Nieoficjalnie: PiS chce zawiesić udział w spotkaniach Grupy Wyszehradzkiej

Rząd PiS rozważa tymczasowe zawieszenie uczestnictwa polskiego premiera w spotkaniach Grupy Wyszehradzkiej z udziałem Czech - nieoficjalnie informuje Wirtualna Polska.

Kopalnia w Turowie, miliony euro i widmo polexitu

„Nie możemy nie płacić kary za sprawę kopalni w Turowie” – mówi Anna Słojewska, korespondentka „Rz” w Brukseli. „Kopalni ot tak, z dnia na dzień, zamknąć nie można” – Mariusz Janik, dział ekonomiczny „Rzeczpospolitej”. „To kolejny front walki Warszawy z Unią Europejską i kolejny dzień sączenia narracji, jaka ta Bruksela jest zła” – kwituje Michał Szułdrzyński.

Bez zmian po spotkaniu protestujących medyków z resortem zdrowia

Wracamy do Białego Miasteczka - oświadczyli medycy po blisko czterogodzinnym spotkaniu z Ministerstwem Zdrowia.

Resort Czarnka proponuje 1 tys. zł podwyżki dla nauczycieli

Ministerstwo Edukacji i Nauki zaproponowało zmiany w zakresie pragmatyki zawodowej nauczycieli dotyczące m.in. systemu wynagradzania, podwyższenia płac, czasu pracy nauczycieli, awansu zawodowego czy urlopu wypoczynkowego.

Oficjalnie: Trzecia dawka szczepionki na COVID-19 dla osób po 50. roku życia

- Trzecia, przypominająca dawka szczepionki na COVID-19 będzie oferowana osobom, które ukończyły 50 lat - ogłosił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Potrafisz ochronić swoje dane w sieci?

Jak w prosty i skuteczny sposób zapewnić sobie bezpieczne surfowanie po internecie? Odpowiedź to połączenie chronione dzięki VPN.