosyjskich zbrodni w Ukrainie przestał czuć się bezpiecznie.

Tylko w "Rz"
Polityka

Gdzie jest koniec Polski. Geoportal z błędami

Geodeta stwierdził, że w Geoportalu występują poważne błędy dotyczące danych obrazujących wielkości działek znajdujących się na granicy państwa oraz rozbieżności pomiędzy danymi z Polskiego Rejestru Granic i obrazem znaków załamania linii granicy państwowej Polski, a także danymi państw sąsiednich. Największa różnica wyniosła 52 metry.

Rynek nowych aut już na dnie, brak też używanych

Nie widać szans na większą dostępność samochodów i wyhamowanie wzrostu cen. Problemy zmotoryzowanych jeszcze pogłębią paliwa – w zaledwie tydzień litr benzyny podrożał 36 groszy.

Tylko w "Rz"
Polityka

Julia Tymoszenko: Bez Polski mielibyśmy znacznie mniejsze szanse w wojnie

Bez Polski mielibyśmy znacznie mniejsze szanse na zwycięstwo w tej wojnie – mówi Julia Tymoszenko, była premier Ukrainy, szefowa opozycyjnej partii Batkiwszczyna.

PiS czekają poważne zmiany. Partia przygotowuje się do wyborów

Partia Jarosława Kaczyńskiego szykuje się na poważne zmiany. I na przygotowania do wyborów.

"Politico": USA opierają się przed wysłaniem Ukrainie wyrzutni rakiet

Rośnie frustracja ukraińskich władz spowodowana oporem administracji Joe Bidena przed dostarczeniem Ukrainie amerykańskich wyrzutni rakiet dalekiego zasięgu. Władze w Kijowie twierdzą, że ta broń jest kluczowa w kwestii uzyskania przewagi nad rosyjską ciężką artylerią w walkach toczących się na wschodzie Ukrainy - pisze "Politico".