Rzeźby Rodina w Łazienkach Królewskich

W Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie można podziwiać trzy arcydzieła Auguste’a Rodina, wielkiego francuskiego rzeźbiarza przełomu XIX i XX wieku, twórcy nowoczesnej rzeźby.

Rzeźba współczesna w Muzeum Narodowym w Krakowie

MNK otworzyło nową salę poświęconą rzeźbie XX i XXI wieku. Prezentuje w niej 33 prace, wybrane z kolekcji muzeum, liczącej około pół tysiąca rzeźb, stworzonych w tym okresie

Dar dla Galerii Sztuki Średniowiecznej MNW

Zbiory Muzeum Narodowego w Warszawie powiększyły się o zabytkową figurę Marii jako Służebnicy w Świątyni. Jest to dar badacza i kolekcjonera Erika Bijzeta.

Na Wawelu otwarto "Smoczy ogród"

W renesansowych Ogrodach Zamku Królewskiego otwarto w czwartek plenerową wystawę „Smoczy ogród. Bronisław Chromy na Wawelu”.

Ukraińscy artyści w Kordegardzie

W galerii Narodowego Centrum Kultury – w Kordegardzie w Warszawie otwarto wystawę trzech współczesnych artystów ukraińskich: Oleha Kapustyaka, Nikity Tsoya i Vasyla Savczenki.

2 mln zł na rzeźby w przestrzeni publicznej

Druga edycja „Rzeźby w przestrzeni publicznej dla Niepodległej 2022” finansuje nowe projekty, wykup depozytów lub konserwację

Improwizowane rzeźby w cedrze

Muzeum Narodowe w Krakowie prezentuje prace Ursuli von Rydingsvard, wybitnej amerykańskiej artystki o polskich korzeniach.

Wrocław: Abakanowicz. Totalna

Wystawę pod tytułem „Abakanowicz. Totalna” otworzy 18 grudnia Muzeum Narodowe we Wrocławiu w Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej.

Nowy rekord aukcyjny na polskim rynku sztuki. 13,6 mln zł za „Bambini” Magdaleny Abakanowicz

Grupa rzeźbiarska „Bambini” Magdaleny Abakanowicz została sprzedana 7 grudnia w Polswiss Art za 13,6 mln zł. To nowy rekord aukcyjny na polskim rynku sztuki i najdrożej sprzedana praca Abakanowicz na świecie.

Gloria Artis dla Ursuli von Rydingsvard

Wybitna amerykańska rzeźbiarka o polskich korzeniach uhonorowana została Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, najwyższym odznaczeniem, przyznawanym przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Japoński mistrz drzeworytu

Najnowsza wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie zabiera widzów w niezwykłą podróż po dawnej Japonii.

Berlińska Neue Nationalgalerie po modernizacji

Po sześcioletniej renowacji otwarto w niedzielę w Berlinie ikonę modernistycznej architektury, dzieło Miesa van der Rohe i miejsce słynnych wystaw sztuki współczesnej. Modernizacje przeprowadziła pracownia David Chipperfield Architects o międzynarodowej sławie.

W hołdzie Pendereckiemu i Zagajewskiemu

Wybitny rzeźbiarz Krzysztof M. Bednarski na wystawie w krakowskim MOCAK-u prezentuje modele rzeźb-sarkofagów, poświęconych Krzysztofowi Pendereckiemu i Adamowi Zagajewskiemu, zrealizowanych dla Panteonu Narodowego w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Krakowie.

Portret artysty tęskniącego

Od piątku w łowickiej Galerii Browarna trwa wystawa Jacka Sempolińskiego „Od studium do eksperymentu”. Zobaczyć można ponad 100 prac, w większości dotąd nigdzie nie pokazywanych.

Na pandemię Edward Munch

Historycy sztuki twierdzą, że do dzieł Muncha warto wracać szczególnie teraz, w czasach pandemii. Jego obrazy są coraz droższe, a w Oslo powstaje nowe muzeum słynnego norweskiego malarza.

Monumentalne dzieła Ursuli von Rydingsvard już w Orońsku

W Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku trwają przygotowania do otwarcia wystawy Ursuli von Rydingsvard.

Wawel: Spotkanie muzyki i architektury

20 sierpnia rozpocznie się 14. plenerowy Festiwal Muzyczny „Wawel o zmierzchu”.

Rewolucje Magdaleny Abakanowicz

Wystawa artystki towarzyszy nadaniu jej imienia uniwersytetowi. Abakanowicz wykładała tam 25 lat.