Michał Kołtuniak

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych (Instytut Stosunków Międzynarodowych) na Uniwersytecie Warszawskim, wykładowca na Wydziale Zarządzania UW

Do wzięcia są już środki na termomodernizację

Ponad 15 mln zł przeznaczy zarząd województwa na dofinansowanie inwestycji poprawiających efektywność energetyczną w budynkach publicznych. Wnioski o dofinansowanie można składać do 3 marca.

Pieniądze na uatrakcyjnianie terenów uzdrowiskowych

Dotacje będzie można przeznaczyć np. na budowę promenad, ścieżek rekreacyjnych, pijalni wód lub tężni. Wnioski o dofinansowanie inwestycji wolno składać do końca stycznia.

Oświetlenie ulic, które zwiększy bezpieczeństwo i obniży rachunki

W ramach wspierania małych, lokalnych projektów, grupa działania „Fundusz Biebrzański” dofinansuje przedsięwzięcia z zakresu lamp drogowych i systemów sterowania oświetleniem.

Środki na rozwój i promowanie transportu miejskiego

Władze województwa warmińsko-mazurskiego będą przyjmować wnioski o dofinansowanie działań wspierających komunikację publiczną. Czas na złożenie dokumentów mija 27 stycznia.

Pieniądze dla gmin na lepsze planowanie przestrzenne

Prawie 200 mln euro dofinansowania otrzymają gminy na ponowne przyjrzenie się temu, jak powinno wyglądać dobre i przyjazne dla mieszkańców oraz inwestorów zarządzanie własnymi obszarami.

Tereny inwestycyjne mają wspierać odbudowę i zwiększać odporność

Jedno z działań, które ma być realizowane w ramach Krajowego Planu Odbudowy, jest adresowane do gmin i ma im pomóc w przygotowaniu obszarów przyciągających przedsiębiorców.

Milion złotych na poprawę efektywności energetycznej budynków publicznych

Docieplenie ścian, wymiana okien, a dodatkowo instalacja odnawialnych źródeł energii – to działania, na które decyzją władz kujawsko-pomorskiego będzie można zdobyć dotację.

Klastry energii i spółdzielnie energetyczne będą tworzyć strategie rozwoju

Zaplanowanie nowych inwestycji, przygotowanie niezbędnych do tego dokumentów, analiz i opracowań – na takie działania będzie można otrzymać dofinansowanie z KPO.

60 mln zł na zakup aparatury medycznej i wyposażenia szpitali

Projekty mają poprawić jakość usług, dać lekarzom nowe narzędzia, przyspieszyć proces leczenia. Wnioski o dofinansowanie wolno składać do 20 stycznia 2023r.

Samorządy odtworzą siedliska roślin i zwierząt

Wykorzystując środki działania 5.3 programu regionalnego województwa warmińsko-mazurskiego, będzie można realizować projekty mające na celu ochronę różnorodności biologicznej.