Góralczyk: Dwa ognie Viktora Orbána

Viktor Orbán już widzi, że jego dotychczasowy wielki sojusznik Władimir Putin wojny nie wygrał i raczej nie wygra. Ale nie dajmy się zwieść. Mocno nagłośniona wizyta węgierskiej prezydent Katalin Novák w Warszawie nie jest żadnym przełomem.

Johnson chce zmian w protokole, będącym częścią umowy o wyjściu z UE

Londyn chce zniesienia kontroli towarów między Irlandią Północną a resztą Wielkiej Brytanii. Unia Europejska zareagowała natychmiast.

Renault reaguje na apel Zełenskiego i wycofuje się z Rosji

„Le Figaro” porównuje tę operację do odwrotu Napoleona z Moskwy.

Kreml przyznaje, że nadchodzi recesja. Pierwsza przy wysokich cenach surowców energetycznych

Po raz pierwszy w historii nowożytnej, rosyjska gospodarka wchodzi w recesję przy wysokich światowych cenach surowców. Przyznał to oficjalnie Kreml.

Sprawa UFO po pół wieku w Kongresie. Raport mówi o ok. 400 tajemniczych obiektach

Po raz pierwszy od 50 lat w amerykańskim Kongresie odbyło się publiczne przesłuchanie na temat UFO. Jak poinformowano, w wojskowej bazie jest ok. 400 przypadków raportów dotyczących "niezidentyfikowanych zjawisk powietrznych" (UAP).

W Rosji gwałtownie drożeją muszle klozetowe. Kto najbardziej na tym korzysta?

Sankcje sprawiły, że w rosyjskich sklepach mocno drożeje wyposażenie łazienek. Przede wszystkim wzrosły ceny baterii, zlewów, muszli klozetowych i instalacji z najniższej półki cenowej. Jednocześnie, według Pridexu, w segmencie premium występują „duży deficyt” po tym jak wycofali się producenci europejscy.