Już 1,5 miliona euro kar dziennie. „PiS i Z. Ziobro mogą tym bardziej nie ustąpić”

„Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej na wniosek KE postanowił sprawdzić obietnice polityków Prawa i Sprawiedliwości dotyczące likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Tyle tylko, że rachunek może rosnąć w nieskończoność, jeśli tak postanowi Jarosław Kaczyński. Bo nie dogada się ze Zbigniewem Ziobro” – mówią Michał Kolanko i Wojciech Tumidalski z „Rzeczpospolitej”.

Polska musi paktować z Putinem, by powstrzymać napływ migrantów?

Polska nie przezwycięży kryzysu na granicy bez umów z reżimami w Mińsku i Moskwie – uważają Niemcy, Hiszpanie i Włosi.

Niedzielski: Możemy przejść przez IV falę bez obostrzeń

Podejście do walki z pandemią jest takie, że maseczki i dezynfekcja są narzędziami, które powinny nam pozwolić przejść prze z czwartą falę bez dodatkowych restrykcji - stwierdził podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Premier Belgii o wywiadzie Morawieckiego dla "FT": Polski premier igra z ogniem

Premier Belgii, Alexander De Croo, w czasie inauguracji zajęć Kolegium Europejskiego ostrzegł Polskę, by ta nie traktowała Unii Europejskiej tylko jako "bankomatu" nie szanując jednocześnie wartości takich jak demokracja czy praworządność.

Lekarz: W Polsce mamy model "chcesz chorować i umrzeć - twoja decyzja"

Te liczby są dobijające - mówił o dobowej liczbie zgonów na COVID-19 w Polsce Tomasz Karauda, lekarz oddziału chorób płuc Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi, w rozmowie z TVN24.

Jest decyzja sądu ws. Marszu Niepodległości

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję wojewody mazowieckiego o rejestracji Marszu Niepodległości.