Monika Kuc

Monika Kuc

publicystka zajmująca się rynkiem sztuki i plastyką

Fangor. Wielką retrospektywa w Toruniu

Wielką retrospektywę Wojciecha Fangora otworzy w piątek 20 maja Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu.

Nocy Muzeów moc

Noc Muzeów w Krakowie zaczyna się 13 maja w piątek, a w Warszawie i innych miastach 14 maja w sobotę.

Rekordowy obraz polskiej artystki

„Portrait of a Lady (After Louis Leopold Boilly)” Ewy Juszkiewicz został sprzedany na aukcji charytatywnej Christie’s w Nowym Jorku za 1,56 mln dolarów.

Rekordowy obraz Ewy Juszkiewicz

„Portrait of a Lady (After Louis Leopold Boilly)” Ewy Juszkiewicz został sprzedany na aukcji charytatywnej Christie’s w Nowym Jorku za 1,56 mln dolarów.

Powrót dzieł Łukaszowców

Powracające po 83 latach obrazy Bractwa św. Łukasza i makaty Mieczysława Szymańskiego wzbogacą stałą ekspozycję Muzeum Historii Polski.

Łódź Design Festival 2022

12 maja rusza Łódź Design Festival. Hasło tegorocznej edycji „RE:GENERACJA” zachęca do refleksji nad światem i poszukania odpowiedzi na wyzwania przyszłości.

Rembrandt wrócił na trochę do Polski

„Jeździec polski” należący do Stanisława Augusta Poniatowskiego, a od ponad stu lat do nowojorskiej The Frick Collection przyjechał do Polski.

Piknik z Księciem Józefem Poniatowskim

Zamek Królewski w Warszawie zaprasza 7 maja na urodziny księcia Józefa Poniatowskiego do Pałacu pod Blachą.

Jan Dobkowski: Obrazy intuicyjne

Wystawa „Obrazy intucyjne” Jana Dobkowskiego w krakowskiej galerii Artemis, zapowiada czerwcowe 80. urodziny wybitnego współczesnego artysty.

Arcydzieło Rembrandta w Łazienkach Królewskich

„Jeździec polski” Rembrandta, należący kiedyś do kolekcji królewskiej Stanisława Augusta, a od ponad stu lat do nowojorskiej The Frick Collection, odwiedza obecnie w Europie tylko Polskę. Wernisaż pokazu odbędzie się 5 maja w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Dzieło będzie również eksponowane na Wawelu.