„Brak KPO czyni z koalicji PiS i Solidarnej Polski najdroższą w historii”

„Spór Prawa i Sprawiedliwości z Solidarną Polską wokół losów Izby Dyscyplinarnej czyni z koalicji rządzącej chyba najdroższą w historii. Przez nich bowiem, do dziś nie otrzymaliśmy środków z europejskiego Funduszu Odbudowy” – mówi Zuzanna Dąbrowska, redaktorka „Rzeczpospolitej”.

Drastyczny wzrost cen w Polsce. NBP podał dane o inflacji bazowej

Narodowy Bank Polski opublikował wskaźniki inflacji bazowej w kwietniu 2022 r. Po wyłączeniu cen administrowanych wyniosła ona 12,2 proc. w skali roku, wobec 10,6 proc. miesiąc wcześniej.

Siemionczyk: Kraj kwitnących cen

Inflacja w Polsce jest ceną bardzo szybkiego rozwoju.

Ukrainka, która zaatakowała ambasadora Rosji, uciekła z Warszawy

"Po tym, jak Rosja rozpoczęła wojnę na pełną skalę i bezlitośnie zabija dzieci i kobiety, jest dla mnie objawieniem, że część polskiego społeczeństwa naiwnie wierzy, że z Rosją można jeszcze utrzymywać dobre stosunki i wierzy w dobrych Rosjan" - napisała w mediach społecznościowych Iryna Zemlana, Ukrainka, która 9 maja oblała czerwoną cieczą ambasadora Rosji.

Grupa posłów PiS nie wyklucza zmiany barw. „Głosujemy i nie debatujemy czy to jest słuszne czy nie”

- Na ostatnim klubie było jasno powiedziane, że ten kto ciężko, lojalnie pracuje jako poseł, nie ma powodów do obaw, jeśli chodzi o swoją przyszłość na listach - powiedział w rozmowie z Interią wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Według portalu w szeregach PiS rośnie niepokój przed kolejnymi wyborami.

Wystrzelony w czasie wojny rosyjski satelita z literą „Z” spada na Ziemię

Rosyjski satelita wojskowy Kosmos-2555, którego przeznaczenie jest tajne, spłonie w atmosferze maksymalnie za 2-3 tygodnie, jeśli jego kurs nie zostanie skorygowany - zwracają uwagę naukowcy.