Sejm przyjął „ustawę antykorupcyjną” Kukiz'15

Sejm przyjął nowelizację Kodeksu karnego przewidującą zaostrzenie kar dla osób skazanych za korupcję. Za przyjęciem ustawy głosowało 286 posłów, jeden był przeciwny, a 158 wstrzymało się do głosu.

Koniec omijania zakazu handlu w niedzielę

Sejm zlikwidował możliwość omijania zakazu handlu w niedzielę.

Sondaż CBOS: Poparcie PiS dwa razy większe niż dla Koalicji Obywatelskiej

Poparcie dla PiS jest ponad dwukrotnie wyższe od tego, na jakie może liczyć Koalicja Obywatelska - wynika z nowego sondażu CBOS.

Wiceminister sprawiedliwości: Władze brukselsko-berlińskie to szantażyści

- Z szantażystami, bo tak niestety trzeba określić władze brukselsko-berlińskie, trzeba postępować w sposób zdecydowany. Ani kroku w tył - powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski z Solidarnej Polski.

Kowal: PiS-owskie samorządy szalały jak pijane zające w kapuście

- Nawet rząd się zorientował, że samorządy przegięły - powiedział Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej, komentując pismo, jakie do samorządów wysłał dwa dni temu Waldemar Buda, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

ŠKODA ENYAQ iV. Komfort i zasięg, który daje wolność

ŠKODA ENYAQ iV. Komfort i zasięg, który daje wolność

Advertisement

RPO pyta premiera, jak rząd zamierza wykonać strasburski wyrok ws. Xero Flor

Wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie Xero Flor jest już ostateczny, bo polski rząd się od niego nie odwołał. Rzecznik Praw Obywatelskich pyta premiera, jak rząd zamierza go wykonać. Sprawa jest istotna, bo ETPCz zakwestionował w tym wyroku orzeczenie TK wydane z udziałem tzw. sędziego dublera. A za kilka dni, 22 września, skład TK, w którym mają zasiąść sędziowie uznawani za dublerów, orzeknie na wniosek premiera ws. prymatu konstytucji na unijnym prawem.