Europa ma kolejny problem. Wkrótce może zabraknąć na rynku diesla

Jest poważne zagrożenie, że tegoroczna zima rozpocznie się z historycznie niskimi zapasami oleju napędowego. To paliwo jest kluczowe nie tylko dla motoryzacji i rolnictwa, ale i dla sprawnego funkcjonowania praktycznie całej gospodarki.

Rosyjskie dane gospodarcze są pełne dziur. Kreml utajnia część statystyk

Kreml może maskować skalę załamania gospodarki, utajniając część statystyk. W danych, które jeszcze publikuje, można natomiast znaleźć dużo zastanawiających anomalii.

Jest wzór wniosku o dodatek węglowy

Tylko 5 dni mają samorządy na składanie uwag do przygotowanego rozporządzenia ministerstwa klimatu i środowiska, a dotyczącego wzoru formularza, który beneficjent będzie musiał wypełnić, ubiegając się o dodatek węglowy. Projekt rozporządzenia zawiera wzór takiego wniosku.

Polacy już zgłaszają się po dodatek węglowy. Za szybko

Wiele osób już zgłasza się do gmin w sprawie dodatku węglowego, ale wnioski będą przyjmowane od mieszkańców, gdy nowe przepisy wejdą w życie.

W Chinach pojawił się nowy, odzwierzęcy wirus

35 mieszkańców chińskich prowincji Szantung i Henan zakaziło się henipawirusem Langya (LayV), nowym odzwierzęcym wirusem, który pojawił się we wschodnich Chinach - informuje BBC.

Brytyjczycy nie mogą wspierać ukraińskich uchodźców. Chodzi o koszty utrzymania

Siedmiu na dziesięciu Brytyjczyków goszczących pod swoimi dachami Ukraińców, którzy uciekli z kraju przed wojną, twierdzi, że nie jest dłużej w stanie ich wspierać przez wysokie koszty utrzymania.