Dorota Gajos-Kaniewska

Dorota Gajos-Kaniewska

redaktor on line i dziennikarz działu prawnego

Absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku, pracowała w radiu i prasie białostockiej, w "Rzeczpospolitej" od 1997 r.

Rzecznik Schab znów ściga. Dyscyplinarka dla sędzi z Iustitii

Główny rzecznik dyscyplinarny Piotr Schab wszczął postępowanie wobec sędzi Olimpii Barańskiej-Małuszek z Gorzowa Wielkopolskiego. Powodem jest apel do ministra Adama Bodnara, by zdymisjonował prezesa jej sądu Jarosława Dudzicza.

Alimenty z funduszu będą wyższe. O ile i od kiedy?

Po raz pierwszy od 2008 r. mają wzrosnąć świadczenia funduszu alimentacyjnego. Gotowe są już założenia do projektu nowelizacji. Wiadomo, ile maksymalnie dostawać będą uprawnieni do alimentów.

Rosati: Manowska blokuje posiedzenie Trybunału Stanu

Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska odmówiła sędziom Trybunału Stanu zwołanie posiedzenia TS. - To próba zablokowania zmian, które likwidowałyby jednowładztwo w Trybunale Stanu - powiedział w RMF FM sędzia TS i szef Naczelnej Rady Adwokackiej Przemysław Rosati.

Dostał wyrok za jazdę bez prawa jazdy. Spod sądu odjechał autem

26-latek z gminy Duszniki usłyszał wyrok za jazdę bez prawa jazdy. Zaraz po rozprawie wsiadł za kierownicę swojego samochodu i odjechał, choć w mocy był zakaz kierowania pojazdami.

Ekstradycja Sebastiana M. Prawny szczegół może ją blokować

Przedłuża się postępowanie ekstradycyjne się w sprawie sprawcy wrześniowego wypadku na A1, w którym zginęło małżeństwo z pięcioletnim dzieckiem. Jak twierdzi "Fakt", sprawę mogą blokować niuanse prawne związane ze zmianą kwalifikacji prawnej czynu.

Jest nowy prezes sądu w Olsztynie. W miejsce Macieja Nawackiego

Minister Sprawiedliwości powołał nowego prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie. Zajmie on stanowisko, z którego w marcu został odwołany Maciej Nawacki, znany z tego, że w 2020 r. podarł projekty uchwał olsztyńskich sędziów.

Zabójstwo w Jagatowie. Rafał Z. przyznał się do winy

Zatrzymany w środę wieczorem 43-letni Rafał Z., w czwartek usłyszał zarzut zabójstwa żony w zamiarze bezpośrednim. Prokuratura informuje, że przyznał się do winy.

Nikt nic nie dostał z "Tarczy dla pogranicza”. Program okazał się fikcją

„Tarcza dla pogranicza” miała być wsparciem dla firm z Podlasia i Lubelszczyzny poszkodowanych w wyniku wprowadzenia tam stanu wyjątkowego i zamykania przejść granicznych. Okazuje się, że efekty programu są praktycznie żadne.

Polska gospodarka zadziwiająco odporna na wstrząsy

Polska jest ewenementem w Europie jeśli chodzi o odporność gospodarki na kryzysy ostatnich lat, takie jak pandemia, wojna w Ukrainie i wzrost cen energii.

Rowerowy biznes liczy na kolejny udany sezon

Wczesna wiosna oraz coraz większa popularność rowerów elektrycznych i gravelowych napawają optymizmem sprzedawców rowerów i akcesoriów do tych jednośladów.