Buława w plecaku Trzaskowskiego. „Czeka na swój czas”

„Rafał Trzaskowski planuje swoją polityczną przyszłość długoterminowo. Przywództwo w PO jest bowiem w tej chwili zabetonowane. Ale za kilka lat, właśnie dzięki Campus Polska, może się okazać, że to prezydent Warszawy ma największą siłę w tej partii” – mówi Michał Kolanko, dziennikarz polityczny „Rzeczpospolitej”.

Szoszyn: Uciekać czy razem utonąć

Sojusznicy Kremla, powierzając swoje bezpieczeństwo państwu, które stało się największym zagrożeniem dla pokoju, mogą paść jego kolejnymi ofiarami. Oby mieli jeszcze czas na wyrwanie się z tego potrzasku.

Polska zbrojeniówka pracuje na pełnych obrotach.

Zakłady w Tarnowie radykalnie przyspieszają. Celem pomoc Ukrainie

W Rosji gwałtownie drożeją muszle klozetowe. Kto najbardziej korzysta na tym?

Sankcje sprawiły, że w rosyjskich sklepach mocno drożeje wyposażenie łazienek. Przede wszystkim wzrosły ceny baterii, zlewów, muszli klozetowych i instalacji z najniższej półki cenowej. Jednocześnie, według Pridexu, w segmencie premium występują „duży deficyt” po tym jak wycofali się producenci europejscy.

Konwój autokarów. Obrońcy Azowstalu opuszczają Mariupol

Co najmniej siedem autobusów przewożących ukraińskich żołnierzy, którzy się poddali, opuściło teren zakładów Azowstal w Mariupolu - podała agencja Reutera.

Związkowcy chcą dwóch podwyżek minimalnego wynagrodzenia w 2023 r.

W odpowiedzi na galopująca inflację strona pracowników w Radzie Dialogu Społecznego, którą reprezentują NSZZ „Solidarność”, Forum Związków Zawodowych i Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, złożyła do Ministerstwa Finansów propozycję wynagrodzeń, która miałaby wejść w życie od stycznia 2023 roku.