Fala uchodźców z Ukrainy nas wzbogaci, a nie zuboży

Komisja Europejska ocenia, że Polska będzie w tym roku jednym z nielicznych państw UE, które doświadczą spadku PKB per capita i istotnego wzrostu bezrobocia. To wątpliwe.

Brak KPO kosztował dotąd polskiego konsumenta 3,8 mld zł

Opóźnienie w przekazaniu Polsce środków z Krajowego Planu Obudowy oddziałuje również na wzrost cen poprzez wpływ na kurs walutowy. Słabszy złoty oznacza wyższy koszt dóbr i usług z importu i w systemie płynnego kursu to dostosowanie zachodzi bardzo szybko.

Ławrow chce, by Kijów nie przeszkadzał w realizacji celów Rosji. Prosi o pomoc WHO

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow rozmawiał w środę z szefem WHO Tedrosem Adhanomem Ghebreyesusem. Poprosił, by organizacja wpłynęła na władze w Kijowie, by te nie utrudniały realizacji celów specjalnej operacji wojskowej.

Erdogan blokuje rozmowy o przystąpieniu Szwecji i Finlandii do NATO

Turcja zablokowała wstępną decyzję NATO o rozpatrzeniu wniosków Finlandii i Szwecji o przystąpienie do sojuszu, co stawia pod znakiem zapytania nadzieje na szybkie przystąpienie obu państw.

Nadchodzi cyfrowe euro. Testy możliwe już w 2023 r.

Członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego Fabio Panetta wskazał, że prace nad wprowadzeniem cyfrowego euro trwają, a jego testy mogą rozpocząć się już pod koniec przyszłego roku.