Monika Kuc

Monika Kuc

publicystka zajmująca się rynkiem sztuki i plastyką

Wielki powrót Łukaszowców

Po raz pierwszy na wystawie „Łukaszowcy. Wielki powrót”, otwartej dziś w Warszawie, można zobaczyć wszystkie dzieła, które latem powróciły z USA po 83 latach.

Wystawa w Warszawie: Pop-art po włosku

Blisko 50 dzieł włoskiego pop-artu prezentuje wystawa otwierana 27 września w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Fabryka Norblina: Jak ocalić Ziemię?

Wystawa „Save The Planet – Ocalmy Planetę”– to najnowsza multisensoryczna wystawa, prezentowana od 24 września w Art Box Experience w Fabryce Norblina w Warszawie. Łączy oszałamiające efekty wizualne z muzyką i nowoczesnymi technologiami.

„Do głębi intrygujący kraj”: Od Inków do czarnej madonny

Arkady Radosław Fiedler przemierzył Boliwię wzdłuż i wszerz. Tak zafascynował go ten kraj Ameryki Południowej, że napisał o nim dwie książki.

French Touch. Święto przyjaźni polsko-francuskiej

Już po raz ósmy w październiku spotkamy się na French Touch. Kulminacją wydarzeń będzie artystyczne show z udziałem polskich i zagranicznych gwiazd w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie.

Canaletto maluje i pozuje na Zamku

150 obrazów wybitnego Włocha to podróż artysty z Wenecji do Warszawy przez Drezno, Wiedeń i Monachium.

Wielkie otwarcie Humboldt Forum w Berlińskim Zamku

17 września Berlin świętuje zakończenie ostatniego etapu odbudowy i pełne otwarcie Humboldt Forum, centrum kultury w sercu miasta, w zrekonstruowanym zamku naprzeciw Wyspy Muzeów. Dziś Forum czynne jest przez 24 godziny.

Elżbieta II w oczach artystów

W czasie długiego panowania królowej powstało ogromna liczba jej portretów, przede wszystkich fotograficznych, ale także malarskich. Część z nich to dziś ikony sztuki.

Rubens i van Dyck w warszawskich Łazienkach

Pięć arcydzieł z Dulwich Picture Gallery w Londynie, kupionych dla króla Stanisława Augusta, odwiedza pierwszy raz Warszawę.

Zabytki i cyfrowa rewolucja

Na portalu zabytek.pl Narodowy Instytut Dziedzictwa udostępni do końca września ponad 1,3 mln dokumentów na temat dziedzictwa kulturowego.