Tylko w rp.pl
Polityka

Sondaż: PiS wygrywa, ale nie zyskuje nowych wyborców

PiS nie zyskał wyborców dzięki propozycji waloryzacji 800+, nieznacznie poprawiła notowania opozycja, a Konfederacja przestała się rozwijać – to wnioski z najnowszego sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”.

„Od dziś zamiast władzy i opozycji, są zamordyści i demokraci”

„Andrzej Duda podpisując ustawę "lex Tusk" będzie miał na sumieniu dewastację polskiej demokracji. A jeśli marzył o karierze po prezydenturze na Zachodzie, to teraz powinien rozglądać się za pracą raczej na Wschodzie” - mówią Bogusław Chrabota i Michał Szułdrzyński w rozmowie z Cezarym Szymankiem.

Nad Bosforem bez zmian

Wynik drugiej tury nikogo nie zaskoczył. Recep Tayyip Erdogan nie mógł przegrać, dysponując aparatem państwa oraz niemal wszystkimi mediami.

Prezydent Zełenski: Decyzje zostały podjęte. Rusza kontrofensywa?

Na posiedzeniu Sztabu Naczelnego Wodza 29 maja zapadły decyzje co do terminu podjęcia odpowiednich działań w ramach zapowiadanej kontrofensywy – wynika z wieczornego nagrania wideo prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, cytowanego przez ukraińskie media.

Ambasador USA: Jesteśmy świadomi, co niepokoi w tej ustawie

- Jesteśmy doskonale świadomi tego, co niepokoi wiele osób odnośnie tej ustawy - powiedział w TVN24 BiS ambasador USA Mark Brzezinski, komentując podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o zbadaniu rosyjskich wpływów, tzw. Lex Tusk.

Prof. Strzembosz: Andrzej Duda jest człowiekiem skompromitowanym

Prezydent Andrzej Duda zawiódł na całej linii. Jest człowiekiem skompromitowanym - powiedział prof. Adam Strzembosz, były I prezes Sądu Najwyższego, komentując w TVN24 podpisanie Lex Tusk.