4 czerwca. Wtedy zaczęła się historia nowej Polski

Rocznica pierwszej tury wyborów kontraktowych nie została ośmieszona ani zdewaluowana. Wciąż pozostaje punktem odniesienia i przedmiotem dyskusji. Dyskusji o początku „naszej ery”, punkcie startowym współczesności, godzinie zero III Rzeczypospolitej. Ale przyszłość 4 czerwca jako przełomowej daty w naszych dziejach wcale nie jest pewna.

Promotor Dudy: Popełnił błąd, którego nie wybaczyłbym studentowi

Prof. Jan Zimmermann - profesor prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, były promotor prezydenta Andrzeja Dudy - krytycznie ocenił zaproponowane przez głowę państwa zmiany w ustawie o komisji do spraw badania wpływów rosyjskich, nazywanej "lex Tusk".

Tomasz Grzegorz Grosse: Pojednanie z Rosją

Imperializm rosyjski jest trudny do przezwyciężenia, ale największe szanse stwarza na to osłabienie Rosji i wzmocnienie Europy Środkowo-Wschodniej.

Sukces USA. Chińskie linie ograniczają przeloty nad Rosją

Amerykańskie linie lotnicze mogą mówić o sukcesie. Ich chińska konkurencja w rejsach do USA w większości rejsów będzie omijać Rosję. To był warunek wznowienia na pełną skalę połączeń między oboma krajami.

Łukaszenko: W sprawie Ukrainy popełniliśmy tylko jeden błąd

Jedynym błędem Rosji i Białorusi było to, że nie rozwiązaliśmy tej kwestii w latach 2014-2015 - powiedział samozwańczy prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko.

Burza po wulgarnym nagraniu Andrzeja Seweryna. PiS oburzone, aktor reaguje

Tomasz Lis udostępnił w mediach społecznościowych nagranie, w którym wybitny aktor Andrzej Serweryn w wulgarnych słowach opisuje kierownictwa Zjednoczonej Prawicy i zachęcał do udziału w marszu 4 czerwca.

Cywilizacja

Yuppie powraca, ale w nowej formie. Odżyła wyśmiewana moda sprzed 40 lat