Rzecznik TSUE: sąd ma prawo podważyć wyrok Trybunału Konstytucyjnego

Prawo UE stoi na przeszkodzie przepisowi krajowemu lub praktyce, zgodnie z którymi sądy krajowe nie są uprawnione do badania zgodności z prawem Unii przepisu krajowego, uznanego za zgodny z konstytucją na mocy orzeczenia trybunału konstytucyjnego państwa członkowskiego.

Szułdrzyński: Prawo i Sprawiedliwość jako fabryka nienawiści

Partia rządząca obficie czerpie z podręczników wojny informacyjnej KGB. Maile ze skrzynki Dworczyka wydają się być tego najlepszym przykładem.

Problemy polskich kandydatów na sędziego ETPCz

Komitet Rady Europy ds. wyboru sędziów Europejskiego Trybunału Praw Człowieka nie zgadza się na wskazanych przez polski rząd kandydatów na sędziego w ETPCz - podaje tvn24.pl. To już drugi raz, kiedy Rada odrzuca te same kandydatury.

Koronawirus w Polsce. Prawie dwa razy więcej nowych zakażeń niż tydzień temu

W Polsce stwierdzono 32 835 nowych przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 - przekazało Ministerstwo Zdrowia informując, że z powodu COVID-19 zmarło 78 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 237.

Czarnek: nowy przedmiot w szkole od 1 września. Będzie na maturze

Od 1 września 2023 r. podstawy przedsiębiorczości zostaną zastąpione nowym przedmiotem: biznes i zarządzanie – zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas spotkania w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Bruksela wysłała Polsce wezwanie do zapłaty na prawie 70 mln euro

Komisja Europejska wysłała Polsce wezwanie do zapłaty do tej pory naliczonej grzywny za nieprzestrzeganie decyzji TSUE. Do tej pory to już prawie 70 mln euro – ustaliła dziennikarka Polsat News.

AUTOPROMOCJA
TYDZIEŃ Z POLSKIM ŁADEM

W tym tygodniu w „Rzeczpospolitej”:

• komu może się opłacać ryczałt ewidencjonowany
ulga dla klasy średniej – korzystać z niej czy nie
PIT-2 – kto powinien składać
umowy zlecenia i o dzieło – kto straci, a kto zyska

CZYTAJ WIĘCEJ