Chrabota: Łże-realizm starego Kissingera

Henry Kissinger objawił się w Davos jak legendarny „starzec z gór" i nawoływał Ukrainę do oddania Kremlowi części swojego terytorium w imię zaprzestania dalszego antagonizowania Rosji i zapewnienia jej właściwego miejsca w europejskim układzie sił. Tego wymaga – jego zdaniem – polityczny realizm. Ten sam realizm, dzięki któremu były doradca ds. bezpieczeństwa i sekretarz stanu zapewnił sobie miejsce w annałach amerykańskiej polityki, ale też i ten, który dyktował mu popieranie zamachów stanu (Pinochet obalający Allende) czy bombardowanie w czasie wojny wietnamskiej niezaangażowanej w konflikt Kambodży.

"NYT": USA wyślą systemy rakietowe Ukrainie

Administracja prezydenta USA Joe Bidena zatwierdziła wysłanie na Ukrainę systemów rakietowych dalekiego zasięgu - poinformował nieoficjalnie dziennik "The New York Times".

Sondaż: Reforma sądownictwa PiS źle oceniania

"Jak ocenia Pani/Pan dotychczasową reformę sądownictwa przeprowadzoną przez rząd PiS?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Poroszenko po raz drugi zawrócony z granicy z Polską

Były prezydent Ukrainy Petro Poroszenko w piątek i w sobotę został zawrócony z przejścia granicznego Rawa Ruska - Hrebenne.

Szeptycki: Włoskie gruszki na wierzbie

Rosja uważa, że sama, na swoich zasadach zakończy konflikt w Ukrainie. Nie wróży to dobrze żadnej inicjatywie pokojowej ani szybkiemu zakończeniu wojny – pisze politolog.

Miedwiediew domaga się "przywrócenia porządku" z zagranicznymi agentami

Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew wezwał do wzmocnienia kontroli nad ludźmi i organizacjami, które rosyjskie władze uznały za „zagranicznych agentów”.

Prezes Izby Dyscyplinarnej donosi na adwokata sędziego Juszczyszyna