Złoty Medal w konkursie głównym zdobyła Polka Natalia Bugaj za plakat: „Rom/ka: tu i teraz”. Jury doceniło w nim: „Minimalistyczny obraz o silnej symbolice. Warkocze, czerwona koszula i napis „Rom/ka” tworzą natychmiastowy efekt i prowokują do głębokiej refleksji społecznej. Prosta forma staje się niezwykle złożona.” Nostalgiczny plakat, pokazujący sylwetkę anonimowej czarnowłosej kobiety, ma walory malarskie, a jednocześnie operuje wyrazistym znakiem graficznym, zachęcającym do podjęcia kulturowego dialogu.
Złoty medal w konkursie głównym zdobyła Natalia Bugaj za plakat: „Rom/ka: tu i teraz”
Okiem zwycięzców
Peter Bankov, grafik pochodzący z Mińska, mieszkający obecnie w Pradze, nagrodzony został Srebrnym Medalem za ekspresyjny teatralny plakat: „Kremuliator” w błękitno-czarnej tonacji, łączący rysunek i malarsko ujęty kolor.
Brązowy Medal jury przyznało Janowi Rajlichowi (Czechy) za plakat „Fraktale” z czaszką jak z graffiti, ale o subtelnych liniach, pobudzający do refleksji nad życiem, miłością i śmiercią.
W konkursie głównym wyróżnieni zostali także Huang Wf (Chiny) za plakat „Stop Oppressing Women”; Nancy Skolos i Thomas Wedell (USA) za „Lyceum Fellowship Poster Call for Entries 2024” – projekt promujący studencki konkurs architektoniczny na Centrum Budownictwa Regeneracyjnego (plakat przypomina op-artowską kompozycję z prętów z pleksiglasu); Jaime Nieto (Hiszpania) za teatralny, czarno-biały plakat „Droga, która prowadzi do bliźniego, jest dla mnie nazbyt długa” z cytatem z Franza Kafki.