Poseł PiS, Jerzy Bielecki zwraca uwagę na problem nazewnictwa kancelarii prawnych

Nazwą firmy prawniczej powinny móc się posługiwać tylko określone grupy zawodowe – postuluje parlamentarzysta PiS.

JWP Rzecznicy Patentowi, kancelaria obecna na polskim rynku od prawie 30 lat rozszerza grono wspólników

Ochrona praw własności intelektualnej w czasach globalizacji i dynamicznego rozwoju technologicznego jest koniecznością i jedną z najważniejszych potrzeb biznesowych. Kancelaria JWP oferując obsługę na najwyższym poziomie już od blisko 30 lat stale się rozwija, powiększając zespół i poszerzając wachlarz usług.

RK Legal stawia na prosty język!

Kancelaria RK Legal, która wspiera przedsiębiorców m.in. w zarządzaniu wierzytelnościami, okres pandemii postanowiła wykorzystać na wdrożenie nowego sposobu komunikacji z klientem. Firma postawiła na nowy, oparty na prostym języku, sposób komunikacji z osobami mającymi do spłacenia należność wobec klientów kancelarii. Zwieńczeniem projektu Polityka Prostego Języka jest uruchomiony właśnie nowy portal – www.mojasplata.pl.

Sukces Kancelarii KKLW w sporze dotyczącym gwarancji ubezpieczeniowej

Kancelaria KKLW brała udział w sporze dotyczącym gwarancji ubezpieczeniowej.

Tomasz Pietryga: prawnicy coraz chętniej sięgają po nowe technologie. 19. Ranking Kancelarii Prawniczych 2021

Zamrożenie gospodarki i życia społecznego nie ograniczyło aktywności i ekspansji rynkowej firm prawniczych, które szybko dostosowały się do nowej sytuacji.

„Sukces praktyki procesowej Kancelarii KKLW”

Z przyjemnością dzielimy się z Państwem kolejnym sukcesem praktyki procesowej KKLW w sporze ze skargi pauliańskiej, w której reprezentowaliśmy pozwanego – jednego z wiodących ubezpieczycieli.

Prawnik musi znać nowoczesne technologie - Raport Future Ready Lawyer - Prawnik Gotowy na Przyszłość

Klienci kancelarii coraz częściej oczekują od prawników posługiwania się nowoczesnymi technologiami.

Sukces praktyki procesowej Kancelarii KKLW

Z przyjemnością informujemy o kolejnym sukcesie praktyki procesowej KKLW w sporze dotyczącym gwarancji bankowej.

Partner Zarządzający PSM Legal Aleksandra Petrykowska doradzała Michalowi Rusieckiemu w prywatnej inwestycji w Brand New Galaxy

Partner Zarządzający PSM Legal Aleksandra Petrykowska doradzała Michalowi Rusieckiemu w prywatnej inwestycji w holding marketingowo-technologiczny Brand New Galaxy

Kancelaria CMS doradzała PFR Ventures przy inwestycji w fundusze private equity

Kancelaria CMS doradzała PFR Ventures przy inwestycji w kolejne fundusze private equity: brytyjski Apax Partners, francuski PAI Partners oraz wywodzący się z Polski Avallon MBO. Wartość kapitału, który popłynie w sumie do czterech firm private equity wyniesie 340 mln PLN (75 mln EUR).

Mark Segall partnerem w kancelarii Dentons

Mark Segall, uznany prawnik z ponad 20-letnim doświadczeniem, dołączył do kancelarii Dentons jako partner w Zespole Bankowości i Finansów.

Dentons doradza Echo Investment przy nabyciu Archicomu

Kancelaria Dentons doradzała Echo Investment przy zawarciu przedwstępnej umowy nabycia kontrolnego pakietu akcji spółki Archicom od trzech osób fizycznych za ponad 425 milionów złotych. Zamknięcie transakcji jest uzależnione od wydania przez Prezesa UOKiK zgody na dokonanie koncentracji.

Dentons doradza przy sprzedaży farmy wiatrowej Kanin

Zespół Energetyki i Zasobów Naturalnych kancelarii Dentons z sukcesem doradzał funduszom inwestycyjnym Stage Capital Management Limited i Mashav Energia przy transakcji sprzedaży farmy wiatrowej Kanin o mocy 20 MW, zlokalizowanej w województwie zachodniopomorskim koncernowi paliwowemu PKN Orlen.

Doradztwo SMM Legal przy fuzji w branży optycznej

Zespół ekspertów SMM Legal zapewnił wsparcie sieci salonów optycznych Perfect Eye Optic w negocjacjach i połączeniu w grupę kapitałową z Avenir Medical Poland. Projekt wspólnie koordynowali Partner Zarządzający kancelarii – radca prawny Aleksander Czech oraz radca prawny dr Jan Stranz.

DZP doradzało EnerCap Power Funds przy sprzedaży farmy wiatrowej o mocy 22 MW na rzecz Green Investment Group

Kancelaria DZP doradzała EnerCap Power Funds przy sprzedaży lądowej farmy wiatrowej Ścieki o mocy 22 MW na rzecz należącej do Macquarie Green Investment Group (GIG).

Greenberg Traurig utrzymuje pozycję lidera w Polsce w rankingu Chambers Global

Zgodnie z rankingiem Chambers Global 2021, opublikowanym przez Chambers and Partners, Greenberg Traurig jest jedną z najlepszych w Polsce kancelarii prawnych w zakresie transakcji na rynkach kapitałowych (capital markets equity) oraz fuzji i przejęć.

GP EXECUTIVE z nową strategią rozwoju

GP Executive wiodąca na polskim rynku firma specjalizująca się w doradztwie personalnym oraz prowadzeniu projektów rekrutacyjnych na wysokie stanowiska menadżerskie i specjalistyczne ogłosiła nową strategię rozwoju.