Kryształowe Serce Radcy Prawnego 2021 - laureaci odebrali statuetki

Dziesięciu radców prawnych i aplikantów radcowskich zostało wyróżnionych w tegorocznej, trzynastej edycji konkursu „Kryształowe Serce Radcy Prawnego” za pomoc pro bono potrzebującym.

Ranking Kancelarii 2021 - Kancelaria Pro bono. Nagrody dla Graś i Wspólnicy oraz PwC Legal

Walczą z hejtem w internecie, pomagają kobietom chorym na endometriozę, wspierają poszkodowanych przez giełdy kryptowalut – takie działania Kancelarii Graś i Wspólnicy znalazły uznanie kapituły konkursu Kancelaria Pro Bono. Za działalność na rzecz młodych adeptek sztuki prawniczej oraz wsparcie w tworzeniu programów ułatwiających pracę prawników nagrodziliśmy zaś kancelarię PwC Legal.

VAT od bezpłatnej pomocy prawnej? Nie wiadomo

Prawnik wystawia fakturę, jeśli udziela bezpłatnych porad na zlecenie fundacji w ramach działalności gospodarczej. Rozliczenie zależy od tego, jak sformułowana jest umowa.

Kamila Ferenc, laureatka 18. edycji konkursu Prawnik Pro Bono: Pomaganie ma głęboki sens

Zyskując dostęp do większej wiedzy lub umiejętności, mamy pewną misję dzielenia się nimi z osobami, które takiej szansy zostały pozbawione – mówi aplikantka adwokacka Kamila Ferenc, laureatka 18. edycji konkursu Prawnik Pro Bono.

Prawnik Pro Bono 2021 r. - aplikantka adwokacka Kamila Ferenc

Zwyciężczynią 18.edycji konkursu Prawnik Pro Bono została aplikantka adwokacka Kamila Ferenc.

Juryści z genem pomagania w finale Prawnika Pro Bono

W piątek poznamy laureata tegorocznej edycji konkursu dla świadczących darmową pomoc prawną. Do finału weszli Anna Banaszewska, Kamila Ferenc, Tomasz Wiliński oraz Olga Ziegler.

Prawnik Pro Bono: 19 nominowanych w 18. edycji konkursu

Znamy listę 19 nominowanych do tytułu Prawnik Pro Bono. Dziesięcioro z nich to radcowie prawni, a czworo - adwokaci. Większość mieszka w Warszawie.

Konkurs Prawnik Pro Bono - termin nadsyłania kandydatur przedłużony

Znasz prawnika, który bezinteresownie pomaga innym? Zgłoś go w konkursie „Prawnik Pro Bono" organizowanym przez Zarząd Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych, którego patronem medialnym od lat jest „Rzeczpospolita". Termin nadsyłania kandydatur został przedłużony do 14 marca.

Bezpłatna pomoc prawna w sądzie i prokuraturze

Ofiary przestępstw mogą liczyć także na wsparcie i pomoc psychologiczną. Warto sprawdzić miejsca i godziny dyżurów w konkretnych miastach.

Konkurs Prawnik Pro Bono - 18.edycja konkursu: zgłoszenia do 28 lutego 2021 roku

Do 28 lutego przyjmujemy zgłoszenia kandydatów do konkursu, w którym wyróżniani są ci, którzy m.in. świadczą nieodpłatnie pomoc prawną innym osobom.

Trzeba wiedzieć, jak i kiedy skorzystać z porady - poradnictwo obywatelskie w Europie i wytyczne dla Polski

System poradnictwa obywatelskiego i pomocy prawnej powinien zawierać racjonalne kryteria dostępu do niej. To najnowsze europejskie wytyczne dla Polski.

Bezpłatna porada u notariusza

W sobotę, 28 listopada, w godz. 10–16 odbędzie się Dzień Otwartego Notariatu. Będzie można uzyskać poradę prawną z dziedzin, którymi zajmują się notariusze.

Gdzie i do kogo zwrócić się o bezpłatną poradę prawną w czasie pandemii?

Osoby, które potrzebują pomocy prawnej, także w czasie pandemii mogą liczyć na bezpłatne porady adwokata lub radcy prawnego, rzecznika konsumenta, a także studentów wydziałów prawa.

Bezpłatna pomoc prawna: studenci prawa nie tylko rozwiążą problem, ale i opracują pismo

Osoba, której nie stać na płatną poradę prawnika, może liczyć na pomoc studentów.

Bezpłatna pomoc prawna: rzecznicy konsumentów przejrzą umowy, wykryją pułapki

Rzecznicy konsumentów pomagają załatwić reklamację. Mediują w sporach z nieuczciwymi firmami.

Bezpłatna pomoc prawna: prosta informacja bez żargonu prawniczego, czyli poradnictwo obywatelskie

Darmowa porada obywatelska dotyczy nie tylko informacji prawnej, ale ma również wesprzeć psychicznie.

Bezpłatna pomoc prawna: w czasie pandemii też można liczyć na pomoc

Prawnik pomoże bezpłatnie sprawdzić, czy wypowiedzenie umowy o pracę było legalne, napisze pozew rozwodowy i doradzi samozatrudnionemu.

Prawnicy uruchamiają darmową pomoc dla firm

Okres pandemii to trudny czas przede wszystkim dla osób prowadzących własne działalności gospodarcze. Rząd z dnia na dzień wprowadza obostrzenia, które dotykają coraz więcej dziedzin naszego życia. W tym gąszczu tak częstych zmian coraz trudniej się połapać. Dlatego prawnicy uruchamiają darmową pomoc dla firm. Pomogą w napisaniu wniosków o zawieszenie spłat ZUS, rozłożeniu podatku na raty czy wstrzymaniu opłat. Pomogą napisać też wnioski o uzyskanie pomocy od państwa.