„Putin się łudzi, że wygra. Ale Kijów na to nie pozwoli”

„Za ogłoszeniem aneksji ukraińskich terytoriów, za wybuchami w gazociągach Nord Stream, za groźbami użycia broni jądrowej stoi nadzieja Putina, że jakiś zachodni kraj się wyłamie i usiądzie z nim do stołu. Tylko, że o zakończeniu wojny nie będzie decydował już rosyjski prezydent, a ukraińscy żołnierze” – mówi Andrzej Łomanowski w rozmowie z Cezarym Szymankiem.

Polsko–szwedzki kabel uszkodzony przez Nord Stream?

Wybuchy, które uszkodziły Nord Stream, miały miejsce obok innej wrażliwej infrastruktury kabla elektrycznego między Szwecją a Polską. Szwedzki operator sieci przesyłowej Svenska kraftnät bada, czy doszło do uszkodzenia infrastruktury.

Sondaż Centrum Lewady. Ogłoszenie mobilizacji? "Niepokój, strach, przerażenie”

Poparcie dla działań rosyjskiego wojska pozostaje wysokie, ale wzrosła liczba zwolenników rozpoczęcia negocjacji.

Putin wzywa kraje byłego ZSRR do konsolidacji przeciwko Zachodowi

Na spotkaniu byłych państw sowieckich prezydent Rosji Władimir Putin wezwał ich przywódców do pomocy w stworzeniu „bardziej sprawiedliwego porządku światowego” i stwierdził, że Zachód podżega do konfliktów na ich terytorium.

KNF nałożyła 20 mln zł kary na Leszka Czarneckiego

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła 20 mln zł kary na przedsiębiorcę Leszka Czarneckiego za niedochowanie przez niego zobowiązania inwestorskiego, złożonego w związku z zawiadomieniem o zamiarze objęcia akcji Get Bank – podano w komunikacie.