Niemcy straciły już 260 miliardów euro przez wojnę w Ukrainie

Wojna w Ukrainie i wysokie ceny energii kosztują Niemcy setki miliardów euro, jak wynika z analiz ekonomistów. Ucierpiał również rynek zatrudnienia.

Krymski most piętą achillesową Putina

Symbolizuje powrót Rosji do imperializmu, nie może w niego trafić ukraiński pocisk ani „dojść do pożaru”. Dla Władimira Putina jest tak samo święty jak moskiewski Kreml.

Gospodarczy samobójca Putin dobrze służy Unii

Rosja jest krajem, który nie ma światu nic do zaoferowania oprócz surowców. Ograniczając eksport gazu i ropy, Władimir Putin popełnia gospodarcze samobójstwo. A to taki rodzaj publicznej śmierci, który nam, Europejczykom, bardzo posłuży.

Współpracownik Putina: Rozumiemy, że nie walczymy z Ukrainą, lecz z całym NATO

Zastępca szefa administracji prezydenta Federacji Rosyjskiej, Siergiej Kirijenko, stwierdził, że "ukraińskie władze użyczyły terytorium swojego kraju i swoich obywateli, by doszło do konfrontacji Zachodu z Rosją. NATO wykorzysta tę szansę "do ostatniego Ukraińca" - dodał.

W Chinach pojawił się nowy, odzwierzęcy wirus

35 mieszkańców chińskich prowincji Szantung i Henan zakaziło się henipawirusem Langya (LayV), nowym odzwierzęcym wirusem, który pojawił się we wschodnich Chinach - informuje BBC.