Chrabota: Kaliningrad należy się Czechom jak psu buda

W kwestii personalnej obsady stanowiska gubernatora Kaliningradu po przejęciu w formie referendum obwodu przez Czechów, zdecydowanie najlepszym kandydatem jest Wodnik Szuwarek. Żadna tam Makowa Panienka. Propozycję Krecika rosyjscy mieszkańcy Kaliningradu mogliby uznać za niepoważną

Rosyjskie myśliwce naruszyły polską przestrzeń powietrzną

Cztery rosyjskie myśliwce naruszyły przestrzeń powietrzną Polski i Szwecji. Międzynarodowa akcja w ramach misji Baltic Air Policing zmusiła je do powrotu w przestrzeń powietrzną Kaliningradu.

Kowalczyk: Brak podwyżki stóp? Opamiętajcie się, rządzący

Rada Polityki Pieniężnej niespodziewanie składa broń w walce z rosnącą inflacją. Ale też sama nie dałaby – i nie da – rady, jeśli rząd i partia trzymająca władzę nie pomogą jej poprzez ograniczenie swoich proinflacyjnych działań.

Stopy procentowe. Decyzja RPP bije w złotego

Rada Polityki Pieniężnej utrzymała stopy procentowe na poziomie 6,75 proc. Ekonomiści oczekiwali wzrostu o 25 pkt bazowych do 7 proc.

Putin "zaskoczony" wynikami referendów

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że był zaskoczony wynikami referendów w okupowanych terytoriach Ukrainy, które Rosja zaanektowała po rzekomo wygranych przez Rosję głosowaniach mieszkańców.