Reklamy kredytów konsumenckich nie będą mogły sugerować, że pieniądze z banku poprawią sytuację finansową, a informacje w BIK mają minimalne znaczenie w przyznaniu kredytu. Banki i pośrednicy nie będą mogli sugerować, że kredyt będzie udzielony szybko.
Zmiana zasad wynagradzania i zatrudniania ma doprowadzić do zmniejszenia liczby wakatów na stanowiskach lekarzy orzeczników ZUS. Braki kadrowe doprowadziły do dramatycznej sytuacji.
Rząd Donalda Tuska odrzucił około 25 proc. propozycji zmian w prawie.
Kierując do Sądu Najwyższego skargę lub odwołanie, trzeba mieć kwalifikowanego pełnomocnika – adwokata lub radcę – inaczej zostaną one odrzucone.
Przedsiębiorcy zarabiający na twórczej działalności mogą korzystać z ulgi IP Box i płacić tylko 5 proc. podatek. Także wtedy, gdy pomaga im sztuczna inteligencja. Fiskusowi to nie przeszkadza.
Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych Mirosław Wróblewski wystąpił do I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Manowskiej o wyjaśnienie opublikowania nieskutecznie zanonimizowanych pism. Jak podkreśla, anonimizacja nie kończy się na zasłonięciu imienia i nazwiska.
Posłowie mogli spokojnie "odpuścić" temat jawności płac wiedząc, że zajmie się nim resort rodziny, który szykuje się do wdrożenia przepisów unijnej dyrektywy. Tym bardziej że przygotowali rozwiązania fragmentaryczne i niesatysfakcjonujące pracowników.
Zbigniewa Ziobrę łatwo się krytykuje, dużo trudniej po byłym ministrze sprawiedliwości i jego „reformach” posprzątać.
Z restrukturyzacją publicznych zakładów opieki zdrowotnej jest trochę jak z upadłością. Kto raz upadnie, przez wiele kolejnych lat nie otrzymuje części dóbr albo płaci za nie znacznie drożej.
Zagrabione skarby – te niestanowiące zabytku – w braku właściciela teoretycznie powinny przypaść znalazcy i Skarbowi Państwa. Ale…
Prokuratorzy będą mogli w realu zobaczyć, jak używa się tasera, kajdanek, tonfy i jak powinno się używać broni palnej – mówi „Rz” Piotr Kosmaty, prokurator Prokuratury Regionalnej w Krakowie, nowy pełnomocnik MS.
Obserwujemy nieakceptowalną praktykę gminnych organów podatkowych, polegającą na zlecaniu podmiotom świadczącym usługi doradztwa podatkowego zadań, których realizacja leży w wyłącznej kompetencji pracowników urzędu gminy.
Konstytucja i kodeks wyborczy przesądzają, że uchwała o stwierdzeniu ważności wyborów ma charakter deklaratoryjny i potwierdza jedynie istniejący już wcześniej stan rzeczy. Na marszałku Sejmu spoczywa zatem obowiązek zwołania na 6 sierpnia 2025 r. posiedzenia Zgromadzenia Narodowego.
Wkomponowanie instytucji tzw. ślepych pozwów w nasz system prawny okazało się misją o wiele trudniejszą niż wysłanie drugiego Polaka w kosmos.
Poparcie dla kandydatury Karola Nawrockiego żywo pokazało, że wyborca nie kieruje się racjonalnością, o jakiej marzą filozofowie prawa, a przynajmniej mityczny ustawodawca.
Hejt w życiu publicznym rozkwita dzięki bezradności państwa. Może to czas, by państwo na poważnie postarało się go powstrzymać.
Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji ustawy Karta Nauczyciela, który poprawi sytuację początkujących pedagogów i zapewni prawo do wypłaty za niezrealizowane nadgodziny. Z kolei zmiany deregulacyjne pozwolą na większe zaangażowanie specjalistów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas