Szułdrzyński: Pojedynek czy loteria

Tak jak matematyka jest uważana za królową nauk, tak też arytmetyka jest królową polskiej polityki. Szczególnie teraz, gdy właściwie podczas każdego posiedzenia Sejmu padają pytania o to, czy Jarosław Kaczyński dysponuje większością.

Sondaż: Polacy boją się biedy

Podwyżki cen obudziły poczucie zagrożenia ubóstwem. Oszczędności posiada mniej niż co druga osoba, a co trzecia obawia się, że finanse jej rodziny jeszcze się pogorszą – wynika z sondażu KRD.

Bielecki: Władimir Putin natknął się na mur

Klamka zapadła. Ameryka nie odda Rosji po dobroci jej dawnej strefy wpływów. Kreml musi teraz zdecydować, czy siłą odtwarzać ostatnie imperium kolonialne Europy.

Stoltenberg: NATO jest gotowe na konflikt zbrojny Rosji z Ukrainą

NATO zwiększy liczbę żołnierzy w pobliżu granic z Federacją Rosyjską w przypadku agresywnych działań Moskwy przeciw Kijowowi - powiedział sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg, w rozmowie z radiem Echo Moskwy.

Adam Niedzielski o krok od dymisji? Czuje się oszukany przez "lex Kaczyński"

Adam Niedzielski krytycznie ocenia nowy projekt ustawy covidowej, zaprezentowany przez PiS w Sejmie, który opozycja okrzyknęła mianem "lex Kaczyński". Minister zdrowia ma być o krok od podania się do dymisji - podaje Onet.

Rosja grozi zerwaniem stosunków dyplomatycznych z USA

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow stwierdził, że wprowadzenie przez Waszyngton pakietu nowych sankcji wobec Moskwy byłoby równoznaczne z zerwaniem stosunków między Rosją a Stanami Zjednoczonymi.

4 (2022)

(29-30.1.2022)

Czytaj

Ludzkość znów ruszyła na podbój kosmosu

W kosmosie zaroiło się od nowych, ambitnych przedsięwzięć. Milion kilometrów od Ziemi zaparkował superteleskop, rozkręca się kosmiczna turystyka, rusza program załogowej misji na Księżyc, a amerykańskie i chińskie łaziki przygotowują grunt do postawienia przez człowieka stopy na Marsie. Homo sapiens znów patrzy ku gwiazdom