Tylko w "Rz"
Dyplomacja

Ambasador Niemiec w Polsce: Nie rozumiem logiki działania władz w Warszawie

W środowisku PiS od dawna istnieje bardzo wyraźna skłonność do publicznego atakowania Niemiec dla zdobycia przychylności prawicowego elektoratu kosztem dobrych relacji polsko-niemieckich – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Arndt Freytag von Loringhoven, ambasador RFN.

NATO znacznie rozwinie siły szybkiego reagowania

Sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg zapowiedział, że liczebność sił szybkiego reagowania NATO wzrośnie z obecnych 40 do ponad 300 tys. żołnierzy.

Kaczyński o 700 plus: Nie sądzę, żeby było. To proinflacyjne

- 700 plus to właśnie posunięcie proinflacyjne. Nie sądzę, żeby było. Ale to nie oznacza, że my zaniechamy pomocy dla rodzin - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany o możliwość waloryzacji programu Rodzina 500 plus.

Ukraina zawiesza szereg porozumień z Rosją dotyczących bezpieczeństwa jądrowego

W szczególności strona ukraińska wypowiada umowę z Rosją o wymianie informacji i współpracy w zakresie regulacji bezpieczeństwa w wykorzystaniu energii jądrowej w celach pokojowych.

Dostawy gazu. Wicekanclerz Niemiec ostrzega przed poważnym kryzysem gospodarczym w Europie

Tej zimy niedobory gazu mogą doprowadzić do poważnego kryzysu gospodarczego w Europie - ostrzegł wicekanclerz i minister gospodarki Niemiec Robert Habeck.

AUTOPROMOCJA
ORZEŁ INNOWACJI

KONKURS DLA STARTUPÓW I INNOWACYJNYCH FIRM

WEŹ UDZIAŁ