Wystawa na Wawelu. Beksiński nieznany

Wawel zaprasza do Ogrodów Królewskich na plenerową wystawę rzeźb Zdzisława Beksińskiego. To pierwszy monograficzny pokaz poświęcony wyłącznie rzeźbie artysty.

Król z trupią głową. Stanisław August wiecznie kontrowersyjny

Stanisław August pod osłoną rosyjskich bagnetów chciał zaprowadzić w Polsce angielski ustrój i francuską kulturę

Nagroda Turnera dla Veroniki Ryan

Turner Prize, najbardziej prestiżową brytyjską nagrodę w sztukach wizualnych, zdobyła rzeźbiarka Veronica Ryan.

Drapieżne postaci w królewskiej bibliotece

Prace Magdaleny Abakanowicz biją rekordy na aukcjach, a jej rzeźby można właśnie podziwiać w Zamku Królewskim w Warszawie i Londynie.

Wystawa „Jerzy Bereś. Rzeźby”. Siła miejsca i przemyśleń

W krakowskiej galerii Krypta u Pijarów trwa wystawa „Jerzy Bereś. Rzeźby”. W tym roku mija 10. rocznica śmierci tego artysty.

W 100. rocznicę urodzin Wojciecha Fangora: Ostatnia rzeźba i archiwum cyfrowe

We wtorek 15 listopada, dokładnie w rocznicę urodzin jednego z największych artystów XX i XXI wieku, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Teatr Studio w Warszawie organizują specjalne wydarzenia.

W obronie miejsca urodzin Abakanowicz

Zbigniew Hołdys stanął w obronie oficyny, gdzie urodziła się Magdalena Abakanowicz.

Anish Kapoor. Świat przed przemocą

W Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku trwa prezentacja Anisha Kapoora, jednego z najsłynniejszych współczesnych artystów. To pierwsza wystawa tego artysty w Polsce.

Rzeźby Rodina w Łazienkach Królewskich

W Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie można podziwiać trzy arcydzieła Auguste’a Rodina, wielkiego francuskiego rzeźbiarza przełomu XIX i XX wieku, twórcy nowoczesnej rzeźby.

Rzeźba współczesna w Muzeum Narodowym w Krakowie

MNK otworzyło nową salę poświęconą rzeźbie XX i XXI wieku. Prezentuje w niej 33 prace, wybrane z kolekcji muzeum, liczącej około pół tysiąca rzeźb, stworzonych w tym okresie

Dar dla Galerii Sztuki Średniowiecznej MNW

Zbiory Muzeum Narodowego w Warszawie powiększyły się o zabytkową figurę Marii jako Służebnicy w Świątyni. Jest to dar badacza i kolekcjonera Erika Bijzeta.

Na Wawelu otwarto "Smoczy ogród"

W renesansowych Ogrodach Zamku Królewskiego otwarto w czwartek plenerową wystawę „Smoczy ogród. Bronisław Chromy na Wawelu”.

Ukraińscy artyści w Kordegardzie

W galerii Narodowego Centrum Kultury – w Kordegardzie w Warszawie otwarto wystawę trzech współczesnych artystów ukraińskich: Oleha Kapustyaka, Nikity Tsoya i Vasyla Savczenki.

2 mln zł na rzeźby w przestrzeni publicznej

Druga edycja „Rzeźby w przestrzeni publicznej dla Niepodległej 2022” finansuje nowe projekty, wykup depozytów lub konserwację

Improwizowane rzeźby w cedrze

Muzeum Narodowe w Krakowie prezentuje prace Ursuli von Rydingsvard, wybitnej amerykańskiej artystki o polskich korzeniach.

Wrocław: Abakanowicz. Totalna

Wystawę pod tytułem „Abakanowicz. Totalna” otworzy 18 grudnia Muzeum Narodowe we Wrocławiu w Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej.

Nowy rekord aukcyjny na polskim rynku sztuki. 13,6 mln zł za „Bambini” Magdaleny Abakanowicz

Grupa rzeźbiarska „Bambini” Magdaleny Abakanowicz została sprzedana 7 grudnia w Polswiss Art za 13,6 mln zł. To nowy rekord aukcyjny na polskim rynku sztuki i najdrożej sprzedana praca Abakanowicz na świecie.

Gloria Artis dla Ursuli von Rydingsvard

Wybitna amerykańska rzeźbiarka o polskich korzeniach uhonorowana została Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, najwyższym odznaczeniem, przyznawanym przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.