Materiał partnera

W tym celu można skorzystać z odpowiednich instrumentów takich jak lokaty czy rachunek oszczędnościowy Santander Consumer Banku. Pozwalają one zabezpieczyć przyszłość, chronić przed nieprzewidzianymi wydatkami czy osiągnąć niezależność finansową. Jak wynika z raportu „Polaków Portfel Własny: Oszczędny jak Polak” Santander Consumer Banku, Polacy chętnie korzystają z rozwiązań bankowych. Ponad połowa używała w przeszłości któregoś z nich. Blisko dwie trzecie tej grupy założyło w tym celu specjalne konto oszczędnościowe (64 proc.), a 56 proc. odkładało swoje pieniądze na lokatę.

Świadomość Polaków w zakresie finansów rośnie. Nie tylko dostrzegają korzyści produktów oszczędnościowych, ale także zaczęli monitorować i lepiej zarządzać swoimi budżetami. Z raportu Santander Consumer Banku wynika, że już 52 proc. Polaków w ciągu ostatniego roku postanowiło kontrolować swoje wydatki bardziej niż w latach ubiegłych. Zauważalna jest zmiana podejścia Polaków do pieniądza. Odeszli oni od tradycyjnego odkładania „do skarpety”, a przeszli do bardziej bezpiecznej i korzystniejszej oferty bankowej.

- W Santander Consumer Banku klienci mogą korzystać z różnorodnych produktów odpowiednich dla ich potrzeb. Przykładem może być rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem 5 proc. do kwoty 50 000 zł z elastycznymi wpłatami i wypłatami w miesiącu. To rozwiązanie dla tych, którzy pragną zarządzać swoimi oszczędnościami w sposób efektywny i bezpieczny. Zapewnia on atrakcyjne oprocentowanie, umożliwiając jednocześnie swobodny dostęp do zgromadzonych środków – komentuje Magdalena Drążkowska, Menadżerka ds. Depozytów Detalicznych.

Kolejną zaletą Santander Consumer Banku jest szeroka oferta lokat, które można założyć zarówno online bez wychodzenia z domu, w oddziale, jak i przez telefon. Klienci zyskują atrakcyjne oprocentowanie 5 proc. na pół roku dla nowych środków z minimalną kwotą już od 1000 zł. Bank gwarantuje elastyczny wybór okresów lokacyjnych – od 1 miesiąca do 36 miesięcy.

Zalety oferty Santander Consumer Banku obejmują nie tylko konkurencyjne oprocentowanie, ale także klarowność warunków umowy, elastyczność i wygodę obsługi. Dzięki temu klienci mają pewność, że ich oszczędności są w dobrych rękach oraz rosną zgodnie z ich oczekiwaniami i potrzebami finansowymi.

Materiał partnera