Niemal dwie trzecie firm w naszym kraju chce zwiększyć wdrożenia sztucznej inteligencji. Plasuje nas to na trzecim miejscu w Europie Środkowo-Wschodniej. Co ciekawe, najwięcej wątpliwości mają przedsiębiorstwa z najdłuższym stażem rynkowym.
Już w styczniu wchodzą w życie przepisy zobowiązujące deweloperów do urządzania miejsc doraźnego schronienia w nowych blokach. – Ale rozporządzenia, które określi, jak mamy budować, wciąż nie ma. Inwestycje mogą się opóźnić – bije na alarm branża.
Jeśli niemiecki rząd nie wywiąże się z umowy, jeśli gospodarka pod presją ceł nie obroni się, to ludzie zwrócą się przeciwko CDU. Zagłosują na AfD – mówi Wolfgang Münchau, autor bestsellera „Kaput. Koniec niemieckiego cudu gospodarczego”.
Według płockiego koncernu ich skuteczne zmniejszenie wymaga realizacji kapitałochłonnych inwestycji. Poza wyzwaniami finansowymi, problemem są również ograniczenia technologiczne.
Polski dług publiczny, niegdyś rozchwytywany przez tzw. nierezydentów, dziś wydaje się mało atrakcyjny. Przy rosnących potrzebach pożyczkowych budżetu i bankach załadowanych obligacjami „pod korek”, trzeba odwrócić ten trend. Ale to może być bardzo trudne.
Poniedziałek na GPW stał pod znakiem niewielkiej zmienności. Inwestorzy patrzą przede wszystkim na Stany Zjednoczone i temat wojny handlowej.
Zamrożone rosyjskie aktywa to polityczna bomba z opóźnionym zapłonem. Ich blokada wymaga odnawiania co sześć miesięcy, co nie tylko stwarza ryzyko politycznego impasu, ale także utrudnia strategiczne zarządzanie tymi środkami.
Rekordowe w tym roku zainteresowanie zmianą pracy nie musi się przełożyć na wzrost rotacji w firmach, choć część branż – na czele z budownictwem i HoReCa – jest narażona na większą rotację pracowników.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas