Raport o prawie dla firm w Polsce: nieład w podatkach i pozorne ułatwienia

Nieprzyjazne prawo to efekt braku rzetelnego dialogu z przedsiębiorcami – uważają Pracodawcy RP. Nie uchwalono w ostatnim czasie praktycznie żadnych ustaw, które redukowałyby biurokrację i inne obciążenia przedsiębiorców – twierdzą Pracodawcy RP w dorocznym „Raporcie deregulacyjnym", do którego dotarła „Rzeczpospolita".

Giertych na komisji: Chciano inwigilować Tuska

O fakcie inwigilowania przez system Pegasus dowiedziałem się w połowie grudnia ubiegłego roku, z informacji, które przedstawił mi przedstawiciel Citizen Lab - mówił w czasie kolejnego dnia obrad senackiej komisji nadzwyczajnej do badania sprawy Pegasusa były wicepremier, Roman Giertych. Pracami komisji kieruje senator Koalicji Obywatelskiej, Marcin Bosacki, w komisji nie zasiedli przedstawiciele PiS - dwa miejsca przeznaczone dla nich nadal czekają na obsadzenie.

Koronawirus w Polsce. Rekordowo wysoka liczba zakażeń - ponad 53 tys. przypadków

W Polsce stwierdzono 53 420 nowych przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 - przekazało Ministerstwo Zdrowia informując, że z powodu COVID-19 zmarły 62 osoby, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 214.

Sejmowa komisja za odebraniem immunitetu Marianowi Banasiowi

Dziewięcioma głosami "za" przy siedmiu głosach "przeciw" sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych poparła wniosek o uchylenie immunitetu prezesowi NIK Marianowi Banasiowi.

Największy koncern Niemiec: nie potrzebujemy Nord Stream 2

Największy koncern energetyczny w Niemczech ogłosił bezużyteczność rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2. W Unii jest dość rurociągów przesyłowych i terminali, by zabezpieczyć Wspólnotę gazem.