Zależy nam na satysfakcji naszych klientów

Krzysztof Kordulewski, dyrektor generalny Leroy Merlin Polska.

Dbajmy razem o planetę – Bo jak nie NAŁ to kiedy?!

Coraz więcej przedsiębiorstw podejmuje działania zmierzające do poprawy stanu środowiska. Nestlé, największy na świecie producent żywności, od lat angażuje się w działania na rzecz poszanowania zasobów naturalnych i ochrony środowiska naturalnego.

DANONE wraz z partnerami uruchamia pionierski program recyklingu kubków po jogurcie

Na Śląsku uruchomiono pierwszą w Polsce i jedną z pierwszych na świecie instalacji do recyklingu zużytych produktów z polistyrenu (PS), pochodzących z gospodarstw domowych.

Bezpieczna i tania energia dla Ciebie

Instalacja termicznego przekształcania odpadów to miejsce, w którym w sposób nowoczesny i w pełni bezpieczny dla środowiska naturalnego oraz pracujących tam osób następuje termiczne przekształcenie odpadów, a w następstwie – wyprodukowanie energii cieplnej.

Kapitał mocno skręca w stronę zrównoważonych inwestycji

Inwestorzy na całym świecie zwracają coraz większą uwagę na kwestie ESG. Globalne zawirowania makroekonomiczne i geopolityczne nie zatrzymają tego trendu. W Polsce też powinniśmy być tego świadomi.

Cyfrowe kompetencje w cenie

Mateusz Żydek, ekspert rynku pracy Randstad Polska.

Perspektywiczne rozwiązanie dla specjalistów

IT, analiza danych, cyberbezpieczeństwo, bezpieczeństwo i higiena pracy, zarządzanie zasobami ludzkimi, analiza biznesowa, a także ekologia i ochrona środowiska – to zdaniem przedstawicieli uczelni przyszłościowe kierunki studiów podyplomowych. Kandydaci chętnie wybierają też studia, które pozwalają na zdobycie uprawnień zawodowych i doskonalenie umiejętności miękkich.

Wykorzystanie nowych technologii to przyszłość biznesu

Dynamiczny rozwój metod sztucznej inteligencji sprawia, że rośnie zainteresowanie kształceniem w tym zakresie. Kandydaci na studia coraz śmielej wybierają tego typu kierunki. Uczelnie powoli wdrażają je do swojej oferty.

Pracownicy mogą na nas liczyć

Magdalena Kłosińska, dyrektor Działu People & Culture w JTI Polska, firmy będącej częścią Japan Tobacco International.

Oferta dla przyszłych liderów i profesjonalistów

Technologie przełomowe, górnictwo miejskie, zarządzanie państwem czy energy studies – od przyszłego roku akademickiego uczelnie planują wiele nowych kierunków.

Zainteresowanie niektórymi kierunkami nie zmienia się od lat

Informatyka, psychologia, zarządzanie, prawo oraz kierunek lekarski, a także ekonomia, budownictwo, finanse i rachunkowość, filologia angielska oraz logistyka – z danych Ministerstwa Edukacji i Nauki wynika, że te kierunki cieszyły się największym powodzeniem podczas rekrutacji na studia na rok akademicki 2022/2023.

Ubezpieczenie moto, jakiego nie ma nikt

Szeroki pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych, który obejmuje obowiązkowe OC, a także ubezpieczenia autocasco, Auto Assistance, od następstw nieszczęśliwych wypadków i Zieloną Kartę, oferuje PKO Ubezpieczenia, firma z grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego w ramach swojego pakietu PKO Moto.

Kolejny sezon urlopowy przed nami. Czego należy się spodziewać?

Magdalena Oszczak, dyrektorka Działu Ubezpieczeń Turystycznych UNIQA.

Firmy: nadal daleko do normalności

Na ankietę „Rzeczpospolitej” odpowiedziało 120 przedsiębiorców. Z ich odpowiedzi wynika, że czas licznych wyzwań nadal trwa.

Wykorzystać potencjał transportu kolejowego

Logistyka kolejowa z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularna i rozpoznawalna głównie ze względu na fakt, iż idealnie wpisuje się w politykę zeroemisyjną Unii Europejskiej. Pakiety „Fit for 55” oraz „Grean deal” jednoznacznie zachęcają do przenoszenia ładunków z drogi na tory. Jednak aby w pełni wykorzystać potencjał transportu kolejowego, potrzeba wielu inwestycji oraz zmiany bieżącego uświadamiania o nich gestorów ładunków.

Politechnika Śląska? – duży wybór kierunków i nowoczesna marka

Wybór kierunków studiów na Politechnice Śląskiej jest duży, a ich zakres ogromny! Od informatyki, automatyki, przez budownictwo, architekturę, biotechnologię aż po zarządzanie, lingwistykę czy inżynierię ogólną! Oprócz głównych kierunków bardzo dużo jest też specjalizacji. W każdej dziedzinie wykładowcami są naukowcy i nauczyciele akademiccy z pasją, wiedzą ekspercką i doświadczeniem.

Coraz więcej kobiet wybiera uczelnie techniczne

W Polsce stopniowo przybywa pań, które wybierają uczelnie techniczne i kierunki związane z nowymi technologiami.

Nowe wyzwania, nowe kierunki

Technologie przełomowe, inteligentne systemy miejskie, inżynieria recyklingu i inżynieria pojazdów – to tylko niektóre nowe kierunki studiów proponowane przez polskie uczelnie.