Po dwóch latach Stolica Apostolska uznała, że bp Henryk Tomasik, były ordynariusz radomski, dopuścił się „pewnych nieprawidłowości” w wyjaśnianiu sprawy dot. wykorzystywania seksualnego małoletnich, którego miał się dopuścić ksiądz-działacz „Solidarności”. To efekt publikacji „Rzeczpospolitej”. Nie wiadomo na razie czy i jak biskup zostanie ukarany.
"Który polityk jest obecnie Pani/Pana zdaniem liderem opozycji w Polsce?" - takie pytanie zadaliśmy w sondażu SW Research dla rp.pl.
Iga Świątek nie jest jeszcze legendą światowego tenisa, jak usiłują przekonać nas komentatorki pokazującego jej mecze Canalu+. Ich emocje można zrozumieć, ale gra dziewczyny z Raszyna o miejsce w historii dopiero się zaczyna.
Ministrowie handlu USA, Japonii, Australii, Kanady i Nowej Zelandii wyszli z posiedzenia Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC), kiedy na mównicę wszedł przedstawiciel Rosji. Kraje wspólnie z Tajwanem, Singapurem, Koreą Południową i Filipinami chcą powołać nową organizację współpracy, zamkniętą dla Chin i Rosji.
Proces Artura Nowaka, pełnomocnika wielu ofiar wykorzystywania seksualnego, którego prokuratura oskarża m.in. o płatną protekcję i utrudnianie postępowania karnego, prędko nie ruszy.
Prezydent USA podpisał ustawę o nowym pakiecie pomocy dla Ukrainy o wartości prawie 40 mld dolarów.
Uchodźcy z Ukrainy nie rozwiążą naszych problemów z demografią. Tylko po to, by utrzymać obecny wskaźnik osób w wieku produkcyjnym, musiałoby ich przybywać ćwierć miliona rocznie do końca dekady.
Nadrenia Północna-Westfalia zmaga się ze skutkami nawałnic, jakie przeszły przez Niemcy w nocy z piątku na sobotę. Huragany wyrwały drzewa i zrywały dachy. Co najmniej 40 osób zostało rannych. Jedna osoba zginęła.
Obwód kaliningradzki – rosyjska wyspa w Unii Europejskiej, granicząca z Polską i Litwą – wciąż otrzymuje komponenty do przemysłu motoryzacyjnego i towary spożywcze z terenu Unii. Nie może natomiast nic wysłać za granicę. Rosjanie winią Polaków, a chwalą Niemców.
Reforma Zbigniewa Ziobry nie przyspieszyła pracy sądów – wynika z danych Komisji Europejskiej.
Wysoki, przystojny, z lekką zapuszczoną brodą. W Cambridge zrobił doktorat z antropologii społecznej, wykładał na uniwersytecie w Wilnie. I kręcił filmy dokumentalne. W 2016 roku litewski reżyser Mantas Kvedaravicius pojechał do obwodu donieckiego, by dokumentować toczącą się tam wojnę. Zrealizował wówczas „Mariupol” - opowieść o półmilionowym mieście dotkniętym tragedią wojny. W 2022 roku wrócił do Ukrainy, do ludzi, których znał, z którymi przez kilka lat utrzymywał kontakt. Zginął na początku kwietnia od rosyjskiej kuli, w czasie ewakuacji z Mariupola. Miał 45 lat.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas