Tylko w "Rz"
Dane gospodarcze

Polska "liderem" Unii Europejskiej. Nigdzie spadek PKB nie był tak głęboki

Aktywność ekonomiczna nad Wisłą zmalała w II kwartale o 2,3 proc. Pomijając pandemię, to najgorszy wynik w historii porównywalnych danych. To dopiero początek spowolnienia.

Ceny gazu drastycznie rosną. PGNIG się zadłuża

Horrendalnie wysokie ceny i coraz bardziej nerwowa atmosfera na rynku błękitnego paliwa zmuszają koncern do poszukiwania dodatkowych źródeł finansowania.

Ren całkowicie zablokowany. To może pogłębić kryzys energetyczny w Europie

Ren, kluczowa z gospodarczego punktu widzenia rzeka Niemiec, został zablokowany. To może pogłębić trudności w zaopatrywaniu elektrowni w węgiel, zwiększając popyt na deficytowy gaz.

Tylko w "Rz"
Rynek pracy

Jak Polakom pracuje się z Ukraińcami. Wyniki nowego badania

Prawie dwie trzecie krajowych pracowników ma zdecydowanie pozytywny stosunek do kolegów i koleżanek z Ukrainy. Jednak niemal połowa obawia się, że ich napływ pogorszy warunki pracy i płace nad Wisłą.

Brytyjski resort obrony wyjaśnia dlaczego Rosjanie tracą tyle czołgów na Ukrainie

Według danych podawanych przez ukraiński Sztab Generalny Rosjanie, od początku wojny na Ukrainie, stracili 1 886 czołgów. Brytyjski resort obrony, w swoim najnowszym raporcie, na temat sytuacji na ukraińskich frontach wyjaśnia, co może być powodem tak dużych strat jeśli chodzi o rosyjskie wojska pancerne.

AUTOPROMOCJA

Miesięczny limit darmowych treści został wyczerpany

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc

Jeśli zmienisz zdanie, anuluj subskrypcję.

WYBIERAM