Dorota Gajos-Kaniewska

Dorota Gajos-Kaniewska

Absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku, pracowała w radiu i prasie białostockiej, w "Rzeczpospolitej" od 1997 r.

Niezbędnik przedsiębiorcy. Porady i ważne terminy na czas od 23 do 29 maja

• Zmiana formy opodatkowania za 2022 rok już w lipcu. Piszemy, jak to zrobić. • Ale uwaga, rozliczając się wspólnie z kimś z rodziny, warto poczekać, aby nie stracić. • Radzimy: jak nie płacić składki zdrowotnej sprzedając np. firmowy komputer lub samochód. • ZUS znów weźmie (jeszcze) więcej. Zmiana składki od 2023 r. • Garnitur w kosztach? Jak działają ulgi? Najnowsze interpretacje podatkowe. • Fiskus może zablokować konto uczciwemu. Historia informatyka i 300 tys. zł. • Kiedy rozliczyć CIT za 2021? Ile czasu na wnioski o postojowe? Te i inne ważne terminy – również na ten tydzień – na zakończenie.

Żona znanego polityka usłyszała wyrok za jazdę po pijanemu

Dominika K., żona Ryszarda Kalisza, została uznana winną kierowania samochodem po alkoholu i narażenie na niebezpieczeństwo własnego syna. Za karę przez rok i 8 miesięcy ma wykonywać prace społecznie użyteczne oraz wpłacić 15 tys. zł na fundusz pomocy pokrzywdzonym. Dostała też zakaz prowadzenia pojazdów przez 6 lat.

Polowanie w Bezprawiu: myśliwy z grzywną za postrzelenie kobiety

Grzywnę w wysokości 7,5 tys. zł wymierzył sąd myśliwemu, którego uznał winnym postrzelenia przypadkowej kobiety podczas nielegalnego polowania w miejscowości Bezpraw w województwie zachodniopomorskim.

Idziesz do szpitala - leki zostaw w domu

Pacjent skierowany do szpitala nie musi zabierać ze sobą stale przyjmowanych lekarstw czy wyrobów medycznych, nawet zupełnie niezwiązanych z powodem leczenia szpitalnego - przypomina Rzecznik Praw Pacjenta.

Apartamenty Czarna Perła - konsumenci wprowadzeni w błąd, dostaną vouchery

Prezes UOKiK wydał decyzję wobec firmy CGA Invest, która zrealizowała i sprzedawała lokale w condohotelu Czarna Perła w Siennej. Firma zaproponuje konsumentom rekompensaty.

Dwóch Polaków oskarżonych o szpiegostwo na rzecz obcego wywiadu

Marcin K. i jego pomocnik Radosław S. zostali oskarżeni o działanie na rzecz obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej - informuje Prokuratura Krajowa.

Nauka strzelania od września w szkołach

Jeszcze w maju do konsultacji społecznych trafi projekt resortu edukacji zmieniający podstawę programową edukacji dla bezpieczeństwa. Od września uczniowie mają mieć lekcje z obsługi broni i naukę strzelania.

Pasy w aucie udusiły dziecko podczas zabawy. Sąd orzekł, co z odszkodowaniem

Nieprawidłowe użycie pasów bezpieczeństwa w zaparkowanym w garażu samochodzie nie wyłącza odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń za tragiczny w skutkach wypadek - orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Tyle zarobi lekarz, tyle diagnosta, a tyle salowa

Podwyżki minimalnych wynagrodzeń w służbie zdrowia wyniosą w zależności od grupy od 17 do 41 procent. Ile zarobią od 1 lipca poszczególne grupy medyków?

"Aż poleje się krew". Związkowcy z KAS chcą ominąć zakaz strajku

Związkowcy z Krajowej Administracji Skarbowej wymyślili, jak ominąć obowiązujący tę służbę zakaz strajku. Ogłosili akcję "AŻ POLEJE SIĘ KREW" tj. masowe oddawanie krwi przez skarbowców, co da im dwa dni wolne od pracy.