Tomasz Pietryga

Tomasz Pietryga: Drogowy krok w stronę modelu chińskiego?

Kierowcy firm, które często łamią przepisy dotyczące czasu pracy za kółkiem, będą kontrolowani w pierwszej kolejności. Tak zakładają nowe przepisy opracowane przez resort infrastruktury.

Tomasz Pietryga: Nie chcą stażu za 5 zł. O co im chodzi

Nowe pokolenie to nie są ludzie na dorobku. Młodzi niczego nikomu nie muszą udowadniać i nie chcą walczyć o swój dobrobyt za wszelką cenę. Kto wygra w tym pokoleniowym starciu?

Tomasz Pietryga: Plagi spadają na biznes

Wojna na Ukrainie, kryzys energetyczny i inflacja to nie wszystko. W nowym roku przyszła do nas również epidemia grypy, która podraża koszty prowadzenia biznesu w wielu branżach, zwłaszcza usługowych.

Tomasz Pietryga: Zmiany w Sądzie Najwyższym. Prezydent między młotem a kowadłem

Jeżeli teraz poprawki Senatu zostaną odrzucone przez Sejm – głosami PiS, a nawet całej prawicy wraz z Ziobrą, przy wstrzymującej się opozycji – prezydent Andrzej Duda może wyjść na jedynego hamulcowego pozyskania unijnych miliardów z KPO.

Tomasz Pietryga: Środki z KPO ciągle daleko

Zmiany w Sądzie Najwyższym, które mają odblokować unijne fundusze, nadal mają przed sobą wielopiętrowy tor przeszkód złożony ze sprzecznych interesów i wizji.

"Nie ma zgody prezydenta na podważanie statusu sędziego"

Prezydent poznał treść projektu w chwili, gdy trafił on do Sejmu – mówi Małgorzata Paprocka, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.

Tomasz Pietryga: Czy bunt w Trybunale Konstytucyjnym to ustawka?

Teoria kontrolowanego odejścia Julii Przyłębskiej ze stanowiska prezesa TK, zanim w Polsce zmieni się polityczny układ sił - jest zbyt karkołomna, aby mogła być prawdziwa.

Tomasz Pietryga: Polskie KPO jak krajobraz przed bitwą

Na początku roku znaleźliśmy się w znacznie trudniejszej sytuacji, jeśli chodzi o odblokowanie KPO, niż jeszcze kilka miesięcy temu. Tyle że tym razem na własne życzenie.

Tomasz Pietryga: Trybunał może zostać wysadzony w powietrze

Sześciu sędziów TK otwarcie wypowiedziało posłuszeństwo władzy Julii Przyłębskiej. Znaleźliśmy się na krawędzi kryzysu konstytucyjnego.

Tomasz Pietryga: W 2023 roku spokoju w sądach nie będzie

Przed nami ósmy rok permanentnych zmian w sądownictwie.