Baltic Pipe otwarty. Morawiecki: Gazociągiem Nord Stream płynęła ukraińska krew

– Baltic Pipe miał na swojej drodze wielu przeciwników i przeciwieństw. W dobie kryzysu gazowego, otwieramy nowe połączenie gazowe. Z tej tłoczni gaz będzie mógł być rozdzielany tam, gdzie on będzie potrzebny – powiedział prezydent RP Andrzej Duda podczas symbolicznego uruchomienia gazociągu Baltic Pipie.

Urzędnicy Ziobry zarobią więcej. Ale tylko w Warszawie

Urzędnicy sądów i prokuratur zatrudnieni w sądzie lub w prokuraturze, których siedziba znajduje się na obszarze m.st. Warszawy, którzy tu pracują, mogą liczyć na stołeczny dodatek specjalny w wysokości do 25 proc wynagrodzenia zasadniczego i dodatku z tytułu zajmowanego stanowiska lub pełnionej funkcji łącznie. Rzecz dotyczy osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony.

KE potrąciła Polsce kolejne miliony euro

Komisja Europejska potrąciła Polsce szóstą transzę kar za brak pełnego wykonania orzeczenia TSUE z lipca zeszłego roku - podaje Radio RMF FM. Tym razem 33 mln euro.

Jest dziura w Nord Stream 2. Gazprom wietrzy spisek

Budowany w pośpiechu po wycofaniu się zachodnich wykonawców tylko przez rosyjskie firmy gazociąg przepuszcza gaz, którym został bezprawnie zapełniony, by wymusić zgodę na uruchomienie. Gazprom przyznał, że w Nord Stream 2 „pojawiła się dziura”, a uszkodzenia trzech nitek całego gazociągu północnego są „bezprecedensowe”.

Kreml liczy na układ. Chce zmusić Kijów do rozmów o pokoju

Wiele wskazuje na to, że anektując kolejne terytoria Ukrainy, Władimir Putin chce zmusić Kijów do rozmów pokojowych.

Nieoficjalnie: Michał Dworczyk wkrótce odejdzie z rządu

Szef KPRM Michał Dworczyk wkrótce pożegna się z rządem - wynika z nieoficjalnych informacji RMF FM. Według tego źródła, odwołanie Dworczyka jest przesądzone.