Wściekła inflacja w unijnym przemyśle. Skromny wynik Polski

Ceny w przemyśle w całej UE rosną jak na drożdżach: są już średnio niemal 20 proc. wyższe niż rok temu. W dużym stopniu przełoży się to na drożyznę w sklepach.

„Czy bycie przeciwko PiS wystarczy, aby być podsłuchanym?”

„Użycie Pegasusa przez służby specjalne wobec lidera AgroUnii Michała Kołodziejczaka prowadzi do wniosku, że wystarczy być przeciwnikiem PiS, aby być traktowanym jak przestępca. I jeśli obecna władza będzie dalej robić, to co robiła i dalej bez żadnej kontroli, spełnić się może wizja Polski, jako autorytarnej dyktatury” – mówi Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”.

Sondaż: Polacy nie wierzą w wyborcze zwycięstwo PiS

W ocenie większości Polaków Prawo i Sprawiedliwości straci władze w kolejnych wyborach parlamentarnych - wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS.

Amerykanie przekazali odpowiedź Rosji

Amerykanie przekazali Rosji pisemną odpowiedź na żądania ws. gwarancji bezpieczeństwa. Sekretarz stanu Antony Blinken poinformował, że Biały Dom nie poszedł na żadne ustępstwa.

NATO odpowiada Rosji. "Jesteśmy przygotowani na ewentualność wojny"

- Chcemy dialogu, ale jesteśmy też przygotowani na ewentualność wojny - oświadczył w środę wieczorem sekretarz generalny NATO.