Szułdrzyński: Orzeł Biały wylądował

Polskie służby mogły mieć poczucie bezkarności, wierząc, że dostały do ręki cudowne narzędzie umożliwiające inwigilację dowolnej osoby, o której nigdy nikt się nie dowie. I pewnie dlatego rządzący tak długo zaprzeczali i kręcili w tej sprawie.

Łomanowski: Spór ukraińskich liderów ważniejszy niż inwazja?

Nie zważając na rosyjskie zagrożenie, ukraińskie władze postanowiły ukarać byłego prezydenta Petra Poroszenkę, stawiając kraj w niebezpiecznym położeniu.

Polska ma asa w rękawie w sporze o Turów?

Czeska kopalnia ČSM działała przez rok bez oceny środowiskowej - twierdzi PGE.

Dr Konstanty Szułdrzyński: Mamy narzędzia i boimy się ich użyć?

- Ogromna śmiertelność w Polsce jest związana nie tylko z małym odsetkiem szczepień, ale z tym, że mamy bardzo przestarzały system opieki zdrowotnej - powiedział w TVN24 dr Konstanty Szułdrzyński, do niedawna członek Rady Medycznej przy premierze.

Banaś zwolnił Kwiatkowskiego z tajemnicy. Senator: Powiem wszystko, co wiem

Senator Krzysztof Kwiatkowski poinformował, że stawi się we wtorek przed senacką komisją nadzwyczajną do badania sprawy Pegasusa. Zadeklarował, że powie "wszystko co wie", ponieważ prezes NIK Marian Banaś zwolnił go z tajemnicy kontrolerskiej w tej sprawie.

Wirusolog: W tym roku Niemcy mogą ogłosić koniec pandemii

Czołowy niemiecki wirusolog uważa, że Niemcy powinny być w stanie ogłosić koniec pandemii w tym roku. Jego zdaniem noszenie maseczek prawdopodobnie będzie jeszcze konieczne w czasie następnej zimy.

AUTOPROMOCJA
TYDZIEŃ Z POLSKIM ŁADEM

W tym tygodniu w „Rzeczpospolitej”:

  • • komu może się opłacać ryczałt ewidencjonowany
  • ulga dla klasy średniej – korzystać z niej czy nie
  • PIT-2 – kto powinien składać
  • umowy zlecenia i o dzieło – kto straci, a kto zyska

CZYTAJ WIĘCEJ