00:00
03.05.2024

Kontynuacja relacji

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 801
23:50
03.05.2024

Straż graniczna zniszczyła skład polowy w okolicach Kupiańska

Straż graniczna zniszczyła polowe magazyny amunicji i uderzyła w pozycje wrogich moździerzy w okolicach Kupiańsk – informuje Służba Bezpieczeństwa Państwowego. Przy pomocy drona myśliwce z jednostki bezzałogowych statków powietrznych rozpoznawczo-uderzeniowych Rubaki spaliły skład amunicji wroga i uszkodziły stanowisko moździerzy.

23:05
03.05.2024

Gen. Skrzypczak. Kontrofensywa Ukrainy? Zapomnijmy o tym

Były dowódca Wojsk Lądowych, weteran operacji w Iraku ocenia, że nawet przy dopływie zachodniej pomocy wojskowej nie można liczyć na kontrofensywy Kijowa, które prowadziłyby do odbicia okupowanych przez Rosję terenów.

Czytaj więcej

Gen. Waldemar Skrzypczak: Do końca wojny Ukraińcy nie osiągną przewagi nad armią rosyjską
22:43
03.05.2024

Na Ukrainie po raz czwarty w ciągu dnia ogłoszono alarm lotniczy w związku ze startem MiG-31K w Rosji

Na całej Ukrainie po raz czwarty w ciągu dnia ogłoszono alarm powietrzny w związku ze startem w Rosji myśliwca MiG-31K, będącego nośnikiem rakiet hipersonicznych typu Dagger. O zagrożeniu poinformowały Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy na Telegramie. „Niebezpieczeństwo rakietowe na całym terytorium Ukrainy! Start MiG-31K z lotniska Savasleyka (obwód Niżny Nowogród)” – czytamy w komunikacie.

22:24
03.05.2024

Dla zachodnich ekspertów było zaskoczeniem, jak walczy ukraińska armia

Dla wielu zachodnich ekspertów całkowitym zaskoczeniem było to, że ukraińskiemu wojsku udało się zintegrować i rozmieścić nieznane im systemy uzbrojenia w bardzo krótkim czasie – powiedział w rozmowie z Ukrinform emerytowany generał brygady armii austriackiej, obecnie prezes Centrum Analiz Strategicznych (CSA) Walter Feichtinger. „Ukrainie udało się zintegrować i rozmieścić nieznane jej systemy uzbrojenia w bardzo krótkim czasie. Dla wielu zachodnich ekspertów było to całkowitym zaskoczeniem, ponieważ myśleli, że opanowanie takich systemów zajmie tygodnie i miesiące. Jest jasne, że że ukraińscy żołnierze są niezwykle wykwalifikowani i potrafią bardzo szybko opanować nieznaną sobie broń” – powiedział.

21:51
03.05.2024

W ciągu dnia doszło do 134 starć bojowych

W ciągu ostatniej doby doszło do 134 starć bojowych, w szczególności na kierunku Awdijów, Siły Zbrojne Ukrainy odparły 50 ataków – podaje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy w podsumowaniu operacyjnym z piątku.

21:18
03.05.2024

Rosyjski MSZ nazwał oskarżenia o użycie broni chemicznej na Ukrainie spekulacją

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa określiła amerykańskie oskarżenia pod adresem Moskwy o użycie broni chemicznej na Ukrainie jako spekulację. „Spekulacje na temat naruszenia przez Rosję zobowiązań wynikających z Konwencji o zakazie broni chemicznej stoją w sprzeczności z rzeczywistym stanem rzeczy podczas operacji specjalnej na Ukrainie” – stwierdziła podczas piątkowej odprawy.

20:41
03.05.2024

Rosjanie zintensyfikowali użycie dronów zwiadowczych

Rosja nieznacznie zmieniła taktykę użycia dronów: zmniejszyła liczbę „Shahed” i zintensyfikowała użycie bezzałogowców rozpoznawczych – powiedział Ilja Jewłasz, rzecznik Dowództwa Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy. „Widzimy, że taktyka nieco się zmieniła. Ostatnio w ogóle nie używa się lub znacznie zmniejsza liczbę dronów uderzeniowych typu Shahed, jak to było na przykład dwa, trzy tygodnie temu. Teraz wróg aktywował użycie dronów do dostosowywania ataków rakietowych. Widzimy, że kiedy używa X-59 lub oczywiście balistyki, próbuje dostosować ten ogień za pomocą dronów zwiadowczych” – skomentował.

20:12
03.05.2024

Rosja wyśle ​​na wojnę na Ukrainie ponad tysiąc księży

Cerkiew rosyjska zamierza wysłać na wojnę na Ukrainie około 1300 księży „w celu duchowej pomocy” rosyjskim żołnierzom – poinformowało Centrum Narodowego Oporu, powołując się na metropolitę Cyryla ze Stawropola i Niewinnomysska. Cyryl zapewnił, że Ministerstwo Obrony Rosji ma bardzo ścisłe powiązania z kościołem, więc kwestia ta zostanie w najbliższej przyszłości rozwiązana.

19:42
03.05.2024

Ukraina otrzyma nowe drony szturmowe z USA

Ukraina otrzyma zaawansowane drony uderzeniowe z bronią wyprodukowane przez firmę Feloni Aero ze Stanów Zjednoczonych. - poinformował Defence Industry Europe. „Firma Feloni Aero ogłosiła wprowadzenie na rynek najnowszej linii uzbrojonych dronów, których celem jest wzmocnienie zdolności obronnych Ukrainy” – czytamy w komunikacie.

19:17
03.05.2024

SBU apeluje, aby w święta ograniczyć frekwencję na imprezach masowych

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy wzywa obywateli w przeddzień Wielkanocy i w same święta do ograniczenia obecności na imprezach masowych, przestrzegania godziny policyjnej i nie ignorowania powietrznych sygnałów ostrzegawczych. „Służby specjalne w dalszym ciągu systematycznie ujawniają liczne próby Federacji Rosyjskiej mające na celu destabilizację sytuacji społeczno-politycznej na Ukrainie w warunkach wojennych. Aby zrealizować swoje zbrodnicze zamierzenia, Rosjanie wykorzystują duży arsenał działań dywersyjnych. W szczególności stale angażują własne siły do popełniania prowokacji w różnych sferach życia publicznego, w tym w stosunkach międzyreligijnych” – informuje SBU.

18:57
03.05.2024

Nielegalny handel bronią na Ukrainie. Służby przejęły karabiny i granatniki

Zdaniem wiceszefa ukraińskiej policji gen. Andrija Niebytowa, w związku z rosyjską inwazją na pełną skalę na Ukrainie wzrosła liczba postępowań karnych związanych z nielegalnym handlem bronią.

Czytaj więcej

Nielegalny handel bronią na Ukrainie. Ukraińcom skonfiskowano prawie 1500 granatników
18:14
03.05.2024

Wspólpraca ministrów spraw zagranicznych Ukrainy i Czech

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba i minister spraw zagranicznych Czech Jan Lipawski omówili postęp czeskiej inicjatywy zakupu pocisków artyleryjskich dla ukraińskich żołnierzy, zwiększoną pomoc wojskową i kroki zapewniające powodzenie Szczytu Pokojowego. „Rozmawiałem z Janem Lipawskim, aby ocenić postęp czeskiej inicjatywy i wspólne wysiłki na rzecz zwiększenia pomocy wojskowej dla Ukrainy. Skoordynowaliśmy także wspólne działania, aby zapewnić powodzenie Szczytu Pokojowego. Jestem wdzięczny Republice Czeskiej za przyjazne i stałe wsparcie” – zrelacjonował Kuleba.

17:49
03.05.2024

Informacja o rzekomej rezygnacji Syrskiego jest fałszywa

Niepradziwa jest informacja o rzekomej rezygnacji Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych Ukrainy Oleksandra Syrskiego – poinformowało Centrum Zwalczania Dezinformacji przy Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy. „Centrum sprawdziło tę informację. To nieprawda! Wróg jest zainteresowany rozpowszechnianiem takich podróbek, aby zdestabilizować sytuację wśród wojska i siać panikę wśród ludności” – stwierdziło CPD.

17:12
03.05.2024

Nie powinno być żadnych ograniczeń we wsparciu militarnym dla Ukrainy

Minister spraw zagranicznych Francji Stéphane Séjourné w ślad za prezydentem Emmanuelem Macronem stwierdził, że w celu zachowania pokoju w Europie i bezpieczeństwa współobywateli nie powinno być żadnych ograniczeń we wsparciu militarnym dla Ukrainy. „Prezydent w zeszłym tygodniu bardzo wyraźnie przypomniał w swoim przemówieniu na Sorbonie, dlaczego kraje europejskie powinny otwarcie grać w swoich stosunkach z nieprzewidywalnym i niespójnym państwem. Rosja musi zrozumieć, że gdy zagrożony jest pokój w Europie i zagrożone jest bezpieczeństwo naszych współobywateli, nie ma żadnych ograniczeń i nie można wykluczyć żadnej opcji” – stwierdził Séjourné.

16:41
03.05.2024

Wadym Skibicki mówi o planowanych ruchach rosyjskiego wojska

Na przełomie maja i czerwca Rosjanie mogą rozpocząć ofensywę w kierunku obwodów charkowskiego i sumskiego - ocenia gen. Wadym Skibicki z ukraińsiego wywiadu wojskowego.

Czytaj więcej

Rosja i Ukraina usiądą do rozmów? Gen. Skibicki naświetla plan Kremla
16:17
03.05.2024

Wielka Brytania przeznaczyła 16 mln funtów na 13 projektów energetycznych na Ukrainie

Rząd Wielkiej Brytanii przeznaczył 16 mln funtów na rozpoczęcie realizacji pierwszych 13 innowacyjnych projektów energetycznych na Ukrainie w ramach programu InnovateUkraine – powiedział minister energii Ukrainy Herman Galuszczenko. „To bardzo ważne wydarzenie. Bardzo blisko współpracujemy z rządem brytyjskim w celu znalezienia innowacyjnych projektów energetycznych na Ukrainie. Wielka Brytania przeznaczyła 16 mln funtów, które zostaną przekazane na rozpoczęcie realizacji pierwszych 13 najlepszych projektów wybranych w konkursie. Są to różne projekty mające zapewnić zieloną transformację” – powiedział Galuszenko rpo spotkaniu z brytyjskim ministrem spraw zagranicznych Davidem Cameronem.

15:34
03.05.2024

Cameron: Ukraina ma prawo atakować cele w Rosji

Jak przekazał szef brytyjskiego MSZ, na pytanie o ataki celów wewnątrz Rosji to Ukraina ma takie prawo. 

Czytaj więcej

David Cameron: Ukraina ma prawo atakować cele w Rosji
14:54
03.05.2024

Ofiary cywilne w obwodzie donieckim

Wojska rosyjskie ostrzelały rejony bachmucki i pokrowski obwodu donieckiego, w wyniku czego zginęło trzech cywilów, a pięciu zostało rannych - podała Prokuratura Generalna Ukrainy.

14:35
03.05.2024

FSB: Nie żyje ukraiński agent

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa oświadczyła, że podczas stawiania oporu zabity przez funkcjonariuszy został "agent ukraińskiego wywiadu wojskowego". Według rosyjskich służb, miał on przygotowywać serię zamachów na obiekty Ministerstwa Obrony Rosji i obiekty rosyjskiej infrastruktury energetycznej.

14:18
03.05.2024

Kreml reaguje na słowa Macrona

W wywiadzie dla "The Economist" prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że gdyby Rosja przełamała front, a Kijów wystąpił z prośbą, to pojawiłoby się pytanie o wysłanie zachodnich wojsk na Ukrainę. - To oświadczenie jest bardzo ważne i bardzo niebezpieczne - skomentował w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. - Macron ciągle mówi o możliwości bezpośredniego zaangażowania na miejscu w konflikt wokół Ukrainy. To bardzo niebezpieczny trend - dodał.

13:59
03.05.2024

Rosyjski dron rozpoznawczy zestrzelony nad Zaporożem

O zestrzeleniu poinformował szef zaporoskiej administracji obwodowej Iwan Fedorow.

13:40
03.05.2024

Francja szacuje rosyjskie straty na Ukrainie

Według francuskich szacunków, od początku inwazji na Ukrainie zginęło 150 tys. rosyjskich żołnierzy, a łączna liczba strat po rosyjskiej stronie (z uwzględnieniem rannych) to ok. 500 tys. - powiedział w wywiadzie minister spraw zagranicznych Francji Stéphane Séjourné.

13:20
03.05.2024

Brytyjczycy o skutkach ukraińskiego ataku na rosyjskie lotnisko

Jak podaje brytyjski resort obrony w najnowszej aktualizacji wywiadowczej, w ciągu tego tygodnia ukraiński atak na rosyjskie lotnisko Kuszczowskaja (Kraj Krasnodarski) prawdopodobnie przyczynił się do usunięcia z tego obszaru około 40 samolotów różnych typów i przesunięcia ich na inne lotniskach oddalone od linii frontu, co dla Rosjan będzie wiązało się z większym zużyciem paliwa i zmęczeniem załóg.

12:58
03.05.2024

Wołodymyr Zełeński odwiedził szpital z rannymi żołnierzami

Prezydent Ukrainy odwiedził rannych żołnierzy w szpitalu w mieście Chmielnicki na zachodzie kraju. Wołodymyr Zełenski wręczył odznaczenia państwowe oraz podziękował żołnierzom za służbę dla Ukrainy, a lekarzom za opiekę nad rannymi.

12:45
03.05.2024

Pracownicy mediów zginęli na Ukrainie

Ukraiński Instytut Informacji Masowej podał, że w kwietniu na froncie zginęło czterech pracowników mediów, "którzy bronili Ukrainy przed okupacją rosyjską".

12:27
03.05.2024

Atak na Czuhujew

O godz. 12:08 czasu lokalnego Rosjanie uderzyli w Czuhujew, miasto w obwodzie charkowskim - podał szef charkowskiej administracji Ołeh Syniehubow. Według tego źródła, zniszczona została infrastruktura cywilna, brak doniesień o ofiarach.

12:09
03.05.2024

Ukraińcy uniemożliwili wywiezienie do Polski skrzypiec Stradivariusa

Państwowa Służba Graniczna Ukrainy (DPSU) poinformowała, że na granicy z Polską strażnicy wraz z celnikami uniemożliwili wywóz z Ukrainy wyprodukowanych w 1713 roku skrzypiec Antoniusa Stradivariusa. Instrument znajdował się w bagażniku samochodu jadącego z Ukrainy do Polski.

11:43
03.05.2024

Ukraińcy informują o budowie umocnień

Dobiega końca budowa fortyfikacji obronnych w obwodach sumskim, zaporoskim, donieckim, chersońskim i charkowskim - podało Ministerstwo Obrony Ukrainy.

11:20
03.05.2024

Walki w obwodzie donieckim

- W rejonie Pokrowska i Kurachowego trwają zacięte walki. Rosjanie rozmieścili tam do czterech brygad, planują rozwinąć ofensywę na zachód od Awdijiwki i Marjinki - powiedział Nazar Wołoszyn, rzecznik ukraińskiego Operacyjno-Strategicznego Zgrupowania Wojsk "Chortyca".

10:59
03.05.2024

Sondaż: Większość Rosjan dobrze ocenia Putina

Według ankiety Ogólnorosyjskiego Centrum Badania Opinii Publicznej (WCIOM), 83 proc. Rosjan dobrze ocenia pracę prezydenta Rosji Władimira Putina, a przeciwne zdanie ma 11 proc. Z sondażu wynika, że Putinowi ufa 83 proc. mieszkańców Rosji, zaś 9 proc. nie ma zaufania do prezydenta swojego kraju. Błąd statystyczny nie przekracza 3,6 proc.

10:36
03.05.2024

W obwodzie sumskim urzędnik stanie przed sądem pod zarzutem zdrady

Prokuratura Okręgowa w Sumach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw byłemu wiceprzewodniczącemu jednej z hromad (gmin). Według ukraińskich śledczych, mężczyzna miał zostać zwerbowany przez FSB przed rozpoczęciem przez Rosję inwazji na Ukrainę, a później zbierać informacje o miejscach dyslokacji i ruchach ukraińskich wojsk w regionie.

10:15
03.05.2024

Atak w obwodzie dniepropietrowskim

Nad ranem Rosjanie za pomocą dronów zaatakowali cele w Nikopolu i hromadzie (gminie) Marganiec - podał szef administracji obwodu dniepropietrowskiego Serhij Łysak. Nikt nie odniósł obrażeń.

09:58
03.05.2024

Padun: Rosjanie ostrzelali Kurachowe

Kurachowe, miasto w obwodzie donieckim, zostało rano ostrzelane przez wojska rosyjskie - przekazał szef miejskiej administracji wojskowej Roman Padun informując, że dwie osoby zginęły, a dwie zostały ranne.

09:38
03.05.2024

Szczyt pokojowy bez Rosji. Jermak: To stanowisko Ukrainy

Rosja nie będzie uczestniczyć w szczycie pokojowym, które odbędzie się w połowie czerwca w Szwajcarii - powiedział szef kancelarii prezydenta Ukrainy Andrij Jermak dodając, że takie jest stanowisko Ukrainy. Jednocześnie Jermak dodał, iż dla Kijowa jest ważne, by w wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele jak największej liczby państw.

09:17
03.05.2024

Od początku wojny na Ukrainie zginęło 546 nieletnich

Prokuratura Generalna Ukrainy podała, że według prokuratorów ds. nieletnich od początku inwazji w wyniku zbrojnej agresji wojsk rosyjskich na Ukrainie zginęło 546 nieletnich, a 1319 zostało rannych.

08:58
03.05.2024

W obwodzie charkowskim zginął mężczyzna

Szef charkowskiej administracji Ołeh Syniehubow podsumował działania wojsk rosyjskich w regionie z ostatniej doby. Napisał w mediach społecznościowych, że Rosjanie ostrzelali osiedla w trzech rejonach obwodu. We wsi Nowoosynowe (rejon kupiański) wieczorem zginął 66-letni mężczyzna - podał Syniehubow. Podkreślił, że w ataku na Dergacze rannych zostało dziewięć osób, w tym ośmioro dzieci.

08:37
03.05.2024

O czym Zełenski rozmawiał z Cameronem?

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w mediach społecznościowych podsumował swoje spotkanie z szefem brytyjskiej dyplomacji Davidem Cameronem. Przekazał, iż poinformował swego rozmówcę o sytuacji na froncie. Podkreślił wagę tego, by wsparcie zadeklarowane przez Wielką Brytanię - pojazdy opancerzone, amunicja i pociski - dotarło na Ukrainę tak szybko, jak to możliwe.

08:18
03.05.2024

Śmierć cywilów w obwodzie donieckim

Szef donieckiej administracji wojskowej Wadym Fiłaszkin podał, że w ciągu ostatniej doby w wyniku działań wojsk rosyjskich w regionie dwie osoby zginęły, a cztery zostały ranne.

08:01
03.05.2024

Ostrzał w obwodzie chersońskim

Czternaście miejscowości, w tym Chersoń, znalazło się pod ostrzałem wojsk rosyjskich w ciągu ostatniej doby - przekazał Ołeksandr Prokudin, szef obwodowej administracji wojskowej. Dodał, że jedna osoba została ranna, uszkodzonych zostało ponad dziesięć budynków.

07:43
03.05.2024

Zniszczone domy i brak ofiar w obwodzie zaporoskim

W ciągu ostatniej doby w obwodzie zaporoskim osiem osad znalazło się pod rosyjskim ostrzałem, odnotowano 349 uderzeń - podał szef zaporoskiej administracji obwodowej Iwan Fedorow. Dodał, że otrzymano zgłoszenia o 17 uszkodzonych domach, cywile nie odnieśli obrażeń.

07:24
03.05.2024

Brak rosyjskich okrętów na Morzu Czarnym

Według informacji ukraińskiej marynarki wojennej, żaden rosyjski okręt nie pełni dyżuru bojowego na Morzu Czarnym, rosyjskich jednostek nie ma także na Morzu Azowskim. Ukraińcy podali, że Rosjanie mają dwa okręty na Morzu Śródziemnym, w tym jeden uzbrojony w pociski manewrujące Kalibr.

07:04
03.05.2024

Ostrzał w obwodzie sumskim

W ciągu ostatniej doby Rosjanie ostrzeliwali cele na terenach przygranicznych obwodu sumskiego, odnotowano 40 ostrzałów i ponad 200 eksplozji - podała lokalna ukraińska administracja. Brak doniesień o ofiarach.

06:46
03.05.2024

134 starcia na ukraińskim froncie w ciągu doby

Informacje takie przekazuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Z jego komunikatu wynika, że w ciągu doby Rosjanie przeprowadzili trzy ataki rakietowe, 70 ataków powietrznych i 116 ostrzałów artyleryjskich pozycji ukraińskich sił zbrojnych i terenów zamieszkanych. 

06:30
03.05.2024

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał nowe dane o rosyjskich stratach

Od 24 lutego 2022 roku Rosja miała stracić na Ukrainie ok. 472 140 żołnierzy, 7 354 czołgi, 14 129 pojazdów opancerzonych, 12 102 zestawów artyleryjskich, 1 053 wyrzutnie rakiet, 786 zestawów przeciwlotniczych, 348 samolotów, 325 śmigłowców, 9 580 bezzałogowych statków powietrznych, 2 126 pocisków manewrujących, 26 jednostek nawodnych, 1 okręt podwodny, 16 266 pojazdów (w tym cystern) i 1 993 jednostki sprzętu specjalnego.

06:21
03.05.2024

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował nagranie podsumowujące przebieg 799 dnia wojny

Nagranie można znaleźć na profilu ukraińskiego Sztabu Generalnego na Facebooku.

06:01
03.05.2024

Dyrektor Wywiadu Narodowego USA: Wojna nie skończy się szybko

Avril Haines, dyrektor Wywiadu Narodowego USA, w czasie wysłuchania w Kongresie mówiła, że Rosja „stopniowo czyni postępy na polu walki w takich rejonach jak (obwody) charkowski czy doniecki” a „wojna nie skończy się szybko”. Zdaniem Haines Rosja intensyfikuje ataki na infrastrukturę energetyczną Ukrainy, by „przekonać Ukrainę, że kontynuacja walki oznacza tylko większe zniszczenia dla Ukrainy i nie otwiera żadnej prawdopodobnej drogi do zwycięstwa”. - Ta agresywna taktyka prawdopodobnie będzie kontynuowana — dodała Haines.

05:35
03.05.2024

Pięcioletnia dziewczynka ranna w ataku rakietowym na Odessę z 29 kwietnia jest w śpiączce

Informację taką przekazał ojciec dziewczynki, Wiaczesław Rostoczyl, na swoim profilu na Facebooku. Stan dziewczynki ma być niestabilny. Pięciolatka jest podpięta do respiratora i nie oddycha samodzielnie. Badania wykazują niewielką aktywność jej mózgu. Lekarzom udało się podnieść temperaturę ciała, poziom hemoglobiny i ciśnienie krwi dziecka — relacjonuje ojciec.

05:31
03.05.2024

Wojska specjalne Ukrainy zniszczyły zestaw przeciwlotniczy Buk-M1 na kierunku sumskim

Nagranie ilustrujące zniszczenie zestawu Buk-M1 opublikowano na profilu ukraińskich wojsk specjalnych na Facebooku. Zestawy Buk-M1 został zniszczony za pomocą dronów uderzeniowych.

05:29
03.05.2024

Władze obwodu lwowskiego przekazały 700 dronów ukraińskiej armii

Jak informuje lwowska obwodowa organizacja wojskowa drony zostały kupione za środki pozyskane w czasie aukcji charytatywnej zorganizowanej w marcu. Bezzałogowe statki powietrzne trafią do żołnierzy 125. Samodzielnej Brygady Obrony Terytorialnej.

05:25
03.05.2024

SBU zatrzymała informatora byłej Grupy Wagnera w obwodzie donieckim

Z komunikatu Służby Bezpieczeństwa Ukrainy wynika, że zatrzymany mężczyzna miał dostarczać informacji na temat pozycji ukraińskich sił w rejonie kramatorskim. W szczególności miał dostarczać dokładnych informacji na temat lokalizacji lotnisk. Mężczyzna działał na zalecenie byłej Grupy Wagnera. SBU podaje, że współpracował z Rosjanami z przyczyn ideologicznych.

05:22
03.05.2024

Tak wyglądała sytuacja na froncie w 799 dniu wojny

Tak wyglądała sytuacja na froncie w 799 dniu wojny

Tak wyglądała sytuacja na froncie w 799 dniu wojny

PAP

00:08
03.05.2024

Wczorajszą relację z wydarzeń na Ukrainie można znaleźć tutaj:

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 799