Prezes Kaczyński chce pokazać, że wszyscy są zagrożeniem

Jarosław Kaczyński snuje opowieść o tym, że rząd PiS walczy z nieustannymi atakami: ze strony rosyjskiej, Unii, że wszyscy zewsząd czekają na naszą suwerenność – tak ostatnie wypowiedzi w mediach prezesa PiS podsumowuje Michał Szułdrzyński. – To komunikat, który ma przekonać twardy elektorat partii, że musimy się bronić i trzymać razem – dodaje Michał Kolanko.

Daleko do stagflacji. Strefa euro traci impet

Gospodarka strefy euro w październiku trzeci miesiąc z rzędu traciła impet. Szczególnie mocno pogorszyła się koniunktura w sektorze przemysłowym, który boryka się z zaburzeniami w łańcuchach dostaw. Mimo to, strefa euro wciąż rozwija się bardzo szybko. A popyt jest na tyle silny, że firmy nie mają problemów z podnoszeniem cen.

Bielecki: Spotkanie Morawiecki-Le Pen. Tragiczny błąd premiera

Szef rządu przyjął w trakcie szczytu UE w Brukseli liderkę Zjednoczenia Narodowego, Marine Le Pen. To może zabić kompromis z Unią.

Szczepionka Pfizer/BioNTech skuteczna w 91 proc. wśród dzieci w wieku 5-11 lat

Dawka szczepionki Pfizer/BioNTech na COVID-19 przeznaczona dla dzieci jest skuteczna w 91 proc. w przeciwdziałaniu bezobjawowemu zakażeniu u dzieci w wieku od 5 do 11 lat - wynika z wyników badań opublikowanych w piątek.

Tusk: Rozmawiałem z przywódcami Niemiec, Austrii, Irlandii. Morawiecki z Le Pen

Były premier i były szef Rady Europejskiej, p.o. przewodniczącego PO Donald Tusk napisał na Twitetrze, że rozmawiał w czwartek m.in. z przewodniczącą Komisji Europejskiej oraz przywódcami Niemiec, Austrii, Chorwacji, Irlandii, Grecji, Słowenii i Słowacji.

Będą zmiany w programie "Rodzina 500+". Duda podpisał ustawę

Kancelaria prezydenta poinformowała, że w piątek Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci oraz niektórych innych ustaw.

Kompaktowy SUV za mniej niż myślisz: Mazda CX-30 M Hybrid z silnikiem 186KM

Kompaktowy SUV za mniej niż myślisz: Mazda CX-30 M Hybrid z silnikiem 186KM

Advertisement