Rosyjskie myśliwce, wyposażone w pociski hipersoniczne, w pobliżu granic Polski

Trzy samoloty MiG-31 uzbrojone w pociski hipersoniczne Kindżał, zostały przeniesione na lotnisko Czkałowsk w obwodzie kaliningradzkim - informuje TASS, cytując resort obrony Rosji.

Rząd Niemiec obniża VAT na gaz

Nowa opłata za gaz sprawi, że wielu Niemców otrzyma znacznie wyższe rachunki za energię. Teraz kanclerz Scholz zapowiedział, że podatek VAT na gaz zostanie obniżony. Ale klienci i tak zapłacą więcej.

Robert Karaś przerwał dziesięciokrotnego Ironmana. Polak odwieziony karetką do szpitala

Lekarze zabronili Robertowi Karasiowi kontynuowanie Swiss Ultra Triathlonu, czyli wyścigu na dystansie 10-krotnego Ironmana. Po przepłynięciu 38 km i pokonaniu 1800 km na rowerze Polak jako pierwszy rozpoczął bieg na dystansie 422 km.

Ukraińcy zbierali na bayraktara, kupili satelitę

Ukraiński artysta i wolontariusz Serhij Prytuła, inicjator akcji zbierania środków na Ukrainie na zakup "ludowego bayraktara", poinformował, że ponad 600 mln hrywien zebranych na ten cel, zostało przeznaczonych na zakup satelity dla ukraińskiej armii.

Shell sparaliżował Gazprom, Rosjanie chcą rewanżu

Zawieszenie działalności w Rosji i wycofanie ze wspólnych projektów z Gazpromem przez brytyjsko-niderlandzkiego giganta energetycznego pociągnęło za sobą dla Rosjan spadek wydobycia, problemy z urządzeniami i częściami. Teraz Gazprom chce się za to zemścić.

AUTOPROMOCJA

Miesięczny limit darmowych treści został wyczerpany

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc

Jeśli zmienisz zdanie, anuluj subskrypcję.

WYBIERAM