Po publikacji "Rz"
Kościół

Watykan ukarze biskupa Tomasika?

Po dwóch latach Stolica Apostolska uznała, że bp Henryk Tomasik, były ordynariusz radomski, dopuścił się „pewnych nieprawidłowości” w wyjaśnianiu sprawy dot. wykorzystywania seksualnego małoletnich, którego miał się dopuścić ksiądz-działacz „Solidarności”. To efekt publikacji „Rzeczpospolitej”. Nie wiadomo na razie czy i jak biskup zostanie ukarany.

TYLKO W "RZ"
Polityka

Sondaż: Kto jest liderem opozycji w Polsce?

"Który polityk jest obecnie Pani/Pana zdaniem liderem opozycji w Polsce?" - takie pytanie zadaliśmy w sondażu SW Research dla rp.pl.

Żukowski: Wielka gra Igi Świątek

Iga Świątek nie jest jeszcze legendą światowego tenisa, jak usiłują przekonać nas komentatorki pokazującego jej mecze Canalu+. Ich emocje można zrozumieć, ale gra dziewczyny z Raszyna o miejsce w historii dopiero się zaczyna.

Powstanie nowa APEC. Zamknięta dla Chin i Rosji

Ministrowie handlu USA, Japonii, Australii, Kanady i Nowej Zelandii wyszli z posiedzenia Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC), kiedy na mównicę wszedł przedstawiciel Rosji. Kraje wspólnie z Tajwanem, Singapurem, Koreą Południową i Filipinami chcą powołać nową organizację współpracy, zamkniętą dla Chin i Rosji.

Proces pełnomocnika ofiar wykorzystywania seksualnego szybko nie ruszy

Proces Artura Nowaka, pełnomocnika wielu ofiar wykorzystywania seksualnego, którego prokuratura oskarża m.in. o płatną protekcję i utrudnianie postępowania karnego, prędko nie ruszy.

Prezydent Biden podpisał nowy pakiet pomocowy dla Ukrainy

Prezydent USA podpisał ustawę o nowym pakiecie pomocy dla Ukrainy o wartości prawie 40 mld dolarów.

Cywilizacja

"Mariupol 2": odgłosy tragedii na Croisette