Flis: Skąd się biorą polityczni harcownicy

Prof. Jarosław Flis, socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego: Radykałowie są napędem do zmian, ale potrzebny jest też hamulec. Pożytkiem nie jest radykalizm, tylko to, żeby ktoś inny z obawy przed nim chciał ruszyć ważną sprawę z miejsca. Bo radykałowie żywią się błędami polityków głównego nurtu.

Lawinowy wzrost liczby zgonów na SOR-ach

O udostępnienie danych dotyczących liczby zgonów pacjentów na SOR-ach wystąpił do Ministerstwa Zdrowia senator KO Krzysztof Brejza.

Sergiusz Najar: Dramat Worka Turoszowskiego

Jak mamy budować transeuropejskie linie Kolei Dużych Prędkości z Czechami i Niemcami, jeżeli nakręcamy fobie i niechęci na miarę wojen i konfliktów z lat 1938 i 1939?

PiS chce zmiany regulaminu Sejmu ws. stanu wyjątkowego

Do Sejmu trafił projekt ustawy autorstwa posłów PiS, który zakłada możliwość przedłużenia stanu wyjątkowego zwykłą, a nie bezwzględną większością głosów.

"Wszystkie nasze strachy" najlepszym filmem festiwalu w Gdyni

46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dobiegł końca. W Konkursie Głównym znalazło się w tym roku 16 filmów. Złote Lwy zdobył obraz "Wszystkie nasze strachy" w reżyserii Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta.

Talibowie przywracają szariat. "Obcinanie rąk jest ważne dla bezpieczeństwa"

Afgański rząd talibów pracuje nad przywróceniem prawa szariatu, w tym egzekucji i obcinania rąk złodziejom. Takie zmiany zapowiedział mułła Nooruddin Turabi, w obecnym gabinecie odpowiedzialny za więziennictwo.

W trybie pracy zdalnej VPN jest dla firmy kluczowy

Jak w prosty i skuteczny sposób zapewnić sobie bezpieczne surfowanie po internecie? Odpowiedź to połączenie chronione dzięki VPN.