Chrabota: Jeszcze kilka słów o wieszaniu w Sejmie

Będziesz pan wisiał. Takimi słowami skierowanymi do ministra Niedzielskiego zapisał się na kartach awanturniczej historii polskiego parlamentaryzmu poseł Grzegorz Braun. Umysł niepokorny, wyrafinowany, niegdyś reżyser, scenarzysta i wykładowca akademicki.

Szułdrzyński: Tusk jako naczelny symetrysta

Dawno już nikt nie przedstawił tak gruntownej krytyki Platformy Obywatelskiej, jak zrobił to w sobotę w Płońsku Donald Tusk. Przewodniczący PO jak widać poświęcił ostatnio sporo uwagi analizie największych słabości swojej partii.

Sondaż: 16,2 proc. ankietowanych zagłosowałoby przeciw Polsce w UE

W sondażu SW Research dla rp.pl zapytaliśmy jak zagłosowaliby respondenci, gdyby o obecności Polski w Unii Europejskiej decydowali dziś.

Powstaje potężny chipowy sojusz. Strach przed Chinami

Przywódcy USA, Japonii, Indii i Australii zdecydowali, że w tym tygodniu w Waszyngtonie uzgodnią strategię budowy bezpiecznych łańcuchów dostaw półprzewodników – napisał japoński dziennik Nikkei, powołując się na projekt wspólnego oświadczenia.

Robogórnicy będą kopać na księżycu

Naukowcy chcą wysłać na naturalnego satelitę Ziemi autonomiczne maszyny, które mają wydobywać tamtejsze zasoby. Takie roje górniczych robotów miałyby również drążyć w skałach m.in. przyszłe bazy dla astronautów.

ŠKODA ENYAQ iV. Jazda buspasem i darmowe parkowanie na parkingach miejskich

ŠKODA ENYAQ iV. Jazda buspasem i darmowe parkowanie na parkingach miejskich

Advertisement