Protest pracowników ochrony zdrowia .Domagają się między innymi wyższych zarobków i lepszych warunkó Służba zdrowia

Inflacja pożera dotacje na ochronę zdrowia

Żeby spełnić postulaty protestujących, nakłady na ochronę zdrowia musiałyby już dziś wzrosnąć do 7 proc. PKB, do jakich rząd planuje dojść za sześć lat.

Mundurowi

Policjant traci odprawę, gdy przeszedł do wojska

Pensje osób na kierowniczych stanowiskach państwowych - Sejm przyjął poprawki

Sejm przyjął dwie z czterech senackich poprawek do ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Doprecyzowują one zasady naliczania wynagrodzeń dla osób wymienionych w ustawie.

Sejm uchwalił "ustawę antykorupcyjną" Kukiz'15

Sejm przyjął nowelizację Kodeksu karnego przewidującą zaostrzenie kar dla osób skazanych za korupcję. Za przyjęciem ustawy głosowało 286 posłów, jeden był przeciwny, a 158 wstrzymało się do głosu.

CBŚP będzie jeździło autami dilerów narkotykowych

Prokurator pionu Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej w Gdańsku odebrał handlarzom narkotyków samochody i przekazał je CBŚP.

Bartłomiej Chmielowiec: jak naprawić polski system ochrony zdrowia

Gdy już zapewnimy odpowiedni dostęp do świadczeń oraz ich wysoką jakość i bezpieczeństwo, pozostanie konieczność odpowiedniego wsparcia pacjenta. Trzeba mu zapewnić przewodnictwo po systemie, a także skoordynować usługi zdrowotne.

Błaszczak podpisał zakaz noszenia munduru przez fałszywych żołnierzy

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenie zakazujące noszenia wojskowych mundurów przez osoby podszywające się za żołnierzy Wojska Polskiego np. podczas strajków, demonstracji i zgromadzeń. Jest to odpowiedź na zachowania członków stowarzyszeń antyszczepionkowych, którzy podczas swoich akcji występują przebrani w mundury WP.

Chirurdzy: jeśli nie wzrosną wyceny zabiegów, odejdziemy ze szpitali

Zamiast likwidować specjalizacje zabiegowe, resort zdrowia powinien zwiększyć wyceny operacji – mówią lekarze.

Grzegorz Sibiga: Stan dziurawy informacyjnie

Zawężenie obszaru, na którym wprowadzono stan wyjątkowy, powoduje, że nie ograniczono prawa do informacji publicznej na pozostałym terytorium kraju.

Zdjęła krzyż w szkole. Sąd Najwyższy: zostaje z przeprosinami

Siedmioosobowy skład Izby Kontroli Nadzwyczajnej SN nie wzruszył przeprosin, jakie nakazano szkole wobec nauczycielki, która zdjęła krucyfiks ze ściany pokoju nauczycielskiego.

Czarnek: kilkadziesiąt procent podwyżki dla nauczycieli

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek nie wyklucza powiązania pensji nauczycielskich ze średnim krajowym wynagrodzeniem.

Nowy wiceminister zdrowia ma ograniczyć liczbę specjalizacji lekarskich

Piotr Bromber ma się zająć zmniejszeniem liczby specjalizacji lekarskich. To kolejna taka zapowiedź w ciągu ostatnich lat.

Środki na uatrakcyjnienie kształcenia zawodowego i ustawicznego

Rozszerzenie programów praktyk zawodowych, wprowadzenie dodatkowych zajęć i kursów – to wszystko ma wspomóc rozwój kształcenia zawodowego. Na dofinansowanie odpowiednich działań zarezerwowano 3,6 mln zł.

Dni otwarte z funduszami Unii Europejskiej

Jaki będzie kształt programów na lata 2021–2027, na co będzie można wydawać środki unijne i kto będzie mógł z nich skorzystać – między innymi na te pytania poznamy odpowiedzi w najbliższy weekend.

Co z należnościami finansowymi wobec gminy

Wójt gminy chce „wyczyścić" budżet z niewielkich zaległości przypadających gminie z tytułu różnych umów, np. dzierżaw, najmu czy innych, których nie opłaca cię dochodzić sądownie.

Medycy będą protestować, póki rząd ich nie wysłucha

Biały personel chce podwyżek pensji, minister zdrowia wylicza, że tylko w tym roku to 16,25 mld zł.

W sobotę kolejny protest. O co będą walczyć medycy

W sobotę medycy zaprotestują przeciwko fatalnym warunkom leczenia, ale przede wszystkim ostatnim zmianom w prawie.

Tomasz Pietryga: Prawica boi się „ wykastrowania” przez Brukselę

W obrazie władzy narasta lęk, że kumulacja działań UE przeciwko Polsce to nie przypadek, ale przygotowywanie gruntu pod mający zapaść jesienią wyrok TSUE w sprawie rozporządzenia „fundusze za praworządność”.

Komendant Główny Policji pozywa Sienkiewicza

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk zapowiedział w czwartek złożenie pozwu cywilnego przeciw byłemu ministrowi spraw wewnętrznych, Bartłomiejowi Sienkiewiczowi.