We Lwowie doszło do spotkania prezydenta Wołodymyra Zełenskiego z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem i szefem ONZ Antonio Guterresem.
Trzy samoloty MiG-31 uzbrojone w pociski hipersoniczne Kindżał, zostały przeniesione na lotnisko Czkałowsk w obwodzie kaliningradzkim - informuje TASS, cytując resort obrony Rosji.
Nowa opłata za gaz sprawi, że wielu Niemców otrzyma znacznie wyższe rachunki za energię. Teraz kanclerz Scholz zapowiedział, że podatek VAT na gaz zostanie obniżony. Ale klienci i tak zapłacą więcej.
Lekarze zabronili Robertowi Karasiowi kontynuowanie Swiss Ultra Triathlonu, czyli wyścigu na dystansie 10-krotnego Ironmana. Po przepłynięciu 38 km i pokonaniu 1800 km na rowerze Polak jako pierwszy rozpoczął bieg na dystansie 422 km.
Ukraiński artysta i wolontariusz Serhij Prytuła, inicjator akcji zbierania środków na Ukrainie na zakup "ludowego bayraktara", poinformował, że ponad 600 mln hrywien zebranych na ten cel, zostało przeznaczonych na zakup satelity dla ukraińskiej armii.
Zawieszenie działalności w Rosji i wycofanie ze wspólnych projektów z Gazpromem przez brytyjsko-niderlandzkiego giganta energetycznego pociągnęło za sobą dla Rosjan spadek wydobycia, problemy z urządzeniami i częściami. Teraz Gazprom chce się za to zemścić.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji oświadczyło, że Moskwa użyje swojego arsenału nuklearnego tylko w "nadzwyczajnych okolicznościach" i że nie jest zainteresowana bezpośrednią konfrontacją z NATO i Stanami Zjednoczonymi.
Ren, kluczowa z gospodarczego punktu widzenia rzeka Niemiec, został zablokowany. To może pogłębić trudności w zaopatrywaniu elektrowni w węgiel, zwiększając popyt na deficytowy gaz.
Miesięczny limit darmowych treści został wyczerpany
Unikalna oferta
Tylko 5,90 zł/miesiąc
Jeśli zmienisz zdanie, anuluj subskrypcję.
Sprawa, którą rozpatrywał sąd w Ostrołęce, a później w Białymstoku dotyczy dziesiątek tysięcy polskich rodzin.
Niewiele jest pozytywnych aspektów suszy, która dotyka obecnie wiele krajów w Europie. To jednak dzięki niej archeolodzy i miłośnicy prehistorii mają teraz rzadką okazję, by z bliska i dokładnie przyjrzeć się „hiszpańskiemu Stonehenge”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas