Monika Kuc

Monika Kuc

publicystka zajmująca się rynkiem sztuki i plastyką

Kobiety z marmurem

Muzeum Narodowe w Warszawie po raz pierwszy w Polsce prezentuje rzeźby słynnej Camille Claudel oraz Polek tworzących w tym samym czasie co ona.

London Design Biennale: Medal dla Polskiego Pawilonu za projekt solidaryzujący się z Ukrainą

Polski Pawilon za wystawę „Poetyka konieczności” zdobył na London Design Biennale jedną z trzech głównych nagród.

Jeszcze sześć Vermeerów pozostanie dłużej w Rijksmuseum w Amsterdamie

W finałowy weekend 2- 4 czerwca wystawę wszechczasów Vermeera, gromadzącą 28 arcydzieł XVII-wiecznego holenderskiego mistrza, obejrzy 2600 osób, którym udało się zdobyć dodatkowe bilety.

Nowa wystawa w szwajcarskiej galerii sztuki Grażyny Kulczyk

W swoim Muzeum Susch Grażyna Kulczyk zapowiada otwarcie wkrótce wystawy poświęconej polskiej rzeźbiarce Wandzie Czełkowskiej.

Łódź Kaliska: 44 lata artystycznej grupy

Premiera dokumentu „Łódź Kaliska: Klasycy absurdu” reżyserii Sławomira Grünberga odbędzie się 29 maja podczas 63. Krakowskiego Festiwalu Filmowego w cyklu „Panorama polskiego dokumentu”.

Architektura to skóra i kości

Żeby skończyć studia, zarabiał sprzedając lody, był bileterem w kinie. Dziś Norman Foster, twórca najsłynniejszych budowli na całym świecie, jest bohaterem wielkiej wystawy w paryskim Centrum Pompidou.

Polska na Biennale Architektury. Kłopot i pożytek z nadmiaru danych

Rozpoczęło się Biennale Architektury w Wenecji. Polska prezentuje projekt pokazujący, jak nadmiar cyfrowych danych wpływa na rzeczywistość.

Najlepsza europejska kolekcja z Kijowa w Polsce

Zamek Królewski w Warszawie udzielił schronienia cennej kolekcji dzieł z Narodowego Muzeum Sztuki im. Bohdana i Warwary Chanenków w Kijowie.

Tycjan i inni mistrzowie na Wawelu

19 maja na Zamku Królewskim na Wawelu premierę będzie miała specjalna wystawa arcydzieł Tycjana, Brueghela, Bordona oraz innych skarbów, które ostatnio wzbogaciły wawelskie zbiory.

Festiwal Wschód Kultury ogłasza program

Ponad stu artystów wystąpi latem na tegorocznym interdyscyplinarnym festiwalu w trzech odsłonach – w Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku.