Tylko w "Rz"
Handel

E-handel gotów na omikrona. Na rynek wchodzą nowi gracze

Pandemia pozwoliła chwycić sklepom internetowym wiatr w żagle. Kolejna fala jeszcze nakręci mocno rozpalony rynek. Lockdowny z 2020 r. spowodowały wzrost popularności zakupów internetowych, choć już wcześniej ten rynek rósł w dwucyfrowym tempie. Przekłada się to na liczbę sprzedawców, których liczba tak w 2020, jak i 2021 r. wzrosła po około 8 tys. – wynika z danych wywiadowni Dun & Bradstreet zebranych specjalnie dla „Rzeczpospolitej".

Tylko w "Rz"
Podatki

Ostatnie odliczenie składki zdrowotnej od firmowego PIT

Przedsiębiorca, który w grudniu zapłacił szybciej do ZUS, już w styczniu skorzysta z podwójnej ulgi.

Tylko w „Rz”
Kościół

Watykan knebluje polskich biskupów. Poznaliśmy treść instrukcji

Stolica Apostolska zachęca polskich hierarchów do współpracy ze świeckim wymiarem sprawiedliwości, ale o tym jakie dokumenty mu ujawnić będzie decydowała sama. „Rzeczpospolita” dotarła do przeznaczonej „do użytku wewnętrznego” instrukcji Watykanu.

Niemieckie media: Nord Stream 2 elementem przygotowań do inwazji na Ukrainę

"Gazociąg Merkel-Putin uplasował Europę w strefie bezpieczeństwa trzeciej klasy. Najwyższy czas, żeby Scholz naprawił ten błąd. Kanclerz musi wyraźnie powiedzieć to Putinowi: Jeśli ten zaatakuje Ukrainę, rurociąg będzie martwy" - wskazują niemieckie media.

Prof. Pyrć: Są osoby, które chcą, by ta pandemia trwała jeszcze długo

Wiele zaleceń Rady Medycznej było realizowanych i wdrażanych. Niestety te najważniejsze z jesieni nigdy nawet światła dziennego nie ujrzały - mówił w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem prof. Krzysztof Pyrć, były członek Rady Medycznej przy premierze, mikrobiolog i wirusolog.

AUTOPROMOCJA
TYDZIEŃ Z POLSKIM ŁADEM

W tym tygodniu w „Rzeczpospolitej”:

  • • komu może się opłacać ryczałt ewidencjonowany
  • ulga dla klasy średniej – korzystać z niej czy nie
  • PIT-2 – kto powinien składać
  • umowy zlecenia i o dzieło – kto straci, a kto zyska

CZYTAJ WIĘCEJ