Różnorodne badania naukowe to szansa na nowe technologie

Systemy komputerowe wspierające lekarzy, innowacyjne materiały do protez, powszechna i mniej kosztowna produkcja wodoru – naukowcy z Politechniki Warszawskiej prowadzą wszechstronne badania, pracując nad rozwiązaniami, które mogą zmieć oblicze medycyny, ułatwić chorym codzienne życie czy wpłynąć na poprawę stanu środowiska.

Absolwenci spod Złotych Łuków

Milion dolarów – tyle właśnie wyniósł globalny grant, który McDonald’s Polska otrzymał na uruchomienie studiów dualnych we współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Skandynawski model pracy w ROCKWOOL GBS

Obywatele krajów skandynawskich uważani są za jednych z najszczęśliwszych ludzi na świecie. Według raportu Global Workforce Happiness Index najwyższy poziom satysfakcji z pracy odnotowano właśnie w Skandynawii. Dlaczego?

Na drodze do czystej energii

Obecna sytuacja geopolityczna wymusiła przyspieszenie transformacji energetycznej. Uświadomiła społeczeństwu, że nie możemy bazować na surowcach energetycznych z jednego kierunku, ale dywersyfikować swoje zapotrzebowanie na energię i przede wszystkim pozyskiwanie energii z OZE.

Firmy też mogą mieć tańszy prąd. Własny i ekologiczny

Przedsiębiorstwa zainteresowane inwestycjami w instalacje fotowoltaiczne mogą liczyć na co najmniej kilka form wsparcia finansowego. Środki na nie pochodzą z dotacji unijnych, ale też pieniędzy budżetowych, a nawet samorządowych.

Katastrofa energetyczna szansą dla Europy i Polski?

Kryzys energetyczny jest dobrze znany starszym mieszkańcom Europy. Przed około 50 laty, w latach 70. ubiegłego wieku, dotknął on niemal wszystkich krajów na kontynencie. Przyczyną był wzrost cen paliw, głównie ropy naftowej. By zaradzić obecnym paliwowym turbulencjom, potrzebna będzie realna zmiana i śmielsze sięgnięcie po nowe źródła energii – mówią eksperci.

Odnawialne źródła to bezpieczeństwo

Mikołaj Troczyński, specjalista od odnawialnych źródeł energii w fundacji WWF Polska.

Słońce daje nam ciepło i prąd

Energia słoneczna jest tanim, czystym i elastycznym źródłem energii umożliwiającym modułowe rozwiązania.

Potencjał technologii wodorowych

Z danych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wynika, że w Polsce nie jest wykorzystywany w pełni potencjał technologii wodorowych. Pozyskiwany w ekologiczny sposób wodór ma szanse zrewolucjonizować energetykę i pozwolić światu na wyzwolenie się od monopolistycznych dostaw gazu ziemnego. Potrzebujemy do tego wzrostu zaangażowania jednostek naukowych, technologicznych i biznesowych.

Najstarsze paliwo odnawialne

Biomasa jest najstarszym i najłatwiejszym do pozyskania oraz najszerzej wykorzystywanym odnawialnym źródłem energetycznym.

Przyszłość energetyki jest zielona

Sytuacja geopolityczna pokazuje, że zielona energia daje nam bezpieczeństwo nie tylko finansowe, ale również energetyczne. Warto więc zainwestować we własną elektrownię lub zabezpieczyć zakup energii elektrycznej bezpośrednio od wytwórcy OZE poprzez umowę tzw. corporate Power Purchase Agreement – mówi Marek Motyl, dyrektor operacyjny Grupy Alseva.

Jaka jest cena bezpieczeństwa energetycznego?

Bezpieczeństwo energetyczne w dzisiejszych czasach to luksus. Ale żeby istotnie zabezpieczyć swoją firmę na zaburzenia rynku energii, wystarczą proste – lecz przemyślane – inwestycje.

Corporate PPA optymalną umową zakupu energii dla biznesu

W czasach niepewności na rynku, rosnących cen energii oraz zwiększającej się świadomości społecznej przedsiębiorcy z coraz większym zainteresowaniem obserwują procesy transformacji energetycznej. Firmy szukają rozwiązań, które nie tylko zapewnią im stałość dostaw, ale także gwarancję kosztów i źródła pochodzenia zielonej energii. CPPA (Corporate Power Purchase Agreement), czyli umowa na zakup energii zawierana między wytwórcą a odbiorcą końcowym, stanowi synergię tych czynników – zapewnia dostęp do energii z OZE w stałej cenie.

Własny biznes pod szyldem PZU

Myślisz o własnym biznesie? Szukasz stabilnego partnera w niepewnych czasach? Postaw na prowadzenie agencji ubezpieczeniowej i zostań profesjonalnym doradcą. Będziesz swoim szefem ze wsparciem silnej i znanej marki. Nie masz doświadczenia w ubezpieczeniach? To nic trudnego, firma gwarantuje Ci mocne wsparcie.

Świadomość i czas to klucz do sukcesu. Jak podejść do tematu rozpoznania terenów zanieczyszczonych?

Świadomość problemu zanieczyszczeń gruntów jest coraz większa. Klienci coraz częściej pytają deweloperów o historię przemysłową swojej przyszłej inwestycji, a inwestorzy już na początkowym etapie budowy decydują się na sprawdzenie gruntu.

Roboty, sztuczna inteligencja i kosmos – Budimex na drodze innowacji

Budimex, największa grupa budowlana w Polsce, chce wyznaczać trendy w innowacyjnym i zrównoważonym budownictwie. Dlatego firma zaczęła wykorzystywać sprzęt, który w coraz większym stopniu traktuje prąd elektryczny jako źródło energii.

Obsługa private także w sieci

Jesteśmy w stanie świadczyć codzienne usługi private bankingu w wirtualnym świecie równie skutecznie, jak „na żywo” – mówi Katarzyna Tomaszewska, dyrektor departamentu bankowości prywatnej i usług maklerskich w Banku Pekao S.A.

Ćwierć wieku obsługi klientów

Rynek private banking rozwija się w bardzo szybkim tempie. Ze względu na postępującą edukację ekonomiczną, dojrzałość rynku i sukcesje powiększa się liczba beneficjentów bankowości prywatnej.