Ułaskawienie dla Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika nie kończy sprawy - wynika z wtorkowego orzeczenia Sądu Najwyższego, który uchylił decyzję o umorzeniu sprawy i przekazał ją do ponownego rozpatrzenia w sądzie okręgowym.
Decyzje wydawane przez komisję ds. rosyjskich nacisków będą w praktyce oznaczały niemożność objęcia funkcji w administracji rządowej i samorządowej.
Rząd przegrał w Trybunale Sprawiedliwości UE sprawę o dyscyplinowanie sędziów i odmawianie im prawa do badania niezależności sądów.
Przepisy mają wzmocnić odporność państwa i jego instytucji na ataki hakerskie.
Ustawa pozwoli na nieograniczone prześwietlanie firm. Może posłużyć do osobistych porachunków.
Kolejny raz w ostatnich latach Sąd Najwyższy (...) wydał orzeczenie, w którym ignoruje podział władz, kompetencji i prerogatyw wskazanych Konstytucją, a także powszechnie obowiązujące wyroki Trybunału Konstytucyjnego - tak wtorkowy werdykt w sprawie ułaskawienia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika skomentował wiceminister sprawiedliwości, Sebastian Kaleta.
Zadanie właściwego pytania Trybunałowi Sprawiedliwości UE pozwoliłoby wyjść z absurdu orzekania nieważności umów w sprawach frankowych. A w konsekwencji utorowałoby drogę nowej strategii, skutkującej korygowaniem rozkładu ryzyka przez sądy krajowe.
O współpracy przedsiębiorców z samorządami lokalnymi dyskutowali uczestnicy forum „Mazowsze inspiruje przedsiębiorczość”, zorganizowanego w 20. rocznicę podpisania traktatu o przystąpieniu do UE, przez Ogólnopolską Federację Przedsiębiorców i Pracodawców i Marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika.
Licencjat nie będzie już wystarczający, aby podjąć pracę w szkole. Ale są wyjątki, np. dla nauczycieli praktycznej nauki zawodu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas