Tylko w "Rz"
Kościół

Radomski biskup Henryk Tomasik prześwietlony przez Stolicę Apostolską

Po dwóch latach Watykan uznał, że biskup Henryk Tomasik, były ordynariusz radomski, dopuścił się „pewnych nieprawidłowości” w wyjaśnianiu sprawy wykorzystywania seksualnego małoletnich.

Rekordy cen LPG. Będzie jeszcze drożej

Nie mamy dziś odpowiedniej infrastruktury, aby całkowicie zastąpić import gazu LPG z Rosji dostawami z innych kierunków. Podwyżki dotkną nie tylko kierowców.

Prezydent Duda chce, by Polskę i Ukrainę połączył nowy traktat o przyjaźni

Jest idea prezydenta Andrzeja Dudy, aby Polska i Ukraina zawarły nowy traktat i na nowo zdefiniowały swoje relacje - mówił w rozmowie z RMF FM Jakub Kumoch, szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta.

Zełenski: Historyczna decyzja. Wspólna kontrola celna na granicy z Polską

W swoim najnowszym wystąpieniu prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, ogłosił "historyczną" decyzję o ustanowieniu wspólnej kontroli celnej na granicy Polski z Ukrainą.

Rząd nie chce odstąpić od karania ochotników walczących na Ukrainie bez zgody

Kodeks karny przewiduje od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia za służbę w obcym wojsku bez zgody właściwego organu. I właśnie z taką odpowiedzialnością karną muszą liczyć się Polacy, którzy narażają życie, broniąc Ukrainy przed rosyjską inwazją. Żeby było inaczej, musiałyby zmienić się przepisy. Nie chce tego jednak PiS.