Chrabota: Masakra w Uvalde i Polska. Problem z dostępem do broni

Ile jeszcze będzie takich strzelanin, zanim problem na poważnie stanie w Kongresie? Możliwe, że czekać trzeba będzie kilka dekad, a może nawet dłużej, ale nie mam wątpliwości, że to dzikie prawo kiedyś się zmieni.

Potężne zamówienie na amerykańskie systemy rakietowe HIMARS

MON zapowiada ogromny zakup w USA systemów rakietowych wyposażonych w dalekosiężne, precyzyjne pociski do zwalczania celów lądowych.

Viktor Orban zabierze zyski firmom

Premier Węgier, Viktor Orban znalazł sposób na dofinansowanie budżetu mocno osłabionego kampanią wyborczą, która zapewniła mu kolejną kadencję. Środki odbierze firmom, które działają w jego kraju.

Sejmowa komisja rekomenduje odrzucenie wniosku ws. Ziobry

Sejmowa komisja sprawiedliwości zarekomendowała odrzucenie wniosku o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Afera mailowa. Premier miał akceptować zakup respiratorów od handlarza bronią

W internecie opublikowano kolejne e-maile, które - rzekomo - mają pochodzić ze skrzynki e-mailowej Michała Dworczyka, której zawartość mieli przechwycić hakerzy. Z ujawnionej korespondencji wynika, że premier Mateusz Morawiecki wiedział i akceptował, że dostawcą respiratorów (chodzi o głośną "aferę respiratorową") zostanie Andrzej I. właściciel niewielkiej firmy handlującej bronią.

Putin: Rosja jest gotowa do rozwiązania kryzysu żywnościowego

Podczas rozmowy telefonicznej z premierem Włoch Mario Draghim Putin zapewnił o gotowości Rosji do przezwyciężenia kryzysu żywnościowego.