Prawica przejmuje władzę we Włoszech. Partia Giorgii Meloni z najlepszym wynikiem

Najwięcej głosów w wyborach parlamentarnych we Włoszech uzyskała partia Bracia Włosi, której przewodzi Giorgia Meloni - wynika z sondażu. Według exit poll, centroprawica uzyska kontrolę nad obiema izbami włoskiego parlamentu.

Bielecki: Skrajna prawica podbiła Włochy

Przed takim wyzwaniem Unia Europejska jeszcze nie stanęła. W trzecim co do znaczenia kraju Wspólnoty władzę przejmuje koalicja nacjonalistycznej, populistycznej prawicy.

tylko w „Rz”
Polityka

Sondaż IBRiS: Odbicie partii Kaczyńskiego

PiS powiększa przewagę nad KO. Konfederacja nad progiem wyborczym.

Polska wygrała z Walią. Wynik lepszy niż gra

Polacy po golu Karola Świderskiego wygrali z Walią 1:0 i utrzymali się w elicie Ligi Narodów. Przeżyliśmy jednak wieczór do zapomnienia, a najlepszy na boisku był Wojciech Szczęsny.

Szczepłek: Pokonanie Walii było obowiązkiem i nie jest niespodzianką

Zwycięstwo nad Walią w Cardiff oznacza zajęcie trzeciego miejsca w grupie Ligi Narodów i pozostanie w najwyższej dywizji. To mniej więcej wyznacznik pozycji reprezentacji Polski na tle innych w Europie.

Kaczyński tłumaczył sens reparacji. Mówił o polskich europosłach wyrzucanych z niemieckich pociągów

- Walka o reparacje będzie trwała długo, ale będziemy ją prowadzić z całą konsekwencją w skali globalnej. Świat musi wiedzieć, jak było - mówił w niedzielę Jarosław Kaczyński na spotkaniu z sympatykami Prawa i Sprawiedliwości w Opolu.