Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!
Korzystaj z nieograniczonego dostępu m.in. do artykułów, raportów prawnych i ekonomicznych, specjalistycznych rankingów a także weekendowego wydania „Plus Minus”.
Możesz zrezygnować w każdej chwili.
Aktualizacja: 01.12.2023 17:12 Publikacja: 06.10.2023 02:00
Foto: Adobe Stock
Umowy sponsoringowe są coraz częstszym elementem życia firm. Stanowią one bowiem formę realizowania zobowiązań w ramach CSR (ang. Corporate Social Responsibility – społeczna odpowiedzialność biznesu). Pozwalają budować znajomość marki.
PRZYKŁAD
Korzystaj z nieograniczonego dostępu m.in. do artykułów, raportów prawnych i ekonomicznych, specjalistycznych rankingów a także weekendowego wydania „Plus Minus”.
Możesz zrezygnować w każdej chwili.
Po 22 grudnia 2023 r. rodzice i opiekunowie nie otrzymają już 500 zł wsparcia na utrzymanie dzieci. Świadczenie wychowawcze zostanie zwaloryzowane i kolejne wypłaty wyniosą 800 zł na każde dziecko. Pierwsze takie przelewy mogą trafić do niektórych rodziców jeszcze w grudniu.
W środę Sejm przyjął pierwszą ustawę w nowej kadencji. Zakłada ona, że zakaz handlu nie będzie obowiązywał w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.
Od piątku 17 listopada każdy obywatel może zastrzec numer PESEL w urzędzie lub na stronie internetowej. Od grudnia będzie to możliwe w aplikacji mObywatel. Zastrzeżenie pozwoli zabezpieczyć swoje dane przed użyciem przez przestępców np. w celu zaciągnięcia pożyczki czy kilku innych zobowiązań.
Firmowe regulacje mogą stanowić o konieczności uzyskania przez pracownika zgody przełożonego na wykonywanie pracy w nadgodzinach jeszcze przed jej podjęciem. Za nieprzestrzeganie tych zasad pracownik może zostać ukarany upomnieniem lub naganą, a jeśli wielokrotnie się to powtarza - nawet zwolniony z pracy.
Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności z ustawą zasadniczą przepisów dotyczących obowiązku przynależności lekarza do izby oraz odpowiedzialności zawodowej.
Diamentowe Planety w rękach liderów zrównoważonego rozwoju branży chemicznej, czyli wielki finał programu BASF dla klientów „Razem dla Planety”.
W przededniu jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży marketingu cyfrowego, Gali IAB MIXX Awards 2023, spotkaliśmy się z prezesem zarządu IAB Polska Włodzimierzem Schmidtem i przewodniczącym jury konkursu, dyrektorem marketingu LG Electronics Polska, Danielem Czokiem, aby omówić nie tylko nadchodzące wydarzenie, ale także przyszłość i obecny stan marketingu cyfrowego.
W bieżącym roku akademickim blisko 770 studentów otrzymało stypendia na studia w ramach Programu Stypendiów Pomostowych; w tym prawie 500 dostało stypendia na I rok studiów. Uroczysta inauguracja XXII edycji Programu Stypendiów Pomostowych odbędzie się 1 grudnia o godzinie 12:00 w Centralnym Domu Technologii w Warszawie.
Jeśli dziś mocno postawimy na rozwój energetyki jądrowej, to na dekady nie tylko zapewnimy sobie bezpieczeństwo energetyczne, ale też stworzymy prężną gałąź gospodarki – mówi Dawid Jackiewicz, wiceprezes Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych.
Jak powinna wyglądać cyfrowa transformacja biznesu i jak mogą ją wspierać nowoczesne technologie – wyjaśnia Olga Złotnicka, dyrektorka wykonawcza ds. transformacji i efektywności Orange Polska.
Sztuczna inteligencja zmienia łańcuchy dostaw w okresach wysokiego popytu – przekonuje Scott Russell, członek zarządu SAP SE, odpowiedzialny za sprzedaż, usługi, współpracę z partnerami oraz zaangażowanie klientów firmy.
Dzisiejsze firmy zdają sobie sprawę z roli, jaką odgrywają w społeczeństwie, dlatego coraz więcej z nich angażuje się w działania na rzecz generowania zmiany społecznej. Innowacyjnym podejściem do społecznej odpowiedzialności biznesu wyróżnia się Bank BNP Paribas.
Staramy się sprostać potrzebom przewoźników i kierowców – przekonuje dyrektor Rynku Transportu Ciężkiego w PKO Leasing Piotr Gąska.
Daniel Kahneman, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, w swojej książce „Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym” (szczerze polecam każdemu do przeczytania co najmniej kilka razy) opisał w bardzo przystępny i ciekawy sposób podstawowe mechanizmy ludzkiego rozumowania, które jak ulał pasują do wczorajszych, dzisiejszych czy przyszłych decyzji i działań przeciętnego inwestora.
Na ekranizację biografii cesarza Napoleona I czekałem od dawna. Napisałem o nim tyle artykułów, że mam wrażenie, jakbyśmy byli dobrymi znajomymi. Trudno się zatem dziwić, że kiedy usłyszałem, że nad fabularną biografią Napoleona pracuje sam Ridley Scott, ogarnęła mnie euforia. Czy po premierze się zawiodłem?
Czy powrót „Flashbacka”, legendarnej platformówki sprzed 30 lat, okazał się udany?
Odrzucenie całej, zdobywanej od Arystotelesa, przez św. Tomasza aż do nowożytności wiedzy o ludzkiej duszy i charakterze jest tak samo „otwierające przed człowiekiem nowe horyzonty”, jak dla fizyki wyzwalające byłoby zniszczenie dorobku Newtona, Faradaya i Einsteina razem wziętych.
Olga Ptak w swoich esejach o śmierci potrafi wprowadzić nas w intymną przestrzeń, w której przestajemy być intruzami czy turystami.
To już nie jest kwestia niszczenia debaty publicznej, siania ordynarnej nienawiści, ale destrukcji zwykłej ludzkiej uczciwości. I właśnie dlatego w sprawie hejtu wobec posłanki i minister kultury Dominiki Chorosińskiej nie mogę i nie chcę milczeć.
Rok 2023 był dla polskiej piłki fatalny pod każdym względem. Reprezentacja nie awansowała do finałów mistrzostw Europy, a PZPN uwikłany w afery kompromitował się decyzjami sportowymi.
Są fenomeny, które zdarzają się tak nagle w masowej skali, jeżeli powstaną ku temu jakieś podstawowe warunki. Co będzie dalej? Tu pojawia się znak zapytania, bo polskie zrywy miewały to do siebie, że szybko mijały - mówi prof. Piotr Sztompka, socjolog.
Wysadzenie w powietrze banku centralnego, likwidacja edukacji publicznej, zamknięcie większości ministerstw… Nie wiadomo, który z pomysłów Javiera Milei jest najbardziej szalony. Ale prawdziwa tragedia zdarzy się, jeśli żaden nie zostanie wprowadzony w życie.
Cieszę się z każdej chwili, gdy przyłapię świat na niezmienności. Wszystko wokół się zmienia, a tu proszę, pan Marian strzyże na Mokotowie od 57 lat. I bardzo się cieszę, że znów nie wolno mówić „Ciemno jak w dupie u Murzyna”. Choć tym razem nikomu nie zawadza swojska „dupa”.
Aby stać się legendą, trzeba odejść zbyt wcześnie, zostawiając świat w zadziwieniu, że to się rzeczywiście stało. Tak właśnie zrobiła Maria Callas i do dziś nie straciła statusu gwiazdy, która nadal fascynuje i zaciekawia.
Dlaczego literatura ma być komunikatywna i łatwa? To tak, jakby wszyscy mieli jeść parówki.
Trzeba wyzwolić Palestynę – od Hamasu, Islamskiego Dżihadu, skorumpowanego rządu Autonomii Palestyńskiej, od filozofii nienawiści, od żądzy krwi.
Pierwsza dziesiątka Kompasu Młodej Sztuki 2023 zdominowana jest przez artystki. Skupiają się na wątkach feministycznych, ekologicznych, mówią także o braku tolerancji, zrozumienia dla inności. Ich prace są o lękach, marzeniach, rozczarowaniach. Są głosem pokolenia.
Stworzenie słynnego miasta-ogrodu, ekstrawagancka wyprawa do Kenii, pionierskie dokonania fotograficzne, wreszcie sukces biznesowy, który okazał się przekleństwem – urodzony 160 lat temu Stanisław Wilhelm Lilpop był nietuzinkową postacią.
Ale są pytania zaskakujące. Słyszałem ich dziesiątki przez te ponad 12 lat, a że to remanent, to niektóre przypomnę.
Rzeczywistość zbudowana na dosłowności byłaby najgorszym z możliwych miejsc.
Ciąg fantastycznych przygód na krajowej siódemce kończy się apokaliptyczną wizją ataku Rosji na Polskę. Tak było w powieści Ziemowita Szczerka z 2014 r. i tak jest w przekonującej teatralnej adaptacji „Siódemki” Rafała Szumskiego.
David Ronney rekonstruuje, jaką drogę przebyły zegary, zanim zawładnęły człowiekiem.
Czasami Niemcy posuwają się nawet do tego, by przypisywać obu narodom, swojemu i rosyjskiemu, swego rodzaju duchowe pokrewieństwo. Nie można przy tym nie zauważyć, że niemiecka idea rosyjskiej duszy stanowi mieszaninę lęku i fascynacji.
Emigranci z Galicji, głównie górale z Podhala, zamieszkali w Chicago w parafiach Jackowo i Wacławowo oraz okolicach Pulaski Street. Z czasem ta dzielnica zyskała miano Polish Village (polska wioska), choć liczyła więcej mieszkańców niż większość polskich miast.
Byliśmy dumni, że jeden z nas pokazał pazur, a świat to docenił. Tym bardziej że „Weiser Dawidek” nie był książką pachnącą tandetnie komuną. Było w niej wszystko, co trzeba, brak pokory, rozliczenie z historią, trudna przeszłość ukochanego miasta.
Ryszard Kalisz: „Należy podjąć uchwałę, która stwierdza, że od początku 2017 roku Trybunał Konstytucyjny nie istniał, więc jego wszystkie wyroki powinny zostać uznane za niebyłe. Instrumenty stwierdzające, że coś było niebyłe, są dopuszczalne”.
W dyskusji o nadchodzącej reformie polskiego systemu edukacji warto wykorzystać doświadczenia programu Szkół Respektujących Prawa UNICEF.
W thrillerze „Inside” klasyczny heist movie o włamaniu zamienia się w robinsonadę!
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas