W palestrze będzie można się zatrudnić na adwokacki etat

Władze samorządu mają zielone światło, by rozpocząć prace nad branżową umową o współpracy.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego wyrównuje stawki za sprawy z urzędu z tymi z wyboru

Orzeczenie TK otworzyło prawnikom drzwi do wyższych wynagrodzeń za pełnomocnika z urzędu.

Obrońca z urzędu - Zapłata honorarium za urzędówkę nie może następować po latach

Zapłata honorarium za urzędówkę nie może następować po latach. To niezgodne z normami współżycia społecznego – wskazuje Komisja Petycji w piśmie do resortu sprawiedliwości.

Zarobki prawników w pandemii poszybowały w górę

Prawnicy to grupa zawodowa, która najbardziej skorzystała z pandemii – mówią w branży HR.

Ranking kancelarii 2021 - najbardziej kunsztowne transakcje. Nagrody dla kancelarii Tatara i Współpracownicy oraz NGL Legal

Restrukturyzacja Ruchu została oceniona jako transakcja wymagająca od prawników najwięcej zawodowych kwalifikacji i nowatorskiego podejścia. Obsługiwały ją kancelarie: Tatara i Współpracownicy oraz NGL Legal.

Ranking kancelarii 2021. Najbardziej wpłynęli na tworzone prawo - nagrody za zaangażowanie w covidową legislację

Kapituła doceniła tych, po których pozostanie ślad w przepisach rządowych, jak i uchwalonych przez parlament lub samorządy lokalne.

Ranking kancelarii 2021 - wiodące transakcje. Wielkie umowy nie dojdą do skutku bez prawników

Eksperci uznali wejście Allegro na GPW za najważniejszą transakcję roku 2020. Znaczący udział w tym debiucie mieli prawnicy z Allen & Overy, Clifford Chance i Greenberg Traurig.

Ranking kancelarii 2021. Burzą mity o pracy prawników - nagrody za innowacje w kancelariach

Za pomysły na upraszczanie języka i uczenie się jasnej komunikacji nagrodę otrzymała kancelaria Affre i Wspólnicy. Wyróżnione zostały kancelarie Maruta Wachta, Rödl (grupa Rödl & Partner), Lubasz i Wspólnicy oraz DSK Depa Szmit Kuźmiak Jackowski. Tytuł wizjonera roku przyznano Tomaszowi Zalewskiemu z kancelarii Bird & Bird.

Ranking kancelarii 2021. Na ratunek biznesowi - nagrody za pomoc w kryzysie COVID

Wyróżnione kancelarie nie tylko kontynuowały przedsięwzięcia nagrodzone w poprzedniej edycji rankingu, ale też za darmo angażowały się w kolejne formy pomocy przedsiębiorcom dotkniętym skutkami pandemii.

19. edycja rankingu kancelarii prawniczych - podsumowanie wyników

Palmę pierwszeństwa wśród największych kancelarii prawniczych w Polsce dzierży Dentons. Ma 214 prawników, w tym 130 adwokatów i radców. W pierwszej czwórce pod względem liczby adwokatów i radców są również – tak jak przed rokiem, choć w nieco innej kolejności – Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, Domański Zakrzewski Palinka oraz CMS. Największe kancelarie zatrudniają w sumie 729 prawników, z czego 453 to prawnicy profesjonalni.

Ranking kancelarii 2021. Kancelarie na zoomie - co słychać u prawników spoza Warszawy

Prawnicy niechętnie opowiadają o specyfice rynku usług prawniczych w swoim regionie, bo jak twierdzą, działają w całej Polsce, a na związek z regionem wskazuje jedynie adres kancelarii.

Tomasz Pietryga: 19. Ranking Kancelarii Prawniczych

To już 19. odsłona rankingu kancelarii prawniczych organizowanego przez redakcję „Rzeczpospolitej". Nasze zestawienie jest jedynym w Polsce wiarygodnym barometrem pokazującym kondycję rynku usług prawnych i działających na nim kancelarii.

Ranking Kancelarii 2021. Pierwsza czwórka bez zmian - kancelarie według liczby adwokatów i radców

Dentons, SK&S, DZP i CMS – każda z tych kancelarii może pochwalić się ponad setką prawników z uprawnieniami. Pandemia osłabiła skłonność do powiększania zespołów, gdyż konieczność zmian w pracy była i tak sporym wyzwaniem organizacyjnym, a także finansowym.

Ranking Kancelarii 2021 - Rekomendacje. Prawnicy Maruta Wachta dziewięć razy na podium

Największym zwycięzcą rekomendacji, zarówno w klasyfikacji zespołowej, jak i indywidualnej, jest w tegorocznej edycji rankingu kancelaria Maruta Wachta. Konkurencja wskazała ją w aż pięciu dziedzinach prawa.

Ranking kancelarii 2021. Trzy kancelarie z najlepszymi stronami www

W 19. edycji rankingu kancelarii prawniczych już po raz czwarty wybieraliśmy najlepsze strony internetowe. Zwycięzcami w tej kategorii okazały się aż trzy kancelarie ex aequo: Kancelaria Radcy Prawnego Beata Strzyżowska z Poznania i dwie warszawskie, Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy oraz PCS Paruch Chruściel Schiffter | Littler Global.

Ranking kancelarii 2021. Imponujący stan zatrudnienia w kancelariach uczestniczących w rankingu

Dentons nadal przebija konkurentów. Tylko ta kancelaria posiada zespół ponad 200 prawników.

Zawody Legal Hackathon - zwycięzcą został projekt oprogramowania rozwiązującego problemy identyfikacji praw własności intelektualnej w umowach

Projekt oprogramowania rozwiązującego problemy identyfikacji praw własności intelektualnej w umowach zwyciężył w dorocznych zawodach Legal Hackathon.

Zarobki kancelarii w czasie pandemii

W przyszłym tygodniu opublikujemy raport o rynku usług prawnych w czasie pandemii.