Dorota Gajos-Kaniewska

Dorota Gajos-Kaniewska

Absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku, pracowała w radiu i prasie białostockiej, w "Rzeczpospolitej" od 1997 r.

I prezes SN poddana egzekucji sądowej. "P. Manowska weszła do historii"

Stołeczny sąd pod rygorem wysokiej grzywny nakazał Małgorzacie Manowskiej natychmiast wykonać orzeczenie ws. sędziego Juszczyszyna. To prawdopodobnie pierwsza taka w Europie egzekucja sądowa, wszczęta wobec osoby na stanowisku I prezesa Sądu Najwyższego - informuje OKO.press.

Podatek od spadków i darowizn: Sejm podniósł kwoty wolne od daniny

Wbrew stanowisku Ministerstwu Finansów Sejm uchwalił przepis, który od 1 lipca 2023 r. podwyższa kwoty wolne od podatku od spadków i darowizn.

Posłowie za zmianami w Kodeksie wyborczym

W czwartek wieczorem Sejm przegłosował projekt zmian w Kodeksie wyborczym. Nowelizacja, która m.in. wprowadza Centralny Rejestr Wyborców, trafi teraz do Senatu.

Kobiety za kratami mają szanse na biustonosze

Osadzone w zakładach kobiety mogą wreszcie liczyć na zmianę przepisów i włączenie biustonosza do bielizny więziennej, którą otrzymają na koszt państwa, jeśli nie mają własnej.

Donos do prokuratury na prezes Manowską. Chodzi o ławników w SN

I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska nie wypełnia ustawowego obowiązku wręczenia aktu ślubowania ławnikom wybranym przez Senat, w związku z tym składamy zawiadomienie do prokuratury - powiedział w czwartek Arkadiusz Myrcha (Koalicja Obywatelska), szef sejmowej komisji ustawodawczej.

TSUE wskazuje, kiedy policja można zbierać dane genetyczne i biometryczne

Systematyczne gromadzenie danych biometrycznych i genetycznych każdej osoby, której przedstawiono zarzuty, dla celów ich rejestracji policyjnej jest niezgodne z prawem unijnym - orzekł w czwartek Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu.

ZUS wysyła PIT-y za 2022 rok. Kto dostanie?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowych PIT za 2022 rok – poinformował rzecznik ZUS Paweł Żebrowski. Dokumenty dostaną miliony emerytów, rencistów, a także każda osoba, która choć raz w ubiegłym roku pobrała z ZUS jakiekolwiek świadczenie.

Prawicowy publicysta skazany za pomówienie prokuratora

Publicysta tygodnika „Sieci” i serwisu wPolityce.pl Jerzy Jachowicz został prawomocnie skazany za pomówienie prokuratora Dariusza Korneluka, współzałożyciela i członka Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia.

GIS ostrzega: te ciastka dla dzieci są toksyczne

Główny Inspektor Sanitarny informuje o wykryciu substancji rakotwórczych i genotoksycznych w partiach ciastek przeznaczonych dla dzieci i niemowląt sprzedawanych w sklepach sieci TEDI.

Krakowski adwokat oskarżony ws. przejęcia kamienicy

Dominik G., Piotr F. i Andrzej F. staną przed sądem za oszustwo polegające na zatajeniu przed współwłaścicielami kamienicy w Krakowie prawdziwej wartości rynkowej posiadanych przez nich udziałów. Pierwszy był kuratorem spadku, drugi jest adwokatem, a trzeci ojcem mecenasa.