Ranking to jedno z najważniejszych wydarzeń w środowisku prawniczym i barometr tego, co dzieje się na rynku usług prawnych.

Oprócz ogólnej klasyfikacji kancelarii pod względem wielkości (liczby prawników), wyłonimy liderów w 19 dziedzinach prawa. W kategoriach rekomendacyjnych wprowadziliśmy podział na dwie grupy: w pierwszej znajdą się kancelarie zatrudniające powyżej 50 prawników, a w drugiej firmy prawnicze średnie i mniejsze. Taki podział pozwoli precyzyjniej ocenić branżę. W każdej z 19 kategorii zostanie wyróżnionych do trzech liderów rynku (wyróżnienie kancelarii i indywidualnie prawników). Wyłaniając zwycięzców oprócz rekomendacji ze strony środowiska prawniczego, uwzględniamy również wyróżnienia w najważniejszych rankingach międzynarodowych i opinie dyrektorów działów prawnych przedsiębiorstw i ekspertów z rynków kapitałowych. Nad całością procesu czuwać będzie redakcyjna kapituła, w której skład wejdzie zewnętrzny audytor.

Czytaj więcej

Ranking kancelarii prawniczych „Rzeczpospolitej”. Relacja z gali wręczania nagród

Takie kryteria wyboru mają na celu oddanie pełniejszego obrazu branży prawniczej. Zachęcamy wszystkie kancelarie do udziału w konkursie i czekamy na Wasze zgłoszenia!

Kancelarie, które chcą uczestniczyć w rankingu, a nie dostały ankiety, prosimy o kontakt z redakcją na adres e-mail: ranking@rp.pl. Termin nadsyłania ankiet upływa 27 marca 2024 r.