Sukces prawników kancelarii KKLW w sprawach o stwierdzenie nadpłaty w podatku od czynności cywilnoprawnych

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie podzielił argumentację prawników Kancelarii KKLW Legal Kurzyński Wierzbicki i uchylił decyzje odmawiające stwierdzenia nadpłaty podatku od czynności cywilnoprawnych w związku ze sprzedażą gruntów stanowiących gospodarstwa rolne spełniającą przesłanki do zwolnienia z podatku, w sytuacji, w której podatek przekracza limit pomocy de minimis.

30-lecie działalności JWP Rzecznicy Patentowi: Najważniejsi są ludzie, którzy rozwijają świat w dobrym kierunku

Kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia działalności. Jest to czas podsumowań, podziwiania wielkich liczb i refleksji nad tym, w jak znacznym stopniu praca kancelarii patentowej wpłynęła na uczestników rynku i otaczający nas świat. W tym roku swoje 10-lecie obchodzi również Fundacja JWP Pomysł Patent Zysk, znana z licznych inicjatyw edukacyjnych.

Przedawnienie zobowiązania podatkowego wskutek właściwej strategii procesowej

Dzięki starannie zaplanowanej strategii postępowania podatkowego, zespołowi kancelarii KKLW Legal Kurzyński Wierzbicki udało się zakończyć przez upływ terminu przedawnienia, sprawę dotyczącą określenia wysokości zobowiązania podatkowego w PIT.

Przemysław Rosati: Świadczymy pomoc, dbamy o praworządność

Musimy przygotować uchodźców na zetknięcie się z polskim systemem prawnym – mówi Przemysław Rosati, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej.

Sukces Kancelarii KKLW w postępowaniu karnym dotyczącym przestępstwa zmowy przetargowej

Prawnicy kancelarii KKLW reprezentują czołowego publicznego operatora infrastruktury kolejowej – jako oskarżyciela posiłkowego – w sprawie o popełnienia przestępstwa zmowy przetargowej, związanej z przetargiem publicznym na dostawy drewnianych podkładów kolejowych.

Prawnicy licznie i bezpłatnie pomagają uciekającym przed wojną

Pomoc pro bono, bezpłatne poświadczanie dokumentów i udostępnianie ich wzorów – tak wspierają prawnicy.

Londyńskie kancelarie prawne mają hamować sankcje wobec Rosji

Liz Truss, brytyjska minister spraw zagranicznych oskarża londyńskie kancelarie prawne o blokowanie sankcji nakładanych w związku z dokonaniem przez Rosję inwazji na Ukrainę.

Ministerstwa na obsługę prawną wydają miliony

Korzystają z usług zewnętrznych kancelarii, choć zatrudniają dziesiątki prawników na stałe.

Kancelaria KKLW przygotowała dla The Legal 500 przewodnik zamówień publicznych

Kancelaria KKLW Legal Kurzyński Wierzbicki Sp.k. została wybrana przez prestiżową organizację The Legal 500 do przygotowania przewodnika z zakresu zamówień publicznych. Przewodnik został opublikowany w styczniu 2022 r.

Sukces prawników Kancelarii KKLW w sprawie roszczeń związanych z okolicznościami prowadzenia negocjacji

Dzięki prawidłowo sformułowanej argumentacji prawnej, a także konsekwentnie realizowanej przez prawników KKLW strategii procesowej 13 stycznia 2022 roku Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w 100 % korzystny dla jednego z jej klientów, PKP Cargo S.A.

Andrzej Pośniak: Przepisy już nie wystarczą

O tym, czy jest się dobrym prawnikiem nie decyduje już sama znajomość przepisów prawa, nawet jeśli ktoś zna się na nich znakomicie, ale to, jak dobrze zna rynek i biznes klienta – mówi Andrzej Pośniak, partner zarządzający w kancelarii CMS.

Kancelarie frankowe dalej pod lupą

Niekorzystne klauzule umowne wykrył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w firmach adwokackich i radcowskich trudniących się obsługą frankowiczów i posiadaczy polisolokaty lub obligacji spółki GetBack.

KKLW wspiera wiodące międzynarodowe towarzystwo ubezpieczeniowe w uproszczonym postępowaniu restrukturyzacyjnym

Kancelaria KKLW wspiera wiodące międzynarodowe towarzystwo ubezpieczeniowe w uproszczonym postępowaniu restrukturyzacyjnym prowadzonym przez spółkę IDS-BUD S.A. z siedzibą w Warszawie.

Nim śledczy zapuka do kancelaryjnych drzwi

Prokurator przed rozpoczęciem przeszukania kancelarii czy domu adwokata powinien poinformować o swoich zamiarach dziekana właściwej izby.

Nowi wspólnicy w kancelarii LDS Łazewski Depo i Wspólnicy

LDS Łazewski Depo i Wspólnicy z przyjemnością informuje, iż z dniem 12 października 2021 radca prawny Agnieszka Gałązka-Kuszczyk oraz dr Hanna Kinowska awansowały na stanowisko wspólnika.

Partner Zarządzający PSM Legal Aleksandra Petrykowska doradzała Michalowi Rusieckiemu w prywatnej inwestycji w Brand New Galaxy

Partner Zarządzający PSM Legal Aleksandra Petrykowska doradzała Michalowi Rusieckiemu w prywatnej inwestycji w holding marketingowo-technologiczny Brand New Galaxy

Sukces prawników Kancelarii KKLW w sprawie o nieujawnione źródła przychodów

Dzięki prawidłowo ustalonej strategii procesowej i wsparciu naszych doradców podatkowych jednemu z naszych Klientów udało się zakończyć, dzięki upływowi terminu przedawnienia, trwającą ponad 3 lata sprawę o nieujawnione źródła przychodów.

Sukces Kancelarii KKLW w postępowaniu odwoławczym przed Krajową Izbą Odwoławczą

Prawnicy kancelarii KKLW reprezentowali spółkę Arup Polska przed Krajową Izbą Odwoławczą w odwołaniu od czynności wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na „Usługi Konsultanta wsparcia technicznego ds. opracowania Master Planu dla Centralnego Portu Komunikacyjnego”.