Czasy dyskryminacji kobiet odchodzą w niepamięć

Na rynku pracy zaszła kolosalna zmiana, bo dziś liczy się merytoryka, a nie płeć – mówi adwokat Karolina Bućko, wspólpracująca z organizacjami pozarządowymi.

Raport rynku prawniczego: zarobki, dyskryminacja ze względu na płeć

Mimo że kobiety zajmują coraz wyższe stanowiska, wciąż znaczna ich część nie jest traktowana na równi z mężczyznami.

Ewa Szadkowska: Koniec epoki cyborgów

Ze słownika prawników znika „responsywność”. Coraz częściej pojawia się za to określenie „work-life balance”.

Sukces Kancelarii KKLW w postępowaniu o uchylenie czynności materialnoprawnej dotyczącej aktualizacji załącznika do karty ewidencyjnej zabytku

Prawnicy Kancelarii KKLW odnieśli sukces w postępowaniu sądowoadministracyjnym dotyczącym stwierdzenia bezskuteczności czynności materialnoprawnej dotyczącej aktualizacji załącznika do karty ewidencyjnej cmentarza żydowskiego w Swarzędzu, w której określono działki ewidencyjne wchodzące w skład nieistniejącego cmentarza oraz zaznaczono na mapie zasięg zabytku, który miałby obejmować część nieruchomości Klienta Kancelarii.

bnt attorneys in CEE i BSJP łączą siły. Powstaje jedna z największych międzynarodowych kancelarii prawnych w nowej UE

Jeden silny partner na miejscu dla wszystkich krajów i jurysdykcji – bnt attorneys in CEE, wiodąca kancelaria prawa gospodarczego z 10 biurami w Europie Środkowo-Wschodniej oraz BSJP, renomowana polska kancelaria full-service połączyły się, stając się jednym z największych dostawców usług doradztwa prawnego w regionie krajów nowej Unii Europejskiej: od Tallina po Sofię.

Kolejny sukces prawników z działu podatkowego Kancelarii KKLW

Nasi prawnicy z powodzeniem reprezentowali podatnika w sporze z organem podatkowym o zasadność ustalenia dodatkowego zobowiązania podatkowego w maksymalnej wysokości (sankcja VAT z art. 112c Ustawy VAT).

Joanna Parafianowicz o studenckich praktykach: Mamy w życiu to, na co się godzimy

Po prostu wystarczy nie przyjmować pracy pod szyldem praktyk i nie oferować praktyk, choć żąda się pracy - być obustronnie uczciwym. – mówi adwokat Joanna Parafianowicz. - Praktyka jest od tego, żeby dać sobie szansę na rozwój, poznanie ludzi, którzy nam otworzą nowe możliwości. To właśnie daję praktykantom – dodaje.

Paweł Rymarz, Marcin Maruta: Tworzymy wspólnie silną, polską firmę

O tym, co spowodowało, że pojawi się na rynku nowa kancelaria Rymarz, Zdort, Maruta i o tym, jak zmienia i będzie się zmieniał rynek usług prawniczych – opowiadają partnerzy w nowo powstałej kancelarii: Paweł Rymarz i Marcin Maruta.

Tomasz Pietryga: Nie chcą stażu za 5 zł. O co im chodzi

Nowe pokolenie to nie są ludzie na dorobku. Młodzi niczego nikomu nie muszą udowadniać i nie chcą walczyć o swój dobrobyt za wszelką cenę. Kto wygra w tym pokoleniowym starciu?

"Wygrał" staż w renomowanej kancelarii - stawka 5,62 zł/h. Coraz mniej chętnych na takie praktyki

Praktyki mają służyć przyuczaniu do zawodu, ale to często praca zasługująca na wynagrodzenie.

Awanse w Sendero Tax & Legal

Kancelaria Sendero Tax & Legal zaczyna nowy rok ze zmianami kadrowymi.

Sukces Kancelarii KKLW w postępowaniu dot. stwierdzenia nieważności pozwolenia na budowę

Prawnicy Kancelarii KKLW odnieśli sukces w postępowaniu administracyjnym dotyczącym stwierdzenia nieważności ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę posiadanej przez ich Klienta – inwestora prowadzącego rozbudowę i przebudowę kompleksu usługowo – handlowego.

Kolejna fuzja na warszawskim rynku prawniczym. Andersen i FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz łączą siły

Zespoły prawne Andersen oraz FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz łączą się i będą kontynuować działalność jako Andersen Tax & Legal Matyka i Wspólnicy sp.k. Dzięki fuzji Andersen zyska dodatkowe specjalizacje, a FKA, kancelaria o ugruntowanej pozycji na rynku polskim, stanie się częścią międzynarodowej organizacji – Andersen Global.

Michał Mastalerz zostanie nowym prezesem PwC Polska

Kadencja Michała Mastalerza jako szefa PwC Polska rozpocznie się 1 stycznia 2023 roku. Zastąpi on na tym stanowisku Adama Krasonia, który zostanie prezesem PwC w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). Polskie spółki PwC zatrudniają ponad 6000 osób.

Cezary Żelaźnicki nowym Liderem Rozwiązań Biznesowych w obszarze prawa w regionie EMEA w PwC

Cezary Żelaźnicki, Partner Zarządzający PwC Legal w Polsce, został mianowany na stanowisko EMEA Legal Business Solutions Leader w sieci PwC. W nowej roli Cezary będzie kierował połączoną ofertą Legal i NewLaw w regionie EMEA, która obejmuje ponad 2500 specjalistów z dziedziny prawa, technologii i konsultingu działających w 65 krajach. Cezary pozostanie także partnerem zarządzającym PwC Legal w Polsce.

Kancelaria KKLW wygrała spór dotyczący gwarancji ubezpieczeniowej

Prawnicy praktyki procesowej Kancelarii KKLW Legal Kurzyński Wierzbicki odnieśli kolejny sukces w procesie wytoczonym przez syndyka masy upadłości przeciwko swojemu klientowi – jednemu z wiodących towarzystw ubezpieczeniowych. Sprawa dotyczyła roszczeń z gwarancji ubezpieczeniowej.

Marcin Gabryszak wzmacnia praktykę w zakresie obsługi rynku mediów Kancelarii Maruta Wachta

Kancelaria Maruta Wachta w najnowszym Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej otrzymała rekomendację w zakresie praktyki „media i telekomunikacja”. Teraz część dotyczącą mediów zasila Marcin Gabryszak, adwokat i specjalista w obsłudze rynku mediów – zarówno tego tradycyjnego, jak i digitalowego.

Kancelaria KKLW reprezentuje klienta w wielowątkowym postępowaniu arbitrażowym

Kancelaria KKLW Legal Kurzyński Wierzbicki reprezentuje klienta w wielowątkowym postępowaniu arbitrażowym przed Sądem Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie.