Cezary Żelaźnicki nowym Liderem Rozwiązań Biznesowych w obszarze prawa w regionie EMEA w PwC

Cezary Żelaźnicki, Partner Zarządzający PwC Legal w Polsce, został mianowany na stanowisko EMEA Legal Business Solutions Leader w sieci PwC. W nowej roli Cezary będzie kierował połączoną ofertą Legal i NewLaw w regionie EMEA, która obejmuje ponad 2500 specjalistów z dziedziny prawa, technologii i konsultingu działających w 65 krajach. Cezary pozostanie także partnerem zarządzającym PwC Legal w Polsce.

Kancelaria KKLW wygrała spór dotyczący gwarancji ubezpieczeniowej

Prawnicy praktyki procesowej Kancelarii KKLW Legal Kurzyński Wierzbicki odnieśli kolejny sukces w procesie wytoczonym przez syndyka masy upadłości przeciwko swojemu klientowi – jednemu z wiodących towarzystw ubezpieczeniowych. Sprawa dotyczyła roszczeń z gwarancji ubezpieczeniowej.

Marcin Gabryszak wzmacnia praktykę w zakresie obsługi rynku mediów Kancelarii Maruta Wachta

Kancelaria Maruta Wachta w najnowszym Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej otrzymała rekomendację w zakresie praktyki „media i telekomunikacja”. Teraz część dotyczącą mediów zasila Marcin Gabryszak, adwokat i specjalista w obsłudze rynku mediów – zarówno tego tradycyjnego, jak i digitalowego.

Kancelaria KKLW reprezentuje klienta w wielowątkowym postępowaniu arbitrażowym

Kancelaria KKLW Legal Kurzyński Wierzbicki reprezentuje klienta w wielowątkowym postępowaniu arbitrażowym przed Sądem Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie.

Prawnicy niechętnie podchodzą do nowinek technologicznych

Dla 40 proc. kancelarii prawniczych nowe technologie nie są atrakcyjne – wynika z badania LegalTech 2022 autorstwa C.H.Beck, które poznała „Rzeczpospolita”.

Legal Tech wciąż nieznany dla wielu prawników

Informatyczne narzędzia mają wesprzeć, a nie zastąpić pracę ludzi w kancelariach – mówi Wojciech Bierwiczonek, dyrektor zarządzający, prezes zarządu wydawnictwa C.H.Beck.

Sukces prawników kancelarii KKLW w sprawach o stwierdzenie nadpłaty w podatku od czynności cywilnoprawnych

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie podzielił argumentację prawników Kancelarii KKLW Legal Kurzyński Wierzbicki i uchylił decyzje odmawiające stwierdzenia nadpłaty podatku od czynności cywilnoprawnych w związku ze sprzedażą gruntów stanowiących gospodarstwa rolne spełniającą przesłanki do zwolnienia z podatku, w sytuacji, w której podatek przekracza limit pomocy de minimis.

30-lecie działalności JWP Rzecznicy Patentowi: Najważniejsi są ludzie, którzy rozwijają świat w dobrym kierunku

Kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia działalności. Jest to czas podsumowań, podziwiania wielkich liczb i refleksji nad tym, w jak znacznym stopniu praca kancelarii patentowej wpłynęła na uczestników rynku i otaczający nas świat. W tym roku swoje 10-lecie obchodzi również Fundacja JWP Pomysł Patent Zysk, znana z licznych inicjatyw edukacyjnych.

Przedawnienie zobowiązania podatkowego wskutek właściwej strategii procesowej

Dzięki starannie zaplanowanej strategii postępowania podatkowego, zespołowi kancelarii KKLW Legal Kurzyński Wierzbicki udało się zakończyć przez upływ terminu przedawnienia, sprawę dotyczącą określenia wysokości zobowiązania podatkowego w PIT.

Przemysław Rosati: Świadczymy pomoc, dbamy o praworządność

Musimy przygotować uchodźców na zetknięcie się z polskim systemem prawnym – mówi Przemysław Rosati, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej.

Sukces Kancelarii KKLW w postępowaniu karnym dotyczącym przestępstwa zmowy przetargowej

Prawnicy kancelarii KKLW reprezentują czołowego publicznego operatora infrastruktury kolejowej – jako oskarżyciela posiłkowego – w sprawie o popełnienia przestępstwa zmowy przetargowej, związanej z przetargiem publicznym na dostawy drewnianych podkładów kolejowych.

Prawnicy licznie i bezpłatnie pomagają uciekającym przed wojną

Pomoc pro bono, bezpłatne poświadczanie dokumentów i udostępnianie ich wzorów – tak wspierają prawnicy.

Londyńskie kancelarie prawne mają hamować sankcje wobec Rosji

Liz Truss, brytyjska minister spraw zagranicznych oskarża londyńskie kancelarie prawne o blokowanie sankcji nakładanych w związku z dokonaniem przez Rosję inwazji na Ukrainę.

Ministerstwa na obsługę prawną wydają miliony

Korzystają z usług zewnętrznych kancelarii, choć zatrudniają dziesiątki prawników na stałe.

Kancelaria KKLW przygotowała dla The Legal 500 przewodnik zamówień publicznych

Kancelaria KKLW Legal Kurzyński Wierzbicki Sp.k. została wybrana przez prestiżową organizację The Legal 500 do przygotowania przewodnika z zakresu zamówień publicznych. Przewodnik został opublikowany w styczniu 2022 r.

Sukces prawników Kancelarii KKLW w sprawie roszczeń związanych z okolicznościami prowadzenia negocjacji

Dzięki prawidłowo sformułowanej argumentacji prawnej, a także konsekwentnie realizowanej przez prawników KKLW strategii procesowej 13 stycznia 2022 roku Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w 100 % korzystny dla jednego z jej klientów, PKP Cargo S.A.

Andrzej Pośniak: Przepisy już nie wystarczą

O tym, czy jest się dobrym prawnikiem nie decyduje już sama znajomość przepisów prawa, nawet jeśli ktoś zna się na nich znakomicie, ale to, jak dobrze zna rynek i biznes klienta – mówi Andrzej Pośniak, partner zarządzający w kancelarii CMS.

Kancelarie frankowe dalej pod lupą

Niekorzystne klauzule umowne wykrył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w firmach adwokackich i radcowskich trudniących się obsługą frankowiczów i posiadaczy polisolokaty lub obligacji spółki GetBack.