List Morawieckiego do przywódców państw UE. Uspokaja i ostrzega

Premier Mateusz Morawiecki napisał list do "wszystkich szefów rządów i prezydentów krajów UE, w którym wyjaśnia kwestie relacji prawa konstytucyjnego do prawa unijnego" - informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Polska będzie badać oddziaływanie kopalnii w Niemczech

Kopalnia Jänschwalde znajduje się w Niemczech, ale należy do Czechów.

Bruksela szykuje nowe przepisy budżetowe na epokę po pandemii

Unia Europejska przystępuje do zmiany przepisów o budżetach krajów członkowskich, aby dostosować je do realiów po pandemii: większego zadłużenia krajów i ogromnych kosztów przestawiania gospodarki na zerową emisję spalin.

Péter Márki-Zay, kłopotliwy rywal dla węgierskiego premiera

Pół roku przed wyborami parlamentarnymi zjednoczona opozycja wybrała swego lidera. Ma to być pierwszy krok na drodze do detronizacji Viktora Orbána.

Gazprom nakręca cenę gazu i zwiększa presję na Unię

Rosyjski monopolista nie zarezerwował żadnych dodatkowych przepustowości przez Ukrainę, a przez Polskę - trzy razy mniej od zaproponowanej wielkości. To kolejna forma nacisku na Unię w sprawie Nord Stream 2. Cena gazu skoczyła o 30 procent.

SUV Mazda CX-30 M Hybrid z nowym silnikiem 186KM teraz już od 866 zł netto/msc

SUV Mazda CX-30 M Hybrid z nowym silnikiem 186KM teraz już od 866 zł netto/msc

Advertisement

Szpital: Prezydent Czech Miloš Zeman nie jest w stanie wykonywać obowiązków

Według Centralnego Szpitala Wojskowego, prezydent Miloš Zeman nie jest w stanie wykonywać żadnych obowiązków służbowych, a prognoza jego stanu jest wyjątkowo niepewna. Placówka przekazała informację na ten temat do przewodniczącego Senatu Miloša Vystrčila, który opublikował list na konferencji prasowej.