rp.pl

Co powinno się znaleźć w regulaminie zarządu spółki z o.o.?

Regulamin zarządu jest bardzo często kopalnią regulacji, które nie zostały w żaden sposób poruszone w przepisach prawa czy postanowieniach umowy spółki, a które w istotny sposób usprawniają funkcjonowanie zarządu, a przez to i samej spółki.

Branża eventowa gotowa na inwestycje

Po okresie chaosu i załamania firmy organizujące imprezy gotowe są do odbicia w 2023 r. – To tworzy przestrzeń dla inwestorów zainteresowanych branżą MICE – podkreśla Artur Schutter, prezes Artkombinatu, Scena Monopolis.

Stwarzamy optymalne warunki dla pracowników

Najważniejsze jest dla nas, byśmy mieli odpowiednich ludzi na odpowiednich stanowiskach i w odpowiednim czasie – mówi Magdalena Kłosińska, dyrektor działu People & Culture w JTI Polska, firmie będącej częścią Japan Tobacco International.

Do 31 stycznia przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do małego ZUS plus

Przedsiębiorca, który w ubiegłym roku nie korzystał z małego ZUS plus, a chciałby w tym roku do niego przystąpić, na zgłoszenie do ulgi ma czas tylko do końca stycznia 2023 r.

Uczelnie odpowiadają na potrzeby ambitnych ludzi

Studia podyplomowe i MBA to dobry wybór dla osób, które chcą pogłębić specjalistyczną wiedzę, zdobyć nowe kompetencje i kwalifikacje zawodowe. Uczelnie, przygotowując programy, biorą pod uwagę potrzeby rynku pracy oraz oczekiwania kandydatów.

Wyzwania: motywacja, sukcesja, filantropia

Efektywne zarządzanie zespołem pracującym zdalnie, wyzwania związane z sukcesją oraz filantropia to wiodące tematy konferencji organizowanej w ramach programu Deloitte – „Best Managed Companies”.

Komputer musi odpowiadać obecnym zagrożeniom

To, do czego chciałabym zachęcić przedsiębiorców, to szukanie komputerów przeznaczonych do pracy w środowiskach biznesowych – mówi Anna Ostafin, Country Category Manager w HP.