Dotacje unijne dla ministerstw i innych urzędów centralnych

Ministerstwo Rozwoju ogłosiło trzy wezwania do składania wniosków o dofinansowanie. Dotyczą one działań utrzymujących i zwiększających potencjał państwowych instytucji do sprawnego wykorzystywania środków europejskich.

Publikacja: 12.12.2017 04:00

Dotacje unijne dla ministerstw i innych urzędów centralnych

Foto: 123RF

Wezwania do składania wniosków odnoszą się do trzech działań programu „Pomoc techniczna":

- 2.1 „Wsparcie instytucji",

- 1.2 „Wsparcie stanowiska pracy",

- 1.1 „Wsparcie zatrudnienia".

Dofinansowanie ma służyć utrzymaniu zasobów ludzkich i organizacyjnych niezbędnych do dalszego wykorzystywania środków unijnych, wywiązywania się z obowiązków nałożonych przepisami unijnymi oraz dalszego doskonalenia i uczenia się wybranych organizacji. A mowa m.in. o samym resorcie rozwoju, a także: Ministerstwie Finansów, Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Głównym Urzędzie Statystycznym, Krajowym Zarządzie Gospodarki Wodnej (Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie od 1 stycznia 2018 r.), Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Urzędzie Transportu Kolejowego, Urzędzie Zamówień Publicznych, Ministerstwie Cyfryzacji, Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. To między innymi powyższe instytucje są uprawnione do ubiegania się o wsparcie ze środków programu „Pomoc techniczna" w zakresie wskazanych działań.

A w zależności od konkretnej jego części dofinansowanie może służyć np. przeprowadzeniu specjalistycznych szkoleń, w szczególności w obszarach problemowych z punktu widzenia zadań danej instytucji związanych z wykorzystywaniem (rozliczaniem, kontrolowaniem, planowaniem) środków unijnych. Środki mogą także służyć opracowaniu nowoczesnych strategii zarządzania zasobami ludzkimi, jak i mogą zostać przeznaczone na sfinansowanie kosztów organizacyjnych, technicznych i administracyjnych niezbędnych do sprawnego działania instytucji zaangażowanych we wdrażanie polityki spójności w latach 2014-2020, zamykających poprzednie perspektywy i przygotowujących nowy okres programowania po 2020 r. Przykładowo może to obejmować zakup wyposażenia biurowego, sprzętu komputerowego, materiałów biurowych i eksploatacyjnych, wydatki związane z powierzchnią biurową.

Ważny adres

Wezwania do składania wniosków oraz więcej szczegółowych informacji, w tym kryteria wyboru projektów można znaleźć na stronie www.funduszeeuropejskie.gov.pl. —Michał Kołtuniak

Terminy naboru

Wnioski o dofinansowanie można składać od 1 listopada 2017 r. do 30 września 2018 r. dla działania 2.1 „Wsparcie instytucji" oraz działania 1.2 „Wsparcie stanowiska pracy". Dla projektów wpisujących się w zakres działania 1.1 „Wsparcie zatrudnienia"termin naboru rozpoczął się 1 listopada 2017 r., a kończy się 30 kwietnia 2018 r.

Wezwania do składania wniosków odnoszą się do trzech działań programu „Pomoc techniczna":

- 2.1 „Wsparcie instytucji",

Pozostało 95% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Podatki
Nierealna darowizna nie uwolni od drakońskiego podatku. Jest wyrok NSA
Samorząd
Lekcje religii po nowemu. Projekt MEiN pozwoli zaoszczędzić na katechetach
Prawnicy
Bodnar: polecenie w sprawie 144 prokuratorów nie zostało wykonane
Cudzoziemcy
Rząd wprowadza nowe obowiązki dla uchodźców z Ukrainy
Konsumenci
Jest pierwszy wyrok ws. frankowiczów po głośnej uchwale Sądu Najwyższego
Materiał Promocyjny
Dzięki akcesji PKB Polski się podwoił