- Nie będzie żadnego testu przedsiębiorcy - zapewnia szef rządu w swoim wpisie.

To reakcja na nasze publikacje. W czwartek "Rzeczpospolita" opublikowała  list polskiego przedsiębiorcy, właściciela jednoosobowej firmy, który na swoim przykładzie opisał możliwe skutki wprowadzenia testu przedsiębiorcy w zakresie płynności finansowej, podatków, ubezpieczeń społecznych.

- Jestem jednym z tych pierwszych do odstrzału i jestem po prostu tak przerażony, że nie mogę spać po nocach. Już publiczna egzekucja byłaby lepsza niż coś takiego. (...) Mam 53 lata. Cała moja rodzina ląduje na bruku, a ja zostaję z długiem, który przejdzie w spadku na moje dzieci (z żoną mam umowę o rozdzielności majątkowej) - czytamy w dramatycznym liście.

Przedsiębiorca apeluje do premiera o wycofanie się z wprowadzenia testu przedsiębiorcy.

List redakcja "Rzeczpospolitej" zadedykowała premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który wielokrotnie podkreślał, że priorytetem jego rządu jest wspieranie przedsiębiorczych obywateli i walka z opresyjnym urzędniczym państwem.

Kilka dni temu pisaliśmy, że rząd przygotowuje są przepisy umożliwiające weryfikację mikrofirm, choć minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz zapewniała w mediach, że żadnych zmian legislacyjnych wprowadzających test przedsiębiorcy nie będzie. Chodzi o narzędzie prawne służące określeniu, kto faktycznie jest przedsiębiorcą, a kto korzysta jedynie z możliwości preferencyjnego opodatkowania.

Czytaj też:

"Premierze Morawiecki, test zabije mój biznes"

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Konkurs dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ

Pełna treść listu przedsiębiorcy

Porzućcie metody Ku Klux Klanu

Testu przedsiębiorcy miało nie być, ale prace nadal trwają

Polowanie na firmy źle się skończy

Jednoosobowe firmy: masowa weryfikacja firm

Samozatrudnienie: wpierw zachęty, potem kary

Test przedsiębiorcy - będzie czy nie? Rząd testuje odporność firm na sprzeczne wieści

Test przedsiębiorcy - jaka jest polityka rządu wobec małych firm

Kogo zaboli walka z samozatrudnieniem

Samozatrudnienie: rząd jednak zweryfikuje jednoosobowe firmy