Pięć złotych za dolara i franka. „Podziękujcie rządowi PiS i NBP”

„Wojna nie tłumaczy takiej słabości polskiej waluty. Złoty cierpi przez politykę gospodarczą prowadzoną latami przez PiS. Rozdajmy jeszcze więcej pieniędzy, obniżmy podatki Polakom, a podwyższmy firmom i będziemy mieć kolejny rekord. Na przykład 6 złotych za euro, dolara, czy też franka szwajcarskiego” – mówi Krzysztof Adam Kowalczyk w rozmowie z Cezarym Szymankiem.

Bundeswehra przygotowuje się do obrony kraju

Nowa zimna wojna jest już faktem. Po ataku Rosji na Ukrainę Niemcy ogłosiły historyczny przełom i wzmacniają obronę narodową.

Meduza: Kreml odroczy nielegalną aneksję ukraińskich terytoriów

Niezależny rosyjski portal Meduza poinformował, że nielegalna aneksja terytoriów okupowanych zostanie odroczona, ponieważ na chwilę obecną nie będzie miała pożądanego „efektu PR” wobec ludności rosyjskiej.

Znana przyczyna śmierci Kościuszki. Zaskakujące wyniki badań Polaków

Badania molekularne pomogły wyjaśnić przyczyny śmierci Tadeusza Kościuszki. Jak się okazuje to nie tyfus ani zapalenie płuc były przyczyną śmierci naszego bohatera narodowego.

Premier Morawiecki: Apelujemy, aby jednak dokonywać auto reglamentacji

Premier Mateusz Morawiecki w końcu przyznał, że jest problem z wystarczającą dostępnością węgla i zaapelował, aby „dokonywać pewnego rodzaju auto reglamentacji zakupów”.