Stan wyjątkowy, czyli codzienność Europy

Pierwszy w wolnej Polsce stan wyjątkowy wprowadzony na granicy z Białorusią musiał wywołać szok. Ale we Francji, Hiszpanii czy Włoszech to niemal codzienność, bo zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego są tam o wiele częstsze niż nad Wisłą. W przyszłości i u nas będzie podobnie.

Tragedia przed KPRM. Podczas protestu pacjent popełnił samobójstwo

Podczas porannej konferencji w tzw. białym miasteczku w Warszawie pacjent, prawdopodobnie onkologiczny, popełnił samobójstwo, strzelając sobie w głowę. Konferencja została przerwana, a obecni na miejscu medycy podjęli reanimację.

Białoruś jak za czasów Stalina

Państwo Aleksandra Łukaszenki coraz bardziej przypomina Białoruską Socjalistyczną Republikę Radziecką. Zwłaszcza pod względem propagandy antypolskiej.

Morawiecki odpowiada Tuskowi: Jesteśmy w stanie podjąć rzeczową dyskusję

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zaproponował wpisanie do konstytucji, by wypowiadanie umów międzynarodowych odbywało się większością dwóch trzecich głosów. Premier Mateusz Morawiecki deklaruje gotowość do rozmowy.

Volvo zmierza ku giełdzie. Celuje w wycenę 20 mld dolarów

Chiński konglomerat Geely Holding jest na zaawansowanym etapie rozmów z bankami o debiucie giełdowym Volvo Cars. Ma to nastąpić za kilka tygodni.

Polska - Słowenia 1:3. Siatkarze nie zagrają w finale ME

Spodek nie odleciał, gdyż zobaczył porażkę Polaków ze Słowenią.

ŠKODA ENYAQ iV. Poznaj dynamikę napędu elektrycznego

ŠKODA ENYAQ iV. Poznaj dynamikę napędu elektrycznego

Advertisement