"Aż poleje się krew". Związkowcy z KAS chcą ominąć zakaz strajku

Związkowcy z Krajowej Administracji Skarbowej wymyślili, jak ominąć obowiązujący tę służbę zakaz strajku. Ogłosili akcję "AŻ POLEJE SIĘ KREW" tj. masowe oddawanie krwi przez skarbowców, co da im dwa dni wolne od pracy.

Protokoły z naboru do pracy w urzędzie to informacja publiczna

Organ przeprowadzający rekrutację załatwia sprawę publiczną. Zatem dostęp do protokołu z postępowań rekrutacyjnych powinien być oczywisty.

Marcin Wojewódka: Masz oszczędności, to je pokaż

Zobowiązani do składania oświadczeń majątkowych powinni w nich wpisywać informacje o środkach zgromadzonych w PPE, PPK, IKE i IKZE.

Jest nowy szef Krajowej Administracji Skarbowej

Prezes Rady Ministrów na wniosek ministra finansów powołał 12 maja 2022 r. Bartosza Zbaraszczuka na stanowisko Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Nowy szef KAS wcześniej pełnił funkcję dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Brygida Kuźniak: Bezcenne źródła w czasie wojny

Niefortunne zdarzenie nie powinno doprowadzać do obniżenia rangi stosunków dyplomatycznych z Moskwą. Ich utrzymanie jest korzystne i dla nas, i dla Ukrainy – mówi prof. UJ Brygida Kuźniak.

Urzędnik pracuje na zmywaku, bo musi

Pracownicy administracji skarbowej piszą wnioski o podjęcie dodatkowego zatrudnienia. To kolejny objaw niepokojów na tle płacowym w KAS.

Elektroniczne poświadczanie dokumentów w nowym postępowaniu rejestrowym

Od 1 lipca 2021 r. wnioski dotyczące podmiotu podlegającego wpisowi do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego składać można wyłącznie za pośrednictwem systemu teleinformatycznego.

Druga kadencja Adama Glapińskiego możliwa? Opinie prawników podzielone

Nie ma przeszkód prawnych, by obecnego prezesa NBP powołano ponownie.

Szykują się kolejne protesty w skarbówce

Nie widać końca sporów skarbowców z resortem finansów. Sytuację psuje wakat na stanowisku szefa KAS.

Powołanie Glapińskiego do NBP nielegalne? Nerwy w Pałacu Prezydenckim

Powołanie Adama Glapińskiego na kolejną kadencję w Narodowym Banku Polskim może być niezgodne z prawem, na co wskazują opinie prawne przedstawione prezydentowi. Andrzej Duda domaga się od współpracowników wyjaśnień w tej sprawie - dowiedziało się RMF FM.

W decyzji administracyjnej nie trzeba podawać PESEL

Dane osobowe muszą być adekwatne, stosowne oraz ograniczone do tego, co niezbędne do celów, w których są przetwarzane.

Cechy zabudowania nie można rozumieć nazbyt formalistycznie

W analizie urbanistycznej nie można „pominąć” rozpoczętej i zaawansowanej budowy, nawet jeśli nie została oddana.

Wybór ścieżki zaskarżenia ma znaczenie

Zarzut błędu co do osoby zobowiązanego nie może służyć kwestionowaniu zasadności nałożenia egzekwowanego obowiązku.

Kolejne stanowisko u boku rządu - powołano nowego pełnomocnika ds. edukacji

Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 27 kwietnia 2022 r. Rada Ministrów rozwiązała stanowiska Pełnomocnika Rządu do spraw kształcenia ogólnego i nadzoru pedagogicznego, powołując jednocześnie niejako w jego miejsce Pełnomocnika ds. Rozwoju i Umiędzynarodowienia Edukacji i Nauki

Zastępczyni RPO uzyskała tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Zurychu

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich poinformowało, że dr Hanna Machińska otrzymała w ostatnich dniach tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Zurychu. Tytuł odebrała z rąk dziekana Wydziału Prawa szkoły wyższej - Thomasa Gaechtera.

Będzie reforma procesu legislacyjnego. Ma być większy wpływ na zmiany prawa

Rząd chce zreformować proces legislacyjny. Dostrzegł wagę konsultacji publicznych. Zmiany mają zostać wprowadzone do końca września.

Wiceminister po awansie dostała 95 zł podwyżki

Pracownicy administracji skarbowej mają dostać w tym roku 375 zł brutto miesięcznie więcej, a celnicy 374 zł – zapewnia resort finansów.

Nowa minister finansów jeszcze bez nominacji, a już budzi kontrowersje

Kandydatura Magdaleny Rzeczkowskiej na nową szefową resortu finansów zaskoczyła pracowników administracji skarbowej i celników protestujących przeciwko niskim zarobkom pod jej rządami.