Tomasz Pietryga

Tomasz Pietryga: Dwa światy, które się nie spotkają

Obserwując działania rządu z ostatnich pięciu lat można mieć pewność, że zrealizuje się konfrontacyjny scenariusz, a wpływ Brukseli zostanie bardzo ograniczony.

Tomasz Pietryga: Trzecie podejście do czystki

Planowane przez PiS zmiany w sądach mogą prowadzić do usunięcia najbardziej niepokornych sędziów, którzy weszli w zwarcie z władzą polityczną.

Polexit? Może kiedyś. Najpierw paraliż w sądach

Weszliśmy właśnie na nowy poziom sporu o sądownictwo. Raczej nie doprowadzi on do szybkiego wyjścia Polski z Unii Europejskiej, ale może się skończyć poważnym kryzysem konstytucyjnym.

Tomasz Pietryga: Droga do paraliżu

Szybciej od polexitu może się zacząć w Polsce kryzys konstytucyjny.

Tomasz Pietryga: Jeszcze można wybrać drogę pozostania w Unii

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego może być bronią atomową w rękach eurosceptyków. A dla zwolenników integracji sygnałem alarmowym, że w relacjach z UE stanęliśmy na rozstaju dróg.

Tomasz Pietryga: TSUE przygotowuje grunt do ataku

Rozstrzygnięcie Trybunału w sprawie sędziego Żurka – tak jak seria poprzednich – zmierza do demontażu reformy sądów prowadzonej od sześciu lat przez PiS.

Tomasz Pietryga: Między rozumem a sercem

Dyskusja o sytuacji na wschodniej granicy nie może się opierać na skrajnościach. Ważne jest poszukiwanie środka. Inaczej zejdziemy na manowce.

Tomasz Pietryga: Czy Bruksela przestraszy się PiS?

Zamrożenie funduszy dla Polski może oznaczać upadek rządu Morawieckiego i dojście do władzy polityków, nieskłonnych do żadnego dialogu z UE. Czy na pewno Bruksela tego chce?

Tomasz Pietryga: Jaki pomysł na reformę sądownictwa ma PiS

Demontaż reform sądownictwa wprowadzonych przez PiS przyspiesza.

Tomasz Pietryga: Solidarność na plecach innych

Forsując reformę podatkową Polskiego Ładu kosztem klasy średniej, PiS doczeka się w końcu swojego hodowcy papryki, który kiedyś pytał Donalda Tuska: „Jak żyć, panie premierze?".