Von der Leyen: Oczekujemy, że Polska wdroży orzeczenie TSUE

System dyscyplinarny dla sędziów musi zostać zmieniony, a sędziowie odwołani niezgodnie z prawem muszą zostać przywróceni - powiedziała Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej, na konferencji prasowej po szczycie UE w Brukseli. Wyraziła przy tym oczekiwanie, że Polska wdroży orzeczenie TSUE.

Bielecki: Spotkanie Morawiecki-Le Pen. Tragiczny błąd premiera

Szef rządu przyjął w trakcie szczytu UE w Brukseli liderkę Zjednoczenia Narodowego, Marine Le Pen. Ten gest to dla Emmanuela Macrona sygnał, że Polak stawia na jego główną rywalkę w wyborach wiosną przyszłego roku.

Niedzielski: Od 2 listopada skierowania na trzecią dawkę

„Warunkiem będzie okres sześciu miesięcy od przyjęcia ostatniej dawki szczepionki”.

Mata w McDonald’s – w czym właściwie problem?

Najpopularniejszy obecnie polski raper Mata ma swój zestaw w McDonald’s. W sieci zawrzało: „głos pokolenia”, wzór dla młodych namawia do śmieciowego jedzenia. – Każdy chce o Macie pisać, ale nikt nie chce się wsłuchać, co się na jego ostatnim albumie dzieje – mówi Marcin Flint, dziennikarz muzyczny, gość podcastu Michała Płocińskiego.

Tusk: Rozmawiałem z przywódcami Niemiec, Austrii, Irlandii. Morawiecki z Le Pen

Były premier i były szef Rady Europejskiej, p.o. przewodniczącego PO Donald Tusk napisał na Twitetrze, że rozmawiał w czwartek m.in. z przewodniczącą Komisji Europejskiej oraz przywódcami Niemiec, Austrii, Chorwacji, Irlandii, Grecji, Słowenii i Słowacji.

Prezes Kaczyński chce pokazać, że wszyscy są zagrożeniem

Jarosław Kaczyński snuje opowieść o tym, że rząd PiS walczy z nieustannymi atakami: ze strony rosyjskiej, Unii, że wszyscy zewsząd czekają na naszą suwerenność – tak ostatnie wypowiedzi w mediach prezesa PiS podsumowuje Michał Szułdrzyński. – To komunikat, który ma przekonać twardy elektorat partii, że musimy się bronić i trzymać razem – dodaje Michał Kolanko.

Kompaktowy SUV za mniej niż myślisz: Mazda CX-30 M Hybrid z silnikiem 186KM

Kompaktowy SUV za mniej niż myślisz: Mazda CX-30 M Hybrid z silnikiem 186KM

Advertisement