Przedsiębiorcy chcą ukrócić swawolę prokuratorów i sędziów we wsadzaniu podejrzanych za kraty. I składają do rządu projekt ustawy, która ma ograniczyć stosowanie tymczasowych aresztów.
Prezydent zawetował ustawę, mającą uregulować rynek kryptoaktywów – od poprzedniej, również odrzuconej przez prezydenta, różniła się ona zaledwie jednym przepisem.
W poniedziałek 15 czerwca rozpocznie się ogólnoeuropejska akcja policji "Alkohol i narkotyki". Wzmożone kontrole drogowe mają potrwać przez cały tydzień, a ich największe nasilenie zaplanowano na 19 czerwca.
Obowiązek zgłaszania przewozów do systemu SENT dla odzieży i obuwia będzie obowiązywał tylko w procedurach przywozu na terytorium Polski oraz tranzytu - poinformował w piątek minister finansów i gospodarki Andrzej Domański. Dodał, że rozporządzenie w tej spawie zostanie przedstawione w poniedziałek.
Bogdan Święczkowski wezwał w czwartek szefa kancelarii premiera do publicznych przeprosin. Grabiec powiedział, że prezes TK łamie prawo i że ktoś kto nie dopuszcza do pracy osób prawidłowo wybranych „jest przestępcą”.
Niewiele osób pamięta, że reforma dotycząca zabezpieczenia socjalnego artystów jest jednym z punktów, które rząd zobowiązał się zrealizować w ramach rewizji KPO.
Wszystkim powinno zależeć na tym, aby jak najszybciej zażegnać kryzys i zająć się reformami modernizującymi działanie sądów, na co czekają obywatele – mówi Marcin Walasik, sędzia, prof. UAM w Poznaniu.
Elektronika zredukuje biurokrację, ale nowe kompetencje szefa KAS wydłużą procedury – tak eksperci oceniają projekt nowych przepisów o Polskiej Strefie Inwestycji.